siyi ^™EEL 30 CENT. BON! HOOI Voor de schoonmaak! Publieke Verkooping. G. J. 0. D. DIKKEES, Een HUK, waarin zadelmakerij en vergunning Twee afgebakende perceelen bouwterrein prijzen, kan een ieder. Geprezen worden bewijst voortreffelijkheid. Het slimme Transvaalsche Boertje, Pleging's bereide verf in. bussen. Feuilleton. TWEE VROUWEN gfij. Ü-I.V ICLEyÊLAND's! De TRANSVAAL-BON De Boeren met Engeland. Ph. VLESS1HG. Wed. S. C. POHGER. Spekslagerij „De Beurs". f\leem proef van 3 Ü2 I .sSfr- Is^SS EGGSMEALor solied Depothouder gevraagd. voor de lezers van dit blad. 30 cent s^ec,^':s fraaie uitgevoerde prentenboekvoor het mooiste boek over den Oorlog van LANGEVELD DE ROOIJ. Droge en bereide Verfwaren, Terpentijn, Oliën, Lakken, Vernissen, Blackvarnish, Muurzwart, Kwasten enz. PREVIA. PRIMA C. VISSER, Slager. Cocksdorp. C. WITTE Jz. Het Bestuur der Bank van Leening te Texel brengt ter algemeene kennis, dat op Donderdag, 26 April 1000, des namiddags 2Va uur in het hotel „de Lindeboom", de openbare verkooping zal plaats hebben van al de op dat tijdstip nog niet ingeloste panden. De te verkoopen voorwerpen voor het meeren- deel bestaande uit gouden en zilveren artikelen, zullen op den dag der verkooping' in bovenge noemd hotel voor een ieder ter bezichtiging zijn nedergelegd van des middags 12 tot l1/, uur. HET BESTUUR. Notaris te Texel, zal, op VBIJDAG 27 APBIL 1900, 's avonds 7'/, uur, in het Hotel „de Lindeboom" a/d Burg op Texel, ten verzoeke v'd Heer P. Jz. BOON publiek verkoopen: met erf aan den Binnenburg te Den Burg op Texel Sectie K, nommer 1097 groot 72 Centiaren. gelegen aan de N ieuwstraat te Den Burg, achter het winkel- en woonhuis van verkooper. Aanvaarding 1 Mei 1900. liet huis en bouwterreinen zijn te bezichtigen Donderdag a. s., 's morgens van 11 tot 12 uur. GEDEPONEERD HANDELSMERK d ct o Lij rf' bH O t-o bi"4 2 ."d9 O H Is het eeuigste kraebtvoeder waardoor ruim 230 eieren, per kip in't jaar verkregen zijn, of van 18 vastzittende kippen van 1 Jan. tot 31 Dec. '99 4041 eieren k 3Vs ets. f141.431/, Voedingskosten 1 cent per dag en per kip- 64.70 Winst in een jaar op IS kippen f 75.73'/, Zie belangrijke mededeeling in Algemeen Handelsblad' 21 Jan. \ietnvs v. d. Dag 22 Jan. Nieuwe Rott. 25 Jan. Telegraaf 27 Jan j.l. en in de Voedermethode. Vervangt alle dure kuikenvoeders.'''' Vraagt gratis Voedermethode en Attesten. Waar geen Depóthouder is, is levering recht streeks door: Hoofdagentschap van Cleveland's Egg'smcal, Barneveld. Voor TEXEL wordt een groot, folio plaatwerk voor ouden en prenten boek voor de kleinen, geestige illustraties en leuke, aardige bijschriften. Hierin ook de grap pige MUILEZEL-HISTORIE. Hoezee voor 't Boertje van Transvaal! Dat England nu zijn list betaal! Als Britsche trotsch van woede barst En Bhodes op zijn tanden knarst. En, zoo het onrecht toch verwint, Ja, vrijheid wreed aan banden bindt, Dan moog' een volgend Boerenzoon! De Wreker worden van dien hoon. Eens zal het recht door Englands val, Weêr zegevieren overal. Die dag, o breek hij spoedig aan! Én kroon' der Boeren leeuwenvaan! Geheel Éuropa viert dan feest, Als Englands macht er is geweest! Een nieuw pas verschenen gloednieuw boek inplaats 60 ct. thans voor de lezers van ons blad slechts 30 cent. is ondergeteekende ruim voorzien van Karpet ten, Vaste Kleedengoed, Loopers, wollen en zeil, Matten, Kleedjes, Vitrages, Banden, Koorden, Gordijnkatoen en Gordijnfranje en Kant. Tevens ruim voorzien van de nieuwste Zomer mantels. Contant 5°/o korting. Aanbevelende, UEd. Dw. D., Verkrijgbaar bij Prima kwaliteit. Concurreerende prijzen. Gerookte Ham, Boterhamworst, Rookworst en Leverworst. Aanbevelend, Voorradig en verkrijgbaar bij Staalkaart en prijscourant gratis op aanvraag. TE KOOP, bij voorkeur bij heele of halve klamp. Te bevragen bij H. FLEjVS, Burg-Texel. rffwvA -li im n jacme»na— 2. Eensklaps vertoonde zich van achter een zwarten rotshoek een wit spooksel, bij welks aanblik het mij koud over den rug liep. Het was de mistIn een oogwenk had hij ons omhuld, zoodat wij geen drie pas ver konden zien. Opeens gleed de heer uit op een gladde plek ik zag hem een eind over het spiegel gladde ijs schieten, daarna hoorde ik een zwaren val. Gelukkig was hij niet in een gletscherkloof gegleden, maar de zaak was toch al erg genoeg. Toen ik bij hem kwam, lag hij languit op het ijs en verroerde zich niet. Het was nog niet geheel donker en ik zag, dat hij hevig bloedde uit een wonde aan het hoofd. Ik vermoedde, dat hij op den stalen steenhamer gevallen was, dien hij in de hand hield. Ik haalde mijn zakdoek voor den dag, doopte dien in ijswater en wiesch hem het bloed van het hoofd. Daarna goot ik hem een paar druppels ijswater tusschen de lippen. Eindelijk gaf hij weer teekenen van leven. Ik drukte hem een ijskouden doek tegen den gewonden slaap. „Paula, ben jij het vroeg hij en sloeg de oogen op. Verwonderd keek hij om zich heen en vroeg waar hij was. „Op de gletscher," antwoordde ik Hij beproefde op te staan. We moesten nu terug, maar ik kon ten gevolge van de mist den terugweg niet vinden. Bij elke schrede liepen wij gevaar van in een gletscherkloof te storten en we zagen ons genoodzaakt te blijven waar we waren. We gingen een vreeselijken nacht te gemoet, zonder dekens, zonder proviand. De heer had nu berouw dat hij mijn raad niet gevolgd hadmaar er was nu niets meer aan te doen. Nu en dan hernieuwde hij denijsom- slag om zijn hoofd en gaf ik hem een slok brandewijn Ik zelf trachtte mij zoo goed en zoo kwaad als het ging te verwarmen, door met de armen te slaan en met de voeten te stampen. Bovendien zorgde ik niet in te slapen en hield ook den heer wakker. Na verloop van een paar uur, het moet zoo omstreeks middernacht zijn geweest, zeide de heer met zwakke stem „Albini, ik zal den nacht niet overleven. Ik zou gaarne een paar regels aan mijn vrouw willen schrijven, maar het zal in het donker niet gaan. Ilc herinnerde mij, dat ik in mijn tasch nog een stukje waskaars had, en het gelukte mij dat aan te steken. De heer schreef nu met bevende hand een paar regels op een der bladen van zijn notitieboek. „Hier," zeide hij toen, „breng dit en mijn geld aan mijne vrouw in Montreux, zij zal u een goede belooning geven." Hij reikte mij zijn portefeuille, leunde achter over en sloot de oogen. Het kaarsj e, dat ik in de hand hield, ging uit en wij bevonden ons opnieuw in het donker' Ik kan u verzekeren, dat, ondanks de koude, het angstzweet mij uit brak, toen ik den gewonden heer hoorde rochelen. Zijn handen waren ijskoud. Toen het eindelijk begon te schemeren, zag ik, dat hij dood was. Ik ging naar de herberg om hulp te halen en zoo hebben we hem hier gebracht." Zoo luidde ongeveer de verklaring van den gids, welke met behulp van den kellner als tolk in het Fransch vertaald werd en op papier werd gebracht. De officier van justitie schudde echter onge- loovig het hoofd. Hij verzocht den gids de brieventasch en de geldbeurs van den veronge lukte af te geven. Jozef Albini haalde nu uit zijn tasch een zware beurs, maar de portefeuille met het notitieboekje, waarin de overledene de afscheids- regels aan zijn vrouw zou hebben geschreven, had hij niet meer. Dat moet op den gletscher zijn blijven liggen," zeide de gids. - We hebben hier waarschijnlijk met een zeer slimmen gauwdief te doen, fluisterde de officier van justitie in 't Fransch zijn secretaris toe. Me dunkt, de zaak is duidelijk genoeg: die man heeft den vreemdeling vermoord met de ijsbijl, om in 't bezit der portefeuille met bankpapier te komen, en nu spelt hij ons dat romannetje op de mouw." De veldwachter kreeg bevel den berggids Jozef Albini als verdacht van moord in ver zekerde bewaring te nemen. De gletscherbijl waaraan de bloedsporen te zien waren, werd door de justitie in beslag genomen. Zoo alleen, mevrouw W aar is de professor Och, mijn man zeide, dat hij dit luie hotelleven niet langer kon uithoudenhij ging aan het werk. Hij kon niet langer stilzitten. En waar is hij heen Naar Savoye. Ik wilde met hem mee; maar hij beweerde, dat hij wetenschappelijke onderzoekingen te doen had, waarhij zijn vrouw hem in den weg zou loopen. Wat een dwaas heid, niet waar? Wetenschappelijke onder zoekingen op een huwelijksreis Eu op welken tak van wetenschap hebben die onderzoekingen betrekking hernam de vrager. Ja, eigenlijk heb ik hitter weinig verstand van zulke dingen, maar ik meen mij te herinneren, dat hij zeide de vorming van het gletscherijs te willen vergelijken met die van het polaire ijs. Hoogst interessant Ja, nietwaar? Dit korte gesprek werd gevoerd in een der tallooze pensions aan het meer van Genève. Weinigen kunnen het beter hebben dan de gelukkigen, wier middelen hun veroorloven, gedurende eenige lente- of herfstweken hun kwartier in een dezer aardsche paradijzen op op te slaan. Het pension, waarvan hier sprake is, geleek meer op een vorstelijk lusthof dan op een hotel voor gewone mensehenkinderen. De villa stond midden in een heerlijk park, dat zich tot aan den oever van het meer uitstrekte. Yan ver scheiden veranda's en balkons had men het gezicht op de bloemenpracht. Op een dezer terrassen nu zat een heer, van wien men onmogelijk precies kon zeggen, hoe oud hij was. Tegenover hem zat een jonge vrouw van buitengewone schoonheid. Blijkbaar was het vermelde gesprek haar onaangenaam, want zij maakte er plotseling een einde aan door te zeggen, dat ze toilet moest gaan maken voor het diner. Zij verliet hem, trad het portaal binnen, zette zich in de lift en werd als door geesteshanden naar een der bovenverdiepingen opgeheven. Zoodra ze in haar kamer was, wierp zij zich zuchtend in haar leuningstoel en zeide half luid tot zichzelve Wat wil die man toch van mij Waarom vervolgt hij mij zelfs tot hier Hij kan mij nu toch niet meer van Walter scheiden. Ik ben de zijne en hij is de mijne tot aan het einde mijner dagen Ze haalde een medaillon te voorschijn, dat, aan een kettinkje hangend, in haar kleed verborgen zat en kuste het hartstochtelijk. Stoute man, waarom heb je me niet mee genomen Wordt vervolgd). Gedrukt by LANGEVELD DE B.OOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4