BOCKBIER. BOEKDRUKKERIJ, ook ingericht voor Kleurendruk. Vertrüibaar Biertotlelarij „la Foil." Zeer tescttl raar Sint Maas-Catoii. Briefkaartformulieren per 1000 f 1.00500 f 0.00 en 100 f 0.20. Eerste Kwaliteit Hoofdkaas Rookworst per S Oos 45 Ceot. Parapluies, Groote voorraad Billijke prijzen. IWILWPIINI crt©t tam. Risaline Visitekaartjes wit en gekleurd met diverse randen, Feuilleton. Oe Opoffering van Raymonds. Ontvangen een prachtige partij Ph. Ylessing. Nette bewerking. Vlugge aflevering Visitekaartjes (Eiscarton) in 4 kleuren gesorteerd alle Drukwerken voor Gemeente- en Polderadministratie LANGEVELD DE ROOIJ, DAGELIJKS VEKKRIJGB1AR per 5 Ons 35 cent. Aanbevelend, C. VISSER, Slager. Barnes en Heeren prijzen zeer laag. Aanbevelende, UE. Dw. D., bestaande in: Hekbalken, Dekdeelen, zware Kielbalken, eiken Huidplanken van af 2'/j by 15 tot SVa by 20 Amst. Maat. Voorts: zware en ligte Palen, Brandhont, enz. Dageiyks te zien by A. VAN DER POL, Scheeps- siooper aan het ZAND, Gem. ZIJPE. Voorts ligt en zwaar Kettingwerk, Blokken, enz. ZEER GOEDKOOP. firma WINKEL O Apeldoorn. <fl W O Bedrukt met firma aan adreszijde 25 en 20 ets. meer. GOED SOORT: per 1000 f 1.90; - 500 f 1.00; - 250 f 0.70; - 100 f 0.50. BETERE SOORTEN: jrijs naar gelang kwaliteit. MINDERE KWALITEIT doch goe! bruikbaar van af f 1.60 per 1000. per 100 in fijn étui f 1.20; per 50 stuks f 0.60. iets extra fijns voor jonge dames, 100 stuks met Enveloppen f 1.80; 50 stuks f 1.00. Nota's Kwitantiën, Prijscouranten, Programma's Convocatiën, Ondertrouwkaarten, Over- lijdingsdrcnlaires, Biljetten, enz. enz. zoomede Aanbevelend, Boekdrnkkers Texel. gezien. Op zekeren dag, hy was pas zestien jaar oud geworden, vernam hjj, dat zy was komen te sterven. Dit liet hem echter geheel koud, omdat de brief kwam van een notaris te geiyk met het gewone driemaandeiyksche bedrag, terwyi er tevens by werd opgegeven, dat er ook weder op de gewone wyze voor den jeugdigen scholier zou worden gezorgd. Jaren verliepen er nog voor hem op dezelfde wyze in hetzelfde huis en het scheen hem toe of by het nimmer zou moeten verlaten. Hy was daar wel mede tevreden daar hy het in ieder geval er nog zoo slecht niet had. Maar ziet, op den morgen van den dag, waarop hy zyn twee en twintigste jaar inging, kwam er een brief aan hem persooniyk geadresseerd, onder teekend door den notaris, die het werk van zyne onbekende weldoenster had opgevolgd, hierin werd hy, mynheer Mathias Lezin, thans meerderjarig verzocht om by hem te komen te Parys voor zeer gewichtige aangelegenheden. Dit verraste hem niet weinig maar mishaagde hem toch niet. Het was weer esns iets nieuws in zyn leven. Mathias Lszin begaf zich onmiddeiyk op weg. B0 den notaris vernam hy, dat de geheimzinnige dame, die vroeger reeds was overleden, nooit gehuwd was geweest, en dat zy tot haar eenige erfgenaam hadt gemaakt het kind, dat nooit door zyn vader of moeder was erkend en waarvoor zy steeds had zorg gedragen onder de stipste geheimhouding. Dus ik was haar zoon Op deze vraag door den erfgenaam gedaan, ant- Vervolg van De Rostarg's. 42. Hoofdstuk III. Medelyden/ Er bestond niets op de wereld, dat hem dit kon inboezemen, beweerde hy. Gevreesd te zyn... ja, dat was nog eens iets goeds. De wensch om gevreesd te zyn meer dan medelyden in te boezemen werd langzamerhand zyn hoofddry fveer en beheerschte al zyn daden. ZQn trots was de godsdienst van hem, die aan niets geloofde. Hy was wel met zyn kameraden in het gods dienstige opgeleid, maar daar men hem steeds aan zich zelf had overgelaten, had hy er slechts bloote vormen in gezien, zonder meer. Zonder groote zorg groeide hy op, het leven nemende zooals het zich voordeed en vooral zyn tyd niet verspillende, maar die zooveel m-->geiyk wydende aan de verzameling van voor hem naar hy meende nuttige keunis. Hy hoorde spreken van een dame te Parys, die alle driemaanden naar hem vroeg per brief en die zyn kostgeld en hetgeen hy verder noodig had, betaalde. Men wist niets van haar. Men had haar nooit woordde de notaris, dat het beroepsgeheim onschen baar was. Tot executeur testamentair benoemd door overledene had hy de erfenis tot aan de meerderjari heid van den jongeling bestuurd en thans wilde i rekeniog on verantwoording deen van het gehoudi beheer. De erfenis bedroeg ongeveer drie honder duizend francs. De cyfers waren duideiyk maar de notaris w;| yskoud. Hy vroeg enkel een bewys van ontvang der gelden zonder verder zyn diensten aan te biede aan dat groote kind zonder eenige ondervinding, Zelfs als klant mocht de gebochelde dus nii blyven by den plaatsvervanger van de doode. De vreugce zich vry, ryk en onafhankeiyk gevoelen werd niet weinig getemperd door de ve nedering niet bekend te kunnen worden met zy l afkomst. Alleen had hy uit de geheimzinnige woorden va den notaris begrepen, dat hy als onecht kind oo zelfs niet door zyne moeder was erkend. En waarom niet vroeg hy zich zelf af. Om zj leelykheid, zyne misvormdheid. Hy zou zelfs nc schande hebben aangedaan aan zyn toch reeds gi schandvlekte moeder. Hy kleurde, toen hy van den notaris het gel ontving. Hy verliet diens kantoor met het hoofd voorove gebogen en het hart vol wrok. Op straat gekomen met zyn geld by zich, vree, hy zichzelf af, wat hy nu doen zou. Om zich er ten minste voorloopig van te ontdoef bracht hy ze naar een Credietbank welke hy wist dat solide was. Ondank8 zyn geld gevoelde hy zich thans die; ongelukkig. Hy kende van de menschen enkel d slechte zyde ten gevolge van de plageryen, slecht heden en kwellingen, welke hy gedurende z0i gebeele leven had moeten verduren. Alles was ii zyn oogen slecht, tot zelfs alle moeders toe/ Hy geloofde aan niets ook niet aan het genot, wan ook dit bestond voor hem niet. Hy was diep ongelukkig, want niemand had het geleerd, dat het geluk meermalen te vinden is, ooi voor de meest mismaakten in de teederheid, liefdi en toewyding, en niet te vergeten in de opoffering Hy wist niet, dat al worden er hier ook veel tranet gestort er ook een zeker genot in gevonden wordt die te droogendat men door de beproevingen van' anderen te verlichten ook zyn eigen leed verzacht| Niet wetende wat te doen besloot hy zich doo: middel van zyn geld zooveel mogeiyk genot t verschaffen. Met geld meende hy, was men in staatjjs te heerschen en dat was voor hem genot. Wai eenmaal zyn geld verteerd, welaan, dan maar met een steen om den hals als een hond eens onderzocht wat voor vreemds er op den bodem der Seine was te vinden. Gedurende een veertien dagen maakte hy buiten gewoon veel drukte, in vereeniging met eenige heeren en dames, wier eenige doel was om van hem prrfijt te trekken. Hy had geen enkele hinderpaal ondervonden bj het aanknoopen van kennis, om de doodeenvoudige reden, dat hy in 't geheel niet kieschkeurig was, omdat hy de kennissen slechts voor zeer korten tyd noodig had. Hy maakte buitengewoon veel beweging. Zyn goed verstand was hem echter in den weg om werkeiyk genot te smaken op deze w0ze. Hy zag maar al te duideiyk, dat het zyn zooge naamde vrienden en vriendinnen slechts om zfln geld te doen was. Hy wist, dat men hem achter zyn rug bespotte en uitlachte. Hy kon zichzelf maar niet in 't minst voorstellen, h dat hy een of andere dame nog liefde kon inboezemen, want hy zag maar al te duideiyk, dat zy, die hem niet noodig hadden om van zyn geld te profiteered verachteiyk hem den rug toekeerden om zyne buiten gewone leelykheid. Hy begon de vrouwen te haten. Kortom, toen hy een deel van zyn geld had verteerd, zonder er ook maar eenige voldoening van te smaken, hoe gering ook, hield hy eenklaps op. Hy had er genoeg van. De onderdompeling in de Seine lachte hem echter nog niet toe, of trok hem ten minste nog niet zoo zeer aan, dat hy gevolg gaf aan zyn eerst opgevat voornemen, hy had immers nog een goed kapitaal en dat wilde hy verteeren en niet aan anderen achterlaten. (Wordt vervolgd.) of Snelpersdruk - LANOEVSLD DE ROOU Tczd

Texelsche Courant | 1895 | | pagina 4