Diverse soorten Sloophout India Rubber Stempels Een Portemonnaie, Gevraagd BIER. AMSTEL'S LAGER KUNST-MINERAALWATER F. KUIPER. NIEUW. Verbeterd Wasebmiddel AlleeperMöaarW P. BOOK Burn on Texel. H. HESTERMAH Jr., Eiam. onvermengde SCHELFSALK 2 Ophaaljalousië», zoo goed als nieuw. Mantels! Maetels! Mantels! LANGEVELD DE ROOIJ, eui ©>I Gevonden uit de liand te koop 'Schapen en Lammeren, W. F. Stoel Zoon Langeveld Sf de Rooij. Te Koop: extra korting van 25%. Advertentie-Bureau on. inhoudende f 8.50. De eigenaar kan dezelve tegen betaling der advertentiekoeten t6rug bekomen by GERUIT BAKEL1AR. op de HAVEN te Oudesohild. Te bevragen by J. KAAN. in een klein gezin met 15 AUG. of 1 SEPT.i Loon f 1.50 per week. Adres Boekb. REIJ. op halve beugelfleschjes, in kogelflesckjes. Concurreerende prijzen. voor genaamd„Het Hollandsche Schaap." Beste en goedkoopste in 't gebruik. In het groot by PRIMA KWALITEIT wordt tegen concurreerenden prys geleverd aan de Schelpkalkfabriek van ALKMAAR. Steenkoopery- Handel in alle soorten van Bouwmaterialen enz. Jdhf f5rmaWNKEiL&C9 g JÏPEIIIOOKN. in verschillende soorten, ALSZakstempels, Crayonstempel met penhouder potlood en lakcachet, Nikke Medaillonstempel, Nikkel Papillon-stempel, Dier-berloque stempel, Horloge-stempel Tip top stempel Automaat-stempel, Zelfinktnemende stempel, Hand-Datumstempel met losse datum typen, Portemonnai's met stempel, Monogram stempels, Polynoom Hand-stempel met 4,6 en 8 zydig stempel vlak, Bynoom-Handstempel voor twee-kleuren-druk, enz. enz. Volgens teekening verkrygbaar in pryzen van af 50 Cents tot f 9.00. Zie prijscourant. Adres te bevragen bureau Tex. Courant. De ondergeteekende bericht aan zyne geachte begunstigers, dat de nog voorhanden zynde JAQUET- en KEEPMANTELS door het verge vorderde saizoen worden opgeruimd met eene Aanbevelend, UEd. Dw. D. Ph. VLESSING. Parkstraat. Buru-Texel. BOF" Plaatsing van Advertentie n in het Nieuws van den Dag, N. Rott. Crt., Handelsblad, Heldersche Couranten en alle verschijnende Binnen en Buiten- landscheDag en Weekbladen, geschiedt zonder eenige verhooging van prys. Vrij naar 't fransch door A. INLEIDING. B. 1. Het is vöf uur in den morgen. Bflna niemand bevind zich reeds in de straten van Parys dan een enkele beambte van den spoorweg en een enkele stooker, die zich reeds zoo vroegtijdig naar zyn werkplaats moet begeven om te zorgen dat de machine goed kan werken wanneer het andere werkvolk met den arbeid zal moeten beginnen. De zon is reeds opgekomen en verlicht de bfjna geheel verlaten straten. Ook een straatveger laat werktuigelflk z|Jn bezem gaan over het plaveisel voor de op dit vroege morgenuur nog hermetisch gesloten winkels, terwijl een voddenraper eenigszins verderop zijn blikken laat wtyden om te onderzoeken of er niets van zQne gading is te vinden. De man met den bezem en de voddenraper ont moeten elkaar en groetten elkaar als oude bekendeD, gewoon, elkaar dagelyks daar te ontmoeten, Geen van beiden houdt er echter een oogenblik om op met zyn werk. Eensklaps echter houdt de straatveger op en biyit verwonderd staan voor een winkel waar voor het glas een billet is vastgehecht met zes ouwels, kleur der hoop. Zeer net en blijkbaar met buitengewoon veel inner lijk genoegen was er op geschreven „Gesloten ten gevolge van huwelijk." De straatveger las dit luidop en blijkbaar zeer verwonderd. Ach, mompelde de voddenraper vry onverschillig, het biljet op den winkel der Rostangs, verwondert ge u daar zoo over? OchJa en neen. Daar waar jongelieden ztjn, kan men er altijd op rekenen om de een of andere tyd te hooren van een huweiyk. Deze lieden kenden beiden al de neringdoenden uit hun buurt al was het dan ook alleen doordat ze hen eenmaal in het jaar in het laatst van December een bezoek brachten. De voddenraper, die blijkbaar beter op de hoogte was van de zaak dan de straatveger hernam En wie meent ge dat daar gaat trouwen? Welde dochter zonder twtjfel, is het niet ZB is immers ouder dan do jongen. Ha, ha, de voddenraper begon harteiek te lachen Ge hebt het geheel mis Het is de oude zelf. Wat, de vader? Neen, dat is al te dwaas/.. Het is niet mogelOk/ Pas vyf maanden geleden heeft hy zyne vrouw begraven/ Het schynt wel, dat hem dat vry gezellen leven in het geheel niet bevalt, zoo spoedig weder te trouwen. De straatvéger bleef eenige oogenblikken sprakeloos staan, eindeiyk zei hy - Het is toch een ongeluk dat zulke dingen niet verboden zyn I De schouders ophalende ging hy brommend met zyn werk door, terwyi de andere ook verder ging. EERSTE DEEL. Hoofdstuk I. Leon Rostang hield er een winkel op na, waar men boeken en tydschriften by abonnement of per exemplaar kon krygen ter leziDg. Een maand te voren was hy plotseling tot zyn tweede huweiyk besloten. Dien dag omstreeks 12 uur, een oog6nblik van den dag waarop er in den winkel weinig bezoekers kwamen, zat zyne dochter Raymonde aan de lessenaar, haar gewone plaats, zy had een pen in de hand en beproefde eenige cyfers te zetten ten einde het tot de zaak behoorende schryfwerk, dat door de droevige gebeurtenis, waardoor thans allen in rouw waren gedompeld, was ten achter geraakt. Nooit misschien wel, sedert het overiyden harer moeder, had Raymonde zich zoo droevig te moede gevoelde. Een voorgevoel waarschuwde haar naar het scheen, dat een nieuwe en vreemde smart haar opnieuw zou treffen. Ondanks haar moedige pogingen om tegen haar verdriet op te gaan, door te arbeiden, slaagde zy er niet in haar gedachten af te leiden van de herinneringen, die baar de oogen vol tranen deden komen. Te vergeefs beproefde zy aan haar werk te biyven, om daarin afleiding te vinden. Raymonde leed, zy leed veel, maar haar sterk gestel deed haar niet voor al dat leed bezwyken. Zy, de dochter van den eenvoudigen winkelier, be hoorde door deze moedor welke door haar beweend word, tot een oud adeiyk geslacht, adeiyk in naam, adeiyk, niet minder door hun deugden en hun dapper heid in den stryd. De „La Roche- Kenans" hadden behoort tot de dapperste soldaten, de waardigste magistraten, de braafste geesteiykeD, die na een leven van nauwe plichtsbetrachtingen kalm en zacht het leven eindigden. Hoe had Jeanne de La Roche- Konans, het edele en bekooriyke schepsel, de moeder van Raymonde, de echtgenoote kunnen worden van een eenvoudig winkelier Ziehier waardoor. Als wees, met een betrekkeiyk geringe bruidschat, was zy op achttien jarigen leettyd door den wil van haar voogd verbonden aan den eerste welke zich maar aanbood. Dat wat Leon Rostang. Op dat tydstip echter was hy niet zoo arm als hy in het vervolg van den tyd werd. Zyn vermogen werd beschouwd als zeer aanzieniyk. Aangenaam van uiteriyk, en niet minder gezellig prater in ge zelschappen, deden hem een geliefd bezoeker zyn der Parysche salons. Hy nam de vrouw welke hem behaagde. Hy beminde haar en wist zich ook door haar te doen beminnen. Twee kinderen, Raymonde de oudste en een jongen, die vry wat later kwam, Robert genaamd, de jongBte, werden geboren uit dit huweiyk, dat ondanks het verschil van stand, hetwelk meermalen min of meer verkoeling ten gevolge had, zeer gelukkig was. Leon Rostang was de zoon van een eenvoudig wever uit het departement van de Aisne. Het lot was hem steeds gunstig geweest. Hy was ternauwernood meerderjarig en sedert den dood zyns vaders meester van de belangryke fabriek, waardoor zyn familie ryk was geworden, toen een spoorweg dwars door zyn eigendommen moest worden gelegd, waardoor hy een zeer belangryke som gelds in banden kreeg. Voor weder een nieuwe fabriek te bouwen, wilde hy een weinig van zyn vryheid profiteeren en kwam hy te Parys. Daar werd zyn verder lot bepaald. Eerst ontmoette hy er de familie en Jeanne de La Roche- Konan. Daarop volgde zyne verlovmg en zyn huweiyk. Hy kreeg er nieuwe kennissen in de flnancieele wereld, waardoor hy kwam tot speculeeren. Daar het in oen tyd was van ryzing der fondsen, slaagde hy in alles wat hy ondernam. (Wordt vervolgd Snelpersdruk - LANGEVELD ft DE ROOIJ Texel. ■K.-32ESSKf? VAN

Texelsche Courant | 1895 | | pagina 4