725. Zondag 16 September. A". 1894. Nieuws- en Advertentieblad. OFFICIEEL GEDEELTE. Binnenland. 'ooroj de in zonj ok, >or i baai vanJ aropJ welil faartj oiem Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijt per 3 maanden Voor den Bobo 80 Cts. Franco per poit door go- heel Nederland 46 Cti. Naar AmnugA en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nor op den dag der uitgave. Prijt der Advertentie» Van 1 tot 6 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groot. letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. aai IbONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen by de Uitgevers LANGEVELD DE ROOU, Parkstraat, Bubö op Tkxh. op I |)e BURGEMEESTER van TEXEL brengt ter |nis van belanghebbenden de navolgende, aan n medegedeelde beschikking van den Minister i Binnenlandsche Zaken, van 29 Augustus 11. ,3760 afdeeling M. P., betreffende maatregelen tegen verspreiding van HOND- en KLAUWZEER. Minister van Binnenlandsche Zaken, elet op het Koninklijk Besluit van 27 Juni 12 (Staatsblad No. 167), tot vaststelling van lere bepalingen tot het tegengaan van de ver ging van het mond- en klauwzeer onder het aangevuld door het Koninklijk Besluit van November 1892 Staatsblad No. 255)] HEEFT GOEDGEVONDEN: met ingang van 1 September 1894 het ver- !voer van herkauwende dieren en varkens te [verbieden uit den kring, omvattende de provincie Noordholiand (met uitzondering van de daartoe 'behoorende eilanden) en de gedeelten der pro vinciën Zuidholland en Utrecht ten noorden en ^westen van den Nieuwen Waterweg, het Scheur, Nieuwe Maas, de Noord, de Merwede, het Merwedekanaal, het kanaal van Steenenhoek, de Linge tot den Diefdijk, den Diefdijk, de Lek, jiljhet Merwedekanaal, de Zuilensche Steeg, de brug over de Vecht te Zuilen, den grintweg van Zuilen naar Utrecht, den St. Anthoniedijk, den Gageldijk, den weg om het Fort Blauw kapel, den weg van Utrecht naar Hilversum tot aan de grens der provincie Noordholland, voorts deze grens tot aan de Zuiderzee; te bepalen, dat, ten behoeve van vervoer van vee naar de slachtbank, afwijking van het ver bod van vervoer van herkauwende dieren en varkens uit den in deze beschikking genoemden kring, na advies van den districtsveearts, onder do noodige voorzorgen tegen overbrenging van besmetting en met bepaling van den tfjd waar binnen de slachting van het vee moet hebben plaats gehad, kan worden toegestaan door den Commissaris der Koningin in de provincie, waarin de invoer uit den kring plaats vindt; te bepalen, dat, ten behoeve van de beweiding, beakkering of bemesting van landerijen, gelegen langs of in de nabijheid van de grenzen van den in deze beschikking genoemden kring, afwijking van het verbod van vervoer van herkauwende dieren en varkens uit dien kring, na advies van den districtsveearts, onder de noodige voorzor gen tegen overbrenging van besmetting, en met bepaling van den tfjd gedurende welken de ver gunning van kracht is, kan worden toegestaan door den Burgemeester van de gemeente, waarin de invoer uit den kring plaats vindt; te bepalen, dat de vergunningen, waarbij de hierboven onder 2o en 3o bedoelde afwijking van het verbod van vervoer van herkauwende dieren en varkens uit den in deze beschikking genoem den kring wordt toegestaan, zullen bevatten eene nsuwkeurigebeschri) ving van het vee,door opgave van geslacht, leeftijd, kleur en blijvende bijzon dere kenteekenen, benevens eene opgave van de plaats van herkomst en van de plaats van be stemming en dat aan den Burgemeester van de plaatsder bestemming onverwijld een afschrift Tan de vergunning zal worden gezonden door den Commissaris der Koningin, die haar verleent of door den Burgemeester, die haar verleent, in- Indien de plaats van bestemming niet in zijne gemeente ligt; 5o. te bepalen, dat wanneer afwijking van het verbod van vervoer van herkauwende dieren en varkens uit den in deze beschikking genoem den kring noodzakelijk is om andere redenen dan de hierboven onder 2o en 2o genoemde, zoo danige afwijking alleen kan worden toegestaan door den Minister van Binnenlandsche Zaken, Texel, 10 September 1894. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. MARKT-POLITIE. De BURGEMEESTER van TEXEL Overwegende, dat er bij hem klachten zijn ingekomen, dat in den laatsten tjjd, alhier ter markt aangevoerde schapen, die door kooplieden werden aangekocht en naar andere markten ver voerd, op de plaats hunner bestemming bleken ljjdende te zijn aan rotkreupel; dat het derhalve in het belang van den Texelschen veestapel, dringend noodzakelijk is, het politietoezicht, bij den aanvoer ter marktin deze Gemeente te verscherpen; BESLUIT: Alleen de straat, loopende van het logement „de Zwaan" naar het Marktplein open te stellen voor den aan- en afvoer van schapen ter markt. Texel, den 10 September 1894. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. LOSLOOPEN VAN RAMMEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL vestigen de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde bi) art. 23 der verordening van politie voor de Gemeente, luidende: Het is verboden: a. rammen, anders dan voorzien van twee span nen, in de weide te laten loopen van 1 September tot 1 October; b. rammen van 1 October tot 1 December d. a. v. in de weide te laten loopen, tenzij na verkregen schriftelijke toestemming van Burgemeester en Wethouders. Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Texel, 13 September 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Steick van Linsohoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. fiostelooze inenting; en kerinenting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente TEXEL maken bekend, dat op Woensdag 19 September 1894, des namiddags 2 uur in de O. L. School te Koog;, gelegenheid zal bestaan tot kosteloose inenting en herinenting van de inge zetenen, die zich daartoe aldaar aanmelden. Texel, 13 September 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick. van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TEXEL, 15 September 1894, Wij herinneren er aan dat Zondag 16 Sept. des middags te halfvier, het Fanfarecorps van den Burg zich zal doen hooren in de Vergulde Kikkert. Deze Matinée is uitsluitend toegankelijk voor de kunstlievende leden (en die zulks willen worden) met hunne Dames. Naar men ons mededeelde zal het orchest in de zaal plaats nemen. Bij goed weder zal het publiek gelegenheid vinden om 5f in de zaal of in den tuin te gaan zitten. Het dorp de Koog was Donderdag in feestgewaad; vlaggen overal, eene eerepoort voor het schoolhuis. Geen wonderMeester Heeroma herdacht den dag, waarop hij vóór 25 jaren het ambt aanvaardde van Hoofd eener school. Dat de Texelsche onderwijzers dien dag ook niet onopgemerkt zouden laten voorbijgaan, spreekt van zelf. Tegen 6 uur begaven een tiental hunner zich naar de woning van den jubelaris, en werd dezen door den heer Muller namens den heer Arr. schoolop ziener en de Texelsche onderwijzers van harte geluk gewenscht en tevens een cadeau aange boden, bestaande uit een sierlijk gouden bril. Menig hartelijk woord werd daarna nog gesproken, menig gezellig kwartiertje doorge bracht de heer Heeroma ontving de bewijzen, dat zijn hier zijn als onderwijzer en als collega op hoogen prijs wordt gesteld. Woensdag jl. brachten HH. MM. de Koningin en de Koningin-Regentes het toege zegde bezoek aan de Marine en aan de gemeente Helder. Ter bepaalder tijd stoomde de extra-trein het station binnen, waar de hooge bezoeksters werden ontvangen door Burgemeester en Weth. der gemeente Helder en door den Schout-bij- Nacht met zijn staf. Geheel volgens programma werd vervolgens gehandeldbezichtiging van het stoomschip „Koningin Wilhelmina", vervolgens naar „de Valk" waar een dejeuner werd gebruikt en daarna een revue over de 30 ter reede liggende schepenvoor hen die van den wal af dit moesten waarnemen was dit evenwel niet zoo intressant. Na afloop der revue werd het Kon. Instituut van de Marine bezichtigd. Vervolgens maakten de Koninginnen een rijtoer door de gemeenteop verschillende punten werd stil gehouden om de hulde der gemeentenaren in ontvangst te nemen, als aan het Ankerpark (kindercantate van 900 kinderen), bij de Nieuwe Kerk (Mannenzang- koor), voor de Synagoge der Isr. Gemeente (heilgroet), voor het Alg. Weeshuis (Prinsesse- lied door de kinderen), voor de R. K. Kerk (Bondslied van den R. K. Volksbond), bij de eerepoort en nabij de Postbrug (toespraak door den Voorz. der feestcommissie). Te 6.20 vertrokken HH. MM. met gevolg weder met den Koninklijken trein uit de gemeente Helder, alwaar het verdere deel van den dag feestelijk en tot aller genoegen werd doorgebracht. Gevallen van mond- en klauwzeer by het rundvee, worden thans weder gemeld van Purmerend, Purmer, Kwadijk, Streefkerk, (Alblasserwaard), Nederhorst den Berg, Horn- en Kuijerpolder, Aalsmeer in den Zwartepolder en in den Oosteinderpoelpolder, Zonnemaine in Zeeland, Lisse, Rijpwetering, Warmond, Alfen en Ter-Aar. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1894 | | pagina 1