NACHT- muon». in heer I, OLIJ li. te Alkmaar SCHOUW. REGISTERS witte en pïlêMe Kon en Schotels, fijne Karaf fen, Wijn-, Bitter- en Ltaiton, Iristallen Snifcervaasjes, Melkkannen enz. Feuilleton. Publieke Verkooping. publiek verkoopen; Geheel nieuw. Sd. KEIJSER Ps., Warmoesstraat. W. C. REU. onvermengde SCHELPKALK m MSTMTO. Donderdag 17 October 1895, Langeveld Sf de Rooij. W. F. Stoel Zoon De Directie van HEINEKEN's BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ bericht dat de bieren uit hare brouwerijen van af heden niet meer bij de heeren M. GOYERS ZOON te Alkmaar, doch voortaan bij zullen verkrijgbaar zijn. De BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL, zal op DONDERDAG 10 OCTOBER 1895, '3 voormiddags 10 uur, in het logement de Vergulde Kikkert aan den Buks 176 Ellens; 45Platen; 11 Delen; 8 Spoor- balkjes6 Battings; 4 Balken; 2 Dekbalken; 2 eiken Palen; 3 Schuttingen; 4 stukken Rondhout1 stuk Pokhout1 stuk van een Gaffel1 stuk Mast1 Giek1 Zwaard van een botter lang 15 voet1 Korstokeen partijtje Kolders, Mijnstutten en Wrakhout; 1 Vleeschkuip met 4 koperen banden; 2 Water vaten; 1 Dreg met pl. m. 30 v&am Ketting; 1 Vlet2 Booten6 vaten Machineolie pl. m. 50 K.G. Palmolie 1 Ladder en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. De goederen liggen op verschillende plaatsen b(] de strandvonders en in het pakhuis aan den Burg en zullen met uitzondering van het laatst bedoelde, 6 dagen voor den verkoop, behoorlek verkaveld zijn. Texel, 28 September 1895 De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. Ontvangen de nieuwste modellen CESiTUURS met vergulde- en Nickelsluiting, breedte 18 centimeters f 1.10 en 10 centimeter f 0.90. Opruiming van alle voorradige lappen manufac turen voor spotprijzen, a Contant 5°/» korting. Aanbevelend, Ph. VLESSING. De SCHOUW op het sclioonmaaijen en zuiveren van de Tochtslooten en Cenen in het Water schap de 30 Gemeensch. Polders is bepaald op de nalatige ingelanden verbeuren, art. 16 der keur, eene boete van t 1.— en by hei schouw van f 8 Texel, 25 September 1895. Dijkgraaf en Heemraden van het Waterschap de 30 Gemeensch. Polders, J. J. ROEPER, Djjkgraat. S. KE1JSER Pz., Secretaris. voor Logementhouders, namen) verkrijgbaar by (ingericht voor 300 Prijs 50 Cents. Verkrijgbaar door tusschenkomst van de Zuivere Z. Z. MURWE voor f 10,00 dito HALFZACHTE f 8,75 de 104 stuks in de haven. Betaling gemakkelijk. Bestellingen worden ingewacht voor 20 Octo ber 1895. Voorhanden ruime sorteering: Aanbevelend, "prima kwaliteit wordt tegen concurreerenden pr^s geleverd aan de Schelpkalkfabrick van ALKMAAR. Stcenkooperjj- Handel in alle soorten van Bouwmaterialen enz. Vrij naar 't fransch door A. B. EERSTE DEEL. 24. Hoofdstuk VIII. Het was dus maar beter voor haar om thuis te bleven. Robert kwam juist met etenstijd binnen, dat wil zeggen vrij laat. Men dineerde by het lamplicht in de achter den winkel gelegen vrij sombere kamer. De maaltijd was eenvoudig burgerlijk en scheen in de oogen van Robert, die gedurende de laatste maanden zich zoozeer had gewend aan de weelde in de club, zeer armoedig. De vier dischgenooten aten zonder eenigen eetlust het was of zy een voorgevoel er van hadden, dat een hevigen twist in aantocht was. Men sprak geen woord, dan enkel wanneer de dienstbode aanwezig was, maar de toon waarop dan nog iets werd gezegd was ijskoud, Toen eohter de dienstbode het nagerecht had opgebracht en zy blijkbaar niet meer zou behoeven te komen tenzij zij werd geroepen, brak de storm los. Robert, die genoodzaakt was een einde aan de onzekerheid van zijn toestand te maken, brak het zwijgen af en vroeg zijn vader eerbiedig, hoe deze gedacht had over zijn vraag van den vorigen dag? De vraag werd door den jongen man gedaan met terneergeslagen oogen en blijkbaar hevig aangedaan Hij had zijn bijna in brutaalheid ontaardende vrij postigheid van den voorgaanden dag geheel verloren De nachtelijke scène met zijne zuster, zijne bekentenis aan de voeten van deze afgelegd, hadden hem goedgedaan. Ofschoon Rostang deze verandering wel opmerkte en hij tevens wel op eene hernieuwing van de vraag van den vorigen dag was voorbereid, gevoelde hij niettemin weder een hevigen toorn b|j zich opkomen. Hij schoof z|jn stoel een weinig achteruit om z(jn zoon beter met zijn vlammenden bijna hatenden blik te beschouwen. Een hevige toorn maakte zich van hem meester. Dus, ge houdt vol?... stamelde hg. Gö durft? Uw gedrag is zonder weerga, zoo slecht, zoo bitter slecht/ Weet ge dat wel? En daar Robert met het hoofd voorover gebogen bleef zwijgen, vervolgde hij, zich al meer en meer opwindendé RekenschapHij vraagt afrekening van zjjn vader lWaarvoor want,' wat behoort hem hier eigenlijk toe? O, o welk een ontaard kind. Met den zoo rechtmatigen toorn van den vader vermengde zich de opwinding, veroorzaakt door het geregeld gebruik van alkoholische dranken. Rostang had voor het oogenblik nog wel geen enkel glas brandewijn gedronken dien middag, doch op den gewonen tyd kwam toeh de uitwerking van de sterke drank op het gewone uur. H(j verloor Robert geen enkel oogenblik uit het oog en naar het beven van zijn geheele lichaam te oordeelen scheen het of een aanval van waanzin ieder oogenblik kon komen. Vader, mompelde eindelijk de zoon ontsteld en verschrikt, gisteren deed ik verkeerd my uit te drukken, zooals ik dat gedaan heb of liever u heeft myne bedoeling verkeerd begrepen. Ik kan u zeker geen rekenschap vragen. Ik heb daar het recht niet toe. Ik vergeet de wensch van onze goede moeder nietJa, al is het uwe Wat vraagt ge dan Robert ging eenigszins achterwaarts voor zulk een rechtstreeksche vraag. De moed ontbrak hem. Papa, zei hy, ik bezweer u, dat er een, ommfl te doen besluiten u te mishagen, zeer machtige dryfveer moet bestaan. Een machtige dryfveerIk zou wel eens willen weten welke dryfveer er kan bestaan voor een jongmenrch, die alles bezit wat hy noodig heeft en die zonder zorgen of verplichtingen voortleeft. Komaan, zeg eens op, sedert gisteren vraag ik er u reeds naar. Uw daden zyn dan wel zeer ernstig, dat ge het niet durft bekennen? Leon Rostang was byna onverstaanbaar door zyn toorn, hy trok de brandewynflesch naar zich toe, alsof hy daaraan kracht kon ontloenen om verder voort te gaan. Helaas, hy dacht er zelfs niet aan, wat hy deed. De gewoonte alleen deed hem handelen. Mejuffrouw Plinchart, die ïydeiyk toeschouwster was, kraakte werktuigeiyk een paar noten, welke zy verder met haar mes opende, het was een zeer mooi mes met een zeer fijn geslepen lemmet, zy had het nog uit haar winkel overgehouden, en voor zich zelf bewaard omdat het zoo extra fraai was, iederen middag na afloop van den maaltyd borg zy het weder eigenhandig in de er by behoorende fijne etui. Raymonde gevoelde zich het hart samendrukken by het onderhoud tusschen haar vader en Robert, zy voorzag dat dit Blechts een voorspel was van een hevigen twist, welke ongetwyfeld eene misschien wel onherstelbare schade zou veroorzaken. Zy beminde haar vader. Zy hield ook veel van haar broeder. Ze beiden oneenig te zien deed haar zeer pyniyk aan. Haar liefde bracht haar er toe de rol van tusschen- persoon te aanvaarden. Papa, zei zy op zachten toon, terwyi zy de brandewynflesch op zyde schoof, opdat de grysaard zich niet meer van de noodlottige drank zou kunnen bedienen, papa, onze Robert heeft zooveel berouw, dat u hem vergiffenis moest schenken. Als wy hem al te gestreng behandelen ten gevolge van zyn misstap, zal hy misschien nog tot grooter fouten vervallen. Uwe goedheid echter zal hem ongetwyfeld tot in het diepst zyner ziel treffen en hem genezen van deonbezonnenheid en dwaasheid van zyn leeftyd. Maar, waartoe zyn al die verontschuldigingen noodig Ter zake, ter zake. Wat is het geval Laat hem dan spreken, laat hy het verklaren. Rostang strekte onderwyi de hand weer uit naar de brandewyn om zich er weer van te bedienen. Raymonde hield hem tegen, zeggende Papa, ik bid u, drink niet... maar luister naar my. Hy schudde de hand van het jonge meisje, dat zyne hand in de hare wilde geklemd houden, schonk zich een glas brandewyn in en bracht het naar de lippen. Begrypende, dat er niet langer kon worden getalmd als men ten minste nog eenigen kans wilde hebben op een weinigje koelbloedigheid en verstand by den ongelukkige, viel Raymonde voor haar vader op de knieën en nog eenigszins glimlachende alsof zy het treurige van haar woorden er door wilde verminderen en terwyi haar groote goedige oogen die haars vaders zochten, zei zy fluisterend: Robert heeft gespeeld, Hy heeft gespeeld O, de ellendige. Rostang uitte eén kreet van sohrik, terwyi hy de hand liet zakken waarin hy het glas hield, hetwelk op de tafel omviel. Dat was alles. Men zou gezegd hebben, dat de grysaard een aanval van beroerte zou krygen. Hy kon geen woord spreken. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGEVELD ft DE ROOIJ w,

Texelsche Courant | 1895 | | pagina 4