Bnitenlande Ingezonden Stukkei Het Maandagaaefet ia de buitengronden op de „PAiHekoek" gestrande stoomsekip, bleek te zijn de Engelsehe stoomboot „Menie- negro" van Londen. De lading bestond uit 8200 balen katoen, en de rest uit Maïs. Dinsdagnacht, toen het weer heel wat knapper was geworden, slaagden vier sleepbooten van de Directie Zurmühlen erin, het stoomschip vlot te slepen en behouden ter reede te brengen. Oogenschijnlijk heeft de „Montenegro" geen andere schade bekomen, dan aan het roer. Activiteit v&a de Nederlaadsebe post. Men schrijft aan de „Tabaksplant": „Eenigen tijd geleden waren eenige vrienden in het artikel tabak voor pleizier op reis in Duitsehlaad. Onder het drinken van een fijne flesek opperde een der vrienden het idee aan zjjn adres een briefkaart te zenden met het opsehrift: „Den Heer J. J., in tabak, (Holland.)" Kwam de kaart niet terecht, dan gaf onze vriend eeu flesch, doch in het tegenoverge stelde geval moesten zijn vrienden het doen. Ea zie, de afzender won het, want de Neder- landsehe posterij zond de briefkaart naar Amsterdam met het opschrift: zie „Brakke Grond," het lokaal, waar da tabaks veilingen gehouden worden, en daar wist men spoedig het adres van oazeu bekende» tabaksman te Eindhoven aan te geven. Dat er meer dan ééa flesch op het gevai gedronken is, ligt voor de hand." Een man en een vrouw te Koewacht verkochten hun varkentje. De vrouw stak een hiervoor ontvangen bankbiljet v&h 125 tusschea haar kleeren, ging de koe eten geven daarna het geld willende wegsluiten, kon zij, hoe ook gezocht werd, nergens het papieren geld vinden. Vermoedelijk is het briefje tusschen het voer van de koe gekomen en heeft dit beest f 25 van de menschen, die hard voor hun brood moeten werken, opgegeten. Door den oud-kspiteia P. A. Janssen, te Middelburg, werd aan mevr. Dreyfus een muziekstuk onder couvert gezonden, tweemaal weigerde de Fracsche postadministratie dit te bezorgen, hoewel haar de inhoud van het couvert onbekend was of althans moest zijn. Maar het stuk heette „Pauvre Dreyfus." Het „N. v. d. meldt, dat eerst door tusschenkomet van onzen gezant te Parijs mevr. Dreyfus het stuk oatvangen heeft. Aan de rijwiel- en machinefabriek „De Hisde" te Amsterdam wordt thans een hoogst orgiaeel rijwiel vervaardigd, dat bestemd is om zoowel in het water als op het land gebruikt te worden. Het is een driewieler voor twee personen met zeer dikke luchtbanden en boven dien voorzien van twee piekvorroige sehuitjes, vaa zeer dun hout vervaardigd, welke bestemd zija om het drijfvermogen te verhoogeu. D9 sehepraderenbeweging en de stuurinrichting zijn zeer vernuftig gevonden. Het geheel is een mooi stuk werk en bestemd voor den Saesoehoesan van Soorakarta. Oagetwijfald zal het in onze Indische Koloniën een hoogen dunk geven van onze Hollaadsehe industrie. („Ons Wielerblad.") Hoofd koel, voeten warm, maakt de dokters arm. Dit spreekwoord verdient nu toepassing. Isplaats van pelsmutsen en dikke halsdoeken, die het bloed naar het hoofd doen stijgen en verweekelijkes, verkoudheid, hoest, heeseh- heid en halspijn tengevolge hebben, richte men zijne zorgzaamheid meer naar eene goede voetenbedekking, verwissele natte kousen met andere en verhindere koude voeten. Volgens oud gebruik krijgt mevrouw K. op 6 November te Amsterdam een nieuwe dienstbode. Mevrouw is over het algemeen nogal over hare handigheid en vlughpid tevreden. 's Avonds van den tweeden dag is de dienst bode wel zoo vriendelijk om op te merken: „Mevrouw, het bevalt me hier wel; ik zal morgen me fiets laten brengen." Mevrouw: „Je fiets?... Ben je dwaas?.,. Dat zal ik niet permitteeren Zij: „Maar mevrouw, dat is toch niet zoo dwaas. Stel, u hebt een haastige verre bood schap, dan heb ik mijn costuum maar even aan te doen en ik ben in een oogwenk terug." Mevrouw gaat zonder te antwoorden heen, denkende, dat het meisje het niet meent. Den volgenden ochtend komt echter inder daad de fiets. Mevrouw is woedend over zoo veel onbeschaamdheid en weigert de fiets in huis te nemen. Het nieuwe meisje kleedt zich aan, komt in fietseostuum beneden en zegt mevrouw, dat ze bij zulke achterlijke lui niet blijven wil; stijgt op en rijdt groetend heen. Amsterdam in 1898. Be aarts-weervoorspeller Rudolf Falb heeft zijne bevindingen over de esrste helft van 1899 openbaar gemaakt. Zij luid9n niet zeer gunstig: Januari geeft vorst en sneeuw in den beginne. Met den 12den komt er echter zacht weder tot het laatst dezer maand. Dan weder stijgende vorst tot half Februari, gevolgd door dooiweder, maar in 't eind der maand komt veel sneeuw. Maart heeft een koud begin en een warm einde, met zware regens en overstroomingen. April krijgt eerst sneeuw, dan vorst, ten slotte warmte met onweer. Mei zal zeer treurig z(jn; eerst veranderlijk, dan koud, zelfs met sneeuw, zware regenbuien in het midden. Juni zeer nat, wolk breuken en overstroomingen. Den parapluie-verkoopers zal het dus voordeelig gaan, als Falb een ware profeet blijkt te zijn. De Matin" beweert, onder voorbehoud, dat een der leden van het Hof van Cassatie, de heer Atthalin, zich 9 December naar het Duivelseiland zal begeven, om Breyfus persoonlijk in verhoor te nemen. Be „Soleil" zegt daarentegen, dat de ministers besloten hebben Dreyfus tusschen Kerstmis en Nieuwjaar, gewoonlijk zeer kalme dagen, terug te doen keeren naar Frankrijk. „l'Intransigeant" zegt, dat in de Cherche-Midi reeds een cel voor Dreyfus in gereedheid is gebracht. Het comité voor de wereldtentoonstelling in 1900 te Parijs heeft beslist, dat er een wieier- bewaarplaats zal z(jn, waar 40,000 rijwielen kunnen worden gestald. Sommige velomannen voor spellen dat 't ding veel te klein zal zijn, vooral 's Zondags. In plaats van levertraan! Een boterham met honig vervangt volgens het .Journal de medecine" de levertraan vol komen. Daar de levertraan niet bepaald een tractatie kan genoemd worden en maar weinigen er smaak in vinden, is deze mededeeling allicht voor velen zeer welkom. Be gemeenteraad van Brunswjjk heeft be sloten pogingen te doen om de openstelling van de Buitsche grens voor buitenlandsch slachtvee te verkrijgen. Luidens officieuse berichten, zou de Spaansche Rogeering voornemens zijn den houders van Cubaansche schuldbrieven aan te zeggen, dat Spanje hen niet zal betalen, maar dat zjj betaling moeten vragen aan de natie, die de souvereine beschikking zal hebben over alle inkomsten van het eiland. Tot heden toe z(jn alle oproepingen, door de politie te Weenen gedaan om de erfgenamen van den onlangs aldaar overledenen dr. Guido Bruno-Charles de Freye, den Amerikaanschen millionair, op te sporen, vruchteloos gebleken. Wel komen er honderden brieven in, voorname lijk uit Amerika, doch meestal blijken deze van lieden te zijn, die op grond van een gelijken naam enz. de groote erfenis wenschen machtig te worden, en andere zijn meer van grappen makers afkomstig. Opmerkelijk is het, dat er geen enkele brief uit Belgie is ontvangen, hoewel men toch vermoedde, dat de geheimzinnige dok ter hetzij een Belg was, hetzij met een Belgische vrouw was getrouwd geweest. Be nieuw gekozen burgemeester van Algiers de bekende anti-semiet Mas Regis, heeft de verdrijving der Joden uit Algiers in zijn officieel program opgenomen. Bezer dagen begaf hfj zich vergezeld door twee nieuw gekozen stedelijke raden, naar het winterpaleis van den Gouverneur, om dezen te verzoeken, dat onmiddellijk een algemeenc amnestie zou worden afgekon voor hen, die gestraft zijn naar aanleiding de jongste woelingen. De chef van het kat van den Gouverneur, die hen ontving, gaf bezwaren te kennen tegen een dergelijke n regel, met het oog op de gevaren, daaraan bonden, waarop Régi3 op hoogen toon antwoor dat het eenige en steeds voortdurende ge voor Algiers was gelegen in de Joden en daarom zijne kiezers hem de opdracht ha: gegeven om de Joden tot een algemeenen uitt te dwingen. Be directeur van het kabinet oorloofde zich daarop de bescheiden tegenwei te maken, dat geen enkele republikeinsche Rf ring zich tot een dergelijken maatregel zou! vindon. Zoodra de heer Max Eégis dus zijn intre het raadhuis zal hebben gedaan, zal de vervol tegen de Joden eerst flink beginnen! Onder de clous voor de Par(jsche we: tentoonstelling van 1900 worden behalvf reuzenschommel nog genoemd een telektrosl waardoor men, zooais men nu door een telepl spreekt met iemand, die op grooten afstand a een ander op grooten afstand als het ware zich zou zien, met al zijn bewegingen er Dan nog een 2000 meter diepe put, waarin 1 kan neerdalen, en eindelijk de val, de „gev looze doodeljjke val" van 1000 voet hoogte I zal als volgt in zijn werk gaan: Onder een 1 van 1000 voet hoogte heeft men in een m reservoir een rond ijzeren paviljoen staan 1 dikke vensterruiten. Daar gaat men inzi met 10 tot 15 personeD. Het toestel gaat naar boven, door stoommachines omhoog trokken, tot het boven in den boog hangt, dat optrekken ziet men, dat het paviljon onder spits toeloopt ais een granaat. Is toestel boven gekomen, dan wordt het losgeli en het stort met een ontzettende snelheid i beneden, maar wordt opgevangen in het d waterreservoir, dat den schok breekt. De wordt geopend en nieuwe passagiers kun instappen. De uitvinder is een Franschn Caron genaamd. Het veroordeel tegen het gebruik paardenvleesch is in den laatsten tijd sterk a nomen, zoodat het in vele landen een voorn: plaats in de voeding begint in te nemen. Vo: in Frankrijk, waar een speciaal veeartsenijkui toezicht op het ter markt te koop aangebo paardenvleesch bestaat, neemt het gebruik sl toe. Ook in Belg vooral in Antwerpen of 0 neemt de handel in paarden, bestemd om gesis te worden, eene groote uitbreiding. Een gi getal zulke paarden komen daar per stoomt uit Amerika en EDgeland. De opzichter der zondheid is bij de ontscheping tegenwoordig onderzoekt nauwkeurig de dieren, om die uit zoeken, welke naar het slachthuis mogen gs Een bediende steekt elk dezer dieren een kops ring in het oor. De aldus gemerkte dieren blijven drie da| op eenen stal staan, waar men bijzondere insi tingen doet om te zien, of de dieren niet d d6n droes zfln aangetast. Zijn zij na een veri aldaar gezond bevonden, dan eerst mogen geslacht worden. De zieke paarden worden al maakt en begraven. De ondervinding heeft bewezen, dat paard vleesch zeer geschikt is voor de voeding: Buiten verantwoording van de Redactie. Op ons eiland komen tegenwoordig vele exempli voor van de gewone Bonte Specht (Dendroco Major L); althans ondergeteskende ontving ri van verschillende zijden voorwerpen van desa vo soort, alsmede kennisgevingen, dat genoemde vo gezien is. Komt deze vogel, die goed kenbaar is aan zwart- en wit vederkleed en aan de onderdekvede van den staart, die bi) eiken leeftijd rood z(Jn, alem aan zijn herhaald krachtig pikken tegen da bo: stammen, op Texel gewoonlijk niet menigvnl voor; in andere deelen van ons land is zulks het geval. Overal, waar eenigszins uitgeatre bosschen zjjn, wordt hfl broedende aangetroffen. Voor wetenschappelijke doeleinden heelt hQ 1 ook niet de minste waarde, waarom ondergeteeke: beleefd verzoekt, hem van deze vogelsoort ge exemplaren meer te willen toezenden, omdat moei en koaten toch verloren zullen zijn. Zich verder voor de toezending van al het z< zame beleefd aanbevolen hondende, zegt ondei teekende U, M. de R, vriendelijk dank voor opname van het bovenstaande. J. DAALDER DJ Oosterend, 22 Nov, '98.

Texelsche Courant | 1898 | | pagina 2