toons ten a 50 ets. N. Rott. Courant, Haarlemsche Courant, groote goeie Struikandijvie, India Rubber Stempels Buitenland. Marktberichten. Advertentiën Hook' en Leverworst. Vermist Hotel- en Reiswezen. Writer Café „te Burt" C. KÜIJPER Ca. Eene pracht® collectie slenwe STALEN, LANGETELD DE BOOIJ. V. J. LANGEVELD Fz. PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. Koetongen a 1.50. 100.000. <3. KALIS. PHOTOGRAPHIËN en PLATEN worden netjesspoedig en tegen billijken prijs omlijst door Langeveld Sf de Booty. dif dig. aan oen agri en Maas uit België, Frankrijk, Duitschland en Zwitserland aangebracht. De Misissippi spoelt elk jaar 362.000.000 kub. voet grond in de golf van Mexico. Werd die grond in booten vervoerd tegen een halve cent per Eng. mijl, dan zou dit over de halve lengte der rivier een kleine drie duizend millioen gulden per jaar kosten De beroemdste van Frankrjjks burgers, de heer L, Pasteur, is Zaterdagmiddag te 5 uur op z|jn buitenverblijf Viüeneuve-1' Etang, in de nabij heid van het station Garches, overleden. Louis Pasteur werd den 27 December 1822 te Döle in het departement der Jura geboren. Pasteur was de zoon van een eenvoudig werkman, een leerlooier. Pasteurs groote verdiensten zjjn alom bekend. In 1881 zette de Fransche geleerde de kroon op z(jn wetenschappelijke onderzoekingen door het vinden van een middel, waardoor de hondsdolheid met goed gevolg kan worden bestreden. Daarop volgde de stichting van het bekende Instituut Pasteur, dat in 1888 werd geopend. Spoedig werd deze inrichting alom vermaard en werd z(j het vereenigingspunt van geneesheeren uit alle landen, die, onder leiding van den meester, daar hun wetenschappelijke nasporingen voortzetten. Dat Pasteurs verdiensten alom werden erkend, blijkt uit de talrijke onderscheidingen, welke hem van alle zijden ton deel vielen. Voor vier jaren, toen hy z(jn 70sten verjaardag herdacht, werd een grootsoh feest gevierd. Uit alle landen kwamen de beroemdste geleerden te Parijs bijeen, ten einde, onder leiding van president Carnot, hulde te brengen aan den man, aan wiens noesten arbeid de menschheid zooveel heeft te danken. Met Pasteur verliest Frankrijk in don waren zin des woords, een geleerde, wiens naam inde geheele wereld onsterfelijk zal blijven. Een groote diefstal van baren zilver is in de vorige week te Londen gepleegd. Het zilver, bestemd voor de heeren Sharp Williams, was in een bestelwagen van de Midland Railway geladende baren, 89 in getal, ter waarde van f 58.000, waren verpakt in stevige houten kisten. De koetsier en de besteller gingen onderweg een koffiehuis binnen om hun ontbijt te gebruiken; toen zij na verloop van 20 minuten weer buiten kwamen, was de wagen nergens meer te zien. De politie vond een uur later den wagen in een eenzame straat terug, maar het zilver was verdwenen. De dieven hadden zich blijkbaar als beambten van de Midland Railway vermomd, althans in de wagen werd een pet gevonden zooals de bestellers van die maatschappij dragen. Volgens later bericht is een der dieven gevangen genomen. Een Amerikaansche professor Mc. Klintock heeft zich bezig gehouden met een onderzoek van eieren en meent gevonden te hebben, dat deze in den regel groote hoeveelheden bacteriën bevatten, doch heeft gelukkig nog verzuimd te constateeren of deze van een schadelijk soort zijn. Het komt ons in alle bescheidenheid voor, dat het publiceeren van dergelijke onderzoekingen best achterwege kon blijven. Zoolang de mensch om in het leven te blijven voedsel noodig heeft, zal h(j toch iets moeten eten en drinken en zal hil wel nooit er toe komen om alles wat hy in zyn mond brengt te steriliseeren, doch ook al deed hy dit, zoo zou hij zichzelf nog moeten steriliseeren. Al die bangmakerij kan er dus slechts toe leiden hypochondristen te kweeken en het leven van angstvallige menschen te vergallen. (De Nyv.) Infanterie en Cavelerie. Dezer dagen reed een met flesschen bier beladen wagen van Beriyn naar Mittenwalde. Onderweg kwam de koetsier een regiment infanterie tegen en de wagen was in een oogenblik door soldaten omringd, die gaarne een flesch bier wilden koopen. Maar de regimentcommandant was er dadeiyk by en wees een onderofficier en vier man aan, die moesten zorgen dat de koetsier geen bier aan de man schappen verkocht. Een half uurtje later ziet de veerman een afdeeling cavalerie langzaam naderen' De ritmeester, die vooroprydt, krygt nauwelyks den bierwagen in het oog of hy roept: „Hé, koetsier, is je bier koud?" „Juist goed om te drinken," is het antwoord. „Geef eens een flesch hier." De ritmeester proeft het bier en roept zyn huzaren toe: „Escadron halt! Afzitten! Koetsier aan iederen man een flesch bier, maar één hoor!" Een oogenblik later wordt de wagen bestormd door dorstige ruiters. Na eenige oogenblikken vraagt de ritmeester hoeveel er gedronken is. #Elf bakken, dat is 880 flesch" (er waren 800 man). „Dacht ik het niet," zoi do ritmeester, „er waren er natuuriyk weer, die niet tot één konden tellen." Daarop betaalde hy 33 mark en de troep reed verder. Alkmaar 27 Sept. 4504 Hectoliters. 291 H.L. Tarwe Rogge Gerst Aangevoerd werden totaal 287 784 1885 f 5.50 A 6.37' 594 27 159 13 9 27 id. Chev. Haver Paardenboonen. Bruineboonen. Citroenboonen Duivenboonen Witteboonen. Kanariezaad Rood Mosterdzaad Koolzaad Geel Mosterdzaad. Karweizaad Blauw Maanz. Groene Erwten Grauwe Erwten Vale Erwten 13. .- 7.50 7.75 6.50 16.- 15. 16.- 6.25 7.50 Amsterdam, 80 Sept. Aangevoerd 404 Run deren, le kwal. 68 A ct., 2de kwal. 56 ct.3e kwal. 46 ct. per KG. 210 Melk- en kalfkoeien f 100 a 2009 Graskalveren fa; 47 nucht. kalv. f9 All; 124Schapen f 18 Af 25; Lammeren f A f; 726 vette Varkens 32 k 38 ct. per K.G. Pormerend, 1 Oct. Aangevoerd 153 vette kalveren 60 a 80 ct. per kg.; 155 nucht. kalv. f 10 a 22 208 vette Varkens 28 k 42 ct. per kg. 171 magere Varkens f 12 A 20.—442 Biggen f 8 a 7,; 2483 Schapen en Lammeren; 507 Runde ren en47Stieren. Kip-Eieren f4, af4,50p. 100 Vette koeien, prijshoudend, handel stug, f 0.55 a f 0,64 per k.g. Magere koeien prijshoudend, handel stug f 80 A f 150 per stuk. Melkkoeien, pryshoudend handel stug f 120 a f 180 per stuk. Vette kalveren, pryshoudend handel vlug. Nuchtere kalveren, pryshoudend handel vlug. Vette varkens, prijshoudend handel stug. Magere varkens en biggen, lager in prijs, handel stug. Vette schapen, hooger in prijs handel vlug f 20 A f 28 per stuk. Magere schapen pryshoudend, handel matig f 14 k 23 per stuk. Lammeren hooger in prys handel vlug f 12 a f 19 per stuk. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor TEXEL en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand September; Ingelegd f 5421.54; Terugbetaald f 2590.70. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 1359. Zondag 6 October. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. tien uur Ds. van Schaick. Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. Ben Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oudeschild. Nam. 2 uur de Hr. Nibssink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zweden. 's Avonds half zeven de Hr Van Zweden. Oocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Barends. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Ktjperus. Burg. 's Avonds half zeven Ds. Kuperus. Ben Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Burgerleken stand der Gemeente Texel. van 26 Sept. tot 1 Oct. ONDERTROUWDJan Lemstra en Geertruida Sikkerlé. GETROUWDGeene. GEBORENJohanna, dochter van Jacob Boogaard en Guurtje Witte. Maarten, zoon van Arie Boon en Wilhelmina List. OVERLEDEN; Geene. voor VIER achtereenvolgende* plaatsingen ln de Toxelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts D RI E- maal rekening gebracht. By den ondergeteekende is steeds verkrygbaar P. P. KEIJSER. eeD SCHAAP „uit het Zuidveld," gemerkt roode stip op de schoft, zwarte teerstlp linkerzij. Inlichtingen verzoekt S. DIJKSEN, Oosterend. Ruim 8000 pryzen worden aangekocht waar onder een Gouden zuil ter effectieve waarde van ONTVANGEN: Wollen, Linnen, en Katoenen Mannfactoren, Voor het leveren daarvan houdt ik my voortdurend beleefd aanbevolen. Warmoesstraat, den Burg. LEESUREN OPEN OP f 1.50 per 3 maa 75 Cts. per 8 maanden. Voor de INMAAK verkrygbaar: A f 1.50 per 100. Jb. RIJK, Hoogerstraat. in verschillende soorten, ALSZakstempels, Crayonstempel met penhouder potlood en lakcaehet, Nikke Medaillonstempel, Nikkel Papillon-stempel, Dier-berloque stempel Horloge-stempel Tip-top stempel Automaat stempel, Zelfinktnemende stempel, Hand-Datum stempel met losse datum typen, Portemonnai's met stempel, Monogram stempels, Polynoom Hand-stempel met 4,6 en 8 zydig stempelvlak, Bynoom-Handstempel voor twee-klenren-drak, enz. enz. Volgens teekening verkrygbaar in prijzen van af 50 Cents tot f 9.00. Zie pryscourant. 428 4.50 4.65 II 4.- 4.75 2 25 2.80 4.75 5.10 9.- 11.00 11.50 13. 5.60 13.00 16.- 7.- 7.50 9. 14.50 7. -.-

Texelsche Courant | 1895 | | pagina 3