Buitenland. Marktberichten. PREDIKBEURTEN. HERINNERING. ADVERTENTIËN. Niet verwacht. Op de begraafplaats te Hees, bij Nijmegen, bracht men Zondag een doode naar de laatste rustplaats. Aldaar aangekomen, was niet alleen de doodgraver afwezig, maar ook de poort gesloten en zelfs geen graf gedolven. Met eene der volgkoetsen toog onmiddellijk de hoofdgeleider van den stoet naar het dorp, om den doodgraver te halen. Na ruim een half uur oponthoud verscheen deze, met een schop gewapend, uit het rijtuig en maakte zijn verontschuldiging, met de opmerking, dat de 11de April op Maandag viel, ofschoon er duide lijk op het consent van begraving Zondag 11 April vermeld stond Bovendien verklaarde de man slecht te kunnen lezen. Met behulp van een paar manschappen, die intusschen ook nog op betrekkelijk verren afstand gevonden werden, toog men aan het werk. De meeste familieleden konden intusschen, dank zij het goede weder, wat rondwandelen, daar gelegen heid om onder dak te gaan, uitgezonderdeen lijkenhuisje, niet bestond. Na een paar uur kon men de doode aan den schoot der aarde toevertrouwen. Een smakelijke uitvinding. In een te Delft verschijnend blaadje komt een advertentie voor, waarin een visschers firma te Schipluiden haar waar aanbeveelt' Daarin wordt gezegd dat zij levert: geen Maas, Waal of Duitsch goed, maareigen fabrikaat! PAS MAAR TOE. Hoog den rekkenden nek En met klappenden bek Zwom een zwaan langs den rand van een vijver, En het zwanendons zwol En werd rond als een bol En die nek werd hoe langer zoo stijver. Was er iets aan de hand? Ja, gewis, aan den kant Stond een eend met begeerig gesnater; Deze dacht, dat die plas Voor de zwemvogels was, En dies plompte zij fluks in het water. Maar de zwaan schuifelde aan Om die eend te verslaan, Greep haar vast bij de vlokkige kleeren, Beet toen fel in haar kop, Hield dien kop in 't sop, En het dier kon zich niet meer verweren. 't Heeft een wijle gehikt, Is, helaas! toen gestikt, En die zwaan in zijn waan en pretensie Is voor kooplui in t groot En in 't klein vaak de dood, En zijn naam is berucht: Concurrentie! Maakten van Utrecht. (Zondagsblad van „Het Centrum.") Een voetreisje van Brussel naar Den Haag. Een bekend Nederlandsch amateur wandelaar heeft, naar in de Dordr. Ct." gemeld wordt, het plan om op den 2den Paaschdag, 's morgens te 3 uren, uit Brussel te vertrekken om een voetreisje naar den Haag te onder nemen. Hij denkt om 8 uren 's morgens te Ant werpen, om pl. m. 11 uren in Esschem, om pl. m. 12 uren te Nispen, om 1 uur te Rozen daal, om 4 uren te Zevenbergen, om 5 uren te Lage Zwaluwe, om 7 uren te Dordrecht, om 9 uren te Rotterdam en om 11 uren te Den Haag aan te komen. Hij hoopt, dat eenige Dordrechtsche wielrijders of voetballers hem te gemoet komen en hem aldus den weg wijzen door Dordrecht. Hij zal in elke plaats zijn pas laten afteekenen, zoodat hij bewijzen kan op alle plaatsen geweest te zijn. Van af Zevenbergen tot Esschen of Ant werpen zal hij hoogstwaarschijnlijk vergezeld worden door den bekenden wielrijder, den heer Driedonks te Standaardbuiten. De Belgische Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Schollaert, heeft in de kamer zeer beslist verklaard dat hjj geen socialist tot burge meester zal benoemen. De socialisten, zeide h(j, hebben in hun officeel orgaan verklaard dat zfi den grondwettigen eed van trouw aan koning en vaderland beschouwen als niet te bestaanz(j hebben zich buiten den wet gesteld. De burge meesters vertegenwoordigen niet alleen de meer derheid der kiezers van hun gemeente, zjj zijn ook de gedelegeerden des konings, het hoofd der politie! Hoe kan men zulke bevoegdheden toevertroewen aan aanhangers van de roode vlag? De overstroomingen in het zuiden der Ver- eenigde Staten nemen toe ten gevolge van de zware regens. Naast vele eigendommen z|jn, naar men vreest, nog tal van menschenlevens verloren gegaan. Binnen een straal van 200 mijlen van Memphis z(Jn zestig stede n overstroomd. Greenville is geheel van de buitenwereld afgescheiden. Te New-Orleans staat het water tot aan den rand der kaden. - De Berlljnsche correspondent van de „N.Rott. Crt." schrijft Het Rudolf-Falb-comité heeft in een vergadering de eindcijfers opgemaakt van de bijdragen die overal vandaan ten behoeve van den ernstig zieken weervoorspeller zijn ingekomen. Daar ook uit Nederland giften zijn gezonden, deel ik u in 't kort mede, dat aan het burau van het weekblad de .Echo" hier van 1 Januari tot 10 April van dit jaar ongeveer 75,000 mark is ontvangeneenige duizend mark zijn rechtstreeks aan Falb gezenden. Den 13en dezer, Falb's 60en verjaardag, zal de gift aan den zieken man op eenigszins plechtige wf]ze worden bezorgd, en wel zoo, dat hem ver zekerd wordt, zoolang h(j leeft, hot genot van de rente der geheele som, en de vrije beschikking over de helft; de andere helft ongeveer wordt ten behoeve van z(jn familie vast belegd. Op de beurs voor wilde dieren, die hare zitplaats te Antwerpen heeft, heerscht een leven dige navraag naar giraffen, die sedert den in Sudan heerschende krjjg bijzonder schaarsch zijn. Men biedt 20.000 fr. en meer voor een giraffe. Ook de nijlpaarden zijn in prijs gestegeneen klein nijlpaard werd 1.1. Dinsdag voor 6000 fr. verkocht. Daarentegen zijn de prijzen voor de olifanten sterk gedaald, van 15000 fr. nu op 6000 fr. Een panter kost nu 1500 fr. een witte beer 5000 en een neushoorn 15000 fr. Jonge leeuwen zfin in het geheel niet meer gezocht en men is blij ze te kunnen kwfit raken. Daarentegen vinden schoone goed gebouwde leeuwen tot de hoogste prijzen afnemers. In het algemeen wisselt de prijs voor een leeuw tusschen 7000 en 12000 fr. De Eöotgenstralen in dienst der justitie. Het gerechtshof te Fermonde (Oost-Vlaanderen) is het eerste, dat bü een gerechtelijke onderzoeking de Röntgensche stralen gebruikt heeft. Bij een twist te Famise had een jong meisje een zoo harden slag tegen het been gekregen, dat zij ziek en voor arbeid ongeschikt werd. De dader werd gegrepen, maar verklaarde bij het eerste onderzoek dat niet zijn slag, maar in 't bijzonder een in de familie van het jonge meisje zeer verbreide been ziekte, haar voor werken ongeschikt had gemaakt. De geraadpleegde gerechtsarts bevestigde deze verklaring en betuigde, dat overeiflijke beentering de oorzaak was. Het meisje verzette zich tegen die uitspraak. Op aanwijzing van den rechter van instructie werd zij naar Gent vervoerd en haar been in de universiteit aldaar gephotogra- pheerd. De Röntgensche photographic gaf een beenbreuk aan, zoodat de aanklacht juist was geweest. In het hotel „Bellevue" te Parijs logeerde dezer dagen eene dame uit Londen, van zeer voorname manieren, d!e vergezeld van een kame nier, te voet of per omnibus, zeer dikwijls zelfs op de imperiale gezeten, door Parijs zwierf en doordrong tot in de verst afgelegen wijken. Eiken morgen kocht zfi van een arme bloem- verkoopster in de rueSt. Roche een bloemruikertje, waarin altijd een takje reseda moest voorkomen. De bloemenverkoopster die telkens een 10 frankstuk ontving, was overgelukkig met deze klant en gaf haar den naam van Prinses Reseda. In het vreemdelingenboek was de dame inge schreven als lady Lenor. Als het thans, zooals in den goeden ouden t(jd, de plicht van een reiziger nog was om inlichtingen te geven omtrent het doel van zijn reis, dan had lady Lenor deze rubriek moeten aanvullen op de volgende wfize ,Om voor een volkstooneelstuk passende studiën t© mököiii" Deze dame is in werkelijkheid de dochter der Koningin van Engeland, markiezin Louise van Lome. Op het oogenblik is zij reeds weer in Londen. De belangwekkende prinses, die als door een wonder zich heeft weten te onttrekken aan de valkenblikken der Parijsche reporters, zal nu in alie kalmtt een tooneelstuk gaan schrijven uit het Parijsche volksleven, dat, naar men zegt, met muziek van Sullivan vertoond zal worden op een der particuliere tooneelen van koningin Victoria, voor genoodigden alleen. Kurksteenen en kurksteenplaten worden in den la atsten tijd als bouwmateriaal veel gebruikt. Deze bouwstof wordt uit afval van kurkhout bereid. Met mineralen vermengd en in vormen geperst, verkrijgt het materiaal een zoo groote vastheid, dat de daaruit vervaardigde steenen zeer geschikt z(jn voor het opmetselen van tusschenmuren. Dit kurksteenmateriaal heeft de eigenschap van zeer licht te zijn, het is muurvast en zeer weinig poreus en bezit een zeer groot isoleervermogen, zoodat het uitnemend geschikt is voor vloeren en daken, voor droogzolders, warme-luchtkanalen, verwarmingstoestellen, voorraadkamers, kelders, ijsmagazijnen en dergelijke ruimten. De kurksteenen hebben het formaat van gewone vuursteenen; hun gewicht is slechts 900 gr., terwijl de van klei gebrande steen ongeveer 4 kilo gram weegt. De kurksteenplaat wordt hoofd zakelijk gebruikt voor afgeschoten zolderkamers, voor het isoleeren van vochtige koude muren, waaraan de platen door middel van spijkers en schroeven worden vastgemaakt. De kurksteen- materlalen lossen in water niet op en laten zich met kalk, gips of cement metselen. (Tijdschr. v. Nijv.) De Fiets. - Aan de „Amst. Ct." schrijft men uit Londen o. a. Niet weinig werd ik verrast, toen ik een dag of wat geleden in een fashionable clubkrantje, dat gewoonlijk welingelicht is, de mededeeling las, dat fietsen, een sport, die zich in zulk eene hooge mate van gunst van den kant der aristocratie mocht verheugen, voortaan aan de middenklasse zal worden overgelaten en dat ons .smart" volkje die voet- en lichaamsoefening door het rijden op kunstmatige ijsbanen, de z. g. rinks, zal vervangen. Natuurlijktwee of drie prinsessen, een getitelde dame en eene Amerikaansche erfdochter behoeven slechts naar .Hengler's" of de .Niagara" rink te gaan en het wheel is in den ban gedaan. Een andere vraag, die als vanzelve bij ons oprijst, is, of zulk een lichaamsoefening in den zomer in een overdekten circus wel zoo gezond en zoo aangenaam is als de .spin" langs 'sHeeren straten en door groene beemden e°n sport die in de laatste jaren zoo populair geworden is. Schagen, 15 April. Aangevoerd: 10 paarden f 60 a 150, Stieren f af: 125 Gelde- koeien f 70 a f 15060 kalfkoeien f 120 a f 180 30 Vaarzen f75 af 125; 80 Nuchtere Kalveren f7, a 21; 370 Schapen f 15 a 20,-; Lammeren f af Bokken en Geiten f a gld.40 Varkens f 12.00 a f 15.— 13 Vette Varkens 34 a 41 cent per kilo 40 Biggen f 6,- a 9. Kippen - a Eenden a ct. Boter per half KG. f 0,40 a 0,50 Kaas per kilogram a ct. Kipeieren per 100 f 2.25 a f 2.75.Eendeieren per 100 f 3. a f 3.10 ct. Alkmaar 16 April. Aangevoerd werden totaal 432 Hectoliters. 86 H.L. Tarwe f 6.40 6.75 Rogge - 199 Gerst id. Chev. - 4B0 5.12 184 Haver - 3.35 4.10 Paardenbooneni - 3.80 5.- 110 Bruineboonen. - 5.50 6.50 Citroenboonen Witteboonen. - 5.- Duivenboonen Koolzaad. 2 Geel Mosterdzaad Rood Mosterdzaad 2 Karweizaad 9.- 3 Kanariezaad - 5. 30 Groene Erwten - 12.- 14. Grauwe Erwten Vale Erwten Witte Erwten Londen, 15 April. Ter markt zjjn aangevoerd, Runderen, 2000 Schapen en lammeren, 90 Kalveren, 40 Varkens. Men noteert; Run deren 0.00 0.00; Schapen en lammeren 0.60 0.826; kalveren 0.561/, 0.85; varkens 0.410.676. Zondag 18 April. {Eerste Paaschdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds half zeven Ds. van Schaick. Waal. Voorm. 10 uur Ds. van Schaick. (Bevestiging nieuwe lidm. en Avondm.) Den Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef. Oudesehild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden. Gotksdorp. Voorm. half tien de Hr. Barends. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Maandag 19 April. (Tweede Paaschdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. van Schaick. Den Hoorn. Voorm. half 10 Ds. Leffef. Oudesehild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends, DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Advertentièn voor dit blad worden aange nomen tot 10 uur 's morgens van den dag der uitgifte. Eene meer tijdige bezorging er van, zoo mogelijk reeds den vorigen dag, is echter ten zeerste gewenscht. De Uitgevers. Ondertrouwd: DIRK KEIJSER en GERDINA N. KEIJSER. lTwZÏ;\ Texel 16 April 1897. Ondertrouwd: HENDRIK HOORN Hz. en CORNELIA VAN LENTEN. Texel, 16 April 1897. n n j» W o o D n 0 „8 yt li y V li a n a t) a a y a f. a

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 2