naar den 6INNENBURG, RIJWERK gevraagd II SCHOONMAAKARTIKELEN 1494KB S4IS-@ilE, 0ITÏK4SKBBD. p@@t® ei Meiie SBLDSOMMBI, J. H. MOQJEH, Ma keiaar. i Gevraagd aan den Helder Vele soorten Hoor- eo SctaMosiïa, Handgeld 200.— (twee honderd golden), Aanbrenggeld: TWINTIG GULDEN. I. Be Stfiibter II. De Trom ra Jen MaarscMt 111. De Komt ra Rome, Attentie s. v. p. op hypotheek, voor langen ter mijn, of, op handteekening met en zonder borgtocht, op korten termijn. van schuimaarde en kalkpnin. is KBÜISVE& 175/76, MEUW1DIEP. Slechts 10 cent per aflevering met 30 rijke premiën. Feuilleton. C. ROOM, Goedkoopste adres voor Jb. N. PRINS, Ondergeteekende bericht zijn geachten begun- atigera, dat hy is VERHUISD van de Weverstraat naast den Heer Jn. Jbz. EAB. Zich beleefd aanbevelende UEd. Bw. Dr., Mr. Kleermaker. Ten kantore van ondergeteekende zijn direct beschikbaar: J. DIJKSEN. IJ. BROUWER. Loon f 2.50 per week. bureau van dit blad. Adres te bevragen voor Winkeliers en venters, Vele soorten Stoffers, Boenders, Kleederen en Schoenschniers, Ragebollen, Witkwasten, Sponzen en Zeemleder, Emmers, Tobbes, Akers, Knijpers, Drooglijntjes, zeer goedkoop. Schuur- linnen, Dweilen, Aardewerk, Glaswerk enz. beneden alle concurrentie. Een groote partij KBOMME EMMERBOENDERS, Kruisweg 175/76. by het aangaan van eene vrijwillige verbintenis voor ZES jaren, en voor ingelflfden by de Nationale Militie, met onbepaald verlof of in werkelijken dienst, by het aangaan van een verbintenis om TWEE JAREN gedetacheerd te worden naar oost-Indië. Men melde zich aan: Vrijwilligers en Hfilitieplichtlgen met onbepaald verlof by den Commandant van het Koloniaal Werfdepot te Harderwijk of by een der plaatseiyke of Garnizoens-Commandanten Hllitieplichtigen, onder de wapenen, tot hun onmiddeliyken Chef. Het groote succes dat w(J hadden met de EERSTE UITGAVE van den fraaien en boeienden roman, het meesterwerk van VICTORIES SARDOU, deed ons besluiten daarvan een 2e uitgave te ondernemen, fraai uitgevoerd, goedkoop en voor iedereen bereikbaar. Deze 2e uitgave van den zoo geestigen en interessanten historischen roman Madame Sans-Géne, bewerkt door Edmond Lepelletier, verschynt in 42 afleveringen h 10 cent per afl. en het compleete werk kost slechts f 4.20, 100 prachtige platen versieren den fraaien tekst. Om den verkoop van dit werk buitengewoon te bevorderen, geven wy als premie voor de inteekenaren 30 stuks buitengewoon fraaie, kostbare Gouden Horloges: 12 stuks echte Waltham Mass, van de Waltham Watch Comp. en 18 stuks eerste kwaliteit facette émail Gouden Dames-remontoirs, styi Louis XV. HT Deze 30 RIJKE PREMIËN zyn door ons aangekocht van het Huis E. KIEK Jr., Reguliersbreestraat, 49, te Amsterdam Bekroond met de Hoogste Onderscheiding op de Wereld tentoonstelling 1895) en worden verdeeld over 3000 inteekenaren in drie Seriën elk van 1000 inteekenaren. By elke serie van 1000 inteekenaren 6 prachtige facette émail gouden Dames- Remontoir en 4 van certificaat voorziene gouden Heeren-Remontolrs, echte Waltham Mass. Elke inteekenaar ontvangt een in volgorde afgegeven bon. Meer dan 1000 inteekenaren voor ééne Serie, of van 3000 inteekenaren voor de drie Seriën, worden niet aangenomen. De trekkingen der premiën hebben na voorafgaande aankondiging in het openbaar plaats ten overstaan en ten kantore van den Notaris W. E. HIJINK te Nymegen. Het geheele werk heeft pl. m. 700 pagina's royalen druk. De uitmuntende Nederl. vertaling is van H. was Enck, De by uitstek amusante en hoogst boeiende roman Madame Sans-Géne verschynt in 42 afleveringen A 10 cent of in 3 kloeke deelen f 1.40 onder de titels: en bevat een menigte byzonderheden uit het leven van de Maréchale Lefebvre, Hertogin van Dantzig, om hare openhartigheid en kordaatheid, om hare ongegeneerdheid en eigenaar digheden, bygenaamd Madame Sans-Géne: Napoleon, de eerste Keizer der Franschen vervult daarin eene voorname rol. Het avontuuriyke en vooral historische van deze interessante vrouw (Madame Sans-Gêne) en van de andere personen die naast haar leefden, worden daarin met meesterhand geschilderd. Edmond Lepelletier verrykte het verhaal met talryke en pakkende byzonderheden, ontleend aan Mémoires en andere documenten; vele kleine byzonderheden, dlkwyis van zóó belangryken invloed op den loop der historie, daarby vele niet algemeen bekende intimiteiten komen daarin voor. Deze buitengewone en ware geschiedenis van eene dier dappere Fransche heldinnen heeft sensatie gemaakt en allen aangegrepen. Zeldzaam werd een zóó groot publiek getroffen en geroerd als door het lezen van het interessante verhaal van Madame Sans-Gêne. Het publiek in verrukking brengende voorvallen en interessante, pakkende scènes komen voor in de beschry ving van het leven en het ongehoorde geluk van Madame Sans-Gêne en van de dapperen en de verraders die zy op haar weg ont moette, van het uur af dat zy in een katoenen kostuum gekleed was tot op den dag dat het purper hare leden omsloot. Het is een roman van waarde, waarin de ziel en de verbeeldingskracht van den lezer zonder ophouden verschillende aandoeningen ondervinden. Een geheele tyd, die onze belang stelling biyft wekken, treft den geest van den lezer. Getrokken uit een der meest bewogen tydperken der geschiedenis van Frankryk, de groote Revolutie, meent men de personen te zien leven, die in dezen roman de hoofdrol vervullen. De le aflevering is alom voorhanden en mag worden opengesneden, Uitgebreid Prospectus op aanvrage verkrygbaar. Uitgave van Gebr. E. ft H, COHEN, magazynen van goedkoope boeken, Nijmegen en Arnhem. Roman van E. A. K. 27 Hoofdstuk vni. Waarom anders Er kan natuurlek van een huweiyk geen sprake itjr; by zoo'n groot verschil in stand zou de generaalaweduwe daar nooit in toestemmen en het meisje denkt daar zeker ook niet aan. Maar een klein liefdesavontuur met een ryken kunstenaar hesft iets aantrekkelijks. Dat zal de oude Hermans toch wel niet goed keuren. Och .wat, men kan iets zien en het toch niet willen zien. Het meisje dient als model, begrypt u? Eerst heel zedig, daarna wat minder zedig en zoo voort, u begrypt my wel. Nu, het zou my toch spy ten van haar. Ja, my ook, zuchtte juffrouw Brinkman, maar let eens op. Ik ken dat, Heeft u dan ook als model gediend 7 Nu wordt u boosaardig. Als een schilder my zoo iets had durven voorstellen, had ik hem myn handen laten voelen. Zou u zoo gevaariyk kunnen worden 7 Nu geen scherts meer/ Weet u ook, dat de assessor heimeiyk verloofd is met de dochter van den geheimraad 7 Als dat waar is, spyt het my voor de jonge lieden, want de vyandschap der moeders zal de gelieven scheiden. Dat geloof ik niet, wel zal het een stryd zyn op leven en dood. Mejuffrouw Berndorff is een zeer zachtzinnig en volgzaam meisje, maar de assessor geeft het niet op; daar zal de „dragonder''zich boos genoeg om maken. Denkt u, dat het niet waar is 7 Ja, ze hebben het wel geheim gehouden, maar ik ben er toch achter gekomen. Weet u, waar ze elkander altyd ontmoeten 7 Niet 7 Wel op de wan delplaats. En dat weet nu zeker reeds iedereen hier in hnis? Wat denkt u wel 7 Alleen aan de keukenmeid van daarboven heb ik het onder het zegel der ge heimhouding verteld, die zal goed opletten, als er wat gebeurt. U zal zeker ook zwygen, anders ver trouw ik u nooit weer een geheim toe. Natnuriyk, antwoordde Bugler, die een snuifje nam. Anders geen nieuws? De inspecteur Meyer is nog niet teruggekeerd. De woning daarboven zal wel spoedig leegstaan. Da meisjes zyn er toch nog. Nu nog, maar de vogeltjes Allen wel spoedig wegvliegen. Ik kan het haar niet kwaiyk nemen, Meyer was een tiran, die zyn kinderen geen pleizier gunde. Dat ben ik niet met u eens, juffrouw, merkte Bugler op. Meyer heeft altyd als een verstandig vader gehandeld, en dat hy streng was tegen de meisjes had hy zyn goede reden. Nu ja, Laura heeft ze in de mouw. Met uw verlof, Laura is de beste van allen. Van haar mag niemand iets zeggen, maar haar lichtzinnige, dartele zusters mogen naar de maan loopen. Het gelaat van de jonge vrouw werd donkerrood en haar oogen begonnen toornig te flikkeren. Het zyn myn vriendinnen, zei ze, en ze hebben my dikwyis genoeg haar nood geklaagd, dat zy zoo slecht behandeld werden. Zy willen een plaats aan het tooneel zoeken en zouden dat reeds veel vroeger gedaan hebben, als. Eensklaps hield zy op en verdween van het tra lievenster, dat de huismeester bedaard sloot, Als haar booze tong los komt, blyft er aan niemand een goed haar meer over, sprak Bugier tot zichzelf. Wat drommel, waar mag zy toch gevlogen zyn 7 Hy behoefde niet lang in de onzekerheid te biy ven want de schel klonk, en toen hy de deur geopend had, stond de geheimraad voor hem. Het was een klein, schraal man met een smal doch geestig gelaat waarop zachtmoedigheid en goedaardigheid te lezen stonden. Neem my niet kwaiyk, dat ik u lastig val met een vraag, die u, naar ik hoop, wel openhartig zal willen beantwoorden, zeide hy. Is het waar, dat n ons de hnur wilt opzeggen? Neen mynheer de geheimraad, antwoordde de huismeester, met de hand op het hart, om de waar heid zyner woorden te bevestigen. Ik heb daartoe geen last gekregen. Nu, sprak de geheimraad, dan zyn het zeker slechts dienstbodenpraatjes. Ik sou ook niet weten, om welke reden my de huur zou moeten worden opgezegd. U neemt my immers niet kwaiyk? Na deze woorden klom hy de trap zyner woning op, ontdeed zich van hoed en jas, zette zyn paraplu in dèn standaard en trad de huiskamèr binnen, waar zyn vrouw en dochter hem met het avondmaal wachtten. Hy had de denr zoo stil mogeiyk geopend en was op zyn teenen ovèr het tapyt geslopen, toch wendde zyn prachtig gekleede gemalin, die stellig een hoofd grooter waa dan hy, het hoofd om en vroeg of hy wat bedaarder wilde zyn en haar zenu wen sparen. Zyn dochter, eene slanke schoons brunette, begroette hem daarentegen met een blik vol innige harteiykheid, rolde zyn leunstoel by de tafel en reikte hem een glas wyn toe, dat sy voor hem had ingeschonken. (Wordt vervolgd..) Snelpersdruk - LANGSVSLD DX ROOU - Tmti. Koloniale-Wer ving.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 4