V erliuisd. VERLOVINGS- Kunstmesthandel. J. BIJLOOS' Hoofd Eau de Cologne Voor de schoonmaak! Koloniale- en Grutterswaren, Tabak en Sigaren, Bruiloftsliederen, enz. A. SPANJAARD, Alkmaar, en, verhuren, ruilen, repareeren. Muziekvan alle uitgaven. Verkrijgbaar voor Texel bij P. J. MENS, kopper en barbier, Parkstraat, den Burg. Feuilleton. TWEE VROUWEN Spekslagerij „De Beurs". R. J. WITTE. Ten kantore J. H. MOOJEN, Makelaar, Verkrijgbaar Noord-Hollandsch GRONDCREDIET en Ondertrouwkaarten, Ph. VLESSIHG. Piano's, Huis- en Kerkorgels. J. E. WINKLER. J. BIJLOOS^ Alkmaar. PRIMA PRIMA C. VISSER, Slager. De ondergeteekende bericht dat hij zijne zaak, handel in heeft overgeplaatst van Warmoes straat No. 405 naar de overzijde dier straat No. 461. Zich minzaam aanbevelende, UEd. dv. dr., y. E. WINKLER. Landbouwkalk in verschillende soorten. is door geheel Nederland bekend en beroemd; en met recht, daar dit Fabrikaat sedert ruim 21 jaar heeft bewezen een zeer werkzame en geheel onschadelijke hoofdwassching te zijn, die alle onreinheden van het hoofd doet verdwijnen en de groeikracht van het haar in hooge mate bevordert Onmisbaar voor schoolgaande kinderen. Laat U niet misleiden door namaak, maar eischt op de flacon den naam Prijs per flacon 25, 35 en 50 cent Gerookte Ham, Boterhamworst, Rookworst en leverworst. Aanbevelend, van ondergeteekende worden alle burgerlijke zaken als, het publiek en onderhandsch ver- koopen en transporteeren van vaste onroerende zaken. Verhuren van vaste eigendommen, opmaken van Inventaris, memorie van successie, boedel scheiding, contracten, ontwerpen van testamen ten, plaatsen en bezorgen van gelden tegen hijpothecaire zekerheid, verstrekken van geld op handteekenicg met borgtocht, op solide en billijke wijze behandeld. Verzekering' geslotenop het leven, tegen brand en bliksemschade, spiegelruiten, schepen en vaartuigen varende op alle wateren van Neder land, België 'en op den Rijn tot Mannheim, verzendingen van geld en andere waarden per postkoopmansgoederen per schip, boot of'spoor naar alle werelddeelen, alles op vaste en con- curreerende premiën. Effecten verkocht en ingekocht, prolongatiën bezorgd, vreemde bankbiljetten en muntspeciën ingewisseld. Coupons, binnen- en buitenlandsche wissels en cheque's verzilverd, wissels geïncasseerd, alles met directe afrekening en betaling. Bij verkoop jdesverlangd directe betaling tegen rentenvergoeding. Texel, Burg, Weverstraat No. 315. Hoofdagent; Binnel. vaart Risico Sociëteit, ge vestigd te Amsterdam, met bevoegd heid polissen af' te sluiten en te tee kenen. Id. Van de Eerste Nederlandsche Ver zekeringmaatschappij op het leven, tegen invaliditeit en ongelukken, gevestigd te 's-Gravenhage. Agent der Maatschappij van Brandverze kering voor het Koningrijk dei- Nederlanden, te 's-Hertogenbosch. 1(1. van de Onderlinge Nederlandsche Brandwaarborgmaatschappij voor Landbouwrisico's te Amsterdam en Rotterdam gevestigd. Id. voor de glasverzekeriugmaatschap- pij „Prudentia" te Amsterdam. Id. voor de Zuid-IJollandsche Hypo theekbank te Rotterdam. Spreekurena/d Burg, eiken werkdag, van 's morgens 9 tot 's avonds 9 ure, met uitzondering van onderstaande absentiën. a/d Hoorn, eiken Donderdag van 59 ure 's avonds, ten huize van H. JOXKER. te Oudeschild, eiken Vrijdag van 59 ure 's avonds, ten huize van A. de Ruijter. te Oosterend, eiken Zaterdag van 59 ure 's avonds, ten huize van M. Timmer op Verlorenkost. 4% PANDBRIEVEN k 100van het te ALKMAAR. worden spoedig en net tegen billijken prijs geleverd door LAiVGEVKLD BE ROOIJ. is ondergeteekende ruim voorzien van Karpet ten, Vaste Kleedengoed, Loopers, wollen en zeil, Matten, Kleedjes, Vitrages, Banden, Koorden, Gordijnkatoen en Gordijnfranje en Kant. Tevens ruim voorzien van de nieuwste Zomer mantels. Contant 5% korting. Aanbevelende, UEd. Dw. D., W. E. STOEL ZOON, ALKMAAR. 9 Levering van en reparatie aan ieder instrument van elk fabrikaat. MBHBWBMmMMB—IBB— »affiZSEÖZSÏÏZ23E?53B«! 5. Groote HemelDat is niet mogelijk riepen de vrouwen te gelijk. Wat is er gebeurd Hier kun je het lezen, zeide de veldwachter, de courant openvouwend. Ik ben extra bierheen gekomen om het je te vertellen. Katchen rukte hem het blad uit de handen en las nu met halfluide stem „Uit Chamouny wordt gemeld Op de Mer de Glacé kwam dezer dagen een vreemd toerist 0111 het leven. Men vermoedt, dat er een misdaad is gepleegd. De gids, die den veron gelukte vergezelde, Jozef Albini is in hechtenis genomen." Dat had ik niet gedacht van Jozef', bromde de veldwachter. Maar hij is onschuldigriep Katchen doodsbleek. Zoo waar er een G' od in den hemel is Mijn Jozef een moordenaar Neen, dat is niet waar Je kunt die courant houden, zeide de veldwachter. Lees het nog maar eens over, maar je kunt er toch niets aan veranderen. Als dat Chamouny in Frankrijk ligt, wordt hem de kop afgeslagen. Ze maken daar ginds niet veel complimenten. Met deze troostende woorden ging de veld wachter heen. De moeder snikte en jammerde. Katchen las nogmaals het bericht en begaf zich toen naai de deur. Waar ga je heen? vroeg de moeder. Naar Jozef. Maar kindlief U kunt me niet tegenhouden, moeder. Het is mijn plicht, zeide Katchen op vastbesloten toon. Ik vertrek morgen, maar eerst moet ik aan Peter Almen den weg vragen. Peter Almen woonde in de buurt. Hij was Jozefs leermeester geweest en van hem wilde Katchen vernemen, welken weg ze moest gaan om bij haar man te komen. Naar Chamouny wil je? vroeg Peter. Wel, dat ligt een heel eind weg, in Savoye, vlak bij den Mont-Blanc. Dan ga je eerst naar Interlaken en dan langs de Thunerseo tot Spiez. Daar sla je links af naar Wimmis en volg je maar de Simmen tot aan Zweisimmen. Daar vraag je don weg naar Saanen, waar de harde honderdjarige kaas gemaakt wordt. Dan kom je over den Sanetc.hpas in Wallis Is het nog verder, vroeg Katchen die aan dachtig geluisterd had. O, ja, je bent er dan nog lang niet. Je loopt dan tot Sitten aan de Rhone en dan langs den straatweg tot Martinach. Daar zullen ze je wel verder terecht wijzen. Maar wat wil je in Chamouny doen Katchen reikte hem de courant en wees op het bericht. Dat is een ellendig geval, zeide hij ernstig. Ik geloof niet, dat Jozef het gedaan heeft. En het raakt niet alleen hem, maar het heqle gilde der gidsen Dat mogen we niet laten zitteu t Katchen was reeds verdwenen, want ze had geen tijd te verliezen. Moeder geef me het geld dat Jozef heeft gespaard. Schreiend haalde de oude vrouw het zakje te voorschijn, waarin zich eenig goud en zilver bevond, bestemd 0111 op St.-Michelsdag de hypo theek af te betalen. Intusschen had Katchen haar Zondagsche kleeren en een paar stevige, met spijkers beslagen laarzen aangetrokken, nam haar bergstok, stak het geld in haar zak en kuste de oude vrouw op beide wangen. Moeder, ik kom terug met hem of in 't geheel niet meer, zeide ze. En ze ondernam den langen, moeilijken tocht, zonder aarzelen, vast besloten haar Jozef' terug te halen. Jozef'Albini zat inderdaad nog steeds gevangen, beschuldigd professor Walter Hoffman uit Moscou vermoord en berooid te hebben. Men had in zijn bezit de aanzienlijke som gelds gevonden, zijn gletscherbijl was met bloed bevlekt, de verongelukte had een diepe wonde in het hoofd, die met een scherp werktuig moest zijn toege bracht, alles tegen hem getuigende omstandig heden. Hij kon zich niet verdedigen, omdat hij de Fran sche taal nietmachtig wasen zijn beweren, dat de professor hem het geld had toevertrouwd 0111 het met zijn portefeuille aan mevrouw Hoffman ter hand te stellen, werd eenvoudig niet geloofd, omdat de portefeuille vermist werd. Ze moet op den gletscher liggen, hield Jozef vol. En ik wil haar gaan zoekenik weet zeker, dat ik haar vinden zal. Maar de rechter wilde daarvan niet hooren, omdat hij vermoedde, dat Jozef zich uit de voeten wilde maken. Zelfs Jozefs voorstel, om zich onder geleide van gendarmes naar die plek te begeven, werd afgewezen. En zoo zuchtte Jozef nu al veel dagen in den kerker. Voordat de doode op het kerkhof'van Chamouny zijn laatste rustplaats had gevonden, was een jonge, schoone vrouw daar aangekomen, had het lijk wanhopend snikkend gekust en omhelsd, zoodat men haar bijna met geweld had moeten weghalon. Ook na de begrafenis was zij in Chamouny gebleven en bracht iederen dag frissche bloemen op het graf. Onder de toeristen, die de hotels en pensions te Chamouny bewoonden, deden inmiddels wonderlijke verhalen de ronde. Er werd verteld, dat de jonge geleerde een adellijke Russische dame geschaakt had en nu op den gletscher als het offer vun de hem vervolgende wraak was gevallen. Intusschen had Katchen ook het doel van haar tocht bereikt. Na een vermoeiende voet reis, waarop zij zich ternauwernood tijd gegund had om te slapen, kwam zij te Chamouny aan en trof daar tot haar onbeschrijfelijke vreugde Peter Almen, die van het gilde der gidsen van het Berner Oberland opdracht had gekregen te onderzoeken, of Jozef Albini zich inderdaad aan moord had schuldig gemaakt. (Wordt vervolgd) Gedrukt bij LANGEYELD DE ROOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4