N°. 1072. Donderdag 25 November. Au. 1897. Nieuws- en Advertentieblad. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. A'bonnetxenttpriés per 8 maanden Voor din Bobs 80 Ct». - Franca per peet door ge- hesl NasBBLAM» 46 Cts. Maar Amibika en ander, landen met verhooging der pert®'». Adverteitlën vóór 19 nor op den dag der uitgave. Prüder Advertentiën Van 1 tot 6 regel» 80 Ct». - Iedere regel meer 6 Ct». Create letter» en Vignetten werden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummer» S Ct». per nummer. ABONNEMENTEN en A1VERTENTIÊN worde» aangenomen bjj d® TJUgtvtrt LANÖEVELB k BE ROOIJ, ParkstraatBuna op Tnzi SINT NICOLAAS FEEST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL, Overwegende, dat het Sint-Nicolaasfeest dit jaar invalt op Zondag; Noodigen de ingezetenen dezer Gemeente uit bedoeld feest te vieren op Maandag 6 December a s. Texel, den 22 November 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente TEXEL maken bekend, dat onder dagteekening van den 22 November 1897 bQ hen is ingekomen een verzoekschrift van CORNELIS KUIJPER Cz., van beroep koffiehuishouder, wo nende te den Burg op Texel, om vergunning tot liet verkoopen van sterken drank in het klein in deze Gemeente, in de volgende lokaliteit: de gelagkamer en het onmiddellijk daaraan grenzend vertrek van het café den Burg, staande aan de Groeneplaats Wjjk B N°. 289. Texel, den 22 November 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. J. A. Wesstra, Secretaris. TEXEL, 24 November 1897. Slechts weinigen waren er, die gisteravond waren opgegaan naar het lokaal „de Vergulde Kikkert," waar Creseendo van 't Oudeschild en het fanfarecorps eene uitvoering gaven, maar die weinigen zullen, naar wij vertrouwen, het allen met ons eens zijn, dat de avond van gisteren een waarlijk genotrijke avond voor hen is geweest. Zoowel fanfarecorps als Crescendo toch kweten zich op uitnemende wijze van hun taak en het daverend app'aus na elk nummer van het programma was een ware hulde aan de uitvoerenden voor het door hen ten gehoore gebrachtte. Was het jammer voor de jeugdige meisjes van Crescendo en het fanfarecorps, die zoo belangeloos hunne diensten presteerden, dubbel jammer was het zeker voor de kleine kleuters der beide bewaarscholen dat de opkomst zoo gering was, want nu zal er zeker uiterst weinig in den kas dier scholen kunnen worden gestort. Wat de oorzaak van die geringe opkomst is, valt moeielijk met zekerheid te zeggen, wel zal die zeker in hoofdzaak moeten worden gezoeht in het vele, dat gedurende dit winter seizoen wordt aangeboden, terwijl men ook van het goede te veel kan krijgen. Ook het goede doel dat werd beoogd, was zeker voor velen geen genoegzaam sterke drijfveer om er heen te gaan, misschien was ook wel de uitvoering die in de maand Januari alhier gegeven zal worden ten voordeele van de Algemeene Bewaarschool alhier, een der rede nen, waarom man thaüs schitterde door af wezigheid, omdat men niet van alles kan profiteeren en laatstgenoemde voorstelling liever bezocht. Oosterend, 23 Nov. Volgens de aankondi ging had het feest ter herdenking van het 35-jarig bestaan der vereeniging „Nut en Ge noegen" Zaterdag j.l. plaats. De vergadering mocht alleen bestaan uit ledea en hunne dames, alsmede uit de leden van het Muziekgezelschap „Trinitas," en toch kon de gewone vergaderzaal de aanwezigen niet bevatten, zoodat ook nog de zoogenaamde „hoog. kamer" voor het doel gereserveerd moest worden. Te ruim half acht werden de aanwezigen door den keer P. J. Bouma, Eere-Voorzitter der Vereeniging, een hartelijk welkom toege roepen, waarna door Z.Ed. de feestrede werd uitgesproken. In goed gekozene bewoordingen werden geschetst de wording en het bestaan van „Nut en Genoegen" en hoe door de getrouwe medewerking van leden en gasten de vereeni ging steeds met eere genoemd kon worden ook op andere plaatsen. Hare vaan heeft steeds, trots tegenwerking en smalicg, fier en vrij hare kleuren vertoond en niet te ontkennen valt het, dat van hare werkzaamheid be schavende kracht ten goede is uitgegaan. Herdacht werden velen, die vroeger hunne medewerking verleenden, doch die door den dood of door vertrek aan de Vereeniging zijn ontvallen. Warme hulde werd gebracht aan Dr. K. Hille, die in de eerste jaren van het bestaan der Vereeniging den moker des gezags hanteerde en dit deed op eene wijze, die boven lof verheven is. Met blijdschap kon gecon stateerd worden, dat „Nut en Genoegen" zich nog in een krachtig leven mag verheugen, terwijl door den spreker van harte het „Excelsior" aan haar werd toegeroepen. Blijkbaar deed het den aanwezigen goed in deze vergadering den heer Bouma, die 8 jaren als Secretaris en 24 jaren als Voorzitter fun geerde, en die nog een van de 3 overgeblevene stiehters is, te zien optreden. Een luid applaus was het loon voor zijne moeite. Hierna werden vele bijdragen geleverd door verschillende leden en door een der leden van „Trinitas," bevattende hartelijke woorden, of aie de lachtlust in hooge mate opwekten, terwijl een viertal toepasselijke liederen, ver vaardigd door den heer W. Mets Tz., op bekende zangwijzen werden gezongen. Een en ander werd begeleid en opgeluisterd door de schoone muziek vap „Trinitas," waarover zeker ieder in hooge mate voldaan was. „Trinitas" was voor velen alhier een onbekende, ooch de eerste kennismaking was van dien aard, dat men deze gaarne spoedig door eene tweede wenscht gevolgd te zien. Deze muziek vereniging heeft den welgemeenden dank van alle aanwezigen verdiend. Te half twaalf werd de vergadering met een hartelijk woord gesloten, doch bijna niemand dacht er aan, om reeds toen huiswaarts te keeren. Een prettig en gezellig bal, waarbij de orde uitstekend gehandhaafd werd door een drietal commissarissen, hield bijna allen tot ver na middernacht te zamen. „Nut en Genoegen" heeft een net feest gevierd; geen wanklank werd vernomen, geene aanmerking gehoord, en ieder verkeerde in bijzonder opgewekte stemming. Hulde aan allen, die tot dit resultaat hebben medege werkt De Cooksdorp, 23 Nov. Ia eene j.l. Zondag gehouden vergadering werden tot Notabelen bij de Ned. Herv. gemeente alhier herkozen de h.h. W. Brans en C. Troost en gekozen de heer K. Wegman. In dezelfde vergadering werden opnieuw tot leden van het kiescollegie benoemd de h.h. A. Dros Pz. en T. Buijs en werden verder nog gekozen de h.h. K. Wegman en J. H. Walter. In aansluiting met het hoofdcomité in Nederland tot oprichting van een nationaal huldeblijk voor de Koningin-Regentes, heeft zich te Berlijn een commissie gevormd, om ook van de in Duitschland wonende Hollanders bijdragen in ontvangst te nemen. Het „Centrum" verneemt, dat dr. Schaep- man sedert enkele dagen ongesteld en bed legerig is. Het personeel, dienstdoende od een goederentrein der staatsspoor op de lijn Utrecht —Bokstel is ter beschikking van de justitie gesteld: de hoofd-couducteur conducteur en eenige remmers worden verdacht champagne te hebben ontvreemd. De ledige flesschen lagen langs de lijn. Een der remmers is reeds tot bekentenis gekomen. Een vreemde vondst deed Zoadag een postbeambte te Amsterdam bij de laatste lichting van de brievenbus op het Rusland. Uit de bus kwamen te voorschijneen gouden horlogie met dito ketting en charivari, een paar gouden ringen en twee spaarbankboekjes alles in een oude courant gewikkeld. Men vermoedt, dat deze voorwerpen van diefstal afkomstig zijn. Nieuwe wijze van oplichten. Zaterdag avond vervoegde zich in den sigarenwinkel van de firma Koevoet en Hoogerhuis, te Leiden, een persoon, die aan de juffrouw, die zich in den winkel bevond, om een dubbeltje sigaren vroeg en waarvoor hij een rijksdaalder ter inwisseling aanbood. Nadat de juffrouw hem het geld had teruggegeven, wierp hij op eens al het geld in de lade en vroeg den rijksdaalder terug. De juffrouw, die de zaak niet ver trouwde, zeide, dat ze eerst in de lade zou kijken, om te zien of werkelijk alles wat er behoorde te wezen, er wel was, waarvan de slotsom was dat de juffrouw een gulden mistte en zij den rijksdaalder niet gaf. Deze poging tot oplichting schijnt de man dien avond b|j een anderen winkelier ook herhaald te hebben, waarna deze de politie waarschuwde, die den man inrekende. TEXELSCHE COURAHT.

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 1