N°. 913. Donderdag 25 Juni. A0. 1896. Advertentieblad. Nieuws- en Binnenland. Buitenland. Tweede Blad. Advertentiön vóór 10 aar op den li; der altgave. Prijt der Adverteniién Van 1 tot 6 regelt 80 Oti. Ieder, regel meer 6 Cte. ©roote léttere en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewg mommen 8 Cte. per nummer. ABONNEMENTEN es ADVERTENTIËN wordea aangeaomea bö de Uitgevers LANGEVELD DE ROOIJ, ParkstraatBoeg op Tixkl Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per S maanden Voor MN Bueö SO Ctt. France per pest door ge heel Nimblano 46 Oti. Naar Am Rn* en andere landen met Terhooging dor porto's. Eerlang zal bakens bericht in de Staats Ct. een vergelijkend examen worden gehouden voor de betrekking van kommies der vierde klasse der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen, op eene belooning van f480 'sjaars, voor 100 plaatsen, welke in dit en het volgend jaar mochten openvallen. Voor deze betrekking kannen alleen in aan merking komen zjj, die een gezond lichaamsgestel hebben, ongehuwd en niet beneden 28 noch boven 28 jaar oud zyn. De hoogste leeftijd is voor gepasporteerde onderofficieren die minstens 12 jaren nrilitairen dienst hebben 34 jaar, en voor gepasporteerde onderofficieren of andere militairen die minstens 6 jaren militairen dienst hebben, 30 jaar. Het examen loopt over lezen en schrijven, de vier hoofdregels der rekenkunde met geheele getallen en tiendeeiige breuken en het stelsel van maten en gewichten. De verzoekschriften om toelating tot voor schreven examen moeten uiterlijk vóór 15 Juli 1896 by het Departement van Financiën zjjn ingekomen en kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van de inspecteurs der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, by wie ook nadere inlichtingen te bekomen zyn omtrent de verdere vereischten en de stukken welke by de verzoekschriften moeten worden overgelegd. Uit Tietjerksteradeel schryft men; Onze binnenvisschers klagen tegenwoordig steen en been, en waariyk niet zonder reden. Reeds sedert geruimen tyd wordt het binnenwater om Leeuwarden totaal bedorven door de uitstorting van vloeistoffen uit de fabriek of fabrieken in de nabyheid der stad. Groote hoopen doode visch vindt men zelfs op anderhalf uur afstand van Leeuwarden. En de visch, die gevangen wordt is flauw en kan niet in leven biyven, waardoor de verzending niet naar behooren kan geschieden. Een goede hulpl By een brand op de boerderij van A. Rennen, dicht bij Breda, kwam ook de spuit van de gemeente Beek te hulp, doch men had de brand slangen vergeten, zoodat men een kwar tier terug moest om ze te halen. Toen men na een half uur terugkwam, lag het gedoêin de asch. Geen hoofdelijke omslag meerl Uit een medeeling door burgemeester Van Son in den gemeenteraad gedaan, blykt dat de toestand van de financien der gemeente Nieu- wer-Amstel zóo gunstig is, dat men er den hoofdelijken omslag zal kunnen afschaffen. Benijdenswaardige stervelingen, die Nieuwer- Amstelaars 1 Te Nymegen en in den omtrek vertoonen zich verbazend veel meikevers, die aan de boomen belangrijke verwoesting aanrichten. Zelfs particuliere tuinen sparen zij niet; ze vallen daar zoowel op vruchtboomen als op bloembedden aan. Over dag schudt men ze er by trossen af en vangt ze in een emmer water op. Maar 'tis een Sisyphus-werk,want zoodra de avond valt, komen weer nieuwe zwermen aangonzen. Een echte Egyptische plaag. Geen goede wachters. Op de hoeve van R. d. E. nabij Elundert hielden eigenaar en arbeiders onlangs de wacht, dat niet als andere jaren de jonge ooievaars zouden worden gestolen. Toch is dat weder geschied en wel onder de volgende omstandigheden. Eene vrouw met een kind vervoegt zich in 't holle van den nacht by de wachthebbenden en vraagt voor haar en haar kind eenen dronk water. Terwijl zij zich in huis begeven, om haar dien te reiken, maakt een man (haar man?) van de gelegenheid gebruik en rooft de ooievaars. Toen de arbeiders en de eigenaar buiten kwameD, werd hun door den dief brutaal toegeroepen„jelui zijt flinke wakers, 'k heb ze toch weer 1" De West-friesche Kanaal-vereeniging" hield te Schagen eene algemeene vergadering. In opdracht van de besluiten in hare algemeene vergadering van Januari j.l, genomen, had de commissie van onderzoek de plannen tot kana lisatie by het bestuur ingediend, die ze thans aan het oordeel der vergadering onderwierp. Het geheel bestaat uit drie onderdeelen en wel een waterweg Noord Hollandsch kanaal Schagen Schagen-Zuiderzee en Schagen-LaDgedyk. Na een langdurige bespreking werd besloten het gedrukte rapport aan al de leden op te zenden, terwyi de vergadering de pers beleefd uitnoodigde, dit belangryk rapport iü z(jn geheel op te nemen, opdat ook het groote publiek nota van het werk der vereeniging kan nemen. De heer J. Varenkamp, secretaris der schippers- vereeniging Schuttevaer betuigde, dat deze vereeniging met belangstelling de pogingen der West-Friesche Kanaal-vereeniging om de water wegen in dit deel van Noord Holland te verbete ren, gadeslaat. Naar aanleiding dezer welwillende verklaringen besloot de vergadering het rapport met de teekeningen aan het hoofdbestuur van „Schuttevaer" op te zeDden met het beleefd verzoek deze plannen op de eerstkomende ver gadering te bespreken, om daarna de kanaalver- eeniging van advies te dienen. Het bestuur van West-Friesland zal dan met voorstellen tot afdoende regeling voor den dag komen. Full Cream Kaasmakersbond. Onder dezen naam is opgericht een bond van Kaas makers, welker leden besloten op de statuten de Koninklgke goedkeuring te vragen, en zich verbonden onder strenge contröle kaas te bereiden uit zuivere onontroomde melk. Blijkt die kaas, na een volkomen onpartydige keuring, tot de fijnste soort te behooren, dan wordt ze door den „Full cream Kaasmakersbond" in den handel gebracht met een nationaal en internationaal gedeponeerd merk. Voor alle kaas met dit stempel heeft de „Ful cream Kaasmakersbond" de contröle der Rijkslandbouwproefstations verzocht. In de 19e eeuw. Men meldt uit Dalem Op den Spijkschen steenoven was eene vrouw reeds geruimen tyd lijdende, zonder dat geneeskundige hulp baat scheen te brengen. Buren en goede vrienden brachten de patiente tot de overtuiging dat zy behekst was. Oamid- dellgk wordt een tooverdokter ontboden uit Rotterdam. Deze medicineert nu geregeld tegen f8.50 per visite. Intusschen schynt hy ook nog niet achter de kwaal te zijn, maar heeft hy zijn voornemen te kennen gegeven, om eerlang vóór de woning een bos stroo te verbranden, als wanneer alle tooverkollen uit de buurt er een halmpje uit zullen trekken en hij de schuldige zal aanwyzen. Een noodlottige brand heeft dezer dagen in het dorp Hardenburg in den Pfalz gewoed. Te 12 uur ,s nachts werd het dorp uit zyn rust opgeschrikt door het alarm der brandweer, die een hevigen brand had ontdekt in de woning van den steenhouwer Martin Berger. Alvorens hulp kon worden verleend, waren de beide 4 en 5 jarige kinderen van Berger reeds in de vlammen omgekomen. Bovendien verbranden nog een 15- jarig meisje en een 14-jarige knaap, twee weezen, wier lot de familie Berger zich had aangetrokken. Eerst toen deze drama's waren afgespeeld, slaagde de brandweer er in, het vuur te blusschen. In Amerika verheft zich in den laatsten tyd een industrie van geheel byzonderen aard. Deze stelt zich ten doel, menscheD, die op de een of andere wyze hun neus verloren hebben, in het bezit te stellen van een nieuwen neus, die kunstig uit goud of zilver is vervaardigd. Een Nieuw- Yorksche firma, die zich uitsluitend met deze industrie bezig houdt, beweert dat de handel in haar artikel zeer bloeiend is. De menschen met valsche neuzen behoeven slechts een bril te dragen, die het kunstvoorwerp vasthoudt, en niemand zal ook maar een vermoeden hebben van de schending van hun aangezicht. Een goede neus, gekleurd naar de teint van het gelaat, kost 500 dollars, voor welke som men 5 jaar garantie tevens verkrygt. Te Beriyn heeft een huweiyksmakelaar zich genoodzaakt gezien de tusschenkomst van den rechter in te roepen om een loon van 100,000 mark betaald te krygen. De bedoelde makelaar die gewoon is in „hooge kringen" te werken, had een jongen Duitschen priDs, die de zoon ia van een Oostenryksche aartshertogin en terwyi hy te Beriyn in garnizoen was veel schulden had gemaakt, uit den nood gered door hem in de gelegenheid te stellen een Amerikaansch meisje te trouwen, dat van haren vader 2 miljoen dollars als huweiyksgift kreeg. De makelaar beweert dat hem voor deze bemiddeling 100,000 mark waren toegezegd, waarvan hy echter tevergeefs de betaling wacht. De rechter zal nu hebben uit te maken of zulke afsprakeD in rechten worden erkend. Engelsche politierechters worden door het volk beschouwd als een vraagbaak in allerlei omstandigheden, en men hoort hen dikwyis raadplegen over dingen, die met de rechtspleging niets te maken hebben. En het moet gezegd worden, dat zy overal raad op weten. Zoo gaf de rechter Kenedy dezer dagen een practisch advies aan een man, die hem kwam klagen over zyn dochter, een meisje van 21 jaren, dat hardnekkig weigerde, des morgens op behooriyken tyd op te staan. Met al den ernst, die een magistraat betaamt, gaf rechter Kennedy hem den raad, der luie dochter een touw aan het been te binden en haar daaraan het bed uit te trekken. Onder het gelach van het publiek verliet de man de gerechtszaal. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1896 | | pagina 1