BIJVOEGSEL behoorende bij de Texelsche Couraijt van 5 November 1899. Gemeenteraad te Texel Vaststelling gemeente-begrooting 1900. Goedkeuring begrootiug Algem. Armbestuur, dienst 1900. Circulaire inzake pensioneering gemeente-ambt. Vergadering Zaterdag 5 Nov., 's morgens half 10 uur. Voor?, de lieer II W. de Joncheere, 'onrgem. Tegenwoordig de lieeren E. Keijser, C. Keijser, Keesom, Koning, Bakker, Mets, Lap, Koeper, Zijm en Dros. Secretaris de heer J. A. Wesstra. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De Voorz. deelt daarop mede, dat is ingekomen Een adres van eenige ingezetenen te Oudescliild, om verbetering van straten en goten voor hun perccclen, en een adres van Brouwer om vergunning voor het koken van garnalen op zijn vaartuig in de haven. Beide bebooren thuis bij B. IV. en worden dus naar dat college verwezen. Thans wordt op voorstel van den Voorz. eerst be handeld punt VI der agenda: Adres Mej. JR. Roeper verhooging jaarwedde onderwijzeres. De Voorz. deelt mede, dat bedoeld adres een punt van ernstige bespreking beeft uitgemaakt bij B. IV. doch dat zij moeten adviseeren afwijzend op het verzoek te beschikken. In 1S91 werd genoemde onderwijzeres benoemd op een traktement van f 430 cn werd die benoeming docr baar aanecnomcn ofschoon zij elders grooter traktement had Ion half jaar later was dat salaris ongevraagd met f 50 verhoogd. Dal elders in deze gemeente het traktement hooger is, (een gevolg van to weinig of geen sollicitanten b;j aanvrage voor lager traktement) Kan geen aanleiding geven óm oak voor den Burg het traktement te verhoogen, waar men wel onderwijzeressen op dat salaris kan krijgen, Meerdere werkzaamheden zijn Mcj. K niet opgedragen en als het salaris te kort is naar have mecning, zou ze naar andere betrekkingen in deze gemeente hebben kunnen vragen. De heer Roeper vindt hel traktement wel wat laag. Bij stemming wordt met 10 tegen 1 slem, die van den heer Roeper, besloten op hut verzoek afwijzend te beschikken. De lieer Dikkers kwam onder de behandeling ter vergadering. De Voorz, zegt de Comm. v. onderzoek er van dank voor het vervullen ran hun taak en het uitgebrachte rapport, waarin wordt geadviseerd rle begrooting goed te keuren. Volgens gewoonte wordt de bcgrooting hierop voor gelezen, waarbij bij elk artikel gelegenheid wordt gegeven om op- of aanmerkingen te maken. Bij het artikel subsidie van t'25G0 ten behoeve van 't Algm. Armbestuur wordt liet besluit metalgemeene stemmen daartoe genomen. Het eindcijfer der uitgaven bedraagt f 580S2,26. De Voorz. maakt dc. opmerking, dat het eindcijfer in de laatste jaren afnemende is en b. v. f 400 minder dan het vorig jaar. Bij hot artikel subsidie f5300 van het Rijk als steun in de kosten van 't onderwijs worden B. W gemachtigd de aanvrage daartoe te doen. Bij liet artikel tijdelijke geldleening wordt dc opmer king gemaakt, dat 4% rente le weinig is en die thans wel 5"/0 moet zijn. Besloten wordt dan cone 1 coning aan te gaan .van f4000 a hoogstens 5% in plaats van f 5000 a 4% voor hoogstens 0 maanden. Do begrooting wordt daardoor in eindcijfer van ontvangst en uitgaven f 570S2.26 Met algcmecne stemmen wordt de begrooting goed gekeurd. De commissie voor 't onderzoek wordt dank gezegd voor hun taak en hun rapport, waarin wordt voorge steld de 'b'egrooting goed to keuren. Met algemeena rtemmen wordt aldus besloten. Het eindcijfer er van js f «02t),7G. Wijziging verordening heffing schoolgelden. Bedoelde verordening was terug gekomen met de opmerking dat ook een grens moest worden bepaald tussclien on- en minvermogenden. Besloten wordt inkomens beneden f 300 vrij te stellen van schoolgeld. ]Vi_ ziging verordening begrafenisrechten. Volgens bedoelde verordening moest afzonderlijk worden betaald voor liet maken van een graf. Dit is echter niet wettig, daarom wordt besloten dat gratis te doen cn voor gebruik van baar, roef en kleed te laten betalen de f 1.G0 anders voor 't maken van 't graf berekend. Met algemeeiie stemmen wordt daartoe besloten. Adres ingezetenen inzake verpachting wier waarden. Naar ons bleek bestonden de grieven der visschers alhier in hoofdzaak hierin, dat te weinig door de visschers alhier mag worden geleverd, dat slechts f 1 zoogenaamd pakgeld wordt betaald en men op bet overige veel te lang moet wachten. B. W. stellen voor to beproeven onder de bepa lingen der verpachting op te. nemen, dat meer gelijk matig onder de visschers wordt verdeeld de levering van het wier en niet zooals tot lieden de visschers alhier b. v. maar 20 a 25 pakken per schuit mogen leveren legen 60 a 70 door Wieringer visschers en dat de grieven omtrent pakgeld en betaling worden weg genomen. Zooals bleek mocht ter wille van de prijzen slechts een beperkt aantal balen worden geviseht. Na een vrij langdurige discussie wordt eindelijk overeenkomstig dat advies besloten Bedoelde circulaire was gesteld in handen van B. W. om praeadvies cn was gezonden door maatschappij «Pliilanlroop". B. W. achtten verzekering bij een particuliere maatschappij minder gewenscht en achtten opname der gemeente-ambtenaren in liet Rijkspensioen fonds voor burgelijkc ambtenaren meer gewenscht. zoodat besloten wordt dc pogingen daartoe te steunen. Niets meer te behandelen zijnde en niemand liet woord meer verlangende, wordt de vergadering gesloten

Texelsche Courant | 1899 | | pagina 5