Voor de schoonmaak. een vette Koe. Publieke Verkoopiug Verboden eieren te zoeken op de Bunders en Zalkbol. J. H. MOOJEN, Makelaar te Texel J. H. MOOJEN, Makelaar, Het HUIS let TÜIN en Nieuwe en gebruikte Meubelen. DIENSTBODE. landbouw, Ijandel nijverheid. GROOTE UITLOTING. Langeveld de Rooij. Een BOVENHUIS, twee kamers en een keuken, Voor de a. s. aanneming Feuilleton. G e wetenswroeging. publiek verkoopen: 2 flinke JONGENS J. J. KUIJPER. Trekking beslist 17 Mei. Te huur: Stalen van Kamgaren, Te koop zal op Woensdag- 28 Maart 1900, 's avonds 7'/j ure, in 't Hotel „de Lindeboom" a/d Burg ten verzoeke van den Heer "W. "Wuis 1. HUIS en ERF in de "Weverstraat a/d Burg, waarin eene Kaasfabriek is gevestigd geweest. 2. Annex WOONHUIS en ERF, bewoond door de Wed. D. Lemstra. 3. SCHUUR en ERF, achter genoemde perceelen. Samen groot 3 aren 20 centiaren. Eerst afzonderlijk daarna gecombineerd Alle gewensckte informatiën worden ten kan tore van genoemden Makelaar verstrekt. zal op Woensdag' 28 Maart 1900, 's avonds 7'/j ure in het Hotel „de Lindeboom" a/d Burg publiek verkoopen: in den Binnenburg a/d Burg, thans be woond door den Heer P. P. Boon. Informatiën bij den Makelaar verkooper. J. H. MOOJEN, Makelaar, zal op Donderdag' 29 Maart, namiddags 2 ure, in het locaal „de Vergulde Kikkert" a/d Burg publiek verkoopen'. NIEUWE en GEBRUIKTE MEÜ- fJi BELEN, waaronder Tafels, Stoelen, pS Kasten, Ledikanten, 2 Piano's en wat meer zal worden aangeboden. Goederen kunnen ten verkoop worden bij gevoegd. De goederen zijn op den verkoopdag van af 10 ure 's morgens te bezichtigen. Mevrouw WAGEMAKER vraagt tegen 1 Mei eene flinke Zich persoonlijk aan te melden. Ter snelpersdrukkerij van LANGE VELD DE ROOIJ kunnen terstond plaatsing bekomen om in het drukkersvak te worden opgeleid. ONTVANGEN Borstelwerk, Straatbezems, Zeemleer, Spon zen, Dweilen, Poetsgoed, Mattenkloppers, enz. Verder een groote partij Karpetteu, Wollen- en Zeilloopers, Vloerzeil, rollen fijne en grove Matten, Ruige en Cocos-Voordeurmatten, Kamer deurmatjes, en Kleedjes, enz. Alle prijzen zijn zoo laag mogelijk. Met aanbeveling, Handel inStoelen, Tafels, Kasten, Spiegels, enz. Bij partijtjes franco over Texel. VENNOOTSCHAP voor Gevestigd te Amsterdam, Gebouw „Mercurius", Prins Hendrikkade 20-21. HOOFDPRIJS No. 1. Elegante Berliner Landauer, hespannen met 2 paarden, geheel opgetuigd. No. 2. Elegante Coupé, bespannen met een paard, geheel opgetuigd. No. 3. Automobiel, model Victoria (van de fabriek „de Hinde" te Amsterdam.) No. 4. Tilbury met 1 paard, geheel opgetuigd. No. 5. Boerenwagen met 1 paard. V oorts: Paarden,Landbouwwerktuigen,Pia nino's, Seraphineorgels, Dames Heerenrijwielen („de Hinde"), Dames- en Heerenhorloges, Schrijf bureaus, Tuigen, Goud- en Zilverwerken, Lin nenkasten; en verder: voorwerpen op 't gebied van Landbouw, Handel en Nijverheid. Bewijzen van Aandeel f 1.-- naar buiten tegen toezending van postwissel (li f 1.05) verkrijgbaar bij voorzien van alle gemakken. Te bevragen bij R. J. WITTE, Warmoesstraat, den Burg. Dagelijks te bezichtigen mits belet vragende bij de bewoners. P. C. MAAS. Een uitgebreide collectie Cheviots, Buckskings, effen en gewerkte zwarte en gekleurde Japonstoffen, witte goederen, enz. in de goedkoopste, zoowel als fijnste soorten. Aanbevelend, G. KIKKERT, Gravenstraat. Te bevragen bij P. Pz. BREMER. bericht ondergeteekende een ruime keuze in voorraad te hebben, als dames zwarte gewerkte stoffen, prachtige fijne zwarte tibetlis. Voor Heeren-Costumes Kamgarens, Graniets en fijne Buksking. Ook worden de beeren-costumes naar maat aangemeten geleverd. Verder de nieuwste modellen Hoeden, Half hemden, Dassen, Manchetten enz. Contant 5°/o korting- Aanbevelend, hoogachtend, UEd. Dw. Dr., Ph. VLESSING. ROMAN. 28. Hoofdstuk VI. Ik bezocht mijne moeder dus, zoo dikwijlsik kon. Bij zulk een bezoek, tijdens hetwelk ik, als altijd, allerlei zwaar werk voor haar bad verricht, vatte ik kou en kwam met eene hevige koorts bij mijne vrouw terug. Ilelene, zoo beet mijne vrouw, hield mij, sinds Hermans' dood voor diens erfgenaam. Dit sprookje verloor zijn recht van bestaan in de dagen van mijn ziek zijn. Mijn verwarde koortsphantasiën verrieden haar de ware toedracht der zaak. Zij werd onze medeplichtige, dat wil zeggen, zij vond niet den moed ons te verraden, ons veroordeeld te zien en daarmee ook ons ziekelijk kind en mijne plotseling schier oud geworden moeder tot den bedelstaf te brengen. Zij besloot ter wille van mijne moeder in het vreeselijke buis te trekken. Daar leeft zij, evenals wij, al bet eenigszins ontbeerlijke ontberend, ons troostend en het graf van den ouden beer tooiend, het treurige leven van eene edele vrouw, die zich ter wille van hen, die zij liefheeft, alles ontzegt, wat een menscbenleven aangenaam maakt, ja zelfs van de achting voor zich zelf afstand doet. Zij wist, dat er voor ons aan geen ontkomen uit het net te denken viel, hetwelk wij zelf over ons heen hadden getrokken. De liefde van haar zoon en de zekerheid, dat het onrecht matig verkregen geld hem ten goede zou komen, dat waren sinds bijna twintig jaar de eenige lichtpunten in haar leven. Ach, zij is waarlijk reeds meer dan genoeg gestraft voor het beetje schuld, dat op haar valt. Uitgeput hield Holm op. De rechter van instructie beschouwde hem met onverholen deelneming. Lackner de ge bochelde klerk, zuchtte hoorbaar. Is uwe vrouw nu ernstig ziek vroeg de heer Striegler. Zij verloor haar moed en daarmee ook hare kracht, toen Gottfried, onze zoon, dien wij om zeer verklaarbare redenen sinds zijn zevende jaar ver van huis hadden gehouden, voor dezen Kerstmis zijne thuiskomst aankondigde. De angst voor hetgeen nu zou moeten komen, knakte hare gezondheid. Zij werd dagelijks slechter, doch weigerde hardnekkig alle genees kundige hulp. Sinds gisteren echter staat de bezitting van den heer Hermans voor iedereen open, die verlangt binnen gelaten te worden. En boe ging het indertijd met dokter Kleiber Schreeft gij hem Zeker. Hij zou zonder brief zeker niet tevreden zijn geweest. Ik liet het wonder gebeuren, waarop hij had gezinspeeld en schreef ook, dat dokter Caserti verhinderd was te komen en dat ik een anderen dokter had gehaald. Dokter Kleiber wras gerustgesteld en zeker door al het treurige, dat hij zeiven ondervond, ver flauwde zijne belangstelling in dit geval, zoodat onze briefwisseling van korten duur was. Holm sprak nog toen er aan de deur werd geklopt. Binnen, riep de rechter en zijn gelaat drukte eenige verwondering uit, toen John een beetje haastig en blijkbaar opgewonden de kamer binnentrad. Zijt gij hier nog altijd, John zeide hij, terwijl hij opstond. Ik ben intusschen op mijn kantoor geweest, antwoordde John en voegde er met een eigen- aardigen blik op Holm bij„en heb daar de voor mij aangekomen stukken en brieven ingezien. Dit zal u en zeker nog een paar anderen interesseeren. Aldus op levendigen toon zoo sprekend, stelde hij den rechter van instructie een telegram ter hand. Het was een omvangrijk telegram. Ah, riep de heer Striegler, nadat hij een blik op de onderteekening had geworpen en het uitvoerige draadbericht had gelezen. Hij was evenals John, die hij een stoel had aange wezen, gaan zitten. Doch nu staat hij weer en strijkt zich, alsof hij zijne gedachten wil ver zamelen, over zijn breed, hoog voorhoofd. "Vervolgens treedt hij op Holm toe, ziet hem met een zonderlingen, schitterenden blik in de oogen en zegt, hem de hand op den schouder leggend Komen we tot het eind. Gij zijt hier vrijwillig gekomen, om ons mee te deelen, dat gij voor twintig jaar heimelijk een mensch hebt begraven, en dat gij sinds dien tijd diens nalaten schap als uw eigendom hebt beschouwd. Dat het verzwijgen van Hermans' dood, zoowel als het heimelijk begraven van zijn lijk, reeds lang verjaard zijn, weet gij't is nu te hopen, dat gij bewijzen kunt, dat gij indertijd moeite hebt gedaan Caserti bij den zieke te halen, want dan zal niemand u kunnen bewijzen, dat Hermans, wiens overblijfselen men natuurlijk opgraven zal, een onnatuurlijken dood stierf. Is dat zoo, dan zou in dat opzicht deze zaak afgedaan zijn. Maar ik ben nu nog schuldig aan het bedrog, dat ik tot dusver heb gepleegd en aan het mij toeëigenen van eens anders eigendom en reeds daarom alleen moet gij mij laten gevangen nemen, mijnheer, ging Holm bijna gelaten voort en voegde nog bij zijne droevige woordenMaar nietwaar, het is toch zeker dezen heer, die zich zoo onuitsprekelijk goed jegens ons betoond heeft en die mijn verdediger wil zijn, wel vergund, mij te zeggen, hoe het met mijne vrouw gaat en hoe mijne moeder en mijn zoon het maken Holm's droevige oogen zagen John smeekend aan, die er in dit zoo aandoenlijk oogenblik bijna opgeruimd uitzag, wat volstrekt niet bij de omstandigheid scheen te passen. Had hij dezen zoo haastig gevonden vriend reeds weer verloren? Vertrouwde niemand hem meer? Verachte deze hem ook reeds zoo diep, dat daardoor het medelijden in hem was gestorven Holm begreep hem daarom niet meer en in toenemende onrust zeide hij Mijn God, hoe zwaar heb ik reeds voor deze zonde moeten boeten? Zoo is het, bevestigde de rechter droog. Gij hebt eene schuld op u geladen, die natuur lijk boetedoening verlangde, die boetedoening, die het wakkergeschudde geweten vrijwillig volbrengt, en het is nog wel mogelijk, dat gij nog eene andere straf zult moeten ondergaan, maar, wanneer dit papier gelijk heeft, dan zijt gij reeds te zwaar gestraft door de gevangenschap, welke gij en .de uwen vrijwillig twintig jaar lang op u genomen hebt. Doch voor 't oogenblik is er nog niets beslist en moet gij u in eene preventieve hechtenis schikken. Onderteeken uwe bekentenis en volg dan dezen heer. Na gescheld te hebben was een beambte in de kamer van den rechter van instructie verschenen, met wien deze eenige woorden wisselde en die daarop den geheel verbijsterden Holm verzocht hem te volgen. Eenige minuten later zat hij in een kale kamer aan een tafel en keek om zich heen. Dus zoover was het met hem gekomenBij was een gevangene. Een gloeiende blos bedekte zijne wangen, brandende tranen schoten hem in de oogen Snikkend verborg hij zijn gelaat in de handen, Slot volgt.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texel. iii»i fc -"JO 7 7

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4