N°. 1108. Donderdag 31 Maart. A0. 1898. Nieuws- en Advertentieblad, Binnenland. DU blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abennementtprifft per 8 maanden Voor in Bubo SO Ot«. - Fr ante per pert door ge- hooi NbbibïiAmb M Gts. - Naar Annua on andera landen mot verheeging dor perte's. Advortentlin vóór 19 nnr op den dag der nltgave. Prjjt der Adiertentiin Van 1 tot S regel» SO Oto. Iedere regel moer 6 Cts. Greets letters en Vignetten werden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 9 Ots. por nnmmer. ABONNEMENTEN on ADVERTENTIÏN worden aangenomen bij de Uitgeven LANGEVELD SE ROOU, Parkstraat, Buno op Tmel KEURING VAN DEKHENGSTEN. De BURGEMEESTER van TEXEL brengt ter kennis van belanghebbenden, dat by hem is inge komen de navolgende kennisgeving Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, Gelet op art. 11 van het Reglement op de keuring van hengsten in deze provincie, vastge steld op 9 Juli 1897, en goedgekeurd by Kon. Besluit van 15 September 1897 no. 58; Brengen ter algemeene kennis: lo. dat by de keuringen, welke op 8, 9, 10 en 15 Maart 1898 te Schagen, Haarlemmermeer (Hoofddorp), Beverwijk en Terschelling plaats hadden, zQn goedgekeurd de volgende 60 dek hengsten 2o. dat by die keuringen zjjn afgekeurd de Naam van den hengst. Kleber Tabor Carnot Kleber de Zwart Jupiter Excelsior Martin Norman Felix Faure Non pareil Simon Halduk Wellington II Kleber Jonge Prins Blafard Keizer Wilhelm Gamin Apollo Piletz Adalbert Jonge Felix Remus Harold Pauw Jonge YoeJ John Buil Matador Lindgreen Jonge Hercules Tabor Lokalion Jason Nerva Horatius Leon Tancred Siegfried L'Union II Laborl Retpath Aurich Majick Vestus Rudolf Rudolf Paul Kruger Heldt Victor Hercules HI Nelson Emigrant Bravo Caput Allouez Witvoet Zampa Einar Magnaat Naam van den eigenaar. J. C. Hofdyk D. Duin J. Breebaart Kz. D. Duin G. Kossen J. Breebaart Kz. A. A. v. d. Berg ld. C. H. Geerlings V. Bakker Jz. K: Breebaart Jz. A. A. v. d. Berg. Vereen.Hollandsch Noorderkwartier J. Breebaart Kz. Gebrs. Koning W. v. Woudenberg H. Haas J. D. G. van Gulpen Mevr. Suermondt W. v. Woudenberg P. Kieft Vereen.Hollandsch Noorderkwartier J. D. G. van Gulpen Vereen. Beemster, Purmerend&omst. K. de Vries Jr. Th. Vos A. de Ridder C. de Boer Jz. G. Speyers G. J J. Geertsema P. Coelen B. Koppenol Gebr. v. Genderen H. T. Bultman Gebr. Zuiver Ned. Ver. ter bev. der Paardenteelt A. van Wieringen G. Biesheuvel A. A. v. d. Berg D. Versluis D. Knebbe A. A. v. d. Berg D. Versluis A. A. v. d. Berg D. Knebbe M. Verkuyl Az. M. Sepers P. D. M. Scholten D. Versluis A. A. v. d. Berg A. Ruighaver A. Coiyn Co. P. D. M. Scholten A. A. v. d. Berg G. B. 't Hooft H. van Wickevooit Crommelin C. Avis D. Duin Aid. Terschelling v. d.Holl.M. v.Landb Wood plaats van den eigenaar. Heerhugowaard Schoorl Winkel Schoorl ZQpe Winkel Haarlem ld. Anna Paulowna Wieringerw. Winkel Haarlem Alkmaar Winkel Schermer IJpolder Beemster Spaarnd.polder Haarlem IJpolder Limmen Alkmaar Spaarnd.polder IJpolder ld. Noord. IJpolder Zaandam Nieuwendam Haarlemmerm. Id. Noord. Legmeer Weesperkarspel Haarlemmerm. Id. Haarlemmerm. Id. Haarlem Haarlemmerm; ld. Haarlem Haarlemmerm. Haarlem Haarlemmerm. Id. Uithoorn Haarlemmerm. Id. Haarlem Haarlemmerm. Amstelveen Haarlemmerm. Haarlem Haarlemmerm. Heemstede Haarlemmerm. Schoorl zype En zal dit besluit in het Provinciaal Blad wor den geplaatst en voorts in elke gemeente der provincie Noordholland worden aangeplakt op de aldaar gebruikeiyke wijze. Haarlem, 16 Maart 1893. Gedeputeerde Staten voornoemd, Van Tienhoven, Voorzitter. A. A. Land, Griffier. Texel, den 28 Maart 1898. De Burgemeester voornoemd, Coninck Westenberg L. B. TEXEL, 80 Maart 1898. Het was een recht genoeglijke en tevens leerrijke avond den donateurs en genoodigden aangeboden door de Rederijkerskamer „Onder ling Genoegen" alhier, die ook ons met vele anderen Zondag j.l. deed opgaan naar Hötel „Texel." Was de zaal niet zoo goed bezet als dit misschien door velen was verwaeht, toeh kon de opkomst, in aanmerking genomen het velen dat gedurende dit winterseizoen reeds was aangeboden, waarlijk goed worden genoemd. Zooals door den Voorzitter in zgn openings woord werd opgemerkt, was voor deze uitvoering afgeweken van de tot heden gevolgde gewoonte, om een min of meer groot stuk op te voeren, doch had men het ditmaal gewaagd met slechts kleine stnkjes voor den dag te komen. Gebrek aan tijd voor de noodige voorbereiding had de kamer hiertoe gebracht. De uitvoering ten voordeele der Algemeene Bewaarschool was oorzaak dat men tijd te kort kwam en zeker zal ieder zulk een reden billijken en zich met minder dan gewoon tevreden hebben gesteld, terwille van zoo'» goed doel. Of men nu waarlijk wel was achteruitgegaan met de verandering? w(j voor ons meenen dat sterk in twijfel te mogen trekken. Want waarlijk hetgeen thans in de plaats van een grooter stuk kwam, was zeker wel in staat allen te bevredigen, het programma gaf elk wat wils, zoowel liefhebbers van tooneelspel als van het dramatische en zelfs zij, die de voorkeur geven aan operette of aan voordracht konden tevreden zijn, want ook dit werd geboden. De kamer toonde ook nu wel voor haar taak berekend te zijn, vele scenes werden waarlijk schoon vertolkt en in alles was duidelijk merkbaar, dat het den leden ernst is in hun streven zich te bekwamen in de edele kunst. De uitvoering van Zondag was ongetwijfeld uitstekend geschikt om de een waarlijk goeden indruk achter te laten, zoodat wij dan ook niet twijfelen of de kamer zal, wanneer zij in 't najaar weder de gelegenheid openstelt om donateur te worden, haar ledental zien ver meerderen, zoo wij hopen in ruime mate, want de vereeniging is zeker alleszins de algemeene steun waard. Een waardig slot vormde het bal, waarvoor de heeren Polak op de bekende uitstekende wijze voor de muziek zorgde, en dat zeker alleszins aanspraak kon maken op gezelligheid. Door velen werd er dan ook met genoegen gebruik van gemaakt. Ofsshoon ons evenals verschillende andere personen reeds dadelijk na de zoo uitstekend geslaagde opvoering der operette „Duinroosje" bekend was, dat het plan bestond die uitvoering nog eens te herhalen ten voordeele van een goed doel, hebben wij gemeend er dadelijk nog geene melding van te moeten maken, omdat dit mogelijk eenig nadeel kan berok kenen aan de feestavond die ten voordeele der Algemeene Bewaarschool alhier, toen eenige dagen later zou plaats hebben. Na dien tfjd scheen het wel, of er van bedoeld plan niets zou komen, ja er werd zelfs beweerd, dat enkele personen, die hadden meegewerkt dit thans niet meer konden of wilden doen en zooals ons bleek was die bewering niet geheel zonder grond, want waarlijk waren er bij sommigen bezwaren. Thans echter zjjn die bezwaren geweken en werd er bepaald„Duin- roosje zal weder worden opgevoerd en wel op den 2en Paaschdag." Zeker zal deze tjjding velen genoegen doen zoowel zij die bedoelde operette reeds eenmaal zagen opvoeren, als wel diegenen, welke dat genot nog niet te beurt viel. Een flinke opkomst van belangstellenden meenen wjj dus met grond te mogen verwachtten. En die opkomst zal, vertrouwen wQ, nog te grooter zijn, nu de netto opbrengst er van geheel ten goede zal komen aan de Algemeene Bewaarscholen te den Burg en Oudeschild, beide inrichtingen die naar wij verwachten bjj allen zeer goed staan aangeschreven en die men zeker volgaarne zal willen steunen. De gelegenheid daartoe geboden, om dit te doen, door zelf te genieten, komt niet zoo heel veel voor, zoodat wij ieder meenen te moeten aanraden van de aangeboden gelegenheid te prcfiteeren. Gistermorgen had alhier eene keuring plaats van dekhengsten. De keuringscommissie bestond naar men ons mededeelt uit de heeren Billroth, Districtsveearts te Hoorn, en Hulst, burgemeester der gemeente Ztlpe. Een drietal hengsten werden ter keuring aangeboden, waarvan 2 werden goedgekeurd, n.l. de hengst „Humboldt" van den heer Lap, van den Hoorn en de hengst „Oscar" van den heer P. Stoepker, uit Eierland, terwijl de derde werd afgekeurd wegens spat, doch dit jaar nog ter dekking zal mogen worden gebruikt. Ter Seeretarie ligt ter inzage de vast gestelde kiezerslijst voor het jaar 1898/99 en de alphabetische lijsten der namen van hen, die van de kiezerslijst zijn afgevoerd en van hen, die er op zijn gebracht. Op 15 Mei 1897 was het aantal kiezers in deze gemeente 1071. Van de kiezerslijst werden afgevoerd 201 personen, terwijl voor het eerst op die lijst zijn gebracht 58 personen, zoodat het aantal kiezers is verminderd met 143 en gebracht op 928. Mochten er personen zjja, die meenen ten onrechte van de lijst te zjjn geschrapt, dan kunnen zij hun bezwaren daartegen nog inbrengen vóór 15 April a. s. Van 28 tot en met 28 Maart werden van Texel verzonden 20 koeien, 2 kalveren, 28 schapen en 17 varkens. Oostebend, 29 Maart. In het laatst der vorige week kregen eenige blazerschuiten van hier schade in het Nieuwediep, doordat eene sloep losgeraakt was. De T. X. 86 brak roer en zwaard, de schade TEXELSCHE COURANT. volgende 16 hengsten: Naam van Naam van den Woonplaats Reden van af den hengst eigenaar. vand. eigenaar keuring Anobli J. Stammers AnnaPaulowna Spat Yo El Tabor R. Kuiper Winkel Cornage Zwartje G. Kosse ld. Eclair P. Boekei Schagen Id. Kleber J. Smit Spanbroek Spat Bregman H. Haas Beemster Cornage Florus L.' van Breuge) Noord wykerm. L. acht. overh. Jonge Tab. II A. de Ridder Noord. IJpolder Cornage Udo J. Bos Zoetermeer ld. Pirate H. van Velzen Legmeer R. voor overh. Deukalion J. v. Zyverden Haarlemmerm. Cornage Pbyrra ld. Id. Hazen- hak Mazeppa D. Knebbe. Id. Spat Hercules M. Verkuyl Az Id. Cornage Waltram L. van 'Wyk Jr Id. ld. N. N. H. vWickevoort Crommelin Heemstede Spat

Texelsche Courant | 1898 | | pagina 1