PUBLIEKE ÏEMÜOilfG Werkbazen Boerengebnuwen met Landerijen. zal op Maaaiai 6 Aapsti 1894, VADER en MOEDER De Wijnen etc. P. C. KOORN, Burg, Feuilleton. Geheime Wraak. De Makelaar J. H. Moojen, publiek verkoopen: "Voor Arbeidslijsten, waarop vermeld moet worden de namen van personen beneden de 16 jaren, welke arbeid verrichten in eenige werkplaats, de werkuren, enz. en welke lijsten in de werk plaatsen moeten zijn opgehangen, behoeft gij geen 25 ets. te betalen. Die Lijsten zijn bü ons verkrijgbaar 8 ets,, opgeplakt 12 ets. LANGE VELD DE ROOIJ. 's avonds 7 ure, in het locaal ,DE ZWAAN" a/d Burg, ten overstaan van den Notaris J. W. HATTINGA RAVEN h. a. c. Sectie N°. 1. 1 14 90 Weiland de Tweelingenweid D 465 2. 1 15 40 Hooiland Bezaantje 476 3. 0 18 70 Bosch 1695 4. 3 8310 Schuur en Weiland 1816 Ossenweid "1817 5. 013 90 Huis en Erf met Tnin r 735 in Tienhoven 736 6. 1 63 90 Weiland Huiskoog 737 7. 1 26 30 Weiland Brugstuk 738 8. 106 70 Weiland de Geest K 478 9. 0 66 90 Hooiland Zeedijkje 527 10. 1 60 10 Weiland Koeienweid D 102 11. 0 0104 Huis en Erf, Plaatsje in Waal en Burg I 370 12. 1 66 70 Weiland, Plaatsjesland 371 13. 1 05 20 Hooiland Lammerweid 241 14. 1 54 90 id. id. 434 15. 1 25 30 Weiland Priesterskoog C 566 16. 149 40 id. Holleweg 569& 570 17. 3 43 id. Haaisloot D 148 18. 0 01 33 Huis en Erf in Ongeren K 497 19. 0 9130 Weiland Huiskoog 498 20. 0 73 00 id. Omloop 496 21. 10910 id. Groote sloot 495 22. 0 98 26 Hooiland Wegje en Tweemad 505 506 26 88 43 Alles gelegen in de polders de Waal, den Burg en Oudeschild op Texel en eigendom van den Heer R. J. EELMAN te Texel. In perceelen en combinatiën. Information en inzage van kadastrale plans zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris en Makelaar. Bfj eerstgenoemde liggen de verkoopvoorwaarden en by laatstgenoemde een afschrift daarvan veertien dagen vóór den verkoop ter lezing. in het Gesticht van Weldadigheid aan DEN BURG te TEXEL. Voornoemde betrekking, waaraan is verbonden eene jaarwedde van f 150.— benevens kost en inwoning en geneeskundige hulp, komt met 1 October a. s. te vaceeren. Te Texel wonende echtelieden die geene kin deren te hunnen laste hebben, niet jonger zijn dan 35 doch niet ouder dan 55 jaren en voor bovenbedoelde betrekking in aanmerking wenschen te komen, worden verzocht, hunne op zegel geschreven en aan den Raad dezer Gemeente gerichte verzoekschriften, vóór den 15 Augus tus 1894 in te zenden bij den voorzitter van het Algemeen Armbestuur te Texel, den Heer C. KEIJSER Pz. 1 Ondergeteekende bericht aan zijne geachte begunstigers, dat hij een party RESTANTEN prachtige Japonstoffen, Bukskins, Kamgaren8 en lappen bont Mouselin, Crêm en wit en Japonnen Neteldoek voor blousen; een partij lappen Vitrages zal opruimen gedurende acht dagen, voor veel verminderde prijzen. Ieder doe zijn voordeel. Aanbevelend, achtend, UB. Dw. Dienaar, Ph. VLESSING. van de firma VAN STRAALEN MONSIEUR ERKELENS, ROTTERDAM, zyn tegen onderstaande pryzen, by den Agent- Depóthouder voor Texel, verkrijgbaar. Vin d' Algerie Superieur per fl. f 0.65 Medoc 0.80 Cantenac - 0.85 St. Emilion Medoc - 0.90 St. Julien Superieur 1.— Chateau Canteloup 1-25 Madera 0.80 id. per Vj fl. f 0.60 -1.15 Roode Port -0.80 - 1.60 Witte id. - 0.80 Geisenheimer(Rynwyn) - 0.95 Liebfraumilch id - 1-25 per 7s fl. f 0.65 0.70 Malaga Muscaat Frontignan Cognac id Vieux Spaansche Cognac Sirop van Pnnch Jamaica Rum Jenever Brandewijn id by 2 Liter id Fransche Likeur Salade-Olie BordeauxWyn-Azijn Wijn-A zijn - 1.55 2.10 - 1.85 1-55 - 1.35 - 0.90 1-05 liter - 1.05 fl. - 1.40 per V, fl- p. fl. 0.80 1.35 0 40 0.20 Voor 'f, of'/i anker vr: ge men pryscourant. Gedistilleerd bij minstens 3 flesschen. Agent Depóthouder voor Texel. Vrij naar 't Fransch door A. B. 52 Hoofdstuk XXXII. Gedurende den dag die nu volgde kon Eduard de Lairis Edith niet meer alleen spreken om het gesprek te vervolgen, dat hem voortdurend bezig hield. Hy kende de jonge vrouw en wist, dat aan haar eens genomen besluit niets viel te veranderen. Hy zou zich aan haar wil moeten onderwerpen hoe zwaar hem dit ook viel, want nu vooral gevoelde hy groote behoefte aan haar liefde. Zy had zich eenmaal voorgenomen haar plicht te doen in alles en wanneer zy zich zulks voornam bracht zy het ook ten uitvoer, zooals zy bewezen had door haar huwelyk. Toen had zy immers omdat zy het als een plicht beschouwde haar vader te redden, er in toegestemd mynheer d'Orvilliers te huwen, meenende het recht te hebben daarvoor hem diep te treffen, die zy aanbad, omdat zy immers zich zelf nog meer trof Gedurende den geheelen dag, die voorafging aan de begrafenis haar vaders vermeed Edith het Eduard maar et>nige gelegenheid te geven eenige woorden met haar te wisselen en deze zelf was ook te zeer onder den indruk van de daar heerschende droefheid om te trachten haar van besluit te veranderen. Bovendien was hy zelf ook diep bedroefd en geheel ontmoedigd en hy gevoelde groote behoefte aan eenige rust na de vreeseiyke angst, die hy gedurende de laatste dagen had uitgestaan. Zy, die wy bemind hebben en die sterven, sterven niet alleen. Iets van hen sterft met hen. Eduard had gevoeld en gevoelde nog eene ware genegenheid voor Richard O'brien en deze plotselinge scheiding veroorzaakte by hem in het hart eene wonde, die wel is waar wel weder zou gesloten worden, maar toch steeds een lidteeken achter zou laten. Den volgenden dag vergezelde hy met mynheer d'Orvilliers het lyk van Richard O'brien Daar zyn laatste rustplaats. Hy had met den rechter nog verder geen gesprek gevoerd en diens byzyn ver oorzaakte hen nu eene ondrageiyke smart. Edith had op verzoek van hare vrienden en op aanraden van den doktsr er van af gezien het lyk naar de laatste rustplaats te vergezellen, maar niets had haar kunnen weerhouden zich naar de kerk te begeven, van waar men haar byna bewusteloos moest weg brengen. Toen Eduard de Lairis na de begrafenis weder thuis terug was, werd hy ondanks zyn droefheid weder opnieuw gekweld door zyn vrees voor Juan Cameron, die voor een oogenblik op den achtergrond was geschoven. Eèn brief, of liever een klein briefje van werd hem door zyn bediende overhandigd et nerde hem weer geheel aan zyne verplicl jegens een eeriyk man, zyn vriend, die slet hem al zyn hoop gevestigd hadl Het briefje bevatte Blechts deze woorden, „Myn waarde, ik wacht u.' t. t. Ondanks zyne vermoeidheid en niettegeml hy gedurende twee nachten geen slaap hadj begaf hy zich dadeiyk naar de danseuse. Deze wachtte hem werkeiyk en hy werd by haar toegelaten. Er is dus nieuws vroeg hy haar, na haar te hebben. Niet veel, maar ik was er op gesteld u, ik beloofd heb én zooals gy dit wenscht te be dat ik my werkeiyk met de zaak bezig houd ge my hebt opgedragen en ik wilde u op de houden zelfs van de minste by zonderheden. Gy zyt wel lief en ik bedank u vat scher harte. Zooals ik wel gedacht had kwam X, de set Z van den minister van hier eergistermorgi j gelegenheid was nu te mooi om er niet profiteeren. Gedurende twee uren heb ik my u jt bezig gehouden nu eens hem wanhopig maken jj- weer hem eenigszins gerust stellende. Eindeiyk toen ik meende hem voldoende te! ll in de war gebracht ben ik overgegaan tot eet 5 streeksche aanval. Hy was niet zeer goed op de hoogte van van Juan Cameron die, zooals hy zei hom di hoofd was gegaan, hy maakte ook eenige bede) het was een staatsgeheim. Ik lachte hem in zyn gezicht uit en liet deur uit. Dien avond keerde hy weder terug. Hy minister niet gezien, omdat die was opi maar hy had zyn tyd niet nutteloos laten gaan. Hy was Mevr. de die een zeer| bekende is van de minister, eens gaan opzoek! deze kwam hy overeen, dat zy hem beiden dem avond te soupeeren zou verzoeken. Mevr die X beschermt omdat zy behoefte heeft aas van diens oom zou hem dan helpen om de aan het spreken te brengen. En heeft de minister iets verteld Hy wist niets? Niets Of byna Diets? Komaan laat ons eens hooren wat hy wisl u zonder eenig belang toeschynt, kan vi waarde hebben, dan ge vermoed en ons op het rechte spoor brengen. Welnu de minister heeft ten antwoord dat het Spaansche gouvernement zyn klacbl uw vriend heeft ingetrokken. Juan Cameron heet hy, is het niet zoo? Ja. En dat de Fransche regeering, nu zy geei| persooniyke klacht tegen Cameron, natuuriyk bevolen had hem in vryheid te stellen. Waariyk, dat is van niet veel beteekei nam Eduard nadenkend, we hadden het van den minister niet noodig om te weten, zaak zich zoo moest hebben toegedragen, er niets aan toegevoegd? Hy voegde er alleen by, dat de zaak hi recht duideiyk was en dat er eene geheii moet bestaan tot deze vreemde handeling. Ei toen zyt gy maar niet verder vroeg Eduard de Lairis na eenige oogenh zwegen te hebben. Niet geheel. Ik ben u eerst hiér gi den geheelen dag bRjven wachten, ieder hopende u te zullen zien. Treurige plichten weerhielden my. W(j ons dus nu wenden tot het gezantschap. Di zal het mogeiyk zyn ons raadsel op te lossi Daar had ik ook reeds aangedacht, hernaml en ik wacht heden zelfs een jonge klerk. Nu Coralie, ik moet zeggen, dat ge een O, wacht nog even met uw lot Op deze| zal het moeieiyk zyn. Ei wat zult ge nu doen Nu heb ik niet meer te doen met eenfi fransche praatjesmakers, die niet in staat i geheim te bewaren. De heeren Spanjaard goedgeefsch maar houden de mond toe, het een duivelskunst hen te doen spreken, waB zwygtn willen I (Wordt vervolf Scelreridrnk - LANGE VELD DB ROOIJ-

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 4