Eiken en Crenen Sloophout, Voor de a.s. kroningsfeesten ffilt gij prima Kol, HAND- en ZAKSTEMPELS, Groote Openlucht Meetings om llHurte Outeli achter de ffillmioa Bewaarschool, Om 2 uur te BURG up het land van den WelEd. Heer MOOJEN naast Notaris Dikkers. ENTREE 10 CENT. Spreker» voor beide meetings: Ds. A. de Koe, O. van der Wal, C. L. van der Bilt, Alb. H. Kroes, J. Smit. Uit de hand te koop oranje artikelen, strikjes, sjerpen. Steenenplaats. A. DROS Albzn. Comité voor Drankbestrijding te Helder ZONDAG 31 JULI Bij ongunstig weer te BURG in het lokaal „Dn Vergulde Kikkert." Feuilleton. Ph. VLESSING. KOFFIE. KOFFIE. per 10 pond 42 et. per pond. 5 43 44 India-Rubber ENTBÉE 5 CENT. bestaande in: Amerikaansche Dekdeeien, eiken Planken en Palen, alles van verschillende lengten, dikten en breedten. Prijs billijk, a contant. Te bevragen by K. F, KBIJM, Oudeschild. ruim gesorteerd in alle soorten VLAGGENDOEK, Bood, Wit en Blauw. Tevens voorzien van GEHAAKTE VLAGGEN, in alle maten tegen bespottelijk lagen prijzen, k Contant 5°/» korting. Aanbevelend, TJEd, Dw. Dn., probeer dan eens de Koffie No< 1. P R IJ S Monsters gratis verkrijgbaar bij worden tegen concurreerenden prijs geleverd door LANGEVELD DE BOOIJ. BOOR HET OP 1 Hoofdstuk I. Ds //Norman" wordt Zaterdag ts Southampton verwacht. Ik ban nieuwsgierig hoé se er uitliet, Hariy. Deze .laatste opmerking gold niet het op Zuid-Afrika varende stoomschip, maar eens van zyn passagiers. Nu, ik heb gehoord, dat ze niet leeltyk is. Willem. J(J gaat se immers afhalen niet waar? Willem draaide do pnnten van ztjn snor op, én keek glimlachend in den spiegel, ale om zich zeiven te verzekeren, dat de ontmoeting maar édn resultaat kon hebben. MQn beste Wim, hernam Harry, geeuwend zich in zyn leunstoel uitrekkend, wees maar niet bang, dat ik je deze jonge dame en haar fortuin betwiet. Willem en Harry Van der Lelie waren neefs. ZO waren weezen, en te zamen opgevoed door een tante, bfj welke xy in-woonden. Eenigen tyd geleden nu was een mynheer De Wit, een oud vriend van de familie Van der Lelie, in Zuid-Afrika gestorven, nalatende één dochter, Agnes genaamd, aan welke hy zyn heele fortuin had ver maakt, Hy had echter een bepaling in ztjn testament gemaakt, krachtens welke, als zyn eenig kind Agnes, niet binnen drie jaren na zyn dood, «en der Van der Lelie's, Willem of Harry, huwde, drie vierden van zyn fortuin zou afgestaan moeten worden aan eenige liefdadigs instellingen. Het was zeker een zonderlinge wilsbeschikking: maar ryke lieden doen vaak zulke dingen, het daar door hun nabestaanden erg lastig makend. Kort na den dood van den heer De Wit werd overeengekomen, dat mejuffrouw De Wit over zou komen naar de Van der Lelie's, opdat beide partyen met elkaar zouden kunnen kennis maken, en zien of de bepalingen van het testament misschien uit voerbaar waren. Willem had niet veel aandrang noodig om de erfgename te gaan halen, en in zyn binnenste was hy er al heelemaal zeker van, dat het niet kon missen of dit meieje en haar groot fortuin wéren voor hem bestemd. - Nu, Harry, zeide hy, ale gy er niet op staat zal ik ze dan maar gaan halen; maar bedenk, dat je erg dom doet. Intusschen, ouwe jongen, als ik getrouwd ben, vergeet ik je niet. En kom nu mee, dan gaan we nog wat sigaren en tabak koopen by Mooie Anna. Een uitdrukking van misnoegen gleed over Harry's gelaat, by deze wóórden van zyn neef, maar hy zeide niets. Beiden liepen zwygend de straat op, en stapten zoo voort, elk vervuld met zyn eigen gedachten. Willem vroeg zich maar Bteede af, hoe de verwachte erfgename er wel mooht uiteten, en hoopte maar, dat zy even schoon mocht biyken, ali de berichten, omtrent haar ontvangen, meldden Harry's gedachten hielden zich bezig met een Hef tallig bleek gelaat, met de donkerste, zachtste oogen die hy ooit gezien had, en een figuurtje zoo slant en zoo mooi, dat het hem was, als behoorde hi aan een prinses, ofschoon het slechte gekleed wai in eenvoudige zwarte serge. Het meisje van Harry's gedachten hield een winki in tabak en sigaren, eerst kort geleden geopend. Ii den aanvang had zy het druk gehad, wijl har schoonheid vele jongelui in de kleine stad, naar harn winkel den weg had doen vinden, maar daar zy geen der veelvuldige attenties, haar bewezen, act sloeg en voor allen even onverschillig bleef, warn de jongelui van lieverleden weggebleven, en was hi kleine winkeltje thans bijna geheel verlaten. Harry Van der Lelie evenwel was oprecht verliet geworden op het meisje, en vastbesloten, om, ws ook gebeuren mocht, haar tot vrouw te nemen, zelli mejuffrouw De Wit en haar f 7000 per jaar kondet hem niet van besluit doen veranderen. De neefs traden den winkel binnen. - Goeden avond, schoons Anna, zei Willem, og zyn aardigste manier; nog altyd zoo alleen? Jammei toch! Waar zyn zy gebleven, de trouweloozen?! - Goeden avond, heeren, antwoordde het meisje licht blozend, toen haar oogen die van Harry ont moetten. - Ziet ze er niet prachtig uit, Hariy, als zy zoon beetje kleurt? zei Willem, terwyi hy, schryiings,og eèn hoogen stoel ging zitten by de toonbank. Last eens zien. Wat moet ik ook weer hebben Een half pond porto-rico, en een doos sigaretten, en, alt je ëen kneje op den koop toe geeft, betaal ik het dubbele. Willem leunde over de toonbank heen, en trachtU het meisje by den hand te grypen; maar zy trok die haastig terug, terwyi Harry een blik op zyn nest wierp, dien deze gelukkig niet zag. Willem stak een der sigaretten aan, borg de tabak in zyn zak en lei 90 cents op de toonbank. - Gezien Anna? Zoo is 't immers? Rooken, Harry? Niet? Nu, zooveel te meer voor my. Wat ben je stil van avond l Weet je de reden, Anna? Niet, dan zal ik ze ji zeggen. Daar moet een lief jong meieje komen van ver over de zee. Ze komt by ons logeeren.enweet geen r*ad met haar geld. Ze most echter, wil ze het houden, erg gauw tróuwen met Harry of met my, en Harry denkt nu over niets anders dan over bet weinigje kans dat hy heeft, met zoo'n windmaker ale ik ale mede minnaar. Harry stond nog zwygend, toen Willem reeds was vertrokken. - Mynheer Van der Lelie, wanneer zal die jongs dame komen? vroeg het meisje, het etilzwygen verbrekend. - Och, wat geeft dat/ antwoordde Harry gemeiyk. Aanstaande Zaterdag, geloof ik. Juffrouw Klerk, xoudt u den winkel nu niet sluiten? Het ie halftien. - De anderen sluiten eerst om tien uur, gaf juffrouw Elerk glimlachend ten antwoord. - Nu ja, de anderen, antwoordde Harry ongeduldig, Sluit nu maar, dan wandelen we samen naar huis. - Ach, eigeniyk hebt ge geiyk, mynheer Van der Lelie, gaf het meisje toe. Ik verwacht toch geen klanten meer, zelfs al hield ik den winkel tot elf uur opeu. Eu zy voegde er haastig by - Bovendien moet Ik u toch nog iets zeggen. Hoofdstuk II. Het sluiten van den winkel duurde niet leng, en Harry en het meisje, die nog al flink doorstapten, hadden spoedig de laatste huizen van het stadje achter zich. - wy kunnen niet ver weg gaan, mynheer Van der Lelie, het is al zoo Iaat; maar daar het onze laatste wandeling is - Onze laatste wandeling? riep Harry heftig uit. Wat meent ge - Ik meen. dat ge van my moet afzien/ - Van u afzien? Nooit, liefste nooit zei Harry het meisje by de hand nemend. Ik heb niet veel geld, dat weet ik; maar ik zal de wereld ingaan en hard werken, en met wat ik heb, zal er genoeg zyn om ons hoofd boven water te honden. - Neen, neen, Harry riep het meieje, hare hand terugtrekkend. Het kan niet, het kan niet 1 (Wordt vervolgd,) Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOU-Texel 5*

Texelsche Courant | 1898 | | pagina 4