N°. 1028. Donderdag 1 Juli. Af. 1897. Nieuws- en Advertentieblad- OFFICIEEL CEDEELTE. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. AbonnemenUprijt per 8 maanden Voor mm Bum SO Ots. - Frame per pert door ge heel Nmmklamb it Ots. - Naar on ander# landen mot vorhooglng dor porto's. AdvertentlSn vóór It uur op den dag der nltgave. Prijje der Adeerientiin Van 1 tot B rogols 10 Ots. Iodoro rogsl moor S Ots. Orooto lettors on Vicnottsn worden naar plaatsrnimts borskond. Bowtjsnnmmors 9 Ots. por nummer. ABONNEMENTEN on ADVERTENTLËN worden aangenomen b(j de Uitgevers LANGEVELD k EE ROOI/, ParkstraatBukg or Tun GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een bril, gevonden in de Gasthuisstraat te den Burg. ONVEILIGHEID VAN VAARWATERS. De BURGEMEESTER van TEXEL, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens bfj hem ontvangen bericht, van I Juli tot 11 Augustus 1897, in het Schulpengat, zeegat van Texel, buiten het betonde vaarwater ter hoogte van Kijkduin, oefe ningen zullen plaats hebben in het leggen van ongeladen torpedo's. Het onveilige terrein zal aan de Noordzijde worden aangewezen door rood en zwart geblokte stompe tonnen en aan de Zuidzijde door rood en zwart geblokte spitse tonnen, alle voorzien van een staaDd kruis als topteeken. Texel, den 25 Juni 1897. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. /ACHT. De BURGEMEESTER van 1EXEL brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij hem is ontvangen de navolgende kennisgeving. ,De Commissaris der Koningin in de Provincie Noordholland, Gelezen het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie van 16 dezer n*. 39; Gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1857 (StaatsDlad n*. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden: dat de jacht op waterwild in dit gewest zal worden geopend als volgt: in den kring begrepen binnen denWestfrieschen omringdyjk, in de gemeente Petten, in de gemeente Callant80og, alsmede in het gedeelte van den polder het Koegras, gelegen onder de gemeente Helder, op Zaterdag 17 Juli 1897 met zonsopgang; op het eiland Texel, met uitzondering van den polder Eijerland, op Zaterdag 14 Augustus 1897, met zonsopgang; en in de overige deelen der provincie, dus ook in den polder Eijerland op Texel, op Zaterdag 31 Juli 1897, met zonsopgang. En zal deze in het Provinciaal Blad worden geplaatst en voorts in elke gemeente van Noord- Holland worden aangeplakt. Haarlem, 19 Juni 1897. De Commissaris der Koningin voornoemd, VAN TIENHOVEN. Texel, den 28 Juni 1897. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. KIESWET. De BURGEMEESTER der Gemeente TEXEL, Gelet op art. 53, 2de zinsnede der Kieswet en art, 10 der Gemeentewet, Maakt bekend, dat de b(j hem ingeleverde opgaven van candidaten voor de verkiezing van drie leden van den Gemeenteraad evenals het door hem opgemaakt proces-verbaal van de sluiting der lijst van die candidaten ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage liggen; dat afschriften van een en ander z(jn aangeplakt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Texel, den 29 Juni 1897. De Burgemeester voornoemd, STRIOK VAN LINSOHOTEN. TEXEL, 30 Juni 1897. Ondanks de kermis, die des anderen daags reeds een aanvang zon nemen, en gedurende welken tQd het zeker niet aan muziek zou ontbreken, ja, waarin men zelfs meermalen er mee overladen wordt, kon toek het fanfarekorps alhier, dat in den tuin van de „Vergulde Kikkert" eene uitvoering gaf op een vrij goeden opkomst van belangstellenden bogen. Niet alleen van den Burg, doch ook van de andere dorpen was men opgekomen. Verschillende nummers werden op de bekende goede wijze uitgevoerd en zeker welvoldaan keerden allen na afloop der uitvoering weder huiswaarts. De uitvoering van „Crescendo" van 't Oude- schild, die dienzelfden dag des avonds in het hotel „Texel" zou plaats hebben, kon door bijzondere omstandigheden niet doorgaan. Even na het afdrukken van ons blad Zaterdag jl. ontvingen wij hiervan bericht, waarna er door ons onmiddelijk door het aanplakken van eenige biljetten meerdere bekendheid aan werd gegeven. In het Café „den Burg" werden door de muziekvereenigang „Trinitas" eenige nummer tjes muziek ten gehoore gebracht, hetwelk menig voorbijganger noopte, hetzij om even te blijven staan, dan wel om in de zaal meer op zijn gemak van de schoone muziek te proflteeren. Tot groot genoegen van de jeugd werd Maandagmiddag klokke 12 de kermis ingeluid. Een enkel kraampje moge toen al reeds dadelijk de gelegenheid hebben geboden zijn portemon- naie min of meer te verlichten, de meeste bleven daarmee wachten hetzij tot de namiddag of tot gisteren. Ook de draaimolen, die dank zij een zeer gunstige wind reeds Zondag in de haven was aangeland, was dien dag gereed gekomen en stelde oud en jong in de gelegen heid eens rond te zwieren. Van de Amerikaansche Luchtschommel, eene inrichting, die waarlijk kan roemen op netheid en praetische inrichting werd reeds den eersten dag een zeer druk gebruik gemaakt, terwijl ook de paardentram eveneens op het einde van den Burg geplaatst niet werd vergeten. Aan straatmuziek ontbreekt het evenmin als andere jaren. Moge de gehoorzenuwen gedurende deze week ook meermalen tenge- gevolge van die muziek veel hebben te doorstaan toch gelooven wij, dat zij, die niet bepaald tegen de kermispret zijn gekant, niet gaarne alle straatmuziek zouden willen missen gedu rende dien tijd, ofschoon zeker velen gaarne er een deel van zouden zien opgeruimd, om enkel goede muziek over te houden. Zulk eene schifting zou vreezeu wij echter veel bezwaren met zich brengen, zoodat het wel tot de vrome wenschen zal blijven behooren. Men neme dus ter wille van het goede ook het mingoede. Dat de geruchten, welke er omtrent sommige zaken loopen verre van altQd waar heid zijn of dat men er steeds op kan bouwen blijkt zeker voor de zooveelste maal uit hetgeen werd beweerd omtrent de verkiezing van leden voor den gemeenteraad. Tal van candidaten werden met name ge noemd en zie, gisteren, de dag waarop de aangiite moest geschieden, werd behalve de aftredende heeren, geen andere candidaat gesteld zoodat tot lid van den gemeenteraad z{jn herkozen de heeren A. Dros Az., F. Keijaer en A. P. Koorn. Een vrij zwaar onweder ontlastte zich gisteravond boven deze gemeente. Bliksem schichten doorkliefden bijna zonder ophouden de lucht en werden meermalen gevolgd door donderslagen, die zware onheilen deden vreezen, tot heden echter vernamen wij nog niets van groote ongelukken er door veroorzaakt. Alleen beweert men, dat in de schuur nabij de Kamp een schaap moet zijn getroffen, terwijl het begin van brand, dat was ontstaan, spoedig was gebluscht. Door de tegelijkertijd bij stroomen vallende regen, werd het enkele kramers nog al lastig gemaakt, doordat zij niet droogvoets meer in hunne tentjes konden verblgven, omdat de riolen het water niet vlug genoeg konden afvoeren. Naar men ons van bevoegde zijde mede deelt zal Zaterdagmorgen om 11 uur achter de Koog de gewone oofening met de reddings boot en verdere reddingsmiddelen worden gehouden. Naar men ons mededeelt zal het fanfare corps vermoedelijk Zondag 11 Juli a. s. een bezoek aan een der dorpen brengen en zich daar doen hooren. Welk dorp dit zou zijn is nog niet vast bepaald. De commissie die vroeger de adresbe weging te Scheveningen in zake de haven op touw gezet heeft en destijds door de Koningin-Regentes ontvangen is en waarvan de heer Hofstede, directeur van het postkantoor, voorzitter was, en na afloop dezer zaak diligent was verklaard, is weder bijeengekomen en heeft een nieuw adres aan de Koningin-Regentes vastgesteld, waarin de ramp, die Scheveningen heeft getroffen bloot wordt gelegd en wederom eerbiedig wordt aangedrongen op aanwending van Harer Majesteit's Hoogen invloed tot be spoediging van de totstandkoming eener haven te Scheveningen. Mesdag heeft een schilderij voltooid, dat eerlang in het Kurhaus tentoongesteld en later, nadat voor minstens f 2500 aan loten zal zijn genomen, zal worden verloot ten bate van hen, die de door den storm te Scheveningen veroorzaakte schade niet uit eigen middelen kunnen dragen, en te wier behoeve een lief dadigheidscommissie zich zal vormen. Door de redactie van „de Ned. Jager" is het initiatief genomen tot de verzending van een adres aan Ged. Staten der verschil lende provinciën, houdende verzoek de hazen jacht in het vervolg niet vóór 1 Oct. te openen* TEXELSCHE COURMT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1