een HUISHOUDSTER. Kandegama-Thee lanen japnstoffei en lanen Bah en Bouten, J. H. MOOJEN, Makelaar te Texel 1. Een IDIS en EEF, iet laan liipie pui Feuilleton. De Opoffering van Raymonde. Publieke Verkooping KOFFIE Java Preanger. Gouden Medaille Rniterplaats. C. R. KEIJSER. Kies- en Tandpijnlijders! te BURG bij A. DROS Albzn. Gevraagd tegen 20 Maart a.s. Ondergeteékende bericht publiek verkoopen JJit de hand te koop A. Dros Albzn. JOPHA een uitstekende mélange van China- en CeijIon-Thee. Vervolg van Be Rostang's. 56. Hoofdstuk VII. Snelpersdruk - LANGEV ÏLD k DE ROOU Tmü Verkrijgbaar in pakjes van 7, Eng. pond a 50 cent. P. P. BOON. dat hij gedurende het voorjaar OPRUIMING houdt van een aanzienlijke party tegen veel verminderde prijzen. Aanbevelende, Hoogachtend, UE. Dw. D. Pk. VLESSING. zal ten verzoeke van den Eigenaar den Heer H. ROEPER, op MAANDAG 87 JANUARI 1890, 'a avonds 7 ure, in het Café ,den Burg" a/d Burg tot aan de Zuid-Oosthoek der Schuur, groot ongeveer 3 A. 48 C. 2. Een SCHUUR en ERF met daarom en daar achter liggende grond, groot ongeveer 7 A. 52 C. Combinatie perceelen 1 en 2. S. 96 00 Achterste Scliapenland C 624 4. 148 50 Achterste Ooijesland 623 Combinatie perceelen S en 4. 5. -- 70 90 Eooge Geesje 942 6. -• 45 70 Kleine id. 941 Combinatie perceelen 5 en 6. 7. 1 50 50 Voorste Eoogeland 915 Combinatie perceelen 5, 6 en 7. 8. 1 08 50 Achterkoogje 297 9. 1 24 80 Maartenskoog 510 10. 1 83 20 Armenkoog 511 Combinatie perceelen 9 en 10. 11. 3 48 30 Weeltje I 198, 199 en 200 12. -76 70 Akkers 121 Aanvaarding 80 Maart a. s. Het huis is, MAANDAG te bezichtigen van 10 tot 4 ure. Nadere informatiën verstrekt bovengenoemden Makelaar. Moest hy niet behulpzaam zjjn en zelfs schijnbaar gaarne, aan de toebereidselen voor dat huwelijk, hetwelk voor beide verloofden eene kruisiging was? Wreéd comediespel moest er ook gespeeld worden om Robert om den tuin te leiden, om hem te overtuigen van de belangelooze edelmoedigheid van mijnheer Lezin en om hem te doen gelooven, dat hij in den nacht, waarin hjj had toegestemd den dief te sparen, Raymonde nog niet kende, om hem te doen toegeven, dat alleen het toeval eene ontmoeting had bewerkstelligd tusschen haar en den gebochelde millionnair en dat eindelijk Raymonds verder zonder eenige tegenwerping de vrouw werd van zjjn chef. De waarheid, welke Robert volstrekt niet mocht weten, want h(j zou nooit hebben toegestemd in de zelfopoffering zijner zuster en zich liever zelf hebben overgeleverd, was al zeer moeielijk voor hem verborgen te houden, vooral ook omdat de jonge man niet kon nalaten zyn misnoegen over dit huwelijk te kennen te geven. Hij had deze verbintenis bestreden, waarin volgens hem van liefde geen sprake was. Zijn geheele ziel kwam er tegen in opstand. Men zou gezegd hebben dat een geheimzinnig instinct hem een geheim deed vermoeden. Men had tegen hem moeten worstelen. Ja, zei h(j in zijn getwist met zijn vader en z(jn vrienden, wat u verblind is het geld. Maar het is misdadig mijn zuster niet te weerhouden zich te verkoopen. Z(j verkoopt zich, zeg ik u En dat maakt my wanhopig. Het scheelde al heel weinig of hij had zijne zuster om haar misstap, naar hy oordeelde, veracht. Welk een wilskracht was er noodig geweest voor André, voor Raymonds en voor mevrouw Danjou om de gedwongen leugen vol te houden. Iedere minuut was voor hen een ware marteling. Er was bepaald, dat de oude heer Rostang en Robert dadelijk nadat het huwelijk voltrokken zou zQn, gemeubeleerde kamers zouden betrekken, in de nabijheid van de opera. Eene vreeselfike foltering was André opgelegd: die van getuige te moeten zijn b(j het huwelijk van Raymonds. De BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL zal op WOENSDAG 5 FEBRUARI 1896, 's voormiddags 97? uur, in het Café „DEN BURG" te DEN BURG publiek verkoopen: 155 Planken, 31 Battings, 120 Schroten, 50 Platen, 231 Mijnstutten, 5 Ellens, 1 Spoorbalkje, 1 Korstok, 1 Kolder, 1 stuk Rondhout, 5 Luiken, 1 stuk Ra, 1 Ra lang pl. m. 55 voet, 1 stuk Mast, 1 Gaffel, lang 40 voet, 39 onbereide Stengen, 2 grenen Wrakplanken, een zeer groote party Plankjes (pl. m. 200.000 stuks) lang pl. m. 17. voet, 1 oud Anker en 1 stuk Ketting, 3 Fuiken, 1 kist met Glaswerk, 1 Sloep, liggende te Oudeschild, 1 pak Boomschors, eenig Wrakhout en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. De goederen liggen op verschillende plaatsen bij de strandvonders en in het pakhuis aan den Burg en zullen met uitzondering van het laatst bedoelde6 dagen voor den verkoop, behoorlijk verkaveld zijn. Texel, 21 Januari 1896. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. in 1886 te Harlingen gebouwd, genaamd „Dolfijn^ lang 59 voet, groot 67 ton, met twee masten en zoo goed als nieuwe zeilen, Kor-vischtuig; en complete benoodigdheden om de Noordzee te bevaren, thans liggende te Nieuwediep. Te bevragen by den eigenaar den HeerB. C. WELTEVREDEN te Eelder en by G. DIKKERS Notaris te Texel. Welke redenen kon hy echter aanvoeren om te kunnen weigeren? Rostang had er met kracht op aangedrongen. Mijnheer Lezin had er ook op aangestaan. Wat te zeggen, om er vrij van te kunnen? Welnu, juist nu, terwijl hy zich ging kleeden in het deftig zwart, terwyi hy zich zag in dat kostuum hetwelk ook zijn trouwkleed had kunnen zyn, was hy bezweken. Zyn krachten lieten hem in den steek. Zyn smart had de overwinning behaald. Zijne moeder, die in haar stoel gezeten zich niet had kunnen verwyderen, was ook getuige van zyn hevigen stryd. Eensklaps, zonder een enkel woord te hebben gezegd, tot voorbereiding, had André zich hevig snikkende aan haar borst geworpen. Terwyi dit daar voorviel, was Raymonde bezig met de laatste hand aan baar trouwtoilet te slaan, en hiermede gereed zynde, wachtte zy het oogenblik van vertrek af. Zy leefde thans in de eenzaamheid geheel alleen met haar gedachten, zy ontvluchtte haar vrienden, haar vader en Robert, vreezende in dit laatste gewichtige oogenblik nog een van hen te zullen ontmoeten, en dat een enkel woord, een traan alles alsnog zou bederven. Zy zat in gedachten verdiept, toen plotseling de deur met kracht werd geopend. Robert verscheen. Weet ge het? zei hy èenigszins wantrouwend en ruw, André is ziek. Zy beefde hevig. Hy is plotseling ongesteld geworden, zeer vreemd inderdaad, want een uur geleden was hy nog gezond. Raymonde raadde, dat haar ongelukkige vriend op het laatste oogenblik de krachten niet had, zyn wreede rol tot aan het einde toe te vervullen, en dat hy er vry van wilde komen door eene geveinsde ongesteldheid. En nu? zei zy, zonder zich zeer aangedaan te toonen, maar ter wy 1 zy haar gelaat een weinig afwendde om aan den doordringenden blik van haar broeder te ontsnappen. Welnu, Eduard zal u in zyn plaats als getuige dienen, ten minste als mynheer Lezin, die dadeiyk hier zal zyn, niet een ander voorstelt. Goed. Laat ons hopen, dat de ongesteldheid van André maar niet van ernstigen aard zal zyn. De betrekkelyke onverschilligheid, waarmede Raymonde het bericht ontving van de verontrustende ongesteldheid van de vriend harer jeugd, was zoo uitsluitend 1ste q u a 1 i t e i t verkrijgbaar bjj hoogste onderscheiding landbouw tentoonstelling Aug. 1895. ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT prima murwe Lijnkoeken, per 100 kilo 32% eiwit, 10% vet a f 8.90. Sehepp's halfiiarde Lyuzaadkoeken 32% eiwit 90/# vet a f 8.00, Gebroken voor schapen en lammeren 25 Cts. hooger, op gewone conditie. Uitslag der onlangs gehouden onderzoekingen aan het Rijksproefstation te HOORN door de heeren J. E. Winklek, C. W. Bakkek Jr en C. M. Veeöer is als volgt: Murwe Lijnkoek 33.8 eiwit, 10.8, vet en 94% zuiverheid. Sehepp's halfiiarde Lvjnzaadkoek 32,8 eiwit, 10,4 vet en 98% zuiverheid. Beproeft voordat gij tand of kies laat trekken Het stilt onmiddellijk de hevigste tandpijn of voorkomt deze; per flacon 35 C. Jopha Tandpoeder, antiseptisch, aange naamste, verfrisschendste aller tandpoeders. Elegante doos 10 en 20 c. Generaal Agent L. I. AKKER, Alkemadestraat 44, Rotterdam. Verkrijgbaar bjj P. KUIPER te den Burg en verder bij de meeste Drogisten en Parfume riehandelaars in Nederland. zeer in stryd met haar gevoelige natuur, dat Robert dadeiyk vermoedde, dat het geveinsd was. Haar ontsteltenis op het eerste oogenblik was zoo zichtbaar geweest, dat zulk een gerustheid onmogeiyk er onmiddeiyk op kon volgen. De zoon van Rostang gevoelde weer alle achterdocht by zich opkomen, die hem had gekweld sedert het huweiyk zyner zuster was bepaald. Luister eens Raymonde, zei hy vastberaden, ge moet my zweren, dat ge uit vryen wil met mynheer Lezin gaat huwen. Er zyn oogenblikken waarin ik daaraan ten zeerste twyfel. Hst schynt my toe, dat er iets voor my wordt verborgen, dat men een geheim voor my heeft. Spreek eens ronduit, beminde André u niet? Zag my alles zonder vrees. Ach, zeg het my, zie, liever dan u toe te laten u op te offsren, zou ik iu staat zyn alle plannen in duigen te werpen, als ik u daardoor kon verhinderen u zelf ongelukkig te maken. Ge zyt nog niet gehuwd en als het moest, neem ik op my alles nog te verhinderen. Koortsachtig gejaagd had de jonge man de beide handen zyner zuster gegrepen, en terwyi hy haar scherp in de oogen keok, scheen hy met zyn blikken in haar ziel te willen doordringen, om haar geheim te doorgronden. Het was een verschrikkelyke stryd voor Raymonde om onder zulke omstandigheden te liegen. Zy vond er echter toch den moed toe door haar heldhaftig besluit zich door niets te laten afbrengen van het brengen van haar offer. - Omdat ge het wilt, zei zy, zyn blik ontwykende en haar handen uit de zyne losmakende om vast beraden te biyvenik moet bekennen, dat ik geloof, ja, ik ben er van overtuigd, dat André niet onverschillig was omtrent my. En als het eenigszins mogelyke ware geweest, dat wy samen man en vrouw werden, zouden wy het waarschyniyk ook geworden zyn. Maar wy hebben er niet aan gedacht samen in armoede te leven. Wat my betreft, heb ik lang genoeg ellende gehad. Ik gevoel eene onoverwinneiyke lust tot het leven van weelde en rust, ik heb er behoefte aan. Zeker, mynheer Lezin is niet mooi, ik geloot, dat hy goed is. Komaan, nu heb ik myn hart voor u geopend en nu veronderstel ik dat ge uw verbeelding eens rust zult gunnen. Zy hield op, een glimlachjkwam er op haar lippen, ofschoon zy buitengewoon veel moeite had moeten doen, om die woorden te uiten. v (Wordt vervolgd.) lli tt 25

Texelsche Courant | 1896 | | pagina 4