OFFICIEEL GEDEELTE. N°. 873. Zondag 2 Februari. A0. 1896. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. DU blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per S maanden Voui den Bubs 30 Cts. - France per poti door ge heel Nbdibland 45 Cts. - Naar Aubiu en andere landen met verhooging der porto's. Advertentlën vóór 10 uur op den dag der uitgave. Prijt der Adverieniién Van 1 tot f regels 80 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groet» letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ABVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELB DE ROOU, Parkstraat, Boeg op Tuil GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een houten tabakspijp met zwart beenen mondstuk, gevonden op den Koogerweg en een zweep, gevonden in de Gravenstraat aan den Burg. JACHT. De BURGEMEESTER van TEXEL maakt bekend, dat by hem is ontvangen, de navolgende kennisgeving. De Commissaris dor Koningin in de Provincie Noord-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie dd. 22 Januari 1896 no. 48: Gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad no. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden: lo. dat de jacht op houtsnippen in deze provincie zal worden gesloten den lsten Mei 1896 met zonsondergang 2q. dat de jacht op eenden zal worden gesloten den 29sten Februari 1896, met zonsondergang; 3o. dat de jacht op ander waterwild zal worden gesloten den 28sten Maart 1896 met zonsonder gang 4o. dat het weispel van kwartelen met steek garen of vliegnet zal mogen worden uitgeoefend van 1 Mei tot 12 Juli 1896; 5o. dat de visscherij met uitzondering van die met aalkorven, aaldobbers en palingfuiken, van die met het schepnet of de gebbe om kleine viscbjes te vangen voor de aaldobbers en van die op snoek in de gemeente Texel, zal zjjn gesloten van 15 Maart tot 1 Juni 1896 en 6o. dat gedurende den gesloten vischtljd ook het visschen met den hengel in den hand is verboden. En zal deze in het Provinciaal Blad worden geplaatst en voorts in elke gemeente van Noord holland worden aangeplakt. Haarlem, 25 Januari 1896. De Commissaris der Koningin voornoemd SCHORER. Texel, den 31 Januari 1896. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. RAADSVERGADERING. De BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt, naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene vergadering van den Raad door hem is belegd op Donderdag, den 6 Febr. a. s., des voormiddags 11 uur, in de daar voor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, den 31 Januari 1896. De Burgemeester van Texel, STRICK VAN LINSCHOTEN. Te behandelen onderwerpen: 1. MededeeliDgen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel B. en "W. wfjiiging Gemeentebegrooting dienst 1896. 3. Benoeming Gemeente Opzichter. Voordracht alphabetisch C. A. Broekkamp. A. Dalmeger. K Plavier Hz. 4. Verzoek Kamer Koophandel en Fabrieken te Hel der, inzake dienstregeling treinen H. IJ. S.M. 5. Voorstel B. en W. aangaan tijdelijke geldleening 6. Vaststelling kohier Hondenbelasting, dienst 1896 7. Hoofd. Omslag 1896 TEXEL, 1 Februari 1896. Eene buitengewone vergadering der afd. Texel der H. M. v. L. was uitgeschreven tegen Vrijdagavond 7 uur in het Hotel de Lindeboom. Het te behandelen onderwerp: bespreking omtrent het aanschaffen van een Hengst, gaf ongetwijfeld wel aanleiding tot een goed bezoek. Na opening der vergadering door den Voorz., en lezing van het opgeteekende der vorige vergadering, werd door den Voorz. mededeeling gedaan van hetgeen door het bestuur was verricht naar aanleiding van het behandelde op de vorige vergadering (zie ons nummer van Zondag 22 Dcc.) inzake het hier verkrijgen van een Hengst. Die mededeeling hield in dat de Voorz. persoonlijk had gesproken met den Heer H. A. v. d. Berg, te Haarlem, de aangewezen man voor deze zaak; dat deze Heer aan de afdeeling in huur wilde verstrekker), gedurende den dektijd, eene Hengst, welke naar de behoeften van ons eiland aan de eischen zou voldoen dat aan genoemden Heer daarvoor zou moeten worden betaald een schoon bedrag van f 250 dat de premiën of rijkssubsidiën aan bedoeld dier toegekend, zouden komen ten voordeele van den eigenaar; dat de afdeeliDg nu af na 1 of 2 jaren het paard kan aankoopen; uit de begrooting van kosten, door het bestuur verder opgemaakt, bleek dat verder aan on kosten voor het vervoer en de verzorging nog ruim f 250 zou noodig zijn, zoodat op een uitgaaf moest worden gerekend van ruim f 500, welk bedrag, het dekgeld op een maximum van f 10 gerekend, wel zou worden ontvangen. De omstandigheid dat de heer v. d. Berg, op de eerstdaags te houden markt teAuricb, zijne inkoopen zal gaan doeD, maakte een antwoord vóór 3 Februari gewenscht. De besprekingen, naar aanleiding hiervan, te vermelden, achten wij niet noodig, genoeg zij het te vermelden dat, met bepaling dat de bedoelde hengst hier zal worden gestationneerd van half Maart tot half Juli, het aanbod van den heer v. d. B. met algemeene stemmen werd aangenomen, wordende de verdere rege ling aan het bestuur overgelaten. Vervolgens werd benoemd eene commissie van 5 personen tot herziening van het reglement. Nog werd door een der aanwezigen gewenscht dat de afdeeling zich tot het gemeentebestuur zal wenden tot eene betere marktregelingin dezen zin, dat de verkoopers zouden worden uitgenoodigd hun vee vroeger ter markt aan- tevoeren en het uur van sluiting van de markt zou worden vervroegd, opdat de koopers gelegenheid zouden hebben hunne zaken atte- doen en dan nog met de boot weder te ver trekken. Werd dit voorstel door sommigen bestredeD, van andere zijde werd aangevoerd dat zulk eene regeling vermoedelijk in het belang van de verkoopers zal wezeD, doordien allicht meerdere koopers, (wetende dat zij nog bijtijds kunnen vertrekken, met hunne koop waar, naar andere markten,) onze markten zullen bezoeken. Het punt in kwestie werd evenwel niet uitgemaakt, maar verdaagd tot eene volgende vergadering. De Voorzitter, die door een der bestuursleden was dank gezegd, voor zrjne bemoeiingen in zake het eerste punt van behandeling, sloot daarna met een gepast woord de vergadering. Voor hen, die er wellicht belang in mochten stellen, zulks te weten, deelen wij mede dat de onlangs wegens Beri-Beri van Atjeh ge evacueerde Off. van öezondh. 2de klasse, C. H. Hille, thans is geplaatst te Salatiga (midden-Java). De gouden zuil in de'. Tentoonstellings loterij, waarop mogelijk menigeen al een stille hoop had, kon de weg naar hier niet vinden, zelfs geen splintertje er van viel Texel ten deel. Beter maakte het in de afgeloopen week de grootste pr|js in de Staatsloterij, een be scheiden deel daarvan kwam naar hier; moet dat deel ook al in nog verschillende kleinere deeltjes worden gesplitst, voor de bevoorrechten is, bij het begin van het Nieuwejaar, (nu alomme een stroom van rekeningen rond gaat) zulk een buitenkansje zeker niet onwelkom. Aan een 14-tal personen alhier viel dit fortuintje ten deel. Oudeschild, 29 Jan. Gisteren had eene gecombineerde vergadering plaats van het plaatselijk nut „Neptunus" en het mannenkoor „Amicitia." De zaal der „Zeven Provinciën", was flink vol. Door den heer Mets werd eene lezing gehouden over huisbezoek, waarna het mannenkoor zeer verdienstelijk het lied „Weldadigheid" zong. Later op den avond gaf „Amicitia" nog drie liederen ten beste, die onder de flinke leiding van den Heer G. Klazinga, correct werden uitgevoerd. Het mannenkoor gaf blijk, onder zijn wakkeren Directeur wel vooruit te zijn gegaan. De bijdragen van de Heeren Roeper, Hin, K. Zegel, J. Zegel, J. Beumkes en Muller werden met veel genoegen en de grootste aandacht gehoord. Alles bij elkaar, doch niet het minst de zangnummers van „Amicitia", vormde een goed geheel en deden de aanwezigen een recht genoegelijken avond doorbrenger. Oudeschild, 31 Jan. Ter opluistering van het concert den 12n Feb. a. s. aan den Burg te geven door het ZaDgkoor „Utile Dulci," is het bestuur van deze vereeniging er in geslaagd de medewerking te kunnen verkrijgen van uitstekende solisten, wier naam in de muzikale wereld zeer gunstig bekend staat. Tevens zal de jeugdige Vereeniging „Trini- tas" van den Burg, hare medewerking ver- leenen en een paar fraaie stukken instudeeren veor deze gelegenheid. Een en ander belooft iets voor de vrienden van muziek en zang. Waal, 30 Jan. De 3de Nutsavond, gister avond gehouden, was niet druk bezocht. De leziDg werd gehouden door den Heer J. de Jongh, die met de novelle „Tijm" door Dr. Laurillard, zijne hoorders aangenaam wist bezig te houden. Door nog 2 leden werden eenige bijdragen ten beste gegeven, die blijkens de hartelijke toejuiching bijzonder in den smaak mochten vallen. De laatste Nutsavond is bepaald op Dinsdag 25 Februari e. k. in de Bellevue. Volgens mededeeling van den Inspecteur over het loodswezen in het 3e district, do. 28 Jan. jl. ligt tegen den N.-wal van het Engelech- mangat, Eierlandsche gat, 3te district, een wrak in ongeveer 60 dM. water, tusschen het wrak van de „Iceland" en de Vliehors; bij laag water zijn enkele stompen boven water zichtbaar. Een duur overhemd. Een ingezetene van Amsterdam, die 440 loten van de ten toonstelling had aangekocht, wonéén overhemd. De rechtbank te Rotterdam heeft de invrijheidstelling bevolen van Catharina Wil- helmina Hoogsteden, tante van den vermoor den knaap, die eenige weken in hechtenis heeft doorgebracht. Wie vergoedt haar nu die „eenige weken" onschuldige hechtenis, welke zij door eene misvatting der justitie blijkt te hebben onder gaan, om niet te spreken van het leed, haar berokkend door de berichtgevers, die er dadelijk bij waren om de doopceel te lichten van dre vrouw, zoodra ze maar verdacht werd Is de „N. R. Ct." wél ingelicht, dan kan ook spoedig de invrijheidstelling van Willem van Berkel worden tegemoet gezien» TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1896 | | pagina 1