Buckeije Grasmaaimachines SCHOONMAAKARTIKELEN OMASKÏBD. LAMMERENVERVBER. IPj^^jaar is verzekerd voor elke vracht. NEEM PROEF. De prima Koffie N® 1 Tele soorten Kantoor- en Sctooltataften, Aanbrenggeld: TWINTIG GULDEN. L. J. TAN DEN BERGE, Waal. is KRUISWEG 175/76, N1EUWEDIEP. Feuilleton, Donderdag 3 Juni, 's morgens zeven uur vertrekken de veebooten naar LEIDEN tot vervoer van lammeren. H.H. vervoerders van vee worden onmerkzaam^gMi gemaakt dat al het vee doorloopend het geheele <3 j. A. DROS Albzn. fyit kos' Handgeld 200.— (twee honderd golden), Nieuwste Constructie Goedkoopste adres ooor Jb. N. PRINS, feyj dl© q, m Ondergeteekende bericht de ontvangst van bovengenoemde machines, welke voor belangheb benden ter bezichtiging zün. De prijzen zijn concurreer end. Aan Mejuffr. Wed. P. WITTE alhier leverde ik 1896 een Buckeije Machine met deze nieuwste verbeteringen, waarvan de werking en constructie zeer wordt geroemd. Tevens voorhanden Bnckeye Hulpdeelen en eomplete messen. REPARATIËN aan machines worden ten spoe digst uitgevoerd. Aanbevelend, voor Winkeliers en venters, Vele soorten Stoffers, Boenders, Hleederen- en Schoenschuiers, Ragebollen, Witkwasten, Sponzen en Zeemleder, Emmers, Tobbes, Akers, Rnypers, Drooglijntjes, zeer goedkoop. Schuur- llnnen, Dweilen, Aardewerk, Glaswerk enz. beneden alle concurrentie. Een groote party KROMME EMMERBOENDERS. Kruisweg 175/76. Roman van E. A. K. 36 Hoofdstuk IX. Ik zoek werk, zei hü, en wie mü dat bezorgt, is mt) onverschillig. Wil de slotenmaker mü aan werk helpen, dan neem ik zün bestand dankbaar aan. Ook dan, wanneer ik u vertel, dat die man om onteerende bedrijven in de gevangenis heeft ge zeten Bah, een ongeluk kan iedereen overkomen en ik behoor niet tot de lieden, die gaarne den steen op zoo iemand werpen, Maar wat beduiden die vragen toch? Het lflkt wel of ik in verhoor word genomen. En al was die slotenmaker mün vriend, wat gaat u dat aan? De vrienden van dien man kunnen de mijnen niet zün, antwoordde de dokter en daar moet gü u naar schikken. Bü Zeus, Ferdinand, zoo ver is het met mü nog niet gekomen, dat ik met zulk een man. Ik zeg ook niet, dat hü uw vriend moet worden, viel Wollbach in. Kunt ge mü niet huisvesten, laat mü dan heen gaan; de grofheden van den huismees ter verkies ik niet voor de tweede maal aan te hooren. Beantwoord mü nog éen vraag, sprak de dokter en daarbü stelde hü zich tusschen Wollbach en de deur. Ik ben aan onzen vriendschap verplicht u die vraag te doen. Men vertelt, dat ge in de gevan genis hebt gezeten, is dat waar? En als het eens waar was, wat zou dat? vroeg de ander trotsch. Het is dus zoo. Eu van morgen hebt ge mü nog verzekerd, dat er geen vlek op uw eer kleeft. Bah, het was om een kleinigheid, de moeite niét waard, om er over te spreken, zei Wollbach met geringschatting. In den nood pakt men alles aan, en als men honger heeft, is men niet verant- woordelük voor zün daden. Ik schreef eens een anderen naam onder een wissel en dat zou nooit uitgekomen zün, als ik op den vervaldag had kunnen betalen, zooals ik hoopte te doen, dat is de zaak/ Nu weet ge de geschiedenis en het is mü onver schillig hoe ge er over denkt. Tegenover u heb ik de achting van müzelf niet verloren. Maar ge hebt mün Achting verloren, wü kunnen niet langer vrienden zün, sprak de dokter ernstig. Had ge een woord van berouw gesproken, dan zou ik reden zoeken, om uw daad te verontschuldigen en ik zöu u nog niet als een verloren man gaan beschouwen. Spaar mfl die boetpreek viel Wollbach ruw in. Denk aan uw eigen verleden, dat is ook niet geheel zuiver. Ik wil u verder geen last aandoen, vaarwel I Hü nam zün bundeltje onder den arm en zette zün verschoten hoed op. Weer trad de dokter hem in den weg en zei Wanneer ge mü van morgen de volle waarheid hadt gezegd, dan zou ik u op eene andere wüze geholpen hebben. Men verstoot niet gaarne een vriend, dien men in zün jeugd heeft liefgehad. Waar gaat gü heen? Dat weet ik nog niet. Ge hebt misschien geen geld 1 Genoeg om eenige dagèn te leven. In de ge. vangenis ben ik als schrüver vlütig werkzaam geweest en heb aardig wat oververdiend. Uw hulp heb ik dus niet noodig, en aalmoezen kan ik thans niet langer van u aannemen. Dan wil ik ze ook niet aan u opdringen, zei de dokter, terwül hü op züde ging. Ge weet waar ik woon en als de nood te hoog stügt en ik kan u helpen, dan wil ik dat doen- Maar ik raad utracht weer een eerlük man te worden, het afschuwelfik pad, dat ge thans be wandelt. En zoo voort 1 spotte Wollbach, die reeds op den drempel stond. Ge deugt niet voor boetprediker, mün jongen. Denk liever aan het afschuwelük pad, dat ge zelf netreedt 1 Hü ging nu heen, strompelde met wankelende schreden de trap af en trad toen bü den slotenma ker binnen. De echtelieden Smidt zaten bü de brandewünüesch de man vülde aan een sleutel en zün vrouw was bezig met de herstelling van een gelapt kinderjurkje, waarbü haar bevende hand slechts groote steken kon doen, Wel, heeft uw vriend u niet onder zün hoede genomen? vroeg Smidt, terwül hü van zün werk opzag. Die behoort tot de zoogenaamde eerlüke lieden, zei Wollbach spottend. En is een groote domkop, zei de vrouw. Wü kunnen u niet houden, want men houdt ons sedert lang in het oog, Bugier zoekt naar een voorwendsel om ons de huur op te zeggen. Ik wil niemand in last brengen, bromde Woll bach en nam het glas brandewün aan, dat de vrouw hem toeteikte. Het is ook beter voor onze zaken, dat ge hier niet woont, zei de slotenmaker. Ga naar de „Gou den Gans," daar logeert ge goedkoop. Wanneer wordt de zaak afgedaan? Tot mün spüt moeten wü nog acht dagen wachten. Waarom? vroeg de vrouw snel. Als wü nu het kistje halen, hebben wü morgen het geld en dan zün wü van alle zorgen bevrüd. {Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGEVXLD ft DS ROOIJ - Tmk iN VAN tr /k. 55 ct, per pond w Vq/Uft by 5 pond 54 ct. per pond. bij het aangaan van eene vrijwillige verbintenis voor ZES jaren, en voor ingeiyfden by de Nationale Militie, met onbepaald verlof of ln werkeiyken dienst, bü het aangaan van een verbintenis om TWEE JAREN gedetacheerd te worden naar oost-Indië. Men melde zich aan: Vrywllligers en Militleplichtlgen met onbepaald verlof bü den Commandant van het Koloniaal Werfdepót te Harderwijk of bü een der plaatselüke of Garnizoens-Commandanten Militieplichtigen, onder de wapenen, tot hun onmiddellüken Chef. X Koloniale-Werving. Wat PuMiciteit?

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 4