Buitenland. Marktberichten. Uitslag van gehouden Verknopingen. PREDIKBEURTEN. ADVEETENTIËN. Uit Friesland schrijft men onsÉr wordt hier dezer dagen goed geld verdiend met het Slachten van nuohtere kalveren die naar Londen worden gezonden, wat buitengewoon snel ge schiedt. Pas zijn de kalveren geboren of zij worden geslacht en zoo spoedig mogelijk in groote manden gepakt, naar Londen verzonden. De meeste verzending geschiedt over Yiissingen. Er zijn slagers, die wekelijks ten minste 400 kalveren uitvoeren. Sommige slagers koopen de kalveren naar den prijs, die men te Londen geeft, en voor hen is deze export slachterij een winstgevende zaak, daar op elk kalf ten minste 35 cents wordt verdiend. Er zijn evenwel ook slagers, die voor eigen rekening koopen. In de laatste dagen was de prijs aan de Londensche markt niet zoo hoog als te voren en 't gevolg is, dat de prijzen der kalveren in Friesland dalende zijn. Ze zijn intusschen tegenwoordig zeer hoog. Er werd zelfs voor een kalf f 9 geboden voor f 7 en f 8 vonden de boeren geregeld koopers, maar f 5 a 6 is nog een goede prijs. De slagers betalen dus voor 't vleesch f 3.50 a 4.50, want het vel wordt gerekend op f 1.25 a 1.50. (Hbld.) Het wrak der „Elbe" zal nu door duikers onderzocht worden. Deze menschen verdienen daarmee 180 mark per dag. Voor het vinden van het geld, dat tot een waarde van 360,000 mark aan boord was, wordt eene premie van 10,000 mark uitgeloofd. Door een eigenaardig, universeel denk beeld zal ook Nederland betrokken worden in de plannen om den stichter van het Suez- kanaal, wijlen Ferdinand De Lesseps, een standbeeld te wijden op eene plaats onder de hemelstreek, waar het grootste werk dezer eeuw is aangelegd. De grondgedachte is om aan het gedenk- teeken het karakter te geven van een hulde van de geheele wereld, derhalve om de daarin gelegen vereering niet uitsluitend te doen uitgaan van De Lesseps' geboorteland, zelfs niet van één of meer landen van Europa vereenigd. Daarom is het voornemen om ieder passa gier, die, op weg van of naar het verre Oosten, het Suez-kanaal moet passeeren, in de gelegenheid te stellen door een vrijwillige bijdrage van ten minste 1 frank mede te d# jonggejuffrouw toonsn rechtervoet ver nieuwd f 0.40. De meubelmaker: Een voet gelijmd f 0.74 spijkers in den anderen voet f 0.30. In de keuken. De koperslager De meid een koperen ring om den hals i 0.60; dito de tuit vernieuwd f 0.80. (Historisch.) De „Central News" heeft uit PekiDg ver nomen, dat het hof en de vreemde gezanten overtuigd zijn, dat Li-Hoeng-Chang de beste vredesonderhandelaar is, dien China had kunnen vinden, en vurig hopen, dat Japan hem gunstig zal ontvangen. De uitgebreidste volmachten zullen hem worden gegeven, zoodat het tractaat zal kunnen worden geteekend, zonder dat hy op nieuwe instructies zal behoeven te wachten. Sedert het verlies van WeiHai-Wei en van de vloot, is het verlangen naar vrede algemeen en oprecht. De hoop op militair succes is verdwenen. Indien de zending Li Hoeng-Chang mocht mis lukken, zou China een beroep doen op de mogend heden, waarschijnlijk belovende een gedeelte van het rijk open te stellen voor den Europoeschen handel. Zoowel China als Japan zLjn tot ernstige vredes onderhandelingen bereid, en natuurlijk zullen de Europeesche regeeringen het slagen dezer be sprekingen naar krachten bevorderen. De kansen voor h6t herstel van den vrede in Oost-Azië zjjn derhalve voor het oogenblik gunstig. Een ernstig ongeluk. Te Normanton (Yorkshire! zijn 500 mijnwerkers in 66n der mijnen der „Whitwood Haegh Moor Colliery" van de gemeenschap met de bovenwereld afgesloten. De bak waarin de mijnwerkers in de mijn worden neergelaten, kwam in botsing met den wand der schacht, zoodat deze onbruikbaar werd. Een werkman, die bezig was de schacht te repareeren, werd naar beneden geworpen. Onmiddelijk zijn pogingen aangewend, om langs een anderen weg in de m(jn door te dringen en de werklieden te verlossen. Volgens de laatste berichten, te Londen uit Normanton ontvangen, was dit nog niet gelukt. Te New-York is dezer dagen een proces geëindigd, dat een-en-twintig jaar geduurd had. Het geschil liep over het eigendomsrecht van vier koeien en het resultaat is, dat beide part yen geruïneerd zijn. „Laat ons dan eens duidelijk weten wat gij zaagt," vroeg de rechter; „in welke houding stond de beklaagde „Ja, Edelachtbare, als u het me nu zoo vraagt, zal ik u de waarheid zonder leugens vertellen," was het antwoord. „De beklaagde lag op zijn rug op den grond met den kolenbak over zijn hootd en zjjn vrouw er boven op." Natuurlijk werd de man vrijgesproken. Leiden, 1 Maait. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen stuks f 188 a f 232 10 Stieren f 72 a f 175Veulens stuks; f af 92 kalfkoeien f 140 a f 200; Melkkoeien f 140 a f 200; 54 Varekoeien f 82 a 17572 Vette koeien f 138 a f 23228 Vette kalveren f 48 a f 86, 98 Magere kal veren 5, af 13; Graskalveren f af 40 Vette Schapen f 15 a f 24. 98 Schapen weide) f 11, a f 22,— Paarden f a f jarige 70 Magere Varkens f 14 a f 20 Vette Varkens a. 88 Biggen f 3 a f 10. Londen, 28 Feb. Ter veemarkt zijn aangeveerd 100 Runderen, 2000 Schapen en lammeren 30 kalveren, 5 Varkens. Men noteertRunderen 0,40 k 0,65Schapen en lammeren 0,65 a 0,90 kalveren 40 77»varkens a R J K S PO S T SP,A ARBlNfi, Aan het postkantoor TEXEL en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd ge durende de maand Februari: Ingelegd f 1719.00»; Terugbetaald f 1093,20. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 1287. Woensdag 27 Febr. a/d Burg. Notaris G. J. 0. D. DIKKERS. Een Huis en Erf, aan den Burg op Texel, groot 3.40 aren. Kooper J. Flens voor f 1670. - Zondag 3 Haart. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. van Schaick. Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. Den Hoorn. Voorm half tien Ds. Leffef. Oudeschild. Nam. 2 uur Ds. Leffef. Oosterend. Nam. 2 uur Ds. de Mazure. Goeksdorp. Voorm. half tien de Hr. Barbnds. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. half twee Ds. Kuperus. R. P. KEIJS ER Sz. en N. KOSTER. SehaS'rug, 1 Maart 1895- Geen Receptie. Benige kennisgeving. werken ter dankbare vereering der nagedach tenis van hem, die toch altijd een der meest indrukwekkende figuren dezer eeuw blijft. De eventueele ondernemers van dit plan verwachten dat nauwelijks één jaar noodig zal zijn om langs dien weg de benoodigde gelden bijeen te krijgen. Onder het opschrift„Een echte weerpro- feet" leest men in de Tijd: Neen, maar dat is nu eens een weerprofeet, die dr. Falb 1 By diens roem zou zelfs de luister verbleeken van den naam van majoor Waelput, zoo deze er in geslaagd ware er zich een te maken. Niet de circa vierwekige periode van strenge vorst heeft dr, Falb doen kennen als een echt weerprofeet, als den eenigen echten onder tal van valsche broederen dat hadden ook maj. Waelput en de Enkhuizer Almanak kunnen voorspellen 1 neen, door iets geheel eenigs werd hfi koning in het land der weerprofeten. Hfj voorzegde, dat na eenige dagen van meer gematigde temperatuur den 24n een vermeerdering van regen en sneeuw zou worden waargenomen, en zie, als had hy het aan een touwtje, Zondag regende en sneeuwde, sneeuwde en regende het uit den treure. Van den 24n tot den 28n, voor spelde verder de wonderman, zal opnieuw strengere koude intreden, roetsch, als op hoog bevel, wordt het wolkenfloers weggetrokken en glanst weder de zon, de temperatuur wordt gaandeweg koeler en gisteravond fonkelden de sterren aan den diepblauwen hemel met dien eigenaardigen metaalglans, welke er by strenge vorst van uit gaat. Bovendien, al hadden wy nog getwijfeld, het driemaal herhaald drukken op de electrische schel door de benedenbewoonster, het sein dat de hoofdkraan der waterleiding wordt afgesloten, zou ook het laatste zweem van twijfel hebben weggenomen. Waren wy tot dusver nogal onge- loovig op het gebied van weerprofetie, voor dr. Falb lichten we eerbiedig den hoed. Er bestaat naar het N. v. d. D. meldt te Amsterdam het voornemen om den professor uit te noodigen aldaar voorlezingen te komen houden. Als een staaltje hoe sommige neringdoenden uitschry'ven, kan het volgende dienen: Uit de rekening van den timmerman: Een uur naar de schutting gezien f 0.16 anderhalf uur met de vlag en by de plé f 0.40 twee ribben geleverd f 3. af twee oude ribben medegenomen f 1.—biyft f2.—. De behanger: Twee zonnetjes opgespannen in de huis kamer f 0.60. De schoenmaker: Mevrouw een hak gezet f 0.70 De postzak van de „Elba." - Een postzak van de verongelukte stoomboot „Elbe" is door de bemanning van de vischschuit No. 144 van Ostende opgevischt en by den reeder Hamman gedeponeerd. De postzak bevatte 350 aangeteekende brieven, waarbij een met een waarde van 21,000 dollars. De Belgische postadministratie vroeg den zak van den heer Hamman op, doch zonder gevolg,en de Duitsche postadministratie had geen beter succes; de justitie uit Brugge kon den zak ook niet van den reeder loskrygen. Deze verlangde vooraf betaling van het strandrecht, dat den vinder toekomt, en 6en derde van de waarde van de brieven. Dit werd afgewezen, ten eerste, omdat brieven geen wrakstukken zy'n, en ten tweede, omdat de waarde van den inhoud van den postzak niet geheel bekend was. Doch Hamman hield voet by stuk en gaf het hervondene niet af. Eerst toen de Duitsche consul 70,000 franken als borgstelling had gestort, werd de zak afgegeven. Te Vessprim (Hongarye) bood de vorige week een besteller een pakket aan het postkantoor ter verzending aan, dat toiletartikelen heette te bevatten en aan een aanzieniyk heer in Buda-Pesth was geadresseerd. De postambtenaar moest echter het pakket weigeren, vooreerst omdat het niet volgens voorschrift was ingepakt, en dan omdat het te zwaar was. Op de vraag of de inhoud niet kon worden verminderd tot het gewicht, dat mocht worden verzonden, meende de besteller, dat dit wel zou kunnen; maar toen daarop het pakket geopend werd, vond men in plaats van toiletartikelen een vriendeiyk lachend, mollig kindje in de doos. Het had een briefje om den hals met de woorden„Goeden dag, lieve papa Daar ben ik." Groote ontsteltenis op het postkantoor. De politie zoekt naar den onbekenden afzender, maar het kindje reist voorloopig niet naar BudaPesth. Voor een Engelsche Rechtbank stond een man terecht, wegens mishandeling van zijn vrouw. Als gewooniyk in zulke zaken het geval is, was de symphathie van het publiek by de vrouw, en had de man, die zonder verdediger was, een harden stryd te voeren tegen de getuigen, die opgeroepen waren, en die verklaarden, dat de man zyn vrouw onmenseheiyk had behandeld. Men beweerde, dat men den beklaagde had gezien met een kolenbak in zyn hand. Eindeiyk begon een der getuigen te weifelen en daarom vroeg de rechter uitdrukkeiyk „Wilt u zweren, juffrouw, dat op het oogenblik toen de ruzie plaats had, de beklaagde een kolenbak in zyn handen had en klaar stond om dien naar zyn vrouw te gooien." „Nu, Edelachtbare, misschien niet precies," antwoordde de getuige, die ietwat zenuwachtig werd, „maar dat wil ik wel bezweren, dat ik den beklaagde met een kolenbak zag. Tot ons diepe droefheid overleed heden ons geliefd jongst Zoontje, CORNS LIS JACOBUS, in den aanvalligen leeftyd van drie jaar en ruim 3 maanden. G. LANGEVELD-rr., Texel, 1 Maart 1895. Na een korte ongesteldheid overleed onze Echtgenoot, Vader en Behuwdvader WILLEM JAN LANGEVELD, in den ouderdom van 46 jaar en 8 maanden. Wed. W. LANGEVELD-Kalis. M. J. LANGEVELD. E. WINKLER—Langeveld. J. E. WINKLER. Burg op Texel, 1 Maart 1895. J. E. WINKLER en E. LANGEVELD. Texd l' 98 Februari 1895. Ondertrouwd: en ambacBtsiieden hunne Nieuwjaarerekeningen K. LAXtFV£VU.T,D. Getrouwd:

Texelsche Courant | 1895 | | pagina 2