Buitenland. zal het niet aan belangstellende toeschouwers en toehoorders oatbrekes. Zooals gewoonlijk zullen ook dan zeker wel velen vooral van het jongere geskeht het corps op dien tocht vergezellen. Zorge deze dan echter er voor niet door dringen of iets van diea aard het de leden lastig te maken. Oudeschild, 12 Nov. Een good plannetje mag het zeker heetea van Met meisjeszangkoor „Crescendo," onder direetie van den Heer Lips, om Zondag e. k. 's avonds te 7 uur in de Koningin Wilhelmins-Bewaarschool alhier, eene uitvoering te geven, waarvan de geheele op brengst bestemd is.ora aan de kleuters dier bewaarschool eenige verrassingen 6e bereiden op het a. s. Sint Nicolaasfeest. De toegangsprijs is op slechts tien cents per persoon gesteld. Mocht de totaal-opbrengst misschien voor het beoogde dool aiet geheel toereikend zijn, de ondervinding heeft reeds lang genoeg geleerd, dat er nog altijd welge- zinden worden gevonden, die op welsprekende wijze van kun genegenheid voor kinderen doen blijken. Eenige ingezetenen hebben zich bereid ver klaard om de pauzen van genoemd zangkoor aan te vullen door het houden van voordrachten. Oosterend, 12 Nov. Alhier is opgericht eeae zangvereeniging, wier lede» zullen beoefenen de „Godsdienstige Liederen" uit deu bundel, uitgegeven door en voor rekening van den Nederlandschen Protestantenbond. Da oefeningen zullen gehouden worden des Woensdagsavonds in het lokaal van den heer Koppen. Een gedeelte der Noordzeevisschers is reeds heden uit zee teruggekeerd. Waren er ook al een paar onder, die een weekgeld konden bosommen, voor verreweg de meesten bleef het weekloon verre onder het middelmatige, 't Was in den laatsten tijd tamelijk goed weder voor de visschers, doch er werd weinig verdiend. Bij den wal is niet veel te vangea en slechts weinigen hebben den moed om in dezen tijd van het jaar de Noordzeedieptu op te zoeken. De Cooksdorp, 12 Nov. Een geval vaa bloedvergiftiging doet ziek hier voor bij den landbouwer Js. de Graaf van da hofstede „Bouwlust." B^ het snijden van biggen schijnt er giftstof in een open wondje aan een zijner vingers te zijn gekomen. Na eenigeb tijd zwol de hand op en openbaarde zich oene hevige pijn tot in den arm. Zooals zich laat denken werd onmid- dellijk geneeskundige hulp ingeroepen. De toestand van den patient is thans gelukkig zoodanig, dat het gevaar geweken is. Waal, 13 Nov. Gisteravond had in de „Bellevue" de eerste vergadering plaats van „Nut en Genoegen." De opkomst der Leden met kunne dames was niet groot, toch groot genoeg, om den Feestavond genoegelijk door te brengen. Als spreker trad op de Voorzitter, de Heer De Jongb, die een van Cremers meesterstukjes „het Pauweveerke" ten beste gaf. Deze voor dracht werd met genoegen aangehoord, met aandacht gevolgd en aan het einde hartelijk toegejuicht. Na de pauze gaf Spr. nog een tweetal bij dragen: „Anderhalf" en „Op de bruiloft." Hierdoor werden de aanwezigen in een vroolijke stemming gebracht en liet het zich aanzien, dat het Bal, dat voor ditmaal gehouden werd, wel geanimeerd zou zijn. Zoo was het ook; tot na middernacht bleef men gezellig by een. Uit Uithuizen zyn een 60-tal boeren knechts vertrokken naar Essen en omstreken in Duitschland, om daar te werken opzuivel- boerderijen en in fabrieken. In één jaartyds zyn er nu reeds een 180-tal werklieden op die wyze van daar geëmigreerd, en dat voor eene gemeente van 3600 zielen. Ook uit de omgeving trekken er tal van jonge werklieden naar Duitschland, te merkwaardiger omdat een 20-tal jaren geleden de stroom juist andersom was. Uit Groningen SGhrijft men, dat dit jaar het getal zeevogels buitengewoon groot is. In Groningen en Friesland zyn lieden, die hun bestaas vinden, met deze zeevogels te vangen door mie'dol van lokvogels ef lokeetdon. Als een voorbeeld, wat er invangen wordt, kan dienen, dat een kooiker op hst eiland Ameland iu ééiie week twaalfhonderd zee vogels heeft gevangen, welke verkocht werden voor zevenhonderd gulden. Het behoeft waarlijk niet te verwonderen, dat öe kooikers ach en wee roepen over d-rt Ejjgelsches lord, die met kano» op ouze kusten en den Dollsrd jaagt, vele vogels doodt, ess nog meer verschrik; doet opvliegen, wat natuur lijk het vangen uiterst bemoeilijkt, zoo niet onmogelijk maakt. Vanwege het hoofdbestuur vaa de Natio- Bslen Zuiderzeebocd zal eerlssg is heel Neder land op groote schaal propaganda worden gemaakt ter spoedige bereiking van het doel waarnaar die bond streeft. Hat hoofdbestuur acht tliaas den tijd gekomen om het Nederl&ndsche volk ernstig te wlzoe op het groote belang, dat het heeft bij eene eventueele drooglegging der Zuiderzee. Daarom zullen vanwege het boofdbesiuur lezingen en populaire voordrachten worden gehouden in alle gemeenten vaa ons land. (Ass. Cc.) Ia een café in de Paulowaastra&t te Rotterdam had een werkman de aardigheid een bezoeker met een geladen revolver te dreigenhij hield echter de linkerhand voor den loop. Plotseling ging het schot af, met heft gevolg, dat do palm van zgn handgeheel verbrijzeld werd. Wie wil hem zyn maag ieesen? Een arme drommel wandelde dezer dagen iu den namiddag over de Hollandsche grenzen in de nabijheid van Geunep, en kocht een stuk gerookt spek om daarmede by zijne thuiskomst vrouw en kinderen te verrassen. Welgemoed spoedt hy zich terug, tot hem cp eens het halt van een douanier in de ooren klinkt. Wat heb je daar? dat is meer dsn 4 pond voorwaarts, mee naar het kantoor. Hoewel de familie zit te wachten, volgt de man goed willig het gegeven bevel, bp voorop, de be ambte eenige passen achter hem. Iatusschen is het avond geworden, de man wandelt als 't ware droomend voort, en zint en peisst op middelen, boe hij de op te loggen boete zal ontloopen, zonder dat zyn voorraad gecoïfiskeerd wordt, daar hy in elk geval onmachtig is om te betalen. Op een schiet hem een idéé te bissen. Hij begint aan 't spek te knabbelen en peuzelt net zoo lang door tot hp, aan het kantoor gekomen, nog ongeveereen ons over heeft Dat de beambte allesbehalve in zija schik wss, dat bp zoo fijn was beetgenomen, laat zich begrijpen. Volgens het „H Dagblad" zal in het gebouw der Tweede Kamer een tentoonstelling van stemkaarten gehouden worden alleen toe gankelijk voor de leden van die Kamer. Daarbij zullen de heeren de Savornin Lohmaa Bablman en C. van Byiand de noodige inlich tingen geven omtrent alsdan tentoon te stellen niet duidelijk of niet geheel zwart gemaakte stemkaarten; voorts stemkaarten kenbaar door overschryding van het zwarte vakidem met by voeging van strepen of punten; gevlakte en op twee kanten geraakte, alsmede door stoken stemkaarten en eindelijk stemkaarten met nagelindruk, gevouwen hoek of gescheurd papier. Alles afkomstig van de laatste Sneeksehe verkiezing. Handen thuis! By de aankondiging een er uitgaaf van kunstprenten om in scholen op te hangen, sehryft het „Berliner Tageblatt": „Van de oude Duitsche meesters zijn Dürer, Holbein en Rembrandt ryk vertegenwoor digd." Ho wat, harden thuis! Allerliefst dat de Duitschers zoo goed willen zijn, Rembrandt tot hun oude meesters te rekenen, maar voor- loopig houden we hem maar liever zelf. Neder land is nog niet geannexeerd! (Hbl.) Het sap van gewone uien is een voor- tre ffelpk middel tegen eksteroogen en wratten. Men legt de ui drie tot vier uur in de azijn, ontdoet ze van de vellon en legt een flinke schyf op het eksteroog of de wrat. Dit herhaalt men dagelijks, dan lost het sap de hoornhuid op, zoodat men het oog er uit nemes kas. Eerst even nazien! Professor: Do schouwburgen der Grieken wares vas boven ope»zonder dak. Student: Wat gebeurde er dan sis het regentje, professor Professor (na even ie een hopk gebladerd ie hebbenDsn werden ze nat Terwijl een bediende van de Berljjnsche firma Meisnerr Co. in een der lokalen van het bankgebouw van Julius Bleichröder en Co. zat te wachten op een cheque voor 100,000 mark, die door de klerken in gereedheid gebracht werd en in de Rijksbank moest uitbetaald worden, nam zekere Löwy, die naar het schijnt lang op eene gunstige gelegenheid geloerd had, de cheque in ontvangst. Toen de bediende zelf na eenige oogenblikken vroeg of de cheque al klaar was, werd het bedrog ontdekt. Men zette den bedrieger dadelijk na en smaakte de voldoening hem te arresteeren op het oogenblik dat hij de cheque wilde innen! In het goudland. Een illustratie tot het leven in Klondyke, het besneeuwde goudland, levert het volgende reglement dat in een der logementen Is aangeplakt. „Kostgeld vooruit betalenmet boonen 25 dollars per week; zonder boonen 12 dollars; zout vrij. Het in de zak steken van aardappelen of andere levensmiddelen Is niet veroorloofd. De heeren worden verzocht zich buiten te wasschen en hun eigen waschwater te smelten. Er wordt niet3 berekend voor ijs. Extra prijs voor stoelen die binnen vyf vost van de kachel staan. De logé3 moeten hun eigen stroo meebrengende bedden op den zolder zijn gereserveerd voor de geregelde bezoekers. Men wordt verzocht zjjn schoenen niet uit te trekken, daar de logementhouder er niet verantwoordelijk voor kan zjjn. Slaan en schieten is aan tafel niet geoorloofd. Overtreders van deze regels worden doodgeschoten." Te Nieuw-York is door Engelsche speculanten een melk-trust opgericht met een kapitaal van twaalf millioen dollars. Deze maatschappij zal het monopolie van den melkhandel in Nieuw-York 1 in handen zien te krijgen. In de laatste dagen wordt nog al veel over den zwaren mist geklaagd. Van alle kanten komen berichten, dat treinen daardoor vertraging onder-r vinden. Vooral in Frankrijk en België is drmist"' erg. Zoo dik is hij op sommige uren van den dag, dat een man met een brandende lantaarn voor de locomotief uit moet gaan ten einde te zien of het signaal op veilig of onveilig staat. Enkele" malen was de mist zoo dik, dat een van het treinpersoneel in de seinpaal moest klimmen om te zien hoe het signaal stond. Te Lyck heeft het publiek zich dezer dagen b|J een begin van brand in den schouwburg bij zonder goed gehouden. Een der petroleumlampen van de voorste hers stak een coulisse aan, die reeds begon te branden. De acteurs lieten de hers naar beneden, en de brandende petroleum verspreidde zich over het tooneel. De acteurs riepen echter: „stil blijven zitten" en giDgen met eenige toeschouwers dapper aan het blusschen. - De brand werd gebluscht en hoewel de voor-" stelling niet kon doorgaan, was er toch geen enkel ongeluk gebeurd en ging het publiek onge- deerd naar huis. P In den schouwburg te Palermo liep het leel(Jker af met een paniek. Deze ontstond toen by een ballet een danser en een danseres van een groote hoogte op het tooneel vielen en voor dood bleven liggen. In de paniek onder het publiek werden, vele personen gewond. De tooneelmachinist, aan'i wiens schuld het ongeluk te wyten was, trachtte zich te dooden. Leiden, 12 Nov. Ter markt werden hedenrl aangevoerd Ossen stuks f 110 a f 250 45 Stieren f 60 a 215; Veulens stuks 1 f af; 300 kalikoeien f 100 a f 230; Melkkoeien f 100 a 230 336 Varekoelen f 87 y a f 206: 460 Vette koeien f 110 a f 25025 Vette kalveren f 31 a f 87; 19 Magere kal veren 5 a f 19,282 Grasxalveren f 14 a f 59 906 Vette schapen fl4a f25 236 Schapen j)T (weide) f 11, a f 21, 1 Paarden f af 112 Magere Varkens f 14 a f 27 Vette Varkens a. ct. 170 Biggen f4.50 a f 13. Lammeren f f

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 2