Buitenland. Marktberichten» Advertentiën PREDIKBEURTEN, ADVERTENTIËN. Door dei Minister van Marine is bepaald dat het contingent zeemiliciens voor het volgend jaar 510 in stede van zooals vorige jaren 600 zal bedragen. Vermoedelijk zal dan een begin worden ge maakt met het vormen van een korps milicien- hulpmachinisten. Te Heerlen bracht bij openbare verkon- ping ééa eikeboom de kapitale som van f 435 op. De stam is slechts 5 meter hoog, doch hij heeft een enorme dikte. (N. NJ Jaap Eden heeft uit Amerika een aan bieding gekregen om er twee maanden te komen rijden tegen een vergoeding van 2500 dollars, doch Jaap is er niet op ingegaan. Slimme boer! Te Maurik was een landbouwer bevreesd, dat men zijne suikerbieten, welke op het land lagen, zou stelen. Als voorzorgsmaatregel ver borg hij nu in sommige bieten een stukje hout, waarop hij zijn naam geplaatst had. Zoodra er nu weêr bieten vermist werden, werden door de politie eenige huiszoekingen gedaan, en werkelijk vond zij bij den verdachte, v. T., onder het hooi bieten, waarbij uit som mige het stukje hout te voorschijn kwam. I dit geval was alzoo de dader gemakkelijk aangewezen. Zooals bekend is worden de kroonjuweelen welke in den oorlog op Lombok zijn buitge maakt, bij de Nederlandsche bank bewaard. De onlangs afgetreden minister van koloniën was voornemens deze kostbaarheden ten bate van de schatkist te laten verkoopen. Zijn opvolger de heer Cremer is blijkbaar van ander gevoelen; althans men verneemt thans dat deze kostbaarheden onder goede bewaking in het Rijksmuseum ter bezichtiging zullen worden gestald en dat voor de bezichtiging een kleine entrée zal worden geheven, ton voordeele van het fonds ten behoeve van in den Iodischen krijg verminkte militairen en hunne weduwen en weezee. Daarna zullen de juweelen in bruikleen worden afgestaan aan het Bat. Gen. voor kunsten en Wetenschappen te Batavia. Een liedje van verlangen. Bij een bankier kwam een bankbiljet in, waarop 't volgende leuke gedichjte: Adieu mijn aardig bankje! 'k Mag niet meer bij u zijn. Maar vertel op al uw reizen, Aan bankjes groot en klein, Dat zij in mijne woning. Steeds welkom zullen zijn. Raadgeving. Aangebrande spijze# zijn altijd minder aan genaam om te eten, maar het minst lekker smaakt aangebrande melkspijs. Het spoedige overgieten in een sehoone pan helpt daarbij niet. Daarentegen helpt uitstekend tot ver betering van den smaak er een of twee lepels cognac, rum of brandewijn by te doen en dan de spijs er nog eenige minuten mee te lateu doorkoken. Is het aanbranden niet te erg, dan merkt men niets meer van het ongeval, dat de beste keukenmeid kan overkomen. (R. N.) Hebben en krijgen zijn tweel Advocaat (tot zijn cliënt: Ik moet voor ik u van raad dien, de zaak ter dege onder zoeken. Cliënt: Waarvoor is verder onderzoek noodig? Gg hebt immers zelf gezegd dat ik gelgk heb! Advocaat: Maar dat ontken ik immers niet? Geiyk hebt gij, maar of gij geluk krijgt, dat kan ik eerst zeggen na een nauw keurig onderzoek van onze wetboeken 1 De ambtenaar van den burgeriyken stand eer er Veluwsche gemeente ontving dezer dagen een briefje, welks inhoud woordelgk luidt als volgt Komplement vau vrouwals dat ik bes be v&len van een zoon de be valing is niemant by ge weest het is mg over valen in de nseht ik zat heel al leen met de 4 klijae kinderen het was doker de kinderen durdo nergens boen om hulp dus heb ik mij ygen maar reden moeten het is een Zondag nacht jonk geweest om een uur of 2 de naam moeten wezen Evert de buren die verklaarden dat ik maar zoo moest bericht het briefje van het kint zal van de week wel an ge haalt worden. De redding-expeditie naar Spitsbergen is te Tromsoe teruggekeerd zonder iets van Andi ée geheord of gezien te hebben. Nansen wil opnieuw naar de Noordpool trekken! Er z(jn reeds voorbereidselen getroffen om een hut ter overwintering op Frans-Jozefs- land te bouwen. Met de .Frarn" zal ook ditmaal de tocht worden ondernomen, terwijl bovendien een ander schip, de Star Kodder", voor de expeditie zal gebruikt worden. Een gansche staf van ge leerden zal de reis meemaken. Een der beide schepen zal zich zoo ver mogelijk in het Ijs begeven, en de ontdekkingsreizigers zullen dan in groepen met sleden naar het Noorden trekken. In Engelsche couranten komt het bericht voor voor de waarheid wordt echter niet ingestaan dat een kruidenier te Klondyke, het land waar goud overvloedig is doch levens middelen schaarsch z|jn, gelyncht is omdat h|j bruine suiker vervalscht had... met stofgoud! In Amerika heeft men allerhande koningen, als de koning van het goud, der spoorwegen, der spekslagers, enz. Nu heeft men in Argentinië den koning van het graan. H(j heet Guazone en kwam nu twintig jaar geleden als landver huizer uit Italië over. Zijne akkers, die een uitgestrektheid hebben van 33 duizend hectaren, beslaan gansch het zuidelijk gedeelte van de provincie Buenos-Ayres. Zevenduizend werklieden zijn gestadig aan den arbeid voor den heer Guazocs en ieder van hen ontvangt zijn deel in de winsten. Elk jaar wordt de oogst geschat op 40 miliioen kilo's. Een zeer sterk stukje hebben dieven men verbeelde zich dat 't Duitschers zijn geweest uitgehaald te Vincennes. Ondanks het toezicht der schildwachten, menigvuldige ronden en de stalwachten zijn deze dieven er in geslaagd, bij nacht de chambrées in de kazerne van 't twaalfde regiment artillerie op het fort daar te bezoeken, waar zij alles wat van waarde was stalen. Ver volgens haalden zjj gereedschap uit de werk plaatsen en de hoefsmederij en braken daarmee de deuren der magazijnen van levensmiddelen open, waar zjj hun plundering voortzetten. Ook een rijwiel namen z(j mee. Met behulp van een ladder verlieten zjj het fort. Een aantal ziekenverpleegsters der Londen- sche ziekenhuizen zijn gedwongen tot het nemen van haar ontslag, omdat zij zich niet wilden onderwerpen aan een verordening, waarbij haar het rooken van sigaretten in hare eigen kamers werd verboden. De dames zijn nog niet overgegaan tot het houden van een protest-vergadering in de open lucht; maar zjj hebben zich tot den Oppersten Gezondheidsraad gewend met een schriftelijk protest, door een dokter opgesteld, waarin zij betoogen, dat de sigarette veeleer bevorderlijk voor de gezondheid dan schadelijk is in de zieken huizen. Dat stuk is in handen eener commissie van onderzoek gesteld. Als de dames haren zin niet krijgen, zullen zjj toch de groote meeting in de open lucht houden. Schijndood. Een merkwaardig geval heeft zich onlangs voorgedaan. Een jong meisje uit de provincie Kahrkow, was tengevolge van hevige hoofdpijn in zwijm gevallen. Haar bewusteloos heid was van dten aard, dat haar pols niet meer merkbaar was. Drie dagen later meende men, dat zii overleden was, tengevolge van een hersen- aderbreuk, waarom men een priester uit het naburige dorp ontbood om de begrafenisplechtig heid voor te bereiden. Toen deze priester aan kwam, was hy ten hoogste verbaasd, de gewaande overledene geheel gekleed en zelfs gekapt door de kamer te zien rondwandelen. Des avonds van denzelfden dag verviel het meisje opnieuw in een scbijndooden toestand en de dokter slaagde er eerst na een week in, de schijndoode tot het leven op te wekken. Zij vertelde toen gedurende haar slaap, alles wat in haar nabijheid gesproken, zelfs gefluisterd werd, duidelijk te hebben verstaan. Ze had echter geen macht gehad, zich te bewegen of eenig ander teeken van leven te geven. De ongeluk kige is thans ernstig ziek. Amsterdam, 22 Nov. Aangevoerd 271 Run deren, le kwal. 62 i, ct., 2de kwal. 56 ct. 3e kwal. 50 ct. per KG. 60 Melk- en kalfkoeien f 90 a 190; Graskalveren fa; 38 nucht. kalv. 7 10; 6 Schapen f Af Lammeren 0.00 f0; 446 vette Varkens 40 42 ct. perK.G Formerend, 23 Nov. Aangevoerd 153 vette kalveren 65 a 85 ct. per kg.; 144 nucht. kalv. f 7 a 20; 260 vette Varkens 40 a 43 ct. per kg. 56 magere Varkens f 12 a f 18; 216 Biggen f 6. a f 9.; 3346 Schapen en Lammeren; 437 Runde ren en 15 Stieren. Kip-Eieren f5,25 a f 6, p. 100. Vette koeien, prijshoudend, handel vlug f 0.52 a f 0,62 per k.g. Gelde koeien prijshoudend, handel matig, f70 a f 135 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend, handel matig f 120 a f 180 per stuk. Vette kalveren, prijshoudend, handel vlug. Nuchtere kalveren, prijshoudend, handel matig; Vette varkens, lager in prjjs handel stug. Magere varkens en biggen, prijshoudend handel matig. Vette schapen prijshoudend handel matig, f 18 a f 26 per stuk. Lammeren prijshoudend, handel matig, f 8 a f 18 per stuk. Magere schapen prijshoudend handel matig, f 12 A f 16 per stuk. Londen, 22 Nov. Ter markt zjjn aangevoerd 500 Runderen, 6000 Schapen en lammeren 5 Kalveren, 130 Varkens. Men noteert: Run deren 0.35 0.625 Schapen enlammeren 0.50 0.82'; kalveren 0. 0. varkens 0.476 0.67s, Zondag 38 November. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schhödsr. (Earste Advent.) Korg. Nam. 2 uur de Hr. Niessink. Ben Boom. Voorm. half 10 Ds. Leffef. Oudeschild. 's Avonds 7 uur de Hr. Niessink. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Babends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 Ds. Rooseboom. Nam. 2 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 1 Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. D«n Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Herv. Gem. Woensdag 24 Nov. Burg. 's Avonds half 7 Ds. Schröder. Geref. Kerk. Donderdag 25 Nov. Oosterend. 's Avonds 7 uur Ds. Rooseboom. Burgerlijken stand der Gemeente Texel. van 17 Nov. tot 23 Nov. ONDERTROUWD: Lammert Vias (Oudeschild) ij en Cornelia den Braven (Eierland). GETROUWD: Huibert Hoogeveen (Noordwijk) en Antje Boon (De Cocksdorp). GEBORENJan Gerardus, zoon van Cornells Stroomer en Maria Zijm (den Burg). OVERLEDENJan Laan, 66 jaar, gehuwd met Frouwtje de Waard (Eierland). voor VIER achtereenvolgende plaatsingen In de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening gebracht. rel PI tv Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde dochter en zuster, J A C O B A, op den leeftijd van 23 jaar. Uit naam van Ouders, Zusters en Behuwdbroeders, D. BOON. Hoogeberg, 24 Nov. '97. H< 5K< eei ?er Do et

Texelsche Courant | 1897 | | pagina 2