OFFICIEEL GEDEELTE. N°. 917. Donderdag 9 \Juli. A0. 1896. Nieuws- en A.dvertentieblacL Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor din Bobs SO Ct«. France per p*it door ge- heel Ndirlans 46 Oti. Naar Amhuza en andere landen met verhooring dor perte'i. Advertentlën vóór li nnr op den dag der nltgave. Prij» der Adverteniiin Van 1 tot 6 regels 80 Cts. Iedere regel meer S Ots. Groots letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 8 Cts. per nnmmer. ABONNEMENTEN en ABVERTENTIÈN worden aangenomen bij de Uitgeven LANGEVELD DE ROOIJ, Parkstraat, Bobs op Tsxxl GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize, een pop, gevoüden in den Binnenburg. GEMEENTELIJKE VEEBASCULE. De BURGEMEESTER van TEXEL vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat de gemeentelijke veebascule, geplaatst in de Visch- markt te den Burg, voor het pnbliek beschik baar is gesteld en wel op alle werkdagen, ge durende de maanden April tot en met September, van des morgens 6 tot des namiddags 8 uur en gedurende het overige gedeelte van het jaar, van des morgens 9 tot des namiddags 2 uur, tegen het daarvoor vastgesteld tarief, zijnde: voor een rund 40 ct. varken 25 schaap 10 graan of zaad, de H.L. 5 koper, lood, ijzer, tin, wol. enz., de 50 K.G. 10 Vóór de weging vervoege men zich by den marktmeester. Texel, den 7 Juli 1896. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN TEXEL, 8 Juli 1896. Door den heer C. J. Rab, een onzer plaats- genooten, tijdelijk aan 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht, werd in de vorige week met gunstigen uitslag het „Natuurkundig examen" gedaan. (Diploma Candidaat-Veeaits). Naar wij vernemen is Henri Moojen JHz., zoon van den Heer J. H. Moojen alhier, ge slaagd voor de 3e klasse Hoogere Burgerschool, Haarlem. 4 Juli 1896 is achter den Hoorn aange spoeld een briefje, gesloten in een flesch. Op het briefje stond„I am flowing along on the ocean in a small boat, without, food or water. I will die in a few hours. Notify my wife 18 Plymouthst. Londen. John Smith." (Ik drijf op de oceaan in een kleine boot, zonder voedsel of water. Ik zal binnen weinig uren sterven. Stel mijne vrouw hiermede in kennis). Het briefje is opgezonden aan den consul van Groot Britannië en Ierland te Amsterdam. De aanvoer ter markt bepaalde zich Maandag tot 2 Koeien, welke niet werden verkochtdat bi) zulk een omzet, van handel niet valt te gewageD, zal ieder duidelijk zijn. Maandag werd alhier voor de eerste maal gebruik gemaakt van de in de gerestau reerde vischmarkt geplaatste gemeente-bascule en wel voor het wegen eener koe. Voor de dcor het Bestuur der 30 Gemeen schappelijke Polders op Texel Maandag jl. in het Café „den Burg" bij inschrijving gehouden aanbesteding, was ingeschreven door: Kloos van Limburg, Rotterdam, Quenast- slag 7. bij 3, f 5.- per M». Van Koppenhagen Co., Utrecht. Kopzuilen lang 80 bjj 40, dik 16 bij 26 en lang 20 by 30, dik 15 bij 20 cM. f 10.39 per last. Harde klinkerbrik f 2.94 per M3. Gekl. id. - 4.18 basalt - 5.48 Porphierslag - 5.04 Basaltmaatschappij Rotterdam. Kopzuilen als boven f 10.95 per Last. Steenslag 5 32 M3. i Maatschappij tot levering van bouwmaterialen te Rotterdam. Kopzuilen als boven f 11.22 per Last. Zuidbroek, Amsterdam. Zoogenaamd Quenastslag 7»bij 3 f 5.15 p. M3. Alles franco voor de wal in de haven te Oudeschild. Gegund isaan van Koppenhagen Co. de 100 Last Kopzuilen, en aan de Basaltmaat schappij 225 M3 steenslag. In de havencommissie voor Oosterend zijn, naar onze corr. meldt gekozen de Heeren P. K. B-emer, P. J. Plaatsman en F. v. d. Vis, ter vervanging van de Heeren J. Bakker j en B. Vlaming (overleden) en P. Bakker (bedankt). Van het verder op de vergadering behandelde zegt onze corr. heden geen officieel verslag te kunnen leveren, aangezien hij die vergadering niet kon bijwonen, en bjj naar geruchten niets meent te moeten melden. Eene nalezing. De kermis is voor bynog vlugger dan ze gekomen waren, vertrokken ze weder: de attributen, welke voor hetdaaratellen van een kermis nu eenmaal onmisbaar schynen te zyn; slechts een chaos van afval, wees nog korten tyd het terrein aan waar kramen, tenten en dergeiyken eene tydeiyke standplaats hadden gevonden; doch ook die weinige kenteekenen verdwenen al spoedig door de reinigende hand, en slechts de herinnering er aan, biyft over. Zoo gaat het met vele wereldsche dingeneene korte wyie van ontspanning, van genot, 't zy inderdaad of denkbeeldig, en 't keert weer al tot den ouden toestand terug; zoo ook hetjaar- ïyksch volksfeestde kermis. Over het al of niet wenscheiyke van de kermis, zullen wy geen uitspraak doen; de meeningen loopen ten deze nog al verre uiteen en over den smaak valt niet te twisten. Wordt door zeer velen toegestemd dat een volksfeest als hetwelk wy ten vorigen jare hadden, meer genoegen verschaft dan de kermis, diezelfde personen zien evenwel groote moeieiykheid in het jaariyks daaratellen van zulk een volksfeest, en als gevolg daarvan wordt de kermis door menigeen in eere gehouden, ook al ziet men er nu niet zoo direct het nut van in. De kermis kenmerkte zich dit jaar door een zeer goeden geest; de eerste dagen was het zeer kalm (wy vermeldden dit reeds) doch voor de laatste dagen maakten velen gebruik van de gelegenheid om zich eens aan het dageiyksch gareel te ontwringen. Toch bleef het alles ordeiyk toegaan; welwas men wat bewegelyker dan gewoon, wel verleidde de muziek tot eenige luidruchtigheid, doch over het algemeen heerschte er een goede geest, een geest van onderling genoegen. De aangeboden amusementen waren van vrij goed gehalte; zoowel de tooneelvoorstellingen in de .Vergulde Kikkert" als de voorstellingen in het theatre van de weduwe Mullens—Robert, ken men gaan bezoeken, zonder dat men zich j daarover behoefde te schamen. De prysvisch- tentjes, waar menigeen zyn geluk beproefde, waren tevens mede een onschuldig vermaak, al kostte dat vermaak nog al een enkel dubbeltje. Vertooningen van dubbelzinnig gehalte vonden op de kermis dit jaar geene plaats. Was voor de eerste dagen der kermis, het voordeel, wat menigeen wenschte te behalen, zeer twyfelachtig, de laatste dagen gaven daaraan zeker een gunstiger wending, en het zou ons niet verwonderen dat menig ondernemer van een of andere vermakeiykheid, ten slotte nog vrywel tevreden zal wezen, over het voordeel dat hem de kermis verschafte. Moge het ook zoo zyn met de kermisbezoekers; moge de herinnering aan de kermis, al zien zy wellicht hunne beurs terdege ontlast, van dien aard zyn, dat zy zich niet behoeven te schamen, over de wyze waarop zy een offer brachten aan dit volksfeest, en de kermispret voor hen geen wanklank nalaten. De Cocksdobp, 7 Juli. Tengevolge van het min gunstige weder heeft men de laatste twee weken niets uit de „Stanley" kunnen lossen. Van de ruim 18.000 balen jute en katoen, waaruit de lading bestond, heeft men nu onge veer 4000 geborgen. Oosterend, 7 Juli. J.I. Zaterdag hielden de deelhebbers in de Onderlinge Zee-Assurantie- Maats chappy, onder Directie van den heer J. P. Noordijk, hunne gewone jaarlijksche vergadering. Notulen en rekening, waarvoor als opnemers fungeerden de heeren J. K. Brouwer, S. Wuis en A. Ellen, werden goedgekeurd. Tot Commissarissen werden herkozen de heeren C. G. Kuijper en J. Hillenius. Uit de rekening bleek, dat de Maatschappij aan het einde van het vorig boekjaar voor een goed batig slót stond. Helaas! thans moet geconstateerd worden, dat men, tengevolge van de schade, beloopen in den Maartstorm, voor een groot tekort komt te staan. Dit kan gedekt worden, wanneer de deelhebbers 22%o bijdragen, wat echter voor velen in den tegenwoordigen gedrukten tijd zeer moeielijk zal vallen. Besloten werd dan ook, dat de helft der jaarpremiën reeds tot schadedelgingbeschikbaar zal zijn, terwijl verder eenigszins gedaebt wordt, dat ook uit de liefdegaven, die door de op ons eiland bestsande Commissie ver zameld zijn, iets zal vloeien in de kas van de Maatschappij. De gegoede deelhebbers zullen zeker biervan niets vragen, doch voor hunne armere makkers is het stellig hoogst wenscbelijk. Ofschoon er herscbatting van de verzekerde vaartuigen heeft plaats gehad en niettegen staande de groote schade is in het loopende jaar de deelneming in de maatschappij nog gestegen en wel van f 113000 op f 115700. Wenschelijk is het zeker, dat nog meerdere reeders toetreden, omdat grootere deelname de draagkracht verhoogt en ook ieder bloot staat voor een ongeval. Een voorstel van een der leden tot ver andering van den naam der Maatschappij kon geen voldoenden by val vinden. Daar verder niets aan de orde werd gesteld, kon sluiting volgen. TEXELSCHE COURANT,

Texelsche Courant | 1896 | | pagina 1