OFFICIEEL GEDEELTE. 1°. 717. Zondag 19 Augustus. A®. 1894. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor dsn Buna 80 Cts. Franco per post door ge- heel Nederland 45 Cts. - Baar A using* tn andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nor op den dag der uitgave. Prijs der Advertentién Van 1 tot 5 regels 80 Cts. - Iedere regel meer 6 Cts. Groots letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nnmmer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOU, Parkstraat, Bpbq op Tixil GEMEENTE-REKENING. IURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge- mte TEXEL, maken bekend, dat de Gemeente- sning over het dienstjaar 1893 den Raad is geboden, gedurende 14 dagen, van den 16 tot met den 30 Augustus a. s. ter Gemeente- retarle voor een ieder ter lezing ligt en aldaar en betaling van de kosten verkrijgbaar is teld. Texel, den 16 Augustus 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. PERSONEELE BELASTING. De BURGEMEESTER van TEXEL maakt end, dat door hem heden is afgekondigd en den Heer Rijksontvanger ter invordering is jereikt de voljaarsch kohieren nos 1 en 3 r de belasting op het personeel voor het ïstjaar 1894/95 en dat ieder daarop voor- jende belastingschuldige verplicht is, zijn slag op den by de wet bepaalden voet te voldoen. Texel, den 16 Augustus 1894. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. TEXEL, 18 Augustus 1894. - Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger dir. bel. invoerr. en acc. te Texel de heer H. Mulder, ontv. der zelfde middelen te men. - Voor de betrekking van hoofd der school Zuid-Eierland hebben zich, naar wij ver- wn, niet minder dan 22 sollicitanten aan leid. - Naar wij vernemen hebben voor de irichten bijzondere Normaalschool aan den g zich tien leerlingen van verschillende tijd aangemeld. olgens achterstaande advertentie zal het atings-examen worden gehouden op Woens- 22 Aug. a.s.na dien datum worden voor cursusjaar dat 1 September aanvangt, geen lingen meer aangenomen; wij vestigen top in het bijzonder de aandacht van die era welke voornemens mochten zijn hunne eren aan deze lessen te doen deelnemen, i die daarvan nog geene aangifte hebben aan. tceds in ons nummer van 19 Juli hebben het voornemen tot oprichting dezer school I ingenomenheid begroet en daaraan eenige ilen gewijd, met genoegen maken wij daarom ia van het bovenstaande melding, ot aanvulling van het toen geschrevene jon wij daaraan thans nog toevoegen dat gesprek met een der onderwijzers ons de (tuiging heeft gegeven dat de onderwijzers dan na ernstige overwegingen en bespre ken tot het besluit zijn gekomen om aan voornemen uitvoering te geven. Ten volle telen de onderwijzers de groote verant- fdelijkheid welke zij op zich nemen en zjj met de opriohtiag der school, ieder voor zich, zedelijk zich verbinden om de aan hunne zorg toevertrouwde kinderen tot de overwinning te voeren. Wij meenden het goed ook hiervan melding te maken, zoowel tot zekerheid van de ouders als in het belang der inrichting. Van harte wenschen w\j den ondernemers een groot succes. De herstemming, noodig voor de ver kiezing van een lid voor den gemeenteraad, doordat bij de Maandag j.l. gehouden verkiezing niemand de volstrekte meerderheid heeft ver kregen, is bepaald op Maandag 27 Augustus a.s. Oüdeschild, 17 Aug. Heden kwam hier onder den wal bij den Prins-Hendrikdijk, ge sleept door twee blazers, eene oude kanonneer boot uit het Nieuwediep. Het doel is om daar dit vaartuig te sloopen, met het voornemen later het sloophout tot verschillende doeleinden te verkoopen. In den, voor de kleine visscherjj slappen tijd, is dit niet slechts eene goede werkverschaf fing, doch de sloopers hopen natuurlijk boven dien met een en ander een matig daggeld te verdienen. de Cocksdorp, 17 Aug. Op het Eierlandsche strand zijn kistjes met pruimen en sinaasappelen gevonden. Naar alle waarschijnlijkheid hadden ze reeds verscheidene dagen in zee gedreven, daar ze door den invloed van het zeewater oneetbaar waren. Ook lagen losse pruimen over het strand verspreid. De burgerij van Schagen en omliggende gemeenten heeft besloten, eene som van zevenhonderd vijftig gulden uit te loven voor hem of hen, die aanwijzingen kunnen ver strekken of inlichtingen kunnen geven, welke tot het arresteeren van den dader van den dubbelen moord op Mejuffrouw Bute en haar nichtje kunnen leiden. Naar aan het VI. Blad van Helder wordt gemeld zou thans weder zjjn gearresteerd een timmermansknecht welke reeds vroeger was gearresteerd doch weder vrij gelaten. De omstandigheid dat deze veel geld bjj zich had en zijn aangezicht en handen bekrabt waren, leidde er toe dat op hem door iemand de aandacht werd gevestigd. Omtrent het bezoek der Koninginnen aan Zeeland wordt het volgende gemeld: Door de Belgische Regeering is 900 francs beschikbaar gesteld om het kantoor en de sociö- teit van het Belgisch loodswezen bij gelegenheid der komst van de Koninginnen te kunnen versieren. De liederen, welke gezongen worden bij gele genheid der plechtigeheronthulling vanhetstand- beeld van Michiel de Ruyter, zullen uitgevoerd worden door een koor van 850 kinderen onder leiding van den heer N. van Kamer. Het geheel zal begeleid worden door de staf- muziek van het 6e reg. infanterie. De Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij liet ter gelegenheid van de Haarlemsche kermis Zondag niet minder dan 36 extra-treinen loopen van Amsterdam naar Haarlem. Of de Amster dammers nog van de kermis houden 1 Hoe hoog het water in Friesland ge stegen is, blijkt uit de volgende opname, in de veenderij Beets gedaan. Het water staat daar thans 70 centimeter boven het zomerpeil. Ten vorigen jare was de waterstand in Augustus aldaar 20 centimeter beneden het zomerpeil. Een verschil dus van 90 centimeter in water hoogte. Het is te begrijpen, dat dit vooral in eene veenderij groote nadoelen met zich brengt. De turf staat in het water, drijft weg, evenals het hooi der nog niet geveende maadlanden. De grasverpachting van de gemeente Gro ningen te Ter Apel heeft ditmaal slechts opgebracht van de gewone jaarlijksche op brengst, nl. de luttele som van p.m. f 400. De graslanden staan letterlijk onder water, zoodat het hooi vermoedelijk slecht te winnen zal zijn. Er zijn perceelen van 3 H. A., die a f 1 zijn toegewezen aan de bieders. Hoe duur de grond te 's Gravenhage is, bewijst wel, dat voor een huis met den grond waarop het staat en dat het bestuur noodig heeft om een straat bij het stadhuis ruimeren toegang te verleenen, gevraagd wordt, voor het perceel, dat geheel verbouwd is, bedragende 475 MJ in oppervlakte, f 94000, zoodat de gevraagde koopsom overeenkomt met ongeveer f 210 per M». Welkom thuisTe 's Hertogenbosch ging voor enkele weken een ingezetene een reisje maken door Zwitserland. De collecteur der staatsloterij B. aldaar, bracht of zond hem als naar gewoonte een geheel lot en pas was de reiziger van zijn uitstapje thuis of de heer B. meldde zich bij hem aan met de boodschap, dat hij f 1700 voor hem uit te betalen had. Op zijn lot was namelijk f 2000 gevallen: Men verneemt dat er een groot aantal Belgen uit Brussel, Leuven, Gent en Antwerpen besloten hebben, tijdens het verblijf van de Koninginnen op Walcheren, een bezoek aan Middelburg te brengen en H.H. M.M. in het openbaar evenals hun landgenooten uit Brugge hulde te brengen door het zingen van toepasselijke liederen. Omtrent de Roermondsche archieven wordt uit Roermond gemeld: Den 30sten Juli j.l. liet het gemeentebestuur van Roermond den Minister van Binnenlandsche Zaken per deurwaardersexploit het voorstel doen om, ter vermijdiDg van de enorm hooge wagenhuur, de in de beide tapissières van den heer Bonhomme geborgen archieven te doen ontladen onder toezicht van den rijksarchivaris en die stukken in een lokaal te bergen, totdat nader over de eigendomskwestie zou zijn beslist. Dinsdag nu werd den burgemeester, even eens per deurwaardersexploit, het voorstel be- teekend, dat de Minister het voorstel der ge meente aanneemt, en dat de heer Flament a.s. Donderdagmorgen naar hier zal komen om de beide wagens te ontladen en de archiefstukkeu in kisten pakken. Deze kisten zullen dan opnieuw worden verzegeld en in de schuur van den heer Diepen bewaard blijven. Bij de overpakking zal worden toezicht ge houden van rijkswege door den Commissaris der Koningin in Limburg en van gemeentewege door don burgemeester van Roermond. COURANT.

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 1