Buitenland. Marktberichten. Vioolsnaren en hennodigdheden J. F. HOORDIJK. PREDIKBEURTEN." ADVERTENTIKN. ©tosdif WJ Mi a. s. C. KEIJSER Pz. Men meldt nit Den Hug un de „Tel." Uit de allerbeste bron kan ik u thans mee- deelen dat het mr. N. G. Pierson is, die de opdracht heeft ontvangen om een nieuw Kabinet samen te stellen, dat hij daarin is geslaagd en dat derhalve ten spoedigste een voordracht by H. M. zal worden ingediend. Volgens een later bericht wordt als zeker gemeld, dat voor het nieuwe ministerie zyn voorgedragen de volgende beeren FinanciënMr. N. G. Pierson. Buitenl. ZakenMr. W. H. d8 Beaufort. JustitieMr. P. W. A. Cort van der Linden. Binnenl. Zaken Mr. H. Goeman Borgesius. MarineJ. C. Jansen. OorlogK. Eland. WaterstaatC. Lely. Koloniën J. T. Cremer. Dezer dagen ontving een familie te Breda op 't onverwachtst de aangename tijding, dat de zoon, die men nog steeds in Indië waande, op den terugweg was naar Holland. Deze heugeiyke tijding greep de oude moeder der mate aan, dat zy aan de gevolgen is over leden. Muntbiljetten De minister van financiën heeft in antwoord op het adres der Kamer van Koophandel voor de gemeente Schoterland c. a. ook onder steund door de Asser Kamer betreffende de inferieure qualiteit van het papier der in omloop zynde muntbiljetten geantwoord, dat deze thans gedrukt worden op papier, over welker duurzaamheid het publiek stellig niet klagen zal en voorts, dat zeer waarschyniyk binnenkort de biljetten van f 10 zullen gedrukt worden op een papiersoort, die aan alle redeiyke eischen zal voldoen. Mond- en klauwzeer. Bg suppletoire begrooting heeft de minister van binnenland- sehe zaken voorgesteld den post, uitgetrokken op de begrooting van 1896 voor reis- en verbiyfkosten van de districtsveeartsen, hunne plutsvervangers en geëxamineerde veeartsen, zoomede voor vacatiegelden en belooningen, met f 13000 te verhoogen, omdat de toegestane som wegens het heerschen van mond- en klauwzeer onvoldoende is gebleken. Voorts wordt de post uitgaven wegens het heerschen van mond- en klauwzeer met f 15,000 verhoogd, Men schrijft uit Odoorn aan 't „Nieuws blad van hot Noorden": De loonkiezers in deze gemeente zyn dezer dagen onaangenaam verrast. Bg het ontvangen van hun aanslagbiljet voor den hoofdeiyken omslag ontdekten zij dat zg waren aangeslagen voor f 5.85. Dit is naar een inkomen van f 300. En hieraan zal wel niet te veranderen zyn, omdat zij volgens hun eigen opgave f 300 verdienen. De meeste dezer lieden waren anders aangeslagen voor 45 cent. Wij denken dat er een volgend jaar vele loonkiezers minder komen. In verschillende plaatsen van Friesland sterven weer koeien tengevolge vanhetmon- en klauwzeer. De veeartsen hebben het som- wyien zoo druk, dat zy er hunne nachtrust gedeeltelgk aan moeten opofferen, om de patiënten te bezoeken. Per week sterven er circa 80 stuks. (L, D.) Afschaffing van nachtarbeid! De te Leeuwarden door de dames-commissie tot afschaffing van den nachtarbeid voor bak kers aan de huisvrouwen aldaar aangeboden lyst, bevat niet minder dan een 4000-tal onder- teekeningen van vrouwen uit alle rangen en standen, die verklaren, gaarne het brood later op den dag te willen ontvangen, indien daar mede de nachtarbeid kan worden afgeschaft. Al een week lang is men, zoowel in de Over-Betuwe als in de Neder-Betuwe, aan het afslaan van de nog halfnjpe noten. De boomen zyn dit jaar buitengewoon vol geladen. Die noten worden naar Engeland gestuurd, om inkt van den bolster te maken of om daar ingemaakt te worden. De heer J. Lahey, commissionair in Kerk Driel, had deze week al voor meer dan 2000 gulden ontvangen. Voor den H.L. wordt 6 gulden betaald. - Hoe voorzichtig mei moet zyh by het koopen van z.g. geneesmiddelen op de markt, is weer eens voor de zooveelste maal gebleken. Van het Jonas Daniël Meyerplein te Amster dam, is door een surnumerair van politie een man naar het bureau gebracht, die er zyn werk van maakte, aan de goedgeloovige menigte fiesehjes met middelen te verkoopen. By het onderzoek van zyn koopwaar is ge bleken, dat er in de flesjes vloeistoffen aanwe zig waren, die zware vergiften bevatten. Het mooiste was, dat de man zelf niet wist wat hy verkocht. Hy had zgn grondstoffen ingeslagen op een publieke verkooping. Men zg gewaarschuwd Aan de Jan-Hazen-kade te Amsterdam werd Maandagavond een groene bruiloft gevierd. Toen de feestvreugde op het hoogst was en alle gasten door een geweldig gestamp op den vloer van hun vroolijkheid blgk gaven, hoorde men plotseling een onheilspellend gekraak, de houten vloer scheurde vaneen en de gasten verdwenen in den donkeren afgrond, die zich voor hen opende. De afgrond bleek echter niet diep te zgn; het was een vrg vochtige en vuile kelder, waaruit de feestvierders zich eerst na groote moeite wisten te bevryden. De feestvreugde was door de nattigheid in den kelder echter geheel verdreven. (A. H.) In het Velodröme te Dyon, is een ramp, in den geest van den brand in den weldadigheids- bazar te Parijs voorkomen doordat het gevaar tydig werd ontdekt. De plaats werd in gereed heid gebracht voor een stierengevecht, toen in een ingang voor den derden rang een flesch met petroleum werd gevonden, die aan den mond was aangestoken. De persoon of personen die deze eigenaardige soort van helsche machine hadden uitgedacht hadden ongetwijfeld verwacht dat de flesch zou ontploffen, waarop de vlam zich zou mededeelen aan den licht brandbaren binnenbouw en in korten tijd de geheele tent In vlammen gehuld zou zyn. Een verdacht persoon is in hechtenis genomen. Het is in den laatsten tyd heel warm in Engeland. Begrypeiyk dus, dat er druk gebaad wordt. In een Londensch blad leest men van twaalf jongens en mannen, die op éen dag by het baden verdronken zyn.' Onder die twaalf zyn er drie of vier, die het leven gelaten hebben, terwjjl zy een ander trachtten te redden. De Transvaalsche uitlanders hebben aan Koningin Victoria een kostbaar geschenk aange boden by gelegenheid van haar jubilee. Het is een massief gouden plaat; wegende dertien Eng. ponden. Een adres van gelukwensching van 260 woorden is er in gegraveerd. Voor de ver siering van de plaat zyn 181 prachtige witte diamanten gebruikt. De lang smeulende crissis onder de ryks- telegrafisten te Londen heeft plotseling een em- stigen keer genomen door de verklaring van den postmeester-generaal, dat overwerk verplicht is. De telegrafisten betwisten dat, en de Londensche rykstelegrafisten hebben den postmeester-generaal een memorie gezonden, waarin zy herstel van hun grieven verzoeken. Voorts hebben zy be sloten van 26 Juli af geen overwerk meer te verrichten. Men verwacht dan een lock out of een werkstaking, dus in elk geval grootendeels stilstand in het rijkstelegraaf verkeer: De byzondere verslaggever van de „Lokalan- zeiger" te Beriyn, die met een voor rekening van zyn blad uitgevaren stoomschip Andrée bezocht, heeft aan dezen de laatste brieven enz., welke de posteryen hem hadden toevertrouwd, over gebracht. Hy vertelt dat Andrée een aantal me talen „zwemmers" heeft meegenomenmetalen bussen, die een druk van twintig atmosferen kunnen weerstaan, en die, tegen de pressingen van het ys bestand, bestemd zyn om, geiyk men anders met flesschen doet, tot het overbrengen van berichten in zee te worden geworpen. De dingen zyn blauw en geel geverfd, van boven van een klein vlaggetje voorzien en hebben van binnen genoeg ruimte voor een briefje. Ekholm moet verklaard hebben, dat zelfs indien Andrée by het vertrek de sleeptouwen achter gelaten mocht hebben, hy met de lange ballast- touwen die rondom den ballon hangen, de sleep touwen zal kannen vervangen. Schagen, 22 Juli. Aangevoerd: paarden fa ,7 Stieren f 35 a f 11018 Gelde koeien f 70 a f 12010 kalfkoeien f 115 a f160 Vaarzen f af 10 Nuchtere Kalveren f 12, a 16; 107 Schapen f10 a 22,— 50 Lammeren f 7 a f 11 Bokken en Geiten f0, a gld.; 14Varkens f 10.00 a f 14.— 24 Vette Varkens 84 a 88 cent per kilo 50 Biggen f 6,00 a 9.00; Kippen 10 a 75 ct. Eenden a ct. Boter per half KG. f 0,40 a 0,50 Kaas per kilogram 30 a 60 ct. Kipeieren per 100 f2.60 a f3.—.Eendeieren per 100 f3.— a f2.90 Leiden, 23 Juli. Ter markt werden heden aangevoerdOssen stuks f 114 a f 249 43 Stieren f 52 a 251Veulens stuks f af 172 kalfkoeien f 105 a f 240; Melkkoeien f 105 a 240 75 Varekoeien f 86 a f 197; 112 Vette koeien f 114 a f 249 79 Vette kalveren f 20 a f 71 38 Magere kal veren !8, a f 17, Grasualveren f af 370 Vette schapen f 17 a f 25.00711 Schapen (weide) f 10, a f 18, Paarden f af 150 Magere Varkens f 14 a f 28 Vette Varkens a.ct. 158 Biggen f5. af 12. 448 Lammeren f7. f 13.50 Londen, 22 Juli. Ter markt zyn aangevoerd: Runderen, 6000 Schapen en lammeren- 110 Kalveren, Varkens. Men noteert; Run deren 0. A 0. Schapen en lammeren 0.55 k 0.85; kalveren 0.45 k 0.70;varkens O.&.O.. Zondag 85 Juli. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Plaatsman. Nam. 2 uur Ds. van Kluyve. Koog. Voorm. 10 uur Ds. van Kluyve. Den Hoorn. Voorm. half 10 Ds. Leffef. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 Ds. Rooseboom. Nam. 3 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. hopen onze geliefde ouders, D. DRIJVER en A. REMMERS hunne 85-jarige Echtvereeniging te her denken. TJit naam hunner kinderen. Den Hoorn, Texel, Juli 1897. Heden overleed na een langdurig doch geduldig ïyden, myn geliefde Echtgenoote, CORNELIA HUISMAN, in den ouderdom van 37 jaar en ruim 8 maanden. J. EELMAN. Noordwijkerhout, 22 July '971 Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Ondergeteekende bericht belang hebbenden dat hy voortgaat met prima partijen VETTE WOL te koopen 76 cent per Hilogram, met gewone Texelsche conditiën. Aanbevelend, Burg, Juli 1897. zyn voorhanden of worden spoedig geleverd door

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 2