T f°. 722. Donderdag 6 SeptemberA0» 1894. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor dsn Bcbg SO Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Axbrika en andere landen mot verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nur op den dag der nitgave. Prijs der Advertentiën Van 1 tot 5 regels 80 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groot» letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. BONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGE VELD DE ROOU, Parkstraat, Boeg op Tbxh. TEXEL, 5 September 1894. - De landbouwer G. K. van de Westen, Zaterdagmiddag het ongeluk om van een gang zijnden mestwagen, waarop hij gezeten s, af te glijden, tengevolge waarvan hij Ier de wielen van het rijtuig geraakte. Iwaar gekneusd werd bij naar zijne woning iracht, zijn toestand schijnt nog al ernstig zijn. - Het concert door het Fanfarekorps van den rg, Zondagmiddag in het Park gegeven, rd door bij uitstek goed weder begunstigd, in wonder dat door velen daarom nog eens iruik werd gemaakt van de vermoedelijk [ste gelegenheid voor dit jaar dat het corps li voor het publiek doet hooren. Nu, wij men tevreden zijn: dank de bereidwilligheid de leden van het fanfarecorps, was ons en zomer meermalen een aangenamen middag sid. lok nu weder bewogen zich tal van wan- ars door het Park en nu eens staande, weder op de maat der muziek wandelende, oot men de heerlijke middag, onder het oomte, welks geele bladeren alreeds den st aankondigen. at met een nieuw voorjaar, wanneer weder i tintelt van jeugd en frischheid, het arekorps ons weder moge uitnoodigen tot bezoek aan zijne concerten, is zeker veler isch. Maandag waren ter markt nog weder jevoerd 242 Schapen, 186 Lammeren, 7 ien, 1 n. Kalf, 1 Paard, 1 Veulen, 1 Varken, liggen en 1 korf Kippen, e handel in Wol vee scheen iets vlugger den vorigen marktdag, de prijzen bleven er stationair. oor Schapen werd besteed van f 14 tot inoeg f 20; voor Lammeren van f 7 tot i f 12. Maandagmiddag is nabij Callantsoog aan- oeld het lijk van Willem Boon, welke een paar weken geleden daar ter plaatse boord is geslagen en verdronken, nsdagmorgen is het lijk naar hier over- aoht en des middags van dien dag ter e besteld. Maandagmiddag is aan het strand achter loog aangespoeld het lijk van een zwaar- iiwd manspersoon, gekleed met rood baaien 1, pilow broek, oliejekker, olieschootsvel roote laarzen. Het lijk was niet te her en. Op het hemd was een katoenen aangebracht, waarop de letters D. D.B. cwamen. 't Zou kunnen zijn dat dit het lijk in een der opvarenden van deWieringer schuit 123, welke in Nov. des vorigen jaars irongelukt. ®EsoHiLD, 4 Sept. Voor onze R. K. inge- len was het heden een dag van bijzondere ikenis, welke velen opgewekt had de leur uit te steken. plechtige inwijding van het fraaie her- vde kerkgebouw, dat door de onvermoeide [ken van den Eerw. pastoor Wouterlood zoo goed als geheel nieuw is geworden, had plaats onder leiding van den ZeerEerw. Heer Deken van Schagen. Eenige geestelijken van elders zetten door hunne tegenwoordigheid luister bij aan de kerkelijke plechtigheid, die door zeer velen, ook tot andere kerkgenootschappen behoorende, werd bijgewoond. Nabij het altaar was eene zeer smaakvolle versiering aangebracht. Op zeer plechtige wijze werd de Hoogmis opgedragen. Voor het kerkelijk feest had het zangkoor eenige fraaie nummers ingestudeerd, die zeer verdienstelijk ten gehoore werden gebracht en de plechtige stemming zeer verhoogden. Bijzonder voldaan verlieten allen het fraaie kerkje, dat een bezoek overwaard is. Niet alleen de Parochianen waren in feestelijke stemming, ook aan de schooljeugd had pastoor Wouterlood gedacht. Zoowel de leerlingen der openbare school als de kleintjes der bewaarschool werden prettig verrast door de mildheid van den gullen gastheer, die 't geheele dorp in zijne feestvreugde wenschte te deen deelen. Zijn onze Katholieke medeburgers thans in het bezit van een even solied als schoon kerk gebouw, het draagt tevens niet weinig bij tot de verfraaiing van ons dorp. Het kerkelijk feest werd waardig besloten met een genoegelijk samenzijn in de bewaar school, daartoe door den gastheer afgehuurd. Oostehend, 4 Sept. J.l. Zaterdag vergaderde de alhier bestaande afdeeling van de vereeniging tot bevordering van de Ned. Visscherij. Eerstens bracht de heer Mossel verslag uit van zijne besprekingen met de heeren Kempées, Ingenieur te Alkmaar, Van Maanen, Hoofd ingenieur te Haarlem, en Hr. Ms. Intendant te Soestdijk, in het belang van de steeds han gende havenzaak gedaan. Uit een en ander bleek, dat ook op de medewerking van die heeren gerekend kan worden en dat de zaak er ongetwijfeld beter begint voor te staan. De verslaggever meende dan ook, dat men nog steeds goeden moed kan houden en dat hij gegronde hoop had op eene spoedige verwezen lijking van hetgeen zoo algemeen begeerd wordt. Vervolgens kwam aan de orde een schrijven van het Hoofd-bestuur met de mededeeling, dat het weekblad „De Visscherij" weldra zou ophouden te bestaan, wanneer niet meerdere abonné's zich aanmelden. Het Hoofd-bestuur vraagt of de afdeeling voortbestaan wenscheltjk acht en in hoeverre zij verlaging wenscht van den abonnementsprijs. Het afdeelingsbestuur verklaart zich voor het behoud, doch zou gaarne wijziging in den inhoud zieD, omdat deze voor velen te geleerd en te weinig belangwekkend is. De gewone leden lieten zich daarover niet uit, omdat zij te weinig bekend waren met het blad. Ten slotte kwam neg aan de orde de vraag of het wenscheltjk is, dat de Garnalen voortaan op den afslag verkocht worden. Men besloot echter hierover op de volgende vergadering te zullen terugkomen. Hierna sluiting der ver gadering. Volgens te Helder ontvangen officieel bericht, zijn de Koninginnen voornemens, na afloop der vlootrevue ter reede, op 12 Sept. a.s. ook een kort bezoek aan die gemeente te brengen en 's avonds weder te vertrekken. De hoofdprijzen bij de verloting te Helder werden getrokken als volgt: 1ste prijs, een koe, No. 3537 2de pr., een koe, 14733de pr., een rijtuig, 5960 4de pr., een paard, 201 5de pr., een varken, 26516de pr., een varken, 33697de pr., een schaap, 98ste pr., een schaap, 35909de pr., een schaap, 4048; 101e pr., een schaap, 1807; 11de pr., een schaap, 2658 12de pr., een volledig tuig, 1909 13de pr., een ploeg, 66814de pr., een egge, 3306. Men schrijft uit Schagen Klaas Boes schijnt besloten door hongerdood zich aan de hem te wachten straf te onttrekken. In deze maand gaan ongeveer 750 man, deels wervingstroepen, deels koloniale reserve van hier naar Indië. Binnen zeer korten tijd kan desvereischt het bataljon mariniers en kunnen zoo noodig verschillende oorlogsschepen naar Indië vertrekken. De Vereeeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier heeft besloten in het najaar van 1894, ten gerieve uitsluitend van kleine landbouwers aan te koopen uitstekende wintergerst, rogge en tarwe voor de zaai. Zij wil deze, enkel tegen vergoeding van den inkoopsprijs en noodwendig hierbij komende onkosten, aan kleine bouw- boeren overdoen, onder bepaling evenwel, dat niet minder dan een half mud en niet meer dan twee mud van eene soort door eenzelfden aanvrager worde besteld. De betaling moet geschieden bij de levering in handen van den Secretaris den heer W. Teengs te Wieringerwaard, de wijze van levering zal nader worden bekend gemaakt. Bouwers die door middel der Vereeniging in het bezit wenschen te geraken van uitstekend en vertrouwd zaaizaad, worden verzocht aan den heer Teengs op te geven, hoeveel gerst, rogge of tarwe zij zouden wenschen aan te koopen. Spoedige opgave is gewensoht. De „Amst. Ct." wil van Amsterdam een badplaats maken. Daartoe zal dienst moeten doen de nieuwe Staalwaterbron, die in de Haarlemmermeer is ontdekt en door notaris Hengeveld te koop wordt aangeboden. Volgens inlichtingen van bevoegde zijde is de bron gelegen op een boerderij even voorbij de hoeve van wijlen den heer Amersfoordt gelegendoor Sloten dus. De hoeve behoort aan eene dame die in Italië woont en is bij notaris Hengeveld in administratie. Pogingen werden reeds vroeger aangewend om in het Vondelpark een badhuis te stichten doch het bestuur van het Vondelpark maakte daartegen bezwaar. Het water uit de bron is door bevoegden onderzocht en moet aan staal- en zoutgehalte de Czaar Peter- en Wilhelmina-bronnen verre overtreffen. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 1