Hoorn— Purmerend. Veebootea ?aa dia Ben E F. APFF1L m matten, kleeden en karpetten, Aanbesteding GRIND. de levering van ongeveer 240 W zuiver gewasschen grind. m 50000 Ie soort vlakke straatklinkers TOONEELVOORSTELLINCr DaSerpteetaJe verzoekt beleefd iaat tril- pel ie aaa kei versiMiiie reteoiipa vóór 1 Juni a. s. te voldoen. M. STAB, Arts In Behangselpapier on Randen beievens etBekailiiim. Bedstrno, Bruine Teer en Xoolteer, Best wit Kastpapier, Feuilleton. Spoorloos verdwenen. P. J. BRUIN. op Zondag 28 April a.s., Te koop Ondergeteekende vertrekken uit de haven van Texel 's ZONDAG 28 April naar ZATERDAG 4 Mei morgens acht uur. HOORN. PURMEREND. tcuypii Ég Dntir©© f ©tli. De ondergeteekende is ruim voorzien van VLOERZEILEN in alle breedte, WOLLEN en ZEILEN LOOPERS, DEUR- en GANGMATJES, en wat verder tot het vak behoort, alles van de beste kwaliteit, tegen concurreerende prijzen. Zich beleefd aanbevelend, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL zullen op Zaterdag;, den 4 Mei 1895 's voormiddags 11 uur ten R a a d h u i z e der Gemeente, bij inschrijving aanbesteden: De levering behoort te geschieden voor onge veer -/3 gedeelte vóór 15 Juni 1895 en het restant vóór 15 September 1895, vrachtvrij op den wal van de haven te Oudeschild. De voorwaarden van aanbesteding zijn ter Secretarie ter lezing nedergelegd, alwaar tevens het monster ter bezichtiging aanwezig is. Texel, 20 April 1895. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester, J. A. Wesstra Secretaris. Prijsopgave gevraagd voor de levering van (Waalvorm), te leveren franco op den wal van de haven te Oudeschild op Texel, vóór den 1 Juni 1895. Opgaven met monsters worden zoo spoedig mogelijk ingewacht by den Burgemeester van Texel. in „het Wapen van Texel" te OOSTEREND, 's av. 8 uur, door liet gezelschap „Harmonie." vindt men de grootste voorraad fruim 150 patronen) bfj J. Sz. DEKKER, Steenenplaats, by A. W. KONING. is ruim voorzien van KAPOK en BEDVEEREN in verschillende qualiteiten, welke by iedere hoeveelheid verkrygbaar zyn, maakt zyn geachte begunstigers tevens attent dat ten allen tyde VEEREX- en KAPOKKENBEDDEN door hem kunnen worden geleverd, alles van uiterst soliede qualiteit. a Contant 5% korting. Minzaam aanbevelende, UE. Dw. D., Pil. VLESSING. 6 vel voor 10 cent, Postpapier, Enveloppes, Pennen, Inkt, enz. by W. LOURENS BAKKER, Oosterend. Roman door A. D. 20. Derde atdeeling hoofdstuk IV. Na vlug gedineerd te hebben werd Etienne door een onweerstaanbaar ongeduld overvallen., Hy liep zenuwachtig en opgewonden deor de straten als iemand, wiens lot weldra onherroepelijk zal bepaald worden. Indien de dokter niets wist, wat zou h|j dan doen Waarheen zou hy dan gaan Het was zyn laatste hoop/ Eindeiyk was het bepaalde uur aangebroken en liet hy zich by den dokter aandienen. Deze wachtte hem, stond op, toen Etienne verscheen en zei op zachten toon: Heb ik de eer met mynheer Dominique te spreken Ja, mynheer. Welnu ik ben geheel tot uw orders. Dank dokter voor uwe welwillendheid. Ziehier wat het geval Is. Een jonge vrouw, mevrouw Cle- mence Darcourt, is 24 Juni 1874 in het gasthuis gekomen, waarvan u te dien tyde chef waart, zy was eerst op bed No. 17 en vervolgens op No 14 U stelde belang in haar en uit den grond myns harte zeg ik u dank voor de zorgen door u aan haar besteed. Den 15en Augustus hebt ge haar gezonden naar de badplaats BIk kwam u nu vragen, wat er na haar terugkomst van daar van haar geworden is. Dokter Desvaux keek die mynheer Dominique goed in de oogen en hernam daarop op ernstigen toon Vergeef my mynheer, indien ik niet dadeiyk op deze vraag een beslist antwoord geef, maar ik ben de vertrouweling van mevrouw Darcourt. Zy stond alleen op de wereld. Ik heb het recht niet te antwoorden zonder dat ik zeker weet tot wien Tot wien u spreekt? Tot Etienne Darcourt, den man van de arme vrouw, die door u gekend werd De dokter gaf door een kreet zyn ongeloof te kennen. Ja, ik begryp het wel, hernam Etienne bitter. Myn vrienden zelfs weigerden my te herkennen, toen ik ontsnapt was uit myne gevangenis te Vün-nan. Aan deze echter kon ik nog volstaan met geestelyke bewyzen; Aan u kan ik echter stcffeiyke bewyzen leveren. Ziehier twee brevets van den minister van Marine. In het eene wordt ik benoemd tot la luitenant en in het andere tot ridder van het legioen van eer. Maar hoe kan dat zyn Al myn kameraden zyn gesneuveld, alleen ik ben in leven gebleven, overdekt met wonden. De Chineezen hebben my opgenomen en verzorgd. Na een lange afwezigheid ben ik nu eindeiyk terug; ik zoek myne vrouw en vindt haar niet meer. Ik ben gegaan naar het huis te Louveciennes, ik heb mynheer Caron daar gesproken en deze heeft my verwezen naar de Koningstraat No. 12. Hier vernam ik dat zy 25 Juni naar het gasthuis was gegaan. Ik heb my toen daarheen begeven. Eerst heeft men my gezegd, dat zy dood was O, wat heb ik verschrikt e- ïyke uren doorleefd. Daarop heb ik de waarheid vernomen en ben ik tot u gekomen. Ik bid u, myn heer, indien u weet, waar zich myne vrouw bevindt zeg het my dan. Ik bemin haar nog tot gek wordens toe en wanneer ik haar nooit meer zou mogen wederzien, zou ik in staat zyn myzelf te dooden. Dokter Desvaux was hevig getroffen. Mynheer, hernam hy, ik ben geheel tot uw dienst, en ik zal alles doen om u te helpen. Ik heb mevrouw Darcourt in het gasthuis behandeld tot 15 Augustus. Zy was gelukkig niet zwaar ziek. Ik heb haar het geld voorgeschoten om gedurende een seizoen baden te kunnen gebruiken te B O, ik begryp uw gebaar. Vrees niets. Uwe vrouw heeft my prompt alles teruggegeven, wat ik haar geleend had. By haar terugkomst was zy genoegzaam hersteld om haar lessen als onderwyzeres weder te hervatten. Ik heb toen zelf een plaats voor haar gezocht by een myrer klanten. 7 October 1874 is zy by mevrouw Delenglay, Avenue Percier No. 8 in dienst getreden als gouvernante van haar dcchter. 1 Januari 1875 ontving ik een cadeaux waan an het adres deze woorden bevatte, behalve natuuriyk myn naam en woonplaats, enz.„Van Clemence." 1 Januari 1876 ontving ik weder een prachtig cadeau met hezelfde opschrift op het adres. En zoo gaat het nu ieder jaar op denzelfden datum. Het is echter nutteloos Daar mevrouw Delenglay te gaan om inlichtingen te verkrygen. Omstreeks het midden van 1876 heeft mevrouw Darcourt haar verlaten, bewerende dat haar gezondheid niet langer toeliet haar zoo vermoeienden arbeid voort te zetten. Sedert dien tyd hebben mijne vriendin nog ik iets meer omtrent haar vernomen. Of liever byna niet want ieder jaar op 1 Januari ontvang ik nog steeds van haar een of ander cadeau met de bekende woorden cp het adres. Etienne bleef eenige oogenblikken in gedachten verzonken. Ten derdemale sedert het begin van zijne nasporingen bemerkte hy weder het geheim zinnige, waarin Clemence zich scheen te hullen. Wat beteekende dat alles toch/ Wilt u zoo goed zyn, mynheer, vroeg hy eindeiyk, my het laatste cadeau te toonen, dat u van myne vrouw hebt ontvangen Dat hetwelk ik op 1 Januari j.I. heb ontvangen? Ja. Ziehier. Hy toonde een massief zilveren dejeuner, kunstig door een zeer bekwaam werkman voorzien van fijne gravures. De doos waarin het zich bevond, bevatte ook het adres van den leverancier. Etienne noteerde dit in zyn zakboekje: „Chevalier, 21, avenue de l'opera. U vergeeft my wel zeker deze onbescheidenheid mynheer? vroeg hy droevig glimlachend. Ik raad uw plan en vindt hot goed. Ik ken u slechts nog maar gedurende een uur, vervolgde de jonge man en reeds beschouw ik u als een oud vriend. U heeft haar gered, die ik bemin, u is goed voor haar geweest; zonder u zou zy zeker bezweken zyn. O, ik ben er zeker van, dat Clemence u er nog steeds zeer erkenteiyk voor is, voeg by de hare ook nog de myne Wat u ook ooit van my zoudt willen vragen, u kunt op myn hulp rekenen. Dank, mynheer, hernam de dokter, ik ben getroffen, door hetgeen u my zegt. Maar u weet het even goed als ikwanneer men een goede daad kan verrichten loont die reeds ruimschoots genoeg, zoodat men gaarne weder opnieuw er mede zou beginnen. Het was ruim tien uur in den avond, toen Etienne de dokter verliet. Na een klein stukje geloopen te hebben riep hy een flacre aan en gaf den koetsier het adres van den juwelier. Naarmate hy dichter by zyn doel kwam verwonderde hy zich meer en meer over de vreemde handelwy ze van Clemence. Overal waar zy zich had bevonden had zy getracht spoorloos te verdwynen. Hy had nog twee kansen behalve dan die welke hy nu ging beproeven, om haar te vinden, nameiyk het bericht uit Amsterdam dat hy wachtende was en dan nog het onderzoek dat hy kon instellen aan het betaalkantoor, of daar het pensioen werd uitbetaald, waarop zyne vrouw recht had als weduwe van een oificier. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ Texel.

Texelsche Courant | 1895 | | pagina 4