Buitenland, Marktbeiielite.il» Uitslag van gehouden Verknopingen. ie lOTLserusm wonenutsn, zroa nituucmna „fabrikant" heeft tot de ontdekking geleid van een diefstal van ongeveer 40 duizaad sigaren, gepleegd ten uadeele van do frma Yan der Tak en Co., sigarenfabrikanten aldaar Niet ineens, maar af en toe bij grootere en kleinere partijen is deze sigarendiefatai gepleegd. De ontvreemde sigaren, waarvan de politie ongeveer een 403fce gedeelte in beslag genomen heeft, hebben haar weg gevonden naar ver schillende herbergjes, op draaiborden, snoep- tafels, enz., en het is bij het thans ingestelde onderzoek gebleken, dat sigaren van i 18 het, honderd van de hand gedaan werden voor f 1.50 beu honderd, daar de koopers er geea hoogen prijs voor wilden bestedon, omdat hunne herbergbezoekers niet gewoon zijn er veel meer voor te betalen. Wei had het hunne aandacht getrokken, dat deze sigaren zooveel aftrek vonden. Een merkwaardigheid van den Haag is, zegt de „Haagsche Ct." dat de meeste Hage naars geea Hagenaars zijn, niet alleen niet van ouder tot ouder, maar zelfs niet persoonlijk van geboorte. De kiezerslijst levert dienaangaande cijfers. De redactie ging een 17-tal bladzijden met elk 100 names uit de lijst van ruim 16000 na; en niettegenstaande ééa daarvan een aantal Toeten en Tuyfen bevatte kwamen we tot een totaal van 723 geboren Hagenaars op de 1700. Te Loosdrecht wordt door ééae familie een vak uitgeoefend, dat ia de meeste plaatsen van ons vaderland wel geheol onbekend zal zijn het vak van kruidenzoeker. De geheele familie Wingelaar en 't was steeds en is nog een uitgebreide familie houdt zich alreeds sedert bijna een eeuw bezig met het zoeken van geneeskrachtige kruiden voor mensch en dier. Na zuivering en voor zooveel noodig droging worden deze kruiden geleverd aan apothekers, drogisten, veeartsen enz. Op den gevel van eene villa Le Seheve- ningen leest men: „Levenslust te huur." Zou 't eene opzettelijke spotternij zijn met de misanthropic onzer dagen? vraagt do „H. C." Op de gemeeste-sesretarie te Sleeuwijk kwam iemand vragen om een bewijs als loon- kiezer. De man verklaarde veel vrije tijd te hebben, kon nog best eenige bijverdienste ge bruiken en meende daarom dat het licht eens te probeeren was, om met het baantje van loon- kiezer zijn inkomsten te verhoogenl Oude preken kunnen gevaarlijk zijn! Een predikant, die een paar jaar lang ver bonden was geweest aan een gevangenis, en daarna een andere plaats had gekregen, gebruikte een enkele maal een van zijn oude preoken. Met groote verbazing hoorde op zekeren Zondag het publiek don prediker zeggen: Sommigen van u zie ik hier voor hst eerst; ik hoop van harte dat het voor de laatste maal zal zijn. Eerst toen hij de woorden had gesproken viel 't hem in dat hij vergeten had deze preek te herzien! Dat or nog trouwlustige bestaan, vooral als de jonge dame niet onbemiddeld is, bewijst het 50-tal brieven, dat ingekomen is op een kleine advertentie, door eene jonge dame ver leden Woensdag in ons blad geplaatst, en welke brieven heden aan haar zijn gezonden. Wanneer het nu morgen daarbuiten regen achtig weer is en het stormt, kaa zij in de gezellige huiskamer zich genoegelijk neervlijen om haar keuze te bepalen, zoo dit mogelijk is uit al deze aanbidders. Van den zomer viert zij dan bruiloft, krijgt, naar wij hopen eeu gelukkig huishouden en dat alles voor 40 cents! Waar de keine advertenties toch al niet goed voor zijn! („Leidsch Dbl.") Men schrjjft aan den ,J. B.": Te Tjileuieulet, boven Meester Comelis, ligt naast Villa Nova een ander buitenverblijf, sedert jaren bewoond door den heer O., waar wonderlijke dingen gebeuren. Zit men er in de schemering in het koepeltje aan den grooten weg, dan hoort men, zonder iemand te zien, iederen avond duidelijk zeggenPotong moelood amper matie. Iederen nacht wordt de huisheer wakker door het gedruisch van een net Europeaan met een blonden baard, die de van binnen gesloten kamerdeur opent, de bedgordijnen opslaat en hem strak aanziet zonder verder overlast aan te doen. Tracht men den bleeken gast te grijpen, dan is hij plotseling ver dwenen. Minstens eenmaal in de week wordt de bewoner van het spookhuis opgeschrikt door een binnenshuis valiend pistoolschot, waarvan de oorsprong niet te vinden is. Eens toen dr. v. D. des avonds bij den heer O. geroepen werd, zeide eerstgenoemde: „Hè, 't is hier net een oord om zoo een tijger te hooren brullen." Nauw had de geneesheer de woorden gesproken of vlak bjj hem werd het donderend gebrul van den koning des wouds gehoord en zonder dat van den kiai iets te zien was. De dokter is nooit meer terug gekomen en mannen voor geen klein geruchtje vervaard, hebben als logés dezelfde verschijnselen waargenomen. Jammer dat Poe of Wilkie Collins nooit van dit huis gehoord hebben. geplaagd, roept de „Hollander" uit. Eerst door het buitenland en daarna nog door onze eigene regeering. Het buitenland sluit zjjn grenzen, zoodat het Hollandsch vee niet kan worden verzonden en de prijzen zeer gedrukt worden. Onze Regeering neemt daarbij nog allerlei maatregelen, die den binnenlandschon handel belemmeren. En zoo wordt èn de buitenlandschs en de binnen- landache handel geknakt. Waarom? Om het mond-en klauwzeer onder het vee te weren. Mond- en klauwzeer is geen gevaarlijke, veel eer een onschuldige ziekte, waarbjj uitzieken het beste geneesmiddel is. Toch wordt door de Regeoring tegen die ziekte opgetreden, alsof er geen 6rger ziekte is. Tot voor korten tijd werd al het vee, dat aan deze ziekte leed, van den aardbodem verdelgd. Vooral om België en Duitse,hiand zooveel mogelijk het voorwendsel tot sluiting der grenzen te ontnemen. Door de verdelg-methode werd dit doel echter niet bereiktde invoer bleef verboden. De Regeering kwam er dan ook van terug, om zich thans slechts te bepalen tot bet nemen van maatregelen om uitbreiding der ziekte tegen te gaanmaar nu zyn de veehouders ook in veel slechter conditie geraakt. ZooiaDg het vee afgemaakt werd, konden de boeren nog aan geld komenwant by het ont eigenen werd er in den regel royaal getaxeerd. De boeren hadden er meer verdriet dan schade van. Maar thans? De landbouwer, wiens vee aan mond- en klauw zeer lQdt, mag letterJjjk niets afleverengeen vee, geen koren, zelfs geen mest. Toch moet de huur op tyd betaald worden, zocdat de toestand onhoudbaar isook omdat zijn uitgaven toenemen, terwjjl de inkomsten zoo goed als stilstaan; daarbij komt, dat bjj sommigen het hooi opraakt en het vee nochtans niet in de weide mag gejaagd, zoodat er aanzienlijke sommen aan stalvoedor moeten worden besteed. Ook de boeren, wier vee vrij van da ziekte is gebleven, ondervinden de schadelijke gevolgen. De markten zjn verboden of gevreesde plaatsen. De handel kwijnt. Het vee is in vergelijking met de prijzen van verleden voorjaar minstens één derde in waarde achteruitgegaan. En aanstonds is de dag van pachtbetaling aangebroken. Zoo blij van kan hst niet. Zoo'n oude tante! Naeitja (in eoa coupé, zachl): Stel u eens voor, tante, toen wij daar zoo even door den tunnel reden, bea ik door een der heeren gekust geworden. TanteSchandelijk Als wij weer een tunnel nadere», gaat ge op mijn plaats zitten maar niet vóór wjj in 't donker ztjü! Het grootste hoandarpark ter wereld is dat van Isaac Wilburn, te Little Compton, Rhode Island. De heer Wilburn verzendt jaarlijks 1,800,000 eieren Hg heeft 100 hokken, ieder met ongeveer 40 kippen, welke 150 voet van elkaar op zacht glooiende velden staan. Het voederen geschiedt twee malen per dag door een man, die op een lagen wagen rondrijdt van hok tot hok. By het namiddagvoeren worden de eieren ingezameld. Een prachtige operatie met X-stralen. Om trent een gelukkige operatie met behulp van de geheimzinnige X-stralen wordt uit Brooklyn ge meld Het zoontje van een Duitschen letterzetter vermaakten zich met eenige schoolkameraadjes in de ouderlijke woning met een in Amerika zeer geliefd spel, waarbjj men op de een of andere handigheid eischende manier ronde schijfjes ijzer tegen de muur werpt. Een dezer stukjes ijzer kaatste terug en viel het in de onmideliy ke nabij beid op d6n grond liggende broeitje van den spelende juist in den geopenden mond. In het volgend oogenbiik zat het vreemde voorwerp in den slok darm van het ventje, De pogingen van verscheidene onmiddellijk ontboden artsen om het stukje ijzer to verwijderen, bloven vruchteloos en daarom be sloot de moeder nadat het kiDd door het onvry wil lige vasten merkbaar was afgevallen, in het Noor- sche hospitaal hulp te zoeken. Intusschen schudden ook de hospitaalartsen bedenkelijk het hoofd toen zij constateerden, dat het stuk ijzer op een gevaarlijke plaats zat en een gevaarvolle operatie noodig zou zijn. Een der dokters kwam echter op de idéé, een X-stralen photografie te laten maken. Nadat de knaap twee minuten aan de Röntgenstralen was blootgesteld geweest, kwam een goedo opname tot stand, met behulp waarvan men de ontdekking deed, dat het vreemde voorwerp voor den ingang van het spijskanaal zat. Nu besloten de dokters, door mid del van het fluoresceerend scherm de nadere lig plaats van het vreemde voorwerp na te gaan teneinde zoo mogelijk een bloedige operatie te voorkomen. De kleine patient werd op den operatie- stoel geplaatst en gechloroformiseerd. Tegen zjjn hals hield men het fluroscoop en dicht by zijn borst de X-stralenlamp. De achter den rug van het kind staande assistent-arts deelde onmiddeliyk mede, dat hy het stuk yzer zag, De chirurg stak nu de tang in den slokdarm van den patiënten kreeg van den assistent ten antwoord, dat de taDg het vreemde voorwerp raakte, en nu ging het er op los.„Nu langzaamnu bent u er haast „Open nu de tang I" „Zoo 1" „Daar heb u 't laten schieten"„Meer rechts I" „Halt 1" „Nu hebt u 't juist in 't midden beet!" „Vooruit er mee 1" „Zoo I" De kleine was van het stuk yzer bevrijd. De dokter bracht hem weer de patient in een rustige sluimering en den volgen den d ig kon hy, na acht dagen gevast te hebben, het eerste vaste voedsel tot zich nemen. De dokters van het Noorsehe hospitaal waren verrukt over den uitslag dezer zeldzame operatie. Dr. Sabouraud heeft de microbe ontdekt die veroorzaakt de kaalhoofdigheid. Het is de zelfde, beweert hy, die de haarroos veroorzaakt. Nu zal 't niet lang meer duren, zegt de „Indépen- dance", of er zy n geen kaalhoofdigen meer behal ve zij die 't nu al zjjn. Dumas- on heoreuboeden In den schouwburg. Een interessante procedure is op het oogenbiik voor den vrodarechtsr ia hot 9e arrondissement te Parijs aanhangig. Eenige weken geleden op een Zondagavond zat een heer in het parket van een der schouwburgen, die, hoewel het scherm reeds opgehaald was, zyn hoogen hoed ophield. Weldra weerklonk van verschillende zyden het gebruikelijke geroep „Chapeau-peaudoch de man met den hoed deed, alsof dit geschreeuw hem volstrekt niet aanging. Een schouwburg- inspecteur naderde hem en verzocht hem zeer beleefd, of hy zijn hoed af wilde zetten, waarop de betrokkene heol droogjes ten antwoord, gaf, dat twee dames, die voor hem zaten veel hoogere hoeden op hadden en hem het uitzicht op het tooneel totaal onmogelijk maakten. Zoolang men deze dame3 niet noodzaakte, haar hoeden af te zetten, verklaarde hy, zou by de zyne als een teeken van protest ophouden. Daar de Inspecteur met goede woorden niets kon uitrichten, dreigde hy ten slotte, den commissaris van politie te zuilen halen en nu verliet de weerspannige bezoeker de zaal om aan de controle terugbetaling voor zijn plaatsbewys te vorderen. De controleur wilde hiervan 6ehter niets weten, waarop de bezoeker zich deze weigering schrifteiyk liet bevestigen. Thans heeft hy den schouwburg directeur in rechten aangesproken tot terugbetaling van f 8.50 voor een plaats parket, alsmede tot betaling vaa f 25 schadevergoeding voor het verlie3 aan genoegen door hem geleden. De actie is gebaseerd op de feiten, dat geen enkel voor schrift den mannen het dragen van hoeden in den schouwburg uitdrukkeiyk verbiedt, dat de cylinderhoeden het uitzicht minder belemmeren dan de pompeuze dameshoeden, dat het geslachts verschil geen afdoende reden is om dit verschil in behandeling te rechtvaardigen, dat de mannen, met hot oog op kaalhoofdigheid meer recht hebben om hun hoeden op te houden dan de dames enz. De moedige klager, die zich voor het welzyn zijner tydgenooten op deze wyze opoffért, is van plan de zaak tot in de hoogste instantie door te zetten om een rechteriyke beslissing uit te lokkeD. Alkmaar 26 Maart. Aangevoerd werden totaal 740 Hectoliters. 81 H.L. Tarwe f 6.30 k 4.30 6.85 145 282 158 4.10 3.15 4.80 6.- 7. 8.50 6.- 5.- 3.90 5.- 7.- 14. 14. Rogge Gerst id. Chev. Haver Paardenbooneni Bruineboonen. Citroenboonen Witteboonen. Duivenboonen Koolzaad. Geel Mosterdzaad Rood Mosterdzaad Karweizaad Kanariezaad Groene Erwten Grauwe Erwten Vale Erwten - Witte Erwten j Amsterdam, 29 Maait. Aangevoerd 307 Run deren, le kwal. 63 A ct., 2de kwal. 58 ct. 3e. kwal. 50 ct. per KG. Melk- en kalfkoeien f a Graskalveren f a 201 nucht. kalv. 6 A 8; 4 Schapen f Af Lammeren 9 A f 386 vette Varkens 38 A 42 ct. per KG. Purine read, 30 Maart Aangevoerd 113 vette kalveren 70 a 90 ct. per kg.; 441 nucht. kalv. f 4 a 14; 138 vette Varkens 40 A 45 ct. per kg. 85 magere Varkens f 13 A f 28286 Biggen f 5. a f 9. 1782 Schapen en Lammeren; 236 Runde ren en 6 Stieren. Kip-Eieren f2,50 a f 3.— p. 100. Vette koeien, prijshoudend, handel stug f0.50 a f 0,62 per k.g. Gelde koeien pryshoudend, handel stug f 80 A f 150 por stuk. Melkkoeien, lager in prys, handel stug f 110 A f 180. Vette kalveren, pryshoudend, handel vlug. Nuchtere kalveren, pryshoudend handel vlug. Vette varkens, pryshoudend handel matig. Magere varkens en biggen, pryshoudend, handel stug. Vette schapen prijshoudend, handel vlug f 18 a f 25 per stuk. Overhouders, lager in prys, handel stug f 13 A f 19 per stuk. Londen, 29 Maart. Ter markt zyn aangevoerd 1400 Runderen, 10000 Schapen en lammeren, 10 Kalveren, 55 Varkens. Men noteert; Run deren 0 S76 A 0.70 Schapen enlammeren 0 65 A 0.92s; kalveren 0.- A 0. varkens 0.41 A 0.65. Zaterdag 26 Maart te Oudeschild. Rentmeester J. E. WINKLER: Huis en Erf, groot 57 Centiaren. Kooper Tys van der Sterre voor 385.— O ad v 'uUt t -^r TI-T» vasrT&jarzzsr.'jrccsbj»*- jum»y>ja 80 43 7. 8,

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 2