Hoofdelijke Omslag. Neemt de proef. Ten strengste verboden Stuiverszeeppoeder De firma W. F. Stoel Zoon, GROOTE "UTTLOTING. Bank van Leening. versche KOEMELK, A. SPANJAARD, Alkmaar, Stemmen, verhuren, ruilen, repareeren. Muziek van alle uitgaven. Stuiverszeep Sultanepoeder Voor de a. s. aanneming Trekking beslist 17 Mei. landbouw, Ijandel ïjijverheid. Langeveld de Rooi). Een BOVENHUIS, twee kamers en een keuken, Attentie s. v. p. Feuilleton. G ewetenswroeging. Piano's, Huis- en Kerkorgels. 2 flinke JONGENS Te huur: voor de fijne AA'asch, Bad en Toilet. 'C voor de gewone Wasch Schoonmaak w m i te Alkmaar, 3 Kamgarens, Graniets en fijne Buksking. Ph. VLESSING. VENNOOTSCHAP Elegante Berliner Landauer, bespannen met 2 paarden, geheel opgetuigd. Bewijzen van Aandeel f l.~ desverkiezend aan buis bezorgd. het doen van boodschappen en het meenemen van pakjes. De SECRETARIS van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat afdrukken van het kohier van den Hoofdelijken Omslag'voor (lie Gemeente dienst 1900, van af 26 dezer ter Secretarie verkrijgbaar zijn tegen betaling van 15 cent per exemplaar. Texel, den 21 Maart 1900. De Secretaris voornoemd, J. A. WESSTRA. EIEREN te zoeken of te loopen door of in de Staats Duin en Mientgronden van perceel 11. De pachter PIETER J. ZUTPHEN. levering- van en reparatie aan ieder instrument van elk fabrikaat. lS: voor de gewone Wasch, Keuken en Huishouding. rX i&i5 belast zich gaarne met het bouwen van MOTOR SCHEPEN en het plaatsen van MOTOREN van verschillend fabrikaat in bestaande vaartuigen. bericht ondergeteekende een ruime keuze in voorraad te hebben, als dames zwarte gewerkte stoffen, prachtige fijne zwarte tibetlis. Voor Heeren-Costumes Ook worden de heeren-costumes naar maat aangemeten geleverd. Verder de nieuwste modellen Hoeden, Half hemden, Dassen, Manchetten enz. Contant 5% korting- Aanbevelend, hoogachtend, UEd. Dw. Dr., voor Gevestigd te Amsterdam, Gebouw „Mercurius", Prins Hendrikkade 20-21. HOOFDPRIJS No. 1. No. 2. Elegante Coupé, bespannen met een paard, geheel opgetuigd. No. 3. Automobiel, model" Victoria (van de fabriek „de Hinde" te Amsterdam.) No. 4. Tilbury met 1 paard, geheel opgetuigd. No. 5. Boerenwagen met 1 paard. y oorts: Paarden,Landbouwwerktuigen,Pia nino's, Seraphineorgels, Dames Heerenrijwielen („de Hinde"), Dames- en Heerenhorloges, Sehrijf- bureaux, Tuigen, Goud- en Zilverwerken, Lin nenkasten; en verder: voorwerpen op 't gebied van Landbouw, Handel en Nijverheid. naar buiten tegen toezending van postwissel (A f 1.05) verkrijgbaar bij De VERKOOPIN G der niet afgeloste panden, van de Gemeentelijke Bank van Leening te Texel, zal plaats hebben in de eerste helft van April a. s. Gelegenheid tot aflossing bestaat alsnog tot 1 April a. s. alle werkdagen van 9 uur des morgens tot 6 uur des namiddags, doeb speciaal op Maandag en Dinsdag. HET BESTUUR. HUGHS'* De ondergeteekende bericht dat van af 20 Maart dagelijks bij hem verkrijgbaar is SIJBR. KEIJSER Sz., Gasthuisstraat. Ter snelpersdrukkerij van LANGEVELD DE ROOIJ kunnen terstond plaatsing bekomen om in bet drukkersvak te worden opgeleid. voorzien van alle gemakken. Te bevragen bij R. J. AVITTE, Warmoesstraat, den Burg. Dagelijks te bezichtigen mits belet vragende bij de bewoners. Ingezetenen van BERG en AVAAL zij bericht, dat ondergeteekende zich belast met Nette en billijke behandeling. Aanbevelend, I». H. MANTJE, Meikslijter. Bestellingen bij zich aan huis tot 's morgens 7 uur, te den Burg bij T. Flens, Nieuwstraat, tot 's morgens 9 uur. Is op verzoek ook genegen dagelijks aan huis te komen, bij hen die zulks verlangen. ROMAN. 27. Hoofdstuk VI. Geheel zeker, antwoordde ik zeer beslist. Hij zou ten minste ten opzichte van dit geval gerust zijn. En bij was gerust. De dood van een reeds zoo ouden man kon hem, den geneesheer, niet bijzonder aandoen en daar bij al bet mogelijke voor hem bad gedaan en bovendien meende, dat zijn plaats vervanger reeds onderweg was, had hij bij het verlaten van bet huis zeker eene gedachte, nl. zoo spoedig mogelijk het station te bereiken. Zijn laatste woord was Gij schrijft mij natuurlijk. Mijn adres is „Dokter Kleiber, ten huize van den officier van gezondheid, Tolpen." Ik beloofde hem te schrijven. Hij liep haastig, bijna in een draf weg. Ik keerde weer naar de ziekenkamer terug. Wanneer de andere dokter nu maar spoedig komt, 'k heb zoo'n angstig gevoel. Met deze woorden ontving mijn moeder mij. Ook ik was niet op mijn gemak, ging Joban Holm verder. Wanneer Caserti nu eens niet kwam Niet bij tijds kwam Die gedachte mocht ik mijne moeder niet laten merken. Ik troostte baar en wij ver pleegden den ouden beer volgens Kleiber's aanwijzingen. Ondertusschen wachtten we vol ongeduld op de komst van Caserti. Om negen uur vijf minuten bad Kleiber bet buis verlaten en juist twee uur later stierf de oude heer. Hij was een oogenblik bij bewustzijn gekomen en trachtte te spreken. Hij beeft ons bepaald berkend, de sprekende uitdrukking zijner oogen bewees dat, en hij beeft ons ook nog iets, dat bij zeker van groot gewicht vond, willen zeggen. Hij had zijn tong echter niet meer tot zijn dienst. „Neemt", meende ik uit de geluiden, die bij voorbracht, te verstaan, maar wat hij met dit woord heeft willen te kennen geven, konden wij niet vatten. Eene nieuwe stroom bloed steeg naar zijne hersenen, daarop vertrok het gelaat en viel zijn hoofd achterover. Zijn hart bad opgehouden te kloppen, daarvan overtuigde ik mij. En steeds, steeds wachtten wij nog op Caserti. Het werd twee uur in den morgen. De dokter was er nog niet. Het lijk was reeds ijskoud. Nu is alles uit, nu zullen wij spoedig bedelaars zijn. Wie zal mij met mijn ziek lichaam nog in dienst nemen En jou salaris is immers nog niet eens voor jou en vrouw en kind voldoende. O, had hij niet voor ons kunnen zorgenHij zou daarmee immers niemand benadeeld hebben. Hoe dikwijls beeft hij mij niet gezegd, dat hij geen bloedverwant meer op de wereld bezat. Zoo jammerde mijne moeder, niet vermoedend, welke gedachten zij daarmee bij mij verwekte. Als een bliksemstraal was bet' denkbeeld bij mij opgekomen, dat volstrekt niet alles behoefde uit te zijn, dat wij ons, daar de doode ons niet meer kon helpen, ons zeiven moesten helpen. Wie behoefde te weten, dat de oude heer dood was Kleiber wilde immers in geen geval terugkeeren en slechts hij was te duchten, Anders betrad toch geen vreemdeling het huis. En zoo ik mijne moeder had kunnen mis leiden hoe veel gemakkelijker kon ik dan niet voorbijgangers misleiden. Een beetje blanketsel, zijne muts, zijne kamerjapon en de oude heer kon zich af en toe nog voor het raam vertoonen. Wij echter wij waren zijne erfgenamen. Langzaam, heel langzaam stelde ik mijne moeder het plan voor, dat ik met een gloeiend hoofd bad verzonnen. Hoe ik er haar toe overhaalde, dat te be schrijven bespaart ge me zeker wel, mijnheer. Wat doet eene moeder niet voor baar kind? De mijne offerde baar zuiver geweten, hare gemoedsrust voor mij op, voor mij, die zonder de verzonnen hulp te gronde moest gaan. Het beeft echter veel moeite gekost om de arme ziekelijke en dus niet juist veerkrachtige vrouw voor mijn plan te winnentoen zij echter besloten was met mij te doen, wat ik in dien nacht als ons eenig heil beschouwde waren er nog slechts een paar woorden toe noodig om het over de wijze van uitvoering van ons voornemen eens te worden. Achter in den tuin is een door pijnboomen gevormd rondeau, hetwelk aan alle kanten voor het oog verborgen is. Daar begroeven wij den ouden heer. Vroeg in den morgen begaf ik mij nog eens naar dokter Caserti. Ik moest toch weten waarom hij niet gekomen was of dat bij mogelijk nog wilde komen. Dat was niet het geval. Op de trap kwam mij een dienstmeisje tegen, hetzelfde meisje, hetwelk ik den vorigen avond het adres gaf, Zij ontstelde toen zij mij zag en strekte vervolgens afwerend de handen naar mij uit. Om 's hemelswil, ga niet naar boven, mijnheer, maak mij niet ongelukkig, fluisterde zij mij bleek van angst toe en tastte daarbij in den zak van hare japon. Ik wist oogenblikkelijk wat er gebeurd oi liever wat er niet gebeurd was. Gij hebt het adres, dat ik u gegeven heb, niet aan uw meester overgebracht, vroeg ik met hijgenden adem. Zij gaf toe, dat het zoo was, Haar minnaar had bij de poort op haar gewacht, Dat was hare verontschuldiging. Ik liet mij het strookje papier weer terug geven. Het was nog evenzoo gevouwen, als ik het gevouwen had. Blijkbaar had nog niemand het adres, dat ik daar op had geschreven, gelezen, anders zouden zich wel bij een later, achteloos dichtmaken, nieuwe vouwen hebben gevoegd. Maar toch nam ik nog eene proef, Zend ons dan ten minste nu uwen meester, zeide ik, schijnbaar verontwaardigd, in waarheid echter vol spanning, wat zij daarop zou ant woorden. Zij stak hare handen naar het briefje uit. O, gaarne, gaarne, maar zeg hem niets van mijn vergrijp, hetwelk, naar ik vurig hoop, geen al te ernstige gevolgen heeft. Zij kende dus ons adres niet. Ik deed, of ik van gedachten was veranderd, stak het papiertje in mijn zak en beval haar, in haar eigen belang, over de geheele zaak het stilzwijgen te bewaren. Daarop begaf ik mij naar ons tehuis. Het eigendom van den heer Hermans werd werkelijk ons tehuis, maar een droefgeestiger, ellendiger heeft nog niemand bezeten. Mij moesten daar een graf bewaken en in eiken hoek zagen wrij den ouden heer. Ik was toen nog tooneelspeler van beroep en aan een theater verbonden, maar sinds ik de rol van den ouden heer op mij had genomeui had ik een afkeer van mijn vroeger zoo geliefd beroep gekregen. Ook hinderde het mij, da' ik zoo ver van mijn moeder af was en zij alleen in het spookachtig stille huis woonde. (Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGEYELD DE ROOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4