N°. 1032. Donderdag 15 Juli. A 1897. Nieuws- en Advertentieblad* OFFICIEEL KIEEITL Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- «b Zaterdagavond. Abonnementsprijs per S maanden Vouf dbn Büb« £0 Cts. Franco per post door ga- hetl Nbsirlahb 45 Ots. Naar Amesot.a ®e andere landan met verheoging der gsrte's. Advertentlën vóór 18 nor op den dag der uitgave. Prijs der Adoertentiên Van 1 tet 5 regels 30 Ots. - lodere regel meer 6 Cts. Great» letters en Vignetten werden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers Ots. per nummer. ABONNEMENTEN en ASVERTENTIÊN worde® aaageaomea bij de üitgtnrm LANGEVELD ft SS ROOIJ, Parkstraat, Bob® op Tixm, GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een leêren riem met ijzeren gespgevonden op de Steenenplaats aan den Burg. BURGWAL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL; Overwegende, dat sedert jaren door tal van eigenaren of huurders van erven, grenzende aan den Burgwal, zonder de vereischte vergunning van den rechthebbende (in dezen de Gemeente), gedeelten van den Burgwal zijn afgeheind en daardoor als het ware aan hunne erven zijn toegevoegd dat het schoonhouden niet, althans niet naar behooren door allen geschiedt, terwijl zulks van gemeentewege evenmin kan plaats hebben, daar dit onmogelijk wordt gemaakt door de vele schuttingen enz., welke op en over den Burgwal zijn geplaatst; dat door den Heer Inspecteur van het genees kundig staatstoezicht en meerdere geneeskundigen op den slechten en vervuilden toestand, waarin de Burgwal verkeert is gewezen en z(j, in het belang der openbare volksgezondheid, sterk op verbetering hebben aangedrongen; dat bovendien, vooral in den laatsten tijd en in het bizonder na de onlangs plaats gehad hebbende zware regenbuiën, bij vernieuwing klachten inkomen over de geheel onvoldoende wateraflossing en dan ook thans ter zake een door vele ingezetenen onderteekend adres aan den Raad is ingediend om in dien toestand zoo spoedig mogelijk verandering te brengen; GELASTEN, een ieder die zulks aangaat, zoo spoedig mogelijk doch uiterlijk vóór den 1 Augustus a. s., de schut tingen of andere getimmerten, voor zoover die zonder behoorlijke vergunning op of over den Burgwal mochten zijn geplaatst, wegtenemen, opdat aanstonds van gemeentewege de Burgwal naar behooren kan worden schoongemaakt en in den vervolge schoongehouden. Texel, den 10 Juli 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL brengen ter openbare kennis dat by hen is ingekomen een verzoekschrift van JAN FLENS, wonende te den Burg, om vergunning totverkoop van sterken drank in het klein in de voor- en achterkamer alsmede in den tuin van zijn Hó Lel „Texel", staande aan de Groene- plaats aldaar, Wyk B N° 1. Texel, den 13 Juli 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. HERHALINGSOEFENINGEN. De BURGEMEESTER van TEXEL, als daartoe de noodige aanschrijving ontvangen hebbende, roept by deze op de miliciens TheodoorDaamen, behoorende tot het 2e Regiment Infanterie en Theophelis Peeters, behoorende tot het 3e Regi ment Infanterie, van de lichting 1893, om op Dinsdag 24 Augustus a. s., Anna Sake Heerema, behoorende tot het korps Grenadiers en Jagers en Pieter Schagen, behoorende tot het le Regiment Infanterie,van de lichting 1894, om op Woensdag, 25 Augustus a. s., des na middags vóór 4 ure by hun corps aanwezig te zyn, voorzien van hun kleeding, uitrusting, zak boekje en verlofpas, by hun vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde in werkeiyken dienst te worden gesteld. Texel, den 13 Juli 1897. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. HULDEBLIJK aan H. M. de Koningin-Weduwe-Regentes. De BURGEMEESTER van TEXEL brengt ter kennis van de ingezetenen, dat naar aanleiding van een heden ingekomen schryven van de be- trekkeiyke Hoofd-Commissie, eerlang met het inzamelen van giften voor bovengenoemd Hulde- biyk een aanvang zal worden gemaakt, en noodigt mitsdien een ieder uit om naar zyn ver mogen tot dat doel by te drageE opdat daaruit biyke, dat de ingezetenen dezer Gemeente aan Hare Majesteit gaarne een bewys willen geven van dankbaarheid voor Hare goede zorgen in het waarnemen van Hoogst-Derzelve gewichtige betrekkingen van Regentes en Voogdes. Texel, 13 Juli 1897. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. TEXEL, 14 Juli 1897. De aanvoer ter markt was Maandag nog van niet veel beteekenis. Aangevoerd werden: 124 schapen, 3 rammen, 20 lammeren, 6 koeien, 1 paard en 1 veulen. Bij vluggen handel werden besteed voor schapen f 14 f 21, lammeren f 6 f 9 en voor koeien f 125 f 165. Zaterdag werd door de vergadering van den polder Eierland eene voordracht opgemaakt ter inzending aan H. M. de Koningia ter benoeming van een heemraad. Deze voordracht bestaat uit de heeren H. Flens, H. W. Keesom en B. Dros. Eveneens had in bovengenoemde vergadering de opening plaats der biljetten voor de aanbe steding van de levering van 150 M8 Quenast- keislag ten behoeve van dien polder. Ingeschreven was door den heer H. W. Keesom voor f 1173.—, P. Dros Az. voor f 1200.— en Jb. HUlenius Wz. voor f 1276.— De leverantie werd aan den laagsten in schrijver gegund. Voor de aanbesteding ten behoeve van de 30 Gem. polders alhier, gehouden op Maandag j.l., waren ingekomen voor de levering van 50 last stortsteen 2 biljetten, waarvan bij opening bleek, dat het laagst was ingeschreven door de Bazalt Maatschappij te Rotterdam, namelijk voor f 6.— per last. Voor de levering van 200 M». harde brik waren eveneens 2 biljetten ingekomen, de laagste inschrijver hiervoor was J.L.Burgers te Zutphen voor f 2.70 per M>., terwijl voor de 310 M3. steenslag, bazalt, waarvoor ook weder 2 biljetten waren ingekomen, het laagst was ingeschreven door de Bazalt Maatschappij te Rotterdam en wel voor f 5.82 per Ms. Oudeschild, 13 Juli. Er staat den bezoekers der oudheden-tentoonsteiling op a. s. Zondag een dubbel genot te wachten. Het Fanfarecorps toch, onder directie van den heer Groenewold, heeft de vriendelijke gedachte gehad om wel willend aan te bieden, Zondag a. s. 's namiddags op het terrein bij de Koningin Wilhelmina- Bewaarschool eenige nummers ten beste te geven. Dat belooft een waardig slot der goed geslaagde onderneming te zullen zijn. Wat de tentoonstelling zelve betreft, deze is weder met tal van voorwerpen verrijkt. Er is o. a. veel kostbaar porcelein ingekomen, terwijl een kleine tooverspiegel benevens een flesch, waaraan eendenmossels zijn gegroeid, zeker wel niet aan de aandacht van belang stellenden zullen ontgaan. Veeziekte onder menschen In Friesland breidt het mond-en klauwzeer, waardoor algemeen de koeien zijn aangetast, ook onder de menschen zich uit, zelfs zóó, dat er op enkele plaatsen de scholen door gesloten zyn. De patiënten krijgen blaren op de tong en den mond, zoodat zij zelfs haast geen water of melk drinken kunnenworden erg mager en wordea bovendien gekweld door zweren aan handen en voeten. Gevaarlijk is het, van de melk te drinken van vee dat door de ziekte aangetast is. Is de melk gekookt, dan kan het gebruik er van geen kwaad. Vrijdag werden veertig jonge runderen uit Purmerend naar Rusland verzonden, die door een Russische familie dezer dagen in de Beemster voor hooge prijzen zyn aangekocht. Een éénjarige stier bracht o. a. f 550.— op. Opnieuw heeft de polilie te Amsterdam gewaarschuwd, dat daar ter stede nog telkens valsehe bankbiljetten van f 25 worden gewisseld; zij meent, dat de bron der vervalsshing te Düsseldorf moet gezocht worden. Woensdagavond, zoo verhaalt men aan de „Arnh. Ct.", miste een heer, die op de j tram naar Sonsbeek reed, zijn horloge. Verloren was het niet, maar de conducteur, die in het voorbijgaan met zijn rug langs het ïyf van den heer moest schuiven, had het met den knoop van zijn jas uit het zakje gewipt en het was daaraan gehecht gebleven, zonder dat hij er van bewust kon zijn. Toen hij de handen op den rug legde, ontdekte hij het en gaf het den eigenaar terug. Merkwaardig! Mevrouw L. vraagt in de „Holl. Lelie": „In moeilijkheid gekomen, zou ik gaarne het adres van een goed Amsterdamsch advocaat weten, maar een, die geen enkele onwaarheid wil zeggen en niet vooruit met den advocaat van de tegenpartij afspraakjes maakt. Zou iemand mij zóó een willen noemen." TEXEN3CHE COURAHT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1