OFFICIEEL BEDEELTE. N°. 933. Donderdag 3 September. A1896. Nieuws- en Advertentieblad Binnenland. DU blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 8 maanden Voui din Btrsa 80 Ct*. Francper pest door ge- hooi Nmdiblanb 46 Ct». Naar Amibtka an ander» landen m»t verhooging der porte'e. Advertenties vóór 10 aar op den dag der uitgave. Prijs der Advertentiên Van 1 tot B regel» 80 Ct». - Ieder» regel meer 6 Ct». Create letter» en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummer» 8 Ct». per nummer. ABONNEMENTEN es ADVERTENTIÊN worden aangenomen bij de üitgevert LANGKEVELD DE ROOU, ParkstraatBona op Tnxn GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een lederen porte- monnaie, gevonden op den Waalderweg. BADEN IN ZEE. De BURGEMEESTER van TEXEL Overwegende, dat by hem klachten zijn inge komen, dat meermalen, zoowel nabij Oudeschild als nab(j de Koog, in zee wordt gebaad, zonder dat men van een zwembroek is voorzien; Gelet op art. 239 sub 1 van het Wetboek van Strafrecht; Vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat het baden zonder zwembroek, of het zich geheel ontkleeden, op eene van den openbaren weg of van het strand af zichtbare plaats, is verboden. Texel, den 28 Augustus 1896. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. KOSTELOOZE INENTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL maken bekend, dat op Zaterdag, 5 September 1896, des middags 12 uur, de gelegen heid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe in de Algemeene Bewaarschool te den Burg aanmelden. Texel, den 1 September 1896- Burgemeester en Wethouders voornoemd. Striok van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. terwijl het zeker wel niet zal hebben ont broken aan de noodige andere versnaperingen. Naar wij met zekerheid kunnen mede- deelen werd in eene vergadering van het fanfarecorps alhier besloten op Zondag 6 Sep tember a. s. niet te spelen tot opluistering der geannonceerde ringstekerij enz., doch de commissie dier feestelijkheden in overweging te geven, (indien men het ten minste niet even goed wilde laten doorgaan), die ringrijderrj te houden op een of andere dag in de week, waarvoor als de meest geschikte werd geacht de Woensdag. Ter markt waren Maandag alhier aan gevoerd: 429 schapen, 298 lammeren, 81 rammen, 4 koeien, 5 kalveren, 1 nueht. kalf, 2 paarden, 2 veulens, 12 biggen en 2 korven kippen. Bij matigen handel werden besteed voor: schapen f 10 A f 20; lammeren f 9 A f 13; koeien f 100 f 150; veulens f 60 f 85; biggen f 3 f 9. De heer W. H. Houwen, hoofd der O. L. School te Zuid-Eierland, verkreeg Zaterdag jl. te Wageningen akte Landbouw 1. o. Koog (Texel), 31 Aug. De verjaardag van H. M. de Koningin werd door de Hoorner jeugd met luister gevierd. Met 24 rijtuigen bezocht ze de Koog en het badpaviljoen en vermaakte zich eenige uren in de duinen en op het strand. De Koogers gaven blijken van belangstelling door het uitsteken der vlaggen. Gisteren werd ons dorp bezocht door 40 rijtuigen. Naar men ons bericht ging Zondag het paard van den Heer W., bij het terugkeeren van de Koog naar den Burg, op hol. Gelukkig is het zonder ongelukken afgeloopen. Oosterend, 1 Sept. Onze vroegere plaats genoot, de heer C. Schuil, Onderwijzer te Am sterdam, heeft met goeden uitslag examen gedaan voor de acte Fransch 1. o. Oudeschild, 1 Sept. Onze schooljeugd heeft gisteren op prettige wijze feest gevierd, ter gelegenheid van den verjaardag onzer Koningin. Reeds vroegtijdig vertoonde zich het jonge volkje met vlaggen en vaandels nabij de school. Weldra mocht het gebouw worden betreden en toen had een gul onthaal der kleinen plaats, afgewisseld door vaderlandsche zangen. Daarna volgde een optocht door het dorp. Hadden daarbij de Heeren Muller en Kroon een niet gemakkelijke taak, ijverig werden zij bijgestaan door de Heeren Niessink, J. Roeper en A. de Waard. Eere genoemde onderwijzers en tevens de commissieleden, voor alles wat zij in 't belang van 't jonge volkje deden. De kleinen der bewaarschool waren evenmin vergeten en genoten op hunne wijze. 's Namiddags werden volksspelen gehouden door de schooljeugd op een stuk land door den Heer C. C. Backer welwillend afgestaan niet alleen, do*h ook een eenigszins feestelijk aanzien gegeven. De Heer H. Hin verleende daarbij tevens zijne goede diensten. Beide heeren komt zeker wel een woord van dank toe, doch niet het minst den Heer Groenewold en de leden van het fanfarecorps van den Burg, die geheel belangeloos waren overgekomen, om de feest- telijkheid luister by te zetten. 't Verdienstelijk corps zette zijn beste beentje voor en oogste daverende toejuichingen. Onze dorpelingen zijn het fanfarecorps voor zfjn optreden en medewerking veel verplicht, want eerst daardoor kwam de rechte feestelijke stemming. In de keurig versierde woning van den Heer Lips, gaf diens zangkoor 's avonds eene open bare uitvoering. Ondanks den regen verdrongen zich velen buiten, om naar het liefelijk gezang te luisteren. Over het geheel mag met voldoening op de welgeslaagde feestelijkheid worden teruggezien. De Schippers- en Visschersbond komt Zater dag bijeen om het koninginnefeest te vieren. Blijkens een bij het dep. van Koloniën ontvangen, van 29 Aug. gedagteekend telegram van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, werd de in het vorig Indisch telegram bedoelde terugtocht der troepen uit de XXH Moekims naar Kotta-Radja niet bemoeilijkt. H. M. De Koningin-Regentes zal weder in persoon op Dinsdag 15 September de Staten- Generaal openen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft by beschikking van 14 Aug. 11. No. 2775 afd. M. P. aan M. Visser te Berkhout, J. Zuur bier te Beemster en G. Groot te Zuid-Schermer vergunning verleend tot invoer van 75 rammen en 60 schapen uit Engeland. Een verre reis. Twee van de bekende kermisballonnetjes aan elkaar verbonden en opgelaten te Delft, zyn nedergekomen op een land in de gemeente Teteringen bij Breda. Een bewys dus hoever zulke ballonnetjes kunnen komen. Men weet niet waar zyn geluk zit/ Te Oud-Loosdrecht ontdekte de winkelier G. Kuiper, dat de steenen vloer in zyn stal begon te ryzen en eenigszius een bult vormde. Hy besloot eindeiyk de steenen op te graven en vond toen daaronder gewoon zand, doch ruikende naar petroleumdieper gaande ont dekte hy een gemetselden ouden put, waaruit hy de petroleum zoo maar te scheppen had, De petroleum is een weinig troebel, doch brandt in lamp en kooktoestel uitstekend, zonder sporen van water. Naar men verneemt beeft thans de minister van justitie uitgemaakt, dat het dusgenoemde „drapeau-national," of „chasse universelle"-spel, dat sedert eenigen tyd te Scheveningen werd uitgeoefend in enkele etablissementen, te beschouwen is als bij de wet verboden hasard-spel. Dientengevolge zyn de beheerders dier inrichtingen uitgenoodigd dit niet toe te laten, daar anders by overtreding van het verbod, eene strafvervolging sad worden ingesteld. TEXEL, 2 September 1896. De verjaardag onzer geëerbiedigde Koningin werd alhier Maandag met eenige, ofschoon niet veel, meerdere luister gevierd dan dit bij vorige gelegenheden plaats had. Alleen het aantal vlaggen, dat bij vorige gelegenheden zich bepaalde tot zeer weinigen, was thans betrekke lijk vry groot, terwijl velen vooral onder de jtugd zich hadden getooid met Oranjelintjes enz. Dat vooral het jonge volkje feesteiyk was gestemd, bleek verder zeker wel uit het feit, lat 's morgens voor acbt uur reeds een troepje sen kleine optocht met vlaggen had geïmpro viseerd, terwijl later op den dag een veel grooter iantal, allen versierd met oranje en sommigen voorzien van vlaggen, em vrij aardige optocht vormden. De tocht van het fanfarecorps door ons lorp kon des avonds helaas niet plaats hebben. )e regen, die tegen den vastgestelden tyd segon te vallen verhinderde zulks. Later op ien avond toen het even minder hard regende, fregen wij nog te zien een paar bokkenwagens, sehangen met lampions en gevolgd door een roep zingende kinderen. Van verre gezien everde dit een niet onaardigen aanblik op. De kinderen der christeiyke bewaarschool ilhier werd dien dag ook een feestje bereid. Naar men ons mededeelde werd het jonge volkje toen nameiyk getracteerd op chocolade TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1896 | | pagina 1