OFFICIEEL GEOEELTE. 690. Donderdag 17 A". 1894. Nieuws- en 1! Advertentieblad. Binnenland. INNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bil de Uitgevers LANGE VEL© BE EOOU, Parkstraat, Burg op Texel Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Bueq 30 Cta. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Akerxka en andere landen met verhooging der porto's. Advertenties vóór 10 nur op den dag der nitgave. Prys der Adverlentién Van 1 tot 5 regels 80 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groots lottere en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. VERJARING n vorderingen ten laste der Gemeente. RGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge nokte Texel brengen belanghebbenden in nering dat alle vorderingen ten laste der eente over het jaar 1893, vóór den laatsten a. s. moeten zijn ingediend, terwijl alle op termijn niet ingediende vorderingen, voor ird en vernietigd zullen worden gehouden. :el, 11 Mei 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. KOSTELOOZE INENTING [RGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge- ite TEXEL maken bekend, dat op Vrijdag 'U^Iei 1894, 's namiddags 4 uur, in de O.L. pi te den Hoorn, gelegenheid bestaat tot - elooze inenting en herinenting van de inge- ijien, die zich hiertoe aldaar aanmelden. Texel, 15 Mei 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TEXEL, 16 Mei 1894. et eerste Volksconcert. Maandag, den eden Pinksterdag, gaf het fanfarecorps aan Burg een Volksconcert in het Park alhier. Pas het eerste concert van dien aard dat dit gezelschap werd gegeven, doch we iten ons er reeds dadelijk bij te voegen: aagde naar wensch. et weder dat in de laatste dagen nog al afwisselend was, deed zich dien dag inder feestelijk kennen. Helder zonnig en 11, was het juist het gewenschte weder zich buitenshuis op een belommerd plekje velen maakten van de aangeboden gelegen- gebruik; was reeds voor het bepaalde de jeugd in grooten getale vertegenwoor- al zeer spoedig, toen de toonen der muziek deden hooren, trokken velen naar het ijk plekje in het midden van het dorp Burg, naar het Park, (hetwelk inderdaad bezoek overwaardig is), en zag men ouden ongen van dagen al wandelende, öf op een k gezeten, 6f in groepjes staande, genieten hetgeen de gelegenheid boodt. et fanfarecorps kweet zich bij uitstek van een het zich had voorgenomen. In een tal nummers, flink en juist ten gehoore racht, gaven de leden bewijs dat het onder van den Directeur, den heer Groenewold, hen wordt behartigd. Een woord van e!" aan Directeur en leden van het fanfare- is, welke allen belangloos te samen werken een zoo schoon en aangenaam geheel te hen, zij hun daarvoor gaarne gebracht, tiend was dan ook het luide applaus dat het einde van het concert van uit de ligte opging. Het was een bij uitstek genotvollen middag, dat werd door haast allen erkendhoe kan het ook anders? het Park dat door zijn netheid, frischheid en heerlijke belommering hier zulk een eenig plaatsje is, 't lokt uit om er eenige oogenblikken te vertoeven; voeg daarbij het aangename van de muziek, de vele wandelaars, het opgewekte uitzicht van zoo velenin waarheid 't was of men voor een oogenblik in een geheel andere stemming verkeerde. Dank daarvoor het fanfarecorps, hetwelk ons dit genot bereiddedank ook het gemeente bestuur dat door de goede zorgen aan het Park besteed, zulk een aangename plaats van vertoeving aan de ingezetenen verschaft. Naar wij vernemen kunnen wij Zondag 17 Juni wederom een Concert van het fanfare corps tegemoet ziendat het getal bezoekers dan zeker niet minder zal zijn meenen wij met grond te mogen verwachten. Moge de belanglooze toewijding voor het algemeen genoegen, door den Directeur en de leden van het fanfarecorps aan den dag gelegd, worden gewaardeerd en op prijs gesteld en de bewijzen daarvan niet uitblijven wanneer die ter eeniger tijd zouden worden gevraagd. Ter markt waren gisteren aangevoerd 15 Koeien, 4 n. Kalveren, 26 Schapen, 4 Lammeren, 1 Paard, 4 Varkens en 3 Biggen. De handel beteekende weinig; Varkens en Biggen waren duur. Oudeschild, 15 Mei. Een geepvisscher, die zich den tweeden Pinksterdag ten nutte maakte om met de visscherij zijn geluk te beproeven, slaagde daarin boven verwachting. Met een volle boot geepen keerde hij na eenige uren naar de haven terug en had voor ongeveer f 100 gevangen. Nu de Vlaardinger loggers zelf te Nieuwediep komen om geep voor aas te koopen, is de prijs weer gerezen. Uitslag der verkiezing voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 's Gravenhage. Herstemming tusschenMr. J. G. S. Bevers en J. M. Pijnacker Hordijk. Katioyjk. Herstemming tusschen Mr. F. J. M. A. Reekers en J. H. Donner. Rotterdam. Gekozen Mr. J. Van Gennep. Sneek. Herstemming tusschen Mr. J. A. Van Gilse en Mr. T. H. Heemskerk. Door den timmerman Weeldenburg, aan de Delftschevaart, en den boekbinder D. Kage- naar aan den Meent, te Rotterdam, zijn brand brieven ontvangen, inhoudende, dat, indien zij nalatig blijven den schrijver daarvan zoodra mogelijk ten postkantore f 100 te bezorgen, hunne woningen met dynamietaanslagen wor den bedreigd. Tengevolge daarvan is de hulp der politie in de Lange Torenstraat inge roepen en worden de bedreigde perceelen voortdurend bewaakt door agenten, aan wie de middelen zijn verstrekt, om evenfcueele gevaren af te wenden. Ook aan het politie-bureau in de Meermans- atraat is een dergelijke aangifte gedaan 'door een bewoner dier afdeeling. Ook daar zijn dezelfde maatregelen genomen. („N, R. Ct.,rJ Van vertrouwbare zijde verneemt de Maasbodedat de Minister van Oorlog een tegenstander is van het beginsel van persoon lijken dienstplicht. De tijd zal komen, dat men de koeien gaat onderscheiden naar haar productie-ver- mogen en dat men dus zal spreken van een koe van 2000 liter enz. Wat een verschil in opbrengst. Ja, en toch eten slechte en beste koeien evenveel en komen den boer even duur te staan. Wat drommel, moet hij dan niet het kaf van het koren, de bokken van de schapen scheiden? Meet zoo nu en dan eens de melk van elk uwer koeien afzonderlijk, dan zult ge weldra ervaren wie u op de kluiten kunnen houden en wie u bepaald schade veroorzaken. Door den heer O. Van Deth is aan de regeering verzonden een pak, inhoudende adres sen van den volgenden inhoud: De ondergeteekenden, allen ingezetenen van gehoord de mededeelingen aangaande de weesinrichting te Neerbosch en haren direc teur, J. v. 't Lindenhout., verzoeken bij dezen der regeering met den meesten spoed eene Staatscommissie van Enquête te benoemen, met medewerking van den heer O. v. Deth, van Amsterdam, om, met de noodige macht bekleed, een uitgebreid onderzoek naar bedoelde weesinrichting te doen en door het openbaar maken van haar rapport een helder licht te doen schijnen over al het voorgevallene d&ir in de laatste 30 jaren. De vroeger door J. v. 't L. aangestelde com missie miste de macht om dat onderzoek te doen, en het geheele Nederlandsche volk wenscht uit de onzekerheid te geraken aan gaande de verpleging dAAr van duizenden kinderen. Omtrent de bedrijfsbelasting wordt nog het volgende opgemerkt: Bij de terughaling van de biljetten der bedrijfs belasting, bestemd voor personen van wie men vermoeden kan dat zij bij de invulling der hun uitgereikte biljetten de hulp van den beschrijver zouden kunnen noodig hebben, kan de voorlichting of,hulp van den ontvanger of van zijn gemachtigde worden ingeroepen. Niemand is gehouden bij de terugzending of de teruggave der beschrijvingsbiljetten gebruik te maken van den bijgevoegden briefomslag. Deze voorlichting is niet noodig voor koop lieden, industrieelen, hoogere ambtenaren, naamlooze vennootschappen, enz. enz., van wie men verwachten kan, dat zij de hulp van den beschrijver niet zullen inroepen. Door de politie te Berlijn wordt gewaar schuwd voor de „Algemeene premie- en rente bank", te Rotterdam, die zich den schijn geeft van filialen te bezitten in Duitschland en zoogenaamde premie-loten te koop aanbiedt. De firma verkoopt Vu» van 6 premie-loten voor 42 mark en berekent derhalve de waarde der zes geheele loten op 4200 mark, terwijl deze, volgens beursnoteering, niet meer dan f 1290 mark bedraagt. EXELSCHE COURABT.

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 1