Buitenland. Marktberichten. Uitslag van gehouden Verkoopingei PREDIKBEURTEN. De firma Verkade Comp., Zaandam, is op 't goede denkbeeld gekomen de carton waarin zij baar bekenden koek in den handel brengt, van binnen te laten bedrukken met figuren om te kleuren met schaduwbeelden, enz. Het carton doet zoodoende dubbel dienst en voor kinderen is met het oog op de lange winteravonden het kleuren ea knippen een aardige bezigheid. Men schrijft uit Groningen: Nu besmettelijke ziekten ouder het rundvee heerseken hebben de melkverkoopers zich ver- eenigd, om bij het uitbreken van ziekte op de stallen, elkander bij te staan, door de klanten van de personen, bij wie de ziekte heerscht, te bedienen, tot zoolang het gevaar op de stallen is geweken. Door deze maatregel wordt voorkomen, dat de melkboeren zouden geruï neerd worden. Dezer dagen is deze zoo nuttige vereeniging van koemelkers, onder den naam van „Elkanders Hulp" opgericht. Zij bestaat alleen voor de kom der stad. De melkkoopers hebben nu waarborg, dat melk verkocht wordt van onbesmet vee. Ongetwijfeld zal dit streven ook in andere plaatsen navolging vinden. De miliciens der lichting 1897 die bij onbereden wapens worden ingedeeld zullen tussehen 1 en 12 Maart voor eerste oefening bij de verschillende corpsen worden ingelijfd. „Hoe verdwijnt het roode spook?" is de titel van een door „Ita" geschreven brochure, die tot strekkiDg heeft grootere bekendheid te geven aan doel, streven en arbeid van den Oranjebond van Orde, in de hoop, dat velen, met verwerping van ingang gevonden hebben de onjuiste voorstellingen ter zake en waar deering van hetgeen de bond doet en beoogt zich opgewekt zullen, voelen tot het lidmaat schap van den Bond toe te treden. Men vindt er in beschreven wat de Bond tot dusverre heeft verricht, benevens afbeeldingen van een woning op het Hofveld te Apeldoorn, van Ons Huis op het Hofveld te Apeldoorn en van eene type der Erica-hoeven. In het rijke Nederland. Bedeeld worden op de duizend inwoners in de Vereenigde Staten 5 Frankrijk 32 Oostenrijk 35 Duitschland 50 Nederland 105 Wel een bewijs, dat we hier in een luilek kerland leven, wat de staathuishoudkundige toestanden betreft. Men verdrijft motten uit kleerkasten, door de reten en naden der kast te bestrijken met eene sterke oplossing van aluin in heet water. De heeren De Vries Co., agenten der Union Steamsehip Comp. ld., welke een weke- lijksehe vaart op Zuid-Afrika onderhoudt, zenden ons een afdruk van dn vreemdelingenwet, welke 1 Jan. a. s. in Transvaal in werking treedt. Genoemde heeren stellen kosteloos exemplaren ter beschikking van belangstellen den. De drie eerste artikelen der nieuwe wet luiden Alle vreemdelingen, geen inboorlingen zijnde, worden in deze Republiek toegelatenzij moeten voorzien zijn van een regelmatig buitenlandsch paspoort, afgegeven door of vanwege de Re geering van het land, waartoe zij b6hooren en geviseerd door een consul of consulairen ambte naar van de Republiek. Uit zoodanig paspoort moet blijken, dat de vreemdeling voldoende middelen van bestaan heeft of door werkzaamheid kan verkrijgen. By gebreke van een paspoort, als boven bedoeld, kunnen vreemdelingen ook worden toegelaten op geleibrieven van anderen aard en zelfs op bloote aanmelding van hunne personen, mits zij, ten genoegen van na te noemen autoriteiten, hunne indentiteit kannen bewyzen en kunnen aantoonen dat zij aan de vereischten, in artikel 2 gesteld, voldoen. De werkstaking der dokwerkers te Hamburg la geëindigd. In het Russische gouvernement Cherson heerscht., tengevolge van mislukte oogst, hongers nood. Ook veevoeder is er niet, zoodat b. v. in 't dorp Malesjti de greppels en slooten vol liggen van doode zwijnen en gevogelte. In het landschap Ananjef heerscht buiktyphus en allerlei maag ziekten, gevolgen van den hongersnood. In ver schillende deelen des rjjfes woidt om hulp voor de noodlijdenden gevraagd. Mohammedanen, die hun geld op de post spaarbank plaatsen, verrijken daarmee het rijk, waar hun gelden belegd zijn, daar hun godsdienst hen verbiedt renten te ontvangen. Mijnramp, De bladen te Weenen melden, dat Vrjjdag een ontploffing van mangas heeft plaats gehad in een mijn bjj Reschitza (Russisch Polen). Volgens de offieiëele opgave bedraagt het aantal slachtoffers 36 dooden en 18 zwaar gewonden, terwijl nog 27 personen vermist worden. Een aangrijpend schouwspel is Donderdag avond den bezoekers van een Variété te Middles- borough bereid. Een temmer vertoonde een zesjarige leeuw. Plotseling viel het dier, ver moedelijk geprikkeld door het rumoer dat het publiek maakte, op den man aan. Hij wist het te bedwingen en ging met de vertooning voort. Ook ontzag hij zich niet zijn hoofd te steken in den muil van het beest, zooals op het programma was beloofd. Maar dit kwam hem duur te staan. De leeuw beet onverwacht toe, maar liet dadelijk weder los. Opnieuw wist de man het dier aan zijn wil te onderwerpen en, hoewel het bloed hem langs het gelaat stroomde, zette hjj de vertooning tot het eind voort. Het publiek was onbeschrijfelijk opgewonden. In Londen hebben twee personen, een man en een vrouw terecht gestaan wegens afpersing onder bedreiging en zjjn veroordeeld geworden elk tot 15 jaar handenarbeid. De rechter gaf voor dezen zwaren straf de volgende redenen aan: .Gij hebt een grooter misdrijf bedreven dan moord. Moord neemt van het lichaam het leven, gij hebt een achtenswaardig meisje haar naam trachten te ontrooven. Ware zij niet by tyds door de politie bygestaan geworden, dan zou door uwe handelwyze eene onschuldige een laakbare daad ten laste gelegd kunnen worden, die haar voor 't geheele leven brandmerkte," Zij hadden in 2 brieven voorgegeven dat zy iets omtrent haar verleden wisten en noemde het meisje een som om hunne stilzwygendheid te koopen. Het meisje, ten einde raad, wendde zich tot de politie, die haar met de booswichten verder correspondeeren liet, totdat genoegzame bewyzen van schuld voor handen waren. POSTERIJEN. Met het oog op de a. s. jaarswisseling brengt de Directeur van het Postkantoor Texel ter kennis van het publiek, dat, evenals vorige jaren, van af 23 December e. k. tot den Sisten d, a.v, 12 uur middag wederom de gelegenheid wordt 6 opengesteld om brieven en andere stukkan ter E post te bezorgen met de bedoeling dat dezef correspondentie op Nieuwjaarsdag worde besteld, Daartoe zullen genoemde stukken moeten worden voorzien van een over het adres getrokken kruis en verdient het aanbeveling om by ver zending van groote hoeveelheden brieven, kaartjes, etc. die aan het loket af te geven. Op het postkantoor en de hulpkantoren worden op Nieuwjaarsdag geen postpakketten ter ver zending aangenomen. Amsterdam, 19 Dec. Aangevoerd 364 Run deren, le kwal. 66 A ct., 2de kwal. 60 ct. 3e kwal. 50 ct. per KG. Melk-en kaltkoeien f a Graskalveren f a 21 nucht. kalv. 9 11; Schapen f f Lammeren, f k f 663 vette Varkens 32 k 35 ct. per K.G Purmerend, 22 Dec. Aangevoerd 130 vette kalveren 55 a 75 ct. per kg.; 80 nucht. kalv. f 8 a 20 186 vette Varkeus 28 k 37 ct. per kg. 33 magere Varkens f 8k f 13; 148Biggen f2.50 a f 5. 1494 Schapen en Lammeren; 152 Runde ren en 17 Stieren. Kip-Eieren f 4,75 a f 5,25 p. 100. Vette koeien, pryshoudend, handel vlug f 0.52 a f 0,66 per k.g. Gelde koeien pryshoudend, handel matig f 70 k f 150 per stuk. Melkkoeien, pryshoudend, handel matig f 140 k f 190. Vette kalveren, prijshoudend handel stug. Nuchtere kalveren, pryshoudend handel matig. Vette varkens, pryshoudend handel matig. Magere varkens en biggen, pryshoudend, handel matig. Vette schapen lager inprys, handel stug f 16 a f 24 per stuk. Magere Schapen lager in prys, handel stug f 12 k 16 per stuk. Overhouders, lager in prys, handel stug f 10 k f 15 per stuk. Londen, 21 Dec. Ter markt zyn aangevoerd 600 Runderen, 4000 Schapen en lammeren, 90 Kalveren, 120 Varkens. Men noteert; Run deren 0.37, k 0.70 Schapen en lammeren 0.47s k 0.82 kalveren 0.52' k 0.71'/,; vankens 0.27b k 0.55. Vrijdag: 35 December. (le Kerstdag) HERVORNDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. van Schaick. Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. Ben Hoorn. Voorm. half 10 Ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink, Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden, 's Avonds 6 uur de Hr. van Zweden, Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Zaterdag; 36 December (2e Kerstdag.) HERV. GEMEENTE, Gelijk aau die op den len Kerstdag, met deze wijziging dat aan de Waal geen dienst is maar wel Koog voorm. 10 uur Ds. Mazuke, Oosterend alleen des avonds half vijf Kerst feestviering met de Kinderen der Zondagschool, DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Ben Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Zondag 27 December. HERV. GEMEENTE. Als len en 2en Kerstdag, doch Waal en Zös; geen dienst. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden, DOOPSGEZ. GEMEENTF. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn, 's Avonds half zeven Ds. Heep, I, 31 December. Oudejaar. m HERV. GEMEENTE. ml Burg. 's Avonds half zeven Ds. van Schaick, Waal. 's Avonds half zeven Ds. deMazübb, Ben Hoorn. Oosterend. 's Avonds 6 uur de Hr. van Zweden, Oudeschild. 's Avonds half 7 de Hr. Niessink, Cocksdorp. 's Avonds half 7 de Hr. Barends. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Burg. 's Avonds half zeven Ds. Kuperus. Den Hoorn. Vrfydag 1 Januari 1897. HERV. GEMEENTE. Als Zondag 27 December 1896. Maandag 21 December a/d Burg. Notaris G. J. O. D. DIKKERS. 0 24 50 Het Groote huis en erf. K 1 41 00 1ste en 2e Huiskoog. 0 74 80 Koogje. 135 70 Scbapenland. j, 151 60 Hooi en Rietland. 2 05 20 Voorste Maartendijkersland. Kooper Corn. Az. Witte qq. voor f 4500.-F 0 01 04 Kleine huis en erf. p 1 25 00 Huiskoog. 1 12 20 Wegstuk. 1 29 90 Koeienweid. 2 85 70 Hooiland en Water. Kooper C. C. Kuip voor f 3390.-1 0 71 80 Voorste Geest. 0 75 00 Achterste Geest. 0 41 80 Zaadland. 107 00 Spykerskoog. Kooper C. M. Veeger voor f 2485,-*rk 1 38 50 de Boomgaard. Kooper Jan fik. Witte voor f 1300.-

Texelsche Courant | 1896 | | pagina 2