N°. 1041. Zondag 15 Augustus A0. 1897 Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. DU Mad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 8 maanden Voor mm Bubo SO Ota. Frame per peet door go- haal Nuiblanb 48 Ota. Naar Ainaiaa an ander* landan mat TarhoaKing dor garto'a. Advertcnttön vóór It uur op den dag der nltgave. Prjjt der AdurtentUn Van 1 tot S ragala SO Ota. - Iedere regel meer 8 Ota. Create lettere on Vignetten werden naar r laat* ruimt* berekend. BowQannmmors t Ota. far nummer. ABONNEMENTEN en A1VERTENTIÊN worden aangenomen by de Uitgeven LANGEVELD k BE BOOII, Parkstraat, Buna or Tixn TEXEL, 14 Augustus 1897. De vergadering der feestcommissie gister avond in bet logement „de Vergulde Kikkert" gehouden was zooals bekend is in hoofdzaak belegd ten einde na zich te hebben vergewist, wat de uitkomst van het loopen met de lijsten was, te besluiteu wat er zou worden gedaan. Na opening der vergadering, het voorlezen der notulen en de mededeeling, dat vergunning was verkregen voor de onderwijzers a/d Burg dien dag vacantie te geven aan de kinderen, dat gebruik mocht worden gemaakt van de Groene- plaats voor de verlichting enz. en dat door den heer D. Keijser Jz. welwillend was toegestaan zijn land, „de lynbaan" genaamd, gratis dien dag te gebruiken (wat stuk gemaakt werd, moest natuurlijk weer worden hersteld), werd overgegaan tot een hoofdpunt der agenda: de financiën. Het totaal der ontvangsten bedroeg f 266.95. Nog enkele personen, die men verwachtten dat zonder twgfel iets zouden willen bijdragen, waren daartoe door afwezigheid als anderszins nog niet in de gelegenheid, zoodat men meende gevoegelijk te kunnen rekenen op een ontvangst van f 275. Zeker een bedrag hooger dan een der leden van de commissie had verwacht. Het plan van het bestuur dat ook de goed keuring der leden kon verwerven, was om de dag als volgt te verdeelen: 's morgens van 10 tot 1 uur kinderfeest, 's middags van 8 tot 6 uur ringrydery en zoo mogelijk andere volksfeesten, 's avonds van 8 tot 10 uur ver lichting van de Groeneplaats. Alles zoo mogelijk opgeluisterd door muziek van het fanfarecorps. Bij de bespreking der veorloopige begrooting, die daarvoor was opgemaakt bleek, dat hoe groot het bedrag ook mocht zijn dat was ont vangen, men toch zeer zuinig moest zgn wilde men rondkomen. Op sommige posten zou moeten worden bezuinigd om de verlichting der Groeneplaats te kunnen doen plaats hebben, zeker een deel van het programma dat weinigen zouden willen missen. In overweging werd gegeven, om by de ringrydery ook een prijsje uit te loven voor het mooist of eigenaardigst versierde karretje. Besloten werd de regeling der verschillende ieesteiykheden over te laten aan de daarvoor te benoemen commissie's en dat deze in de eerstvolgende vergadering met gedetailleerde plannen en begrooting voor den dag zouden komen. D ze vergadering zou worden ge houden in het hotel de Oranjeboom op Woensdag a.s. 's avonds 8 uur. De commissie's zijn als volgt samengesteld: Die voor het kinderfeestBehalve de heeren onderwijzers, die men voor zoover ze nog geen lid der commissie zyn, zal uitnoodigen dit alsnog te worden, de heeren Visser, Reij, Lieuwen, Vlessing en C. Keyser Augz. benevens de dames-commissie. Die voor de muziek uit de heerenGroene- wold en De Jongk. Voor de ringrydery nit de heeren: Mentz, Pieper. Roeloffs, J. H. Moojen, Baumann en De Jongh. Voor de verlichting uit de heeren; Sturms, Zoetelief, Dekker, C. Moojen Cz. en Wagemaker. De verschillende commissie's hebben het recht ook andere heeren buiten de feestcom missie zoo noodig raad en hulp te vragen. Reeds vry laat in den avond werd de ver gadering met een kort woord gesloten. Niet wetende, of de vondst werkeiyk van geene waarde is, zooals dit oogenschynlfjk het geval is, willen wg vermelden, dat ons door een kind werd getoond een veer van een duif gevonden op een land naby den Burg en waarop was gestempeld: Brusel 55. Naar wy vernemen zal de tooneelvoor- stelling op 81 Augustus a. s. ten behoeve van de Algem. Bewaarschool alhier, waarvan wy in een onzer vorige nummers melding maakte, niet doorgaan, omdat de commissie voor de feestelgkheden ook des avonds het feest zal voortzetten en men meende dan niet dat financieel succes te mogen verwachten als waarop men had meenen te mogen rekenen. Vlieland, 12 Aug. Mejuffr. L. van Rossum alhier is geplaatst by den telephoondienst te Rotterdam. Verleden Zondagavond gaf ons fanfare corps een concert in het hötel van den heer Meyer. Tal van belangstellenden vulden de zaal, terwyi voorts eene talryke schare buiten den regen trotseerde, om van de opwekkende muziek te genieten. In de pauze deed de heer Van 't Lindenhout (van Neerbosch) een beroep op de offervaardigheid van het publiek. Dat een goed woord altyd een goede plaats vindt, bleek ook hier weder: den penning meester van genoemde muziekvereeniging werd een aardig sommetje ter hand gesteld. By het Departement van Koloniën is van den Gouverneur-Generaal van Nederlandseh- Indië ontvangen het volgende, van 12 dezer gedagteekende, telegram betreffende dekrygs- verrichtingen in Atjeh. By een tocht eergisteren door Gigiëng kwamen drommen vyanden nit het gebied van Sama Indra. Belangryke verliezen werden hun toegebracht. 64 dooden werden door hen achtergelaten. Onzerzyds is gesneuveld 1 Amboineeseh fuselier en werden gewond 12 militaren be neden den rang van officier. Woensdag werden in het stoomschip „Castor" te Amsterdam ingeladen twee één jarige stieren, aangevoerd uit de Beemster. Deze zyn bestemd om over Petersburg te worden vervoerd naar Moskou en waren aangekocht onderscheideiyk voor f 550 en f525. De inlading geschiedde onder gewoon toezicht van den ryksveearts en ryksambtenaren. Steekt geen spelden in den mondt Te Schiedam had de oudste dochter van I Van Gelderen, wonende aan den Langen Achterweg 46, toen zy haar jongste zusje bezig was mi te kleeden, het ongluk een baken speld in te slikken, die zy in den mond hield. Aanvankeiyk er niets van voelende, verzweeg zy het voor haar moeder, doch in den loop van den dag begon zy hevig stekende pyn te ge voelen, met het gevolg dat zy naar bed moest. Eerst des avonds te 8 uur vertelde zy wat gebeurd was en werd onmiddelijk om dokter Ris gezonden; deze gaf het meisje den raad koek te eten, met het gevolg dat des nacht te één uur de speld langs natuuriyken weg uit de mug kwam. Een mooie betrekking! Eenige dagen geleden bevatte een der bladen eene advertentie, wnrii vooreen grootefabriek te Parys kantoorpersoneel werd gevraagd, zeer goed kunnende lezen en schryven, tegen 250 francs per maand. Deze annonce was geplaatst door een Pary- zenaar, H. Clemens, zich echter noemende Q. De Paravan, wonende aan de Dunnebier kade te 's-Gravenhage. Aangelokt door het salaris deden zich dui zenden gegadigden voor en regende het brieven aan het adres van monsieur De Paravan. De Haagsche politie vertrouwde het zaakje niet en hield een oogje in het zeil, wat, zoo als later bleek, wel noodig was. Genoemd heerschap werd n.l. gisteren in zyn woning overvallen, juist toen hy bezig was de ontelbare brieven te beantwoorden. Voor het verkrygen van een betrekking vroeg hy toezending van f 5, die de afzenders vermoedeiyk kwijt zouden zyn zonder de be geerde betrekking te hebben bekomen. De politie zette den man, die zulke mi oplichting grenzende bestaansmiddelen zocht, als vreem deling over de grenzen. Tot de administratie van de posteryen is het verzoek gericht om, wanneer er reeds postbewyzen Mn het adres van den Paryzenaar in omloop zyn, deze terug te sturen aan de afzenders. Deelden de Amsterdamschen bladen reeds iets mede omtrent een man, die zich by de politie aldaar had aangemeld, zichzelf beschul digend een jongetje van 6 jaren moedwillig te hebben verdronken, uit Haarlem meldt men: By het dreggen werd geen jongen ge vonden wel was, vóór de politie in Halfweg was gewaarschuwd, een hoed van een vrouw op den walkant gevonden by de Liedebrug en een ïyk van een meisje daar opgeluald. Een brief duidde aan, dat zy zich van het leven had beroofd. Te Haarlem wordt geen knMp van 6 jaar vermist, wel een van 15. De Amsterdamsche vaart wordt afgedregd. Ook de justitie te Haarlem zet het onder zoek met kracht voort. De man heet G. Loevens. Hy zegt, dat de jongen zat te vlsschen en hy hem toen heeft Mngepakt. Zwaar geboeid is hy naar de gevangenis overgebracht. De justitie gelooft aan een mystificatie. Een onfeilbaar middel tegen de vleer- muizenplaag is het Mnbrengen van licht, door eenige Bteenen pannen te vervangen door glazen. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1