N°. 1004. Donderdag 8 April. A0. 1897. Nieuws- en Advertentieblad. OFFICIEEL GEDEELTE. Binnenland* Dit blad verschijnt Woensdag;- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per S maanden Vour dsn Bubs SO Ct». France per peet door ge heel Nhdirlan» AS Cti. Naar AaraBiaA an ander» landen mot vsrhoogimg 4»r pert»'». AdverteitiSn vóór 19 nnr op den dag der uitgave. Priit der Adeerteniiin Van 1 tot I regel» 80 Ot». - Iedere regel meer 8 Ct». Create letter» en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. BowQsnnmmer» 1 Ct». per nummer. ABONNEMENTEN es ABVBRTENTIËN worde* aangenomen by de Uitgever» LAN&EVSLB BE ROOU, Farhstraat, Buna o? Tim VERBETERING VAN DE KIEZERSLIJST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Texel brengen hiermede ter openbare kennis, dat van heden af tot en met den 21 April a. a. voor een ieder op de Secretarie der Gemeente ter inzage nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn gesteld, twee verzoeken om verbetering van de vastge stelde kiezerslijst, met de bijgevoegde bewijsstuk ken, op 5 en 6 dezer ingediend door Timmer Arie Pz. Vlaming Biem Pz., beiden wonende te Oosterend alhier. Een ieder is tot tegenspraak van de verzoeken bevoegd. De tegenspraak moet schriftelijk (op ongezegeld papier) en uiterlijk den 23 April a.s. aan het Gemeentebestuur worden ingediend. Texel, den 6 April 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TEXEL, 7 April 1897. Maandag j.l. vergaderden in „de Vergulde Kikkert" de leden van het Nuts-departement alhier. Deze bijeenkomst, voor het grootste deel aan de belangen van de Algemeene Be waarschool gewijd, was druk bezocht. Nadat de heer C. A. de Braai tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering was benoemd en kort over de punten ter beschrijving van de algemeene vergadering was gesproken, kwam de rekening en verantwoording van den Penningmeester der Algemeene Bewaar school, den heer P. J. Boon, ter tafel. Gedurende het dienstjaar 1896/97 had men f 658.907» ontvangen en f 542.26 uitgegeven, zoodat de rekening sloot met met een batig saldo van f 116.647». De begrooting voor het volgend jaar had voor inkomsten en uit gaven het eindcijfer van f 456.647». Omdat de Secretaris, de heer Aug. Keijser wegens ongesteldheid afwezig was, bracht de Voorzitter van het Bestuur der Bewaarschool, de heer W. C. Reij, verslag uit over den toestand dier inrichting. Veel goeds werd vernomen: De sehool telde in Maart j.l. 52 leerlingen, over het werk der directrice was men bijzonder tevreden en de toestand der financiën was bevredigend. Wel had de directrice, mejuffrouw J. Rib, eervol ontslag gevraagd en verkregen, doch er waren reeds maatregelen genomen om in de vacature te voorzien. Als eandidaten voor die betrekking werden voorgedragen de dames J. Kuijper en N. Rab. Door de vergadering werd eerstgenoemde ver kozen. Om in de vacature van een Commissaris voor de Bewaarschool, door het aftreden van den heer Aug. Keijser, die verzoeht had niet herbenoemd te worden, te voorzien, had het Bestuur de heeren J. A. Wesstra en P. C. Koora aanbevolen. By meerderheid van stem men werd de heer J. A. Wesstra benoemd, die zich deze keuze liet welgevallen. Nu ging men over tot het benoemen van eene Commissie tot het ontwerpen van een nieuw reglement voor de Algemeene Bewaar school. De heer C. A. de Braai zal als Secretaris van het departement in die Commissie zitting nemen, voorts werden als leden verkozen de heeren S. Keijser Pz., R. Kuperus, W. C. Reij en J. A. Wesstra. Met de mededeeling, dat het departement Texel, den 2 September a. s. 75 jaar zal hebben bestaan en de Voorzitter, met het oog op eene eventueele feestviering, die gebeurtenis in de volgende bijeenkomst weder ter sprake zal brengen, werd de vergadering gesloten. Den Hoorn, 5 April. Ds. C. Leffef, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, heeft bedankt voor het op hem uitgebracht beroep naar de gemeente te Heemskerk. Oudesohild, 5 April. Voor hen, die in de afgeloopen wintermaanden het terrein rondom de haven als een afschuwelijke modderpoel hebben gekend, zal 't wellicht niet onaangenaam zijn te vernemeD, dat het vooruitzicht bestaat eerlang de havenkaden bestraat te zien. Naar uit goede bron is meegedeeld, zal met de bestrating van een gedeelte reeds het volgend jaar worden aangevangen. De Cocksdorp, 6 April. Door den heer M. Blom Jz. alhier is eene postduif opgevangen. Om haar linkerpoot zit een koperen ringetje, waarop staat: „27 1894. Merkteekenen aan de binnenzijden der vleugels ontbreken. Dr. Kuyper schrift in „De Stand." onder het opschrift 1872 1897: „Liefde van broederen, trouw van vrienden, gehechtheid van geestverwanten en waardeering van de zijde der Nederlandsche dagbladpers, zjjn mij op 1 April, den dag waarop „De Standaard" het vierde eener eeuw achter zich kreeg, met een mildheid ten deel gevallen, die de stoutste verwachtingen overtrof. „Het veelomvattende van mijn dagelijksehe levenstaak maakt het mij ondoenlijk, daarvoor aan elk toezender van telegram of brief, aan elke vereeniging en corporatie, aan elk orgaan der pers in dag- of weekblad, naar mijn hart het willen zou, mijn persoonlijke dankbetuiging te doen toekomen. „Worde mij daarom toegestaan, door dit openlijk woord aan allen, in en buiten den anti-revolutionairen kring, die een woord uit het hart ten beste gaven, hiervoor mijn op rechten dank te bieden. Het lijk is gevonden. E enige dagen geleden ging het gerucht, dat bij het vertrek van een der booten van de Maatschappij „Nederland" te Amsterdam een man by het inladen van de kolen, ongemerkt daaronder bedolven was geraakt en dat zijn lijk onderweg gevonden zou zjjn. Dit verhaal maak te nogal sensatie. Thans is het lijk van den vermiste, den smidbankwerker Bakker, aan de Handelskade opgehaald. Schipper B. Baas uit Meppel zeilde met eene lading turf zee in. Nabij Enkhuizen werd zijn vaartuig door storm overvallen. Eerst sloegen het roer en de zwaarden weg, de be manning, man, vronw, knecht en twee kinderen, waren den geheelen tijd gedurende den storm op het dek geweest. Baas wilde de beide kinderen in een mand zetten en in den mast hijschen, om zoo mogelijk de kleinen te redden, daar hg, zijn vrouw en knecht, naar zij meenden, een wissen dood tegemoet gingen. De vrouw was daartoe niet te bewegen. Een oogenblik later sloeg de maBt om en nu zochten zij hun heil in de boot. Hierin hebben zij vijf uren rondgedobberd, den meesten tijd met de boot half vol water. Eindelijk werden zg door een anderen schipper opgenomen en veilig te Enkhuizen binnengebracht. Da menschen hebben alles verloren; niets was verzekerd. Het „Bible-Hotel" is het oudste hotel in Amsterdam; het is 250 jaar oud. Vrijdagavond om halfelf werd de Gouds bloemstraat te Amsterdam in rep en roer gebracht door een der bewoners, die als een woesteling te keer ging. Naar aanleiding van een huiselijken twist in woede ontstoken, loste hij met een revolver drie schoten op zijn vrouw, die in hoogst bedenkelijken toestand naar het gasthuis werd gebracht. Tegenover de politie, die hem wilde arres- teeren, nam hij een dreigende houding aan. Ieder, die hem naderde, dreigde bij neer te schieten. Een inspecteur greep hem onverhoeds beet, maar de man rukte zich los en schoot den inspecteur een kogel in de zijde. Door een half dozijn agenten werd bij ten slotte overmeesterd en naar het politiebureel op de Noordermarkt gebracht. De gewonde inspecteur werd per rijtuig naar het gasthuis vervoerd. (Hbl.) Wel wat veel geëischt! Bij een bestuurslid eener kiesvereeniging ergens in het Noorden vervoegde zich iemand die voor de eerste maal kiezer is en zeide onder drie voorwaarden lid der vereeniging te willen worden, nl. wanneer men hem er voor wil instaan dat er verkregen wordt lo. Algemeene dienstplicht, 2o. Leerplicht en So. Afschaffing van alle belastingen. Toen hem te kennen werd gegeven, dat voor al dit laatste wel nimmer bereikt zou worden, zei hg dat hem dan ook zijn kiesrecht bitter weinig kon schelen 1 Hg weg 1 Op den lsten April (het is waar gebeurd, zegt het „Vaderl.") vervoegde zich bg deafd. BurgerUjke Stand op 't Stadhuis te 't-Graven- hage een Scheveningsche visseher, die in het huweiyk8bootje wenschte te stappen. De meheir van het Stadhuis moest de papieren maar in orde maken. Toen de ambtenaar hem evenwel naar den naam van zgn meisje vroeg, bleek het, dat onze Scheveninger waar achtig niet wiat hoe eg heette. TEXBISCHE COURABT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1