Een on lata staande KOE, Kantoor- en SchoolMoeftenT KRAAKAMANDELEN na toezending van f 1.00. De Terlnrim lescliied voor 6 jaren. l0 Kwaliteit Vartaleescli, proolte Ham 35 ct,, Mworst 40 cl, Mvtoli 40 ct., ceroott Spefc M 5 en 10 pond 27% ct. w 5 ons. en in elk pakket een verrassing. BOERENKNECHT Te keop; Probeer eens de US VERHURING. S. OIJSIR Pa-, Makelaar, FRANCO .eton. De Opoffering van Raymonde. Er wordt gewaagd Dagelijks verkrijgbaar K. Pereboom. K. SLOT. it 75 cent per pond, van A. DROS Albzn. by 5 pond S3 Ct. per pond. eil; om 20 MAART in dienst te treden een die goed kan melken, bij JAN Bz. BAKKER, BARGtEN. by C. KEIJSER Az., Waal—Texel. Grootste voorraad Kantoorboeken en andere benoodigdheden, Schrijfpapier, Inkt, Lak ens. Schoolen Teekenbehoeften, alles 25 tot 50 procent beneden fabrieksprijs. Groote voorraad Copieer- persen van af f 3.00. Enkhuizer Almanakken, Nieuwjaarskaarten, Brieven, Scheurkalenders, Agenda's. Zeer voordeelig voor Boekhandelaars en Winkeliers. De prijzen zjjn buitengewoon laag en de voorraad zeer groot. Adres: Jb. PRINS, Kruisweg 175 ■176. zal op WOENSDAG 15 JANUARI 1896, 's morgens 11 ure, in de herberg BELLEVUE aan DE WAAL publiek verhuren: Voor Eeeren Diakenen der Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend. H. A.C. 1. 7 28 44 Boed bij de Waal. 2. 4 47 76 Hoogeboed. 8. 2 88 20 Langeland en Driekant. 4. 2 47 00 Aandel. 5. 1 9190 Kamp. 6. 121 20 Barremljersland. 7. 0 43 20 Spang. 8. 0 67 70 Hooge. 9. 1 88 70 Kaapsveld. 10. 0 49 30 Groote Sljjkgeestje. 11. 1 42 50 Zwet. 12. 0 67 80 Aafleeg. 13. 1 49 90 By de Koog. 14. 2 25 80 Holle wal. 15. 0 5810 Idem. 16. 1 43 90 Idem. 17. 0 7210 Idem. 18. 0 S3 10 Westen. 19. 2 95 00 Achter de Kooi. 20. 0 58 90 Bouwland (in 6 perceelen). 21. 012 60 Kleinehok. 22. 1 28 00 Uitry. 23. 0 86 90 Kleine Boedstuk. 24. 1 63 90 Melkland. 25. 1 63 90 Huiskoog in Tienhoven. 26. 1 26 30 Bregstuk. 27. 1 06 70 Geest. 28. 0 66 90 Zeedykje. 29. 1 60 10 Koeyeweid. 30. 1 65 30 Hooge Simonsland. 31. 0 70 70 Lage Simonsland. 32. 1 01 60 Huiskoogje. S3. 0 89 80 Hoogeweidje. 34. 1 21 20 Langeland. 85. 0 62 30 Driehoekje. 86. 1 49 10 Reyerskoog. 37. 0 59 40 Hengsteweidje De perceelen 25 37 te zamen 14 H. 42 A. 80 0. zullen eerst afzonderiyk worden geveild, daarna, met byvoeging van de Huismanswoning en Tnin in Tien hoven, het perceel de Hammer 1 H. 50 A. en het halve Kilstuk pl. m. 4 H. 12 A. voor een gesteld bedrag, in combinatie worden afgeslagen. By verhuring in massa zal de 3 eerste huur jaren ieder jaar 403 Schuimaarde op de perceelen worden gebracht. Inlichtingen zyn te bekomen by de bovengenoemden Makelaar. 1 fraaie KALENDER. 50 vel POSTPAPIER. 50 ENVELOPPEN. 10 VISITEKAARTEN met bloem. 10 vel BLOEMPAPIER. 10 vei KASTPAPIER met Randen. 1 FLESCH INKT. 1 POTLOOD, 1 PENHOUDER. 3 verschillende SPELLEN k 48. Vervolg van De Rostang's. Hoofdstuk IV. Ik twijfel geenszins aan uw woord, mijnheer Lezin, maar de mensch is niet altyd meester van zjjne bestemming. Zonder dat u dit wilt, kan dit papier vallen in handen van derden Vrees daar maar niet voor. Ik zal in alles voorzien zelfs een onverwachte dood en ik zal er voor waken, dat ge niet onnoodig of onrecht vaardig zult worden in ongelegenheid gebracht. Vervolgens voegde de gebochelde, door de besluite- looze houding van André eenigszins ongeduldig geworden er aan toe Komaan, als ge mijne stilzwijgendheid over de diefstal door Robert Rostang begaan, zoo gaarne wilt koopen als ge beweert dit te willen, laat ons dan afmaken, want het leven van deze is in gevaar. Ja of neen, wat besluit ge? Wjj kunnen hier toch den geheelen nacht niet zoo blijven, is het wel? Door de wreede wet der noodzakelijkheid ge dwongen, nam André de pen weder op en schreef de zin af door mynheer Lezin gedicteerdte hebben uit de kas van genoemde maatschappij een som van zeven en zeventig duizend francs, hernam de tiran, die, ziende dat z|jn slachtoffer weer gedwee was geworden, weer begon te dicteeren. Maar dit misbruik van vertrouwen weder willende herstellen en bovengenoemd bedrag weder willende terugbetalen, verbindt ik my, om in vereeniging met Robert Rostang, deze som weder binnen een zoo kort moge- ïyken tyd terug te zullen geven, aan mynheer Mathias Lezin, kassier van de Universelle, welke my deze heeft voorgeschoten. André rilde by ieder woord. Maar gedreven door den nood, gesteld voor de vraag tusschen leven en dood van Robert, ging by door tot dat hy eindelijk was gekomen tot de onderteekening der noodlottige pentrek, nu ontzonk hem weder den moed om deze te maken. Mynheer Lezin wachtte eenige ssconden, vervolgens zei hy uiterst kalm, terwyi hy zyn oogen sloeg naar een sieriyke pendule, die op den schoorsteenmantel was geplaatst: Ga weet immers dat het 1 uur is, mynheer Danjou Deze woorden hadden dezelfde uitwerking op André, als welke een terdoodveroordeelde moet ondervinden, wanneer men hem verkondigt: het oogenblik is daar. Hy deed nog een laatste krampachtige poging, eene bovenmenscheiyke krachtsinspanning om datgene te doen, wat hem zoo vreeseiyk tegen de borst stiet. en plaatste zyn handteekening onder het geschreven waardoor hy zich zelf ging rangschikken onder schurken. Zet er ook den datum onder, als 't u behel zei de kwelzieke inillionair met zyn onverstoorbs kalmte, terwyi hy dit kleine verzuim van den jong man opmerkte. Maar welk onderpand kunt ge my geven? André gevoelde zyn hoop vervliegen. Noch i noch de Rostang's bezaten goederen van waard® waarop men hypotheek kon krygen. De onverbiddelyke mijnheer Lezin liet hem zeer duideiyk gevoelen. Waarop wilde hy dan zyn verbintenis gronden? Op eene belofte Op een woord 1 Dat is een zeer mager onderpand. Er heerschté eenige oogenblikken diepe stilte De verloofde van Raymonde was ten einde raa Mijnheer Lezin scheen over een plan na te denke Eensklaps hief hy zyn hoofd op en sloeg een lang blik op den smeeker, daarop zei hQ Wilt ge bepaald uw vriend redden? O, mijnheer Lezin, zelfs ten koste van mi bloed Uw bloed moge zeer edelmoedig zyn, maar hi heeft niet de geringste handelswaarde. Een schrifteiyi verbintenis, van de zeven en zeventig duizend frans te zullen teruggeven, kan tot een zeker punteenig meerdere beteekenis hebben. Ik ben gereed alles te onderteekenen, wat do; u wordt verlangd. Nog eens kwam er een helsche glans in het oo van den gebochelde. Ga dan daar zitten, zei hy. Dit zeggende trok mynheer Lezin een tafelije naai zyn schryftafel naar zich toe, legde er een gewoon schryfpapier op en gaf den jongen ma: die op de aangewezen plaats was gaan zitten, een pen De verschrikkeiyke tiran bleef enkele oogenblikka nadenkend voor zich staren; Zonder twyfel zocb hy de beste formule om zyn idee in woorden ti brengen. Andié wachtte met kloppend hart en in stomas angst naar hetgeen zou volgen. Eindeiyk gaf mynheer Lezin met de hand teeken, om met het schryven te beginnen en hj dicteerde het volgende „Da ondergeteekendebekent doortusschenkoms en met medeplichtigheid van Robert Rostang, kiert by de assurantiemaatscbappy de Universelle, ge nomen te hebben uit de kas van Dovengenoemdi maatscbappy André schreef niet meer. Verschrikt was hy eensklaps opgehouden by he! woord „genomen." Mflnheer Lezin, stamelde hy, u wilt toch niet eischt toch niet, dat ik dat zal teekenen? By gebrek aan stoffeiyk onderpand, wil ik wel tevreden stellen met een zuiver zedeiyke, op voorwaarde echter, dat dit van zeer ernstigen aard zij. Maar dat is atschuweiyk Het is de eenige waaraan ik eenige waards hecht. Door u te dwingen u zelf te verklaren alt medeplichtige van uw vriend, door uw eer tt verbinden aan de zyne, ben ik zeker, dat ge uwt verbintenis tegenover my zult houden. Ik kan niet. Neen, dat is onmogelijk, my zeil zoo over te leveren, herhaalde Danjou ontzet, Hy bedacht, dat hy niet alleen verraad of eens laagheid had te duchten van dit verschrikkelijks wezen, dat hem de wet voorschreef, maar ook, dal hy rekening moest houden met een toeval, een onverwachte gebeurtenis, die deze verschrikkelijks zelfbeschuldiging van een onschuldige ruchtbaar zon kunnen maken. Bedenk, zei mynheer Lezin, altyd uiterst 1 &n kalm, dat zulk een geschrift u in werkeiykhali tot niets verbindt. Het is op ongezegeld papiei en onder zeer ongewone omstandigheden geschreven waardoor het elke waarde om gerechteiyk te dienet mist. Wat hindert dat, riep André uit, myn vaste plan is immers om myn belofte te houden. Welnu, schryf dan. Ik ga wel niet door voor zeer teergevoelig, maar ik geloof niet, dat men zal kuDnen beschuldigen ooit myn woord te hebban gebroken. Welnu, ik zweer u, ik verbind my plechtig nooit gebruik van dit wapen te zullen wapen, hetwelk ik nu maar eens in handen wilde hebben, indien ook gy zelf uw woord gestand zult doen. (Wordt vervolgd.) Snelpereëruk - LANGEVSLD D& ROOIJ Ttxi

Texelsche Courant | 1895 | | pagina 4