LIJSTEN m 34i 13 Am. a.s. JAN PRINCE Cie. Pakketten van f 1.25 met gratis Bon. Feuilleton. Geheime Wraak. voor photographicn en platen worden het goedkoopst gele verd door W. J. Langeveld Pz. Pijpenfabrikanten GOUDA. Pakketten van Één Gulden met gratis Bon. LET WEL 11 In ieder pakket doen wij een genummerde Bon f 200, f 100, f 60, f 50, f 40, f 30, f 20, f 10, f6, f.4, f3, f2, en keurige doozen postpapier, vorige annonces.) LANGEVELD DE ROOIJ. Warmoesstraat. Burg op Texel. Ondergeteekende bericht aan zijne geachte begunstigers, dat hij een partij RESTANTEN prachtige JaponstoRen, Bukskins, Kamgarens eu lappen bont Mouseliu, Crcrncn wit en Japonnen .Neteldoek voor blousen; een party lappen Vitrages zal opruimen gedurende acht dagen, voor veel verminderde prijzen. Ieder doe zyn voordeel. Aanbevelend, achtend, UE. Dw. Dienaar, Pk. VLESS1NG. 8 Pakket A. 100 vel Postpapier, j Desverkiezend een van beiden 100 Enveloppen, (bedrukt met naam en woonpL 100 Briefkaartformulieren, Nota's ot kwitantiën. Pakket B. 100 Visitekaartjes, fijn wit carton, bedrukt met naam, in net doosje, 100 passende Enveloppen. Pakket C. 100 Nota's. 100 Briefkaartformulieren. 100 Enveloppen, bedrukt met naam en woon- plaats of blanco. Pakket D. 100 Kwitantiën. 100 Nota's. 100 Briefkaartformulieren. Pakket G. 100 Visitekaartjes, ijscarton, in extra fijn doosje. 100 daarby passende Enveloppen. Iets voor Dames. Pakket II, 100 Visitekaartjes, fijn wit carton, in net doosje. 100 passende Enveloppen. 100 Briefkaartformulieren. Pakket K. 50 Visitekaartjes, yscarton, 50 passende Enveloppen. 1 doos fijn Postpapier en Enveloppen. Iets voor Dames. Pakket L. 100 Adreskaarten, bedrukt volgens opgaaf. 100 vel Postpapier. 100 Enveloppen. Wanneer nu in de 346!le Staatsloterij (waarvan de trekking 16 Juli is begonnen) op het gelykluidend nummer, als op de Bon staat, een prijs valt, dan geven wij daarvoor in ruil een der volgende Cadeaux: Voor franco toezending per post berekenen wij voor 1 pakket 15 cent, voor 2 of 3 pakketten 20 cents en voor 4 of meer pakketten in eens aan hetzelfde adres verzonden 25 cents. Neem hiervan dan nota, en zend postwissel, met opgave van verlangde pakketten, aan De pakketten worden slechts tegen contante betaling afgeleverd, Gelijke nummers als op Gratis bon door ons afgegeven, kwamen in de 2de klasse met prijzen uit. Vrij naar 't Fransch door A. B. 56. Hoofdstuk XXXV. Dit zeggende zou hy echter aan een vreemdeling, die er niets van wist, het geheim van Edith ver tellen hy zou dan tevens aan Juan Cameron bekennen dat hy de achting niet waard was, welke de Spanjaard hem toedroeg. Dat alles kwam Eduard eensklaps voor den geest, toen hy zich alleen bevond tegenover z(jn vriend, die wachtte op hetgeen hy zou zeggen, en wat hem van verre zoo eenvoudig had toegeschenen, toen hy slechts luisterde naar de stem van de hartstocht, scheen hem nu onmogeiyk toe. Hy gevoelde eensklaps dat niets hem er toe zou kunnen brengen tot Juan Cameron te zeggen: Het is mynheer d'Orvllliers, die u onteert Zoo onverwachts geplaatst tusschen z0n geweten en de noodzakeiykheid niet te biy ven zwygen, hechtte hy zich krampachtig vast aan de gedachte, dat Coralie hem misschien had bedrogen of was bedrogen, dat hy nog geen volkomen zekerheid had dat de rechter van instructie werkeiyk de bedryier was van het onrecht Juan Cameron aangedaan en dat hy uiterst omzichtig moest to werk gaan zonder iemand valsch te beschuldigen. Uw zw0gen en uwe verwarring zeide hierop Cameron, bewyzen my dat gfl óf nog niets hebt ver nomen óf dat ge my niets goeds hebt te ver tellen. Ik was er op voorbereid. Dat is niet precies datgene wat ik had te zeggen, zei de Lairis, terwyi hy zyn oogon afwendden voor den blik zijns vriends, ik heb iets vernomen, maar het is nog vaag. Cameron glimlachte als iemand die denkt. Men wil de wreede waarheid een weinig ver zachten. Evenwel, vervolgde Eduard die dien glimlach had opgemerkt en begrepen, ben ik byna zeker dat ik het doel zal bereiken. Spreek dan. Welnu, uit hetgeen ik vernam, moet ik besluiten, dat het inderdaad wel op de vraag van het Spaansche gouvernement is, dat alle vervolgingen wat u betreft I zyn opgehouden, Wy wisten dit. Het kon niet anders zyn. Zonder twyfel, maar wat wy niet wisten is dit, dat die onverwachtte beslissing genomen is op aandrang van een hooggeplaatst persoon te Parys, een Franschman. Et-n Franschman I riep Juan Cameron uit, wiens verwcndering ten top steeg. Dat kan niet. Het schynt echter zeker te zyn. zyn naam? Die weet ik niet. Het is dus hetzelfde alsof ge niets had ver nomen en daarenboven is het my al teonwaarschyniyk om er iets van te gelooven. M0n inlichtingen zQn echter vry zeker. Zeker? Ik heb alle reden dit te vermoeden tenminste, En die man draagt u in het bijzonder een Iemand in Frankryk, in Parys, zou at Ja. Ik kan dat niet aannemen, ik had met omgang. Zonder het te weten zonder het te beleedigt men soms, of wekt men iemandst Behalve u die een vriend zyt, AndréBf veel van my houdt en eenige leerlingen, di in myn levensonderhoud te voorzien, les heb in de wiskunde of in de Spaansche taal niemand hier en ik heb geen woord gepi iets gedaan, dat iemand, wie het ook ms kan schaden. Het zweet parelde op het voorhoofd van Bedenk u nog eens goed, hernam h(j, niet het geringste voorval? Waariyk, viel Juan Cameron hem in ik heb ook nog eens in aanraking gewe mynheer d'Orvilliers ge weet onder wi 8tandigheden. Ja waariyk, zei de Jonge man op es bovenden toon. Maar hy behandelde my op zulk eon manier, dat ik werkeiyk voor een oogenblikj heb, dat hy my wel genegen was. Gelooft ge het nu niet meer? vroeg levendig. Waarom die vraag Ik weet hst niet, wy zoeken immers Mynheer d'Orvilliers heeft my tot aan rechtvaardig behandeld En als zyn de laatste koer dat ik hem zag, zyn blik,— waarop hy sprak my eenigszins onaangemfd deden od verontrusten Ha/ Als ik na dien tyd tot myn leedwi ondervonden, dat hy bepaald iedere ontmoi my vermydt, heb ik er uit besloten Wat dan Dat mynheer d'Orvilliers door myn iDgelicht, de algemeene dwaling deelt en m|j oordeelt aan de laaghèid waarvan men my bei en die my onteert en doodt. Eduard zweeg zonder zyn vriend in de durven zien, Is dat uwe meening ook niét? vroeg0 En zoudt ge ook eonige reden hebben beschuldigen? voegde hy er op schrikwel toon aan toe. Ik neen ik zeg dat nietl moet wel geiyk hebben. Maar toen ge weergezien toen hy u het doosje tenft gegeven gj Het doosje, dat ik van u in bewaring Jaheeft hy u toen niet gezegd g Verklaar u duidelyk. M|jn Godik weet nietik was gy alleen zoudt in zyne houding een of an wyzing hebben kunnen vinden. Misschien woord of gebaar, dat hem ontsnapt is nadenken weer in de gedachte komt. Ik heb u gezegd, wat ik weet en hoe over nadenk meer kan ik niet ontdekken. Er ontstond opnieuw een oogenblik van Cameron hield het voorhoofd bedekt met handen. Eensklaps stond Eduard de Lairis op. Vertrekt gy zei Juan het hoofd opheffen dank, myn vriend, gy hebt alles gedaan, hebt kunnen vinden. Gy kunt niets. Niel kunnen worden gedaan. Vaarwel Neen, neen niet vaarwel I riep Ed bevonden toon uit. Ik zweer u nu, dat redden. Ik heb er het middel toe D gebruik van maken. Tot weerziens Jaan C Gy zult zien, dat het niet te vergeefs is dat ge een beroep hebt gedaan op myn geni en myn eer. Wat zult ge doen? Myn plicht I Uw plicht? Ge zyt my nog 3 dagen geduld schuldig, geen meer tyd. Voor er drie dagen verloop zult gy het hoofd fier omhoog kunnen heffe de maatschappy terugkeeren. Hierop stiet hy koortsachtig gejaagd de 1 Juan Cameron hem toestak van zich, en voegende: Neen nu niet. Wanneer ik u weder terug Haastig vertrok hy hierop uit de kamer Spanjaard, doze nadenkend en verward achter (Wordt vervd Idi i Stelpersdrak - LANÖBVELD DB ROOÜ di

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 4