Kunstmesthandel. Tabak- en Sigarenhandel. Tarwebloem (Hollandsch) Geld verkrijgbaar Voor de schoonmaak! eene helpster Hollandsche Witte Suiker No. 1 FLEUR-VIJGEN (EXTRA GROOT) Amerikaansche Petroleum ZOUT SODA aderen Noordhollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar. Verkrijgbaar: Feuilleton^ De Zaakwaarnemer. KOFFIE No. 1 RUHDYET I.K.S. TARWEMEEL (Eierlandsch) Krenten (Ceplialonia) A. DROS Albzn. Prima oliedunne gezuiverde Stockholmer TEER, Ph. VLESS1NG. J. E. WIHKLER. P. J. ZOETELIEF. Aan de Algemeene Bewaarschool te DEN BURG wordt gevraagd, om met 15 Juni a. s. in dienst te treden, op een aanvankelijk salaris van vijftig Gulden met uitzicht op 4 jaarlijksche verhoogingen elk van f 25. Sollicitaticn worden ingewacht bij den 'Voor zitter W. C. REIJ, vóór den 10 Juni 1900. De ondergoteekende bericht haren mede ingezetenen, dat zij in het huis, vroeger bewoond door Jb. RIJK een winkel in TABAK, SIGAREN, THEE, BORSTELWERK enz. heeft geopend. Beleefd gunst en aanbeveling verzoekende, "Wed. M. BAKKERBakker. Texel, den Burg, "Weverstraat. bij 5 pond 23 cent per pond. bij 10 pond 41 cent per pond. 5 42 bij 5 pond 22 cent per pond. GESMOLTEN REUZEL bij 5 pond 24 cent per pond. bij 5 pond 7 cent per pond. bij 5 pond 5'/s cent per pond. bij 5 pond 12'/„ cent per pond. bij 5 pond 14 cent per pond. SDI IR NA per kistje van 1 pond22'ct. p. kistje. HAVERMOUT (Chicago) bij 5 pond 9 cent per pond. bij 5 Liter 9 cent per Liter. per zakje a 50 pond f 1.55, bij 5 pond 3'/„ cent per pond. bij 5 pond 2 cent per pond. Bovenstaande artikelen uitsluitend eerste kwaliteit bij TEXELSCHE ROOMKAASJES uit de fabriek „de Hoop" te de Waal f 1.15 per stuk. Voor den Burg de alleenverkoop. ."skSBSm Fabrieks- 3: op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg'. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. Agentschap van het J. E. WINKLER. per '/a ton f 10.Prima KOOLTEER f 3.75. Tevens de benoodigde Kwasten. Concurreerenden prijs a contant. Uw Dw., Jb. Ph. BAKKER, Beurtschipper. is ondergeteekende ruim voorzien van Karpet ten, Vaste Kleedengoed, Loopers, wollen en zeil, Ratten, Kleedjes, Vitrages, Banden, Koorden, Gordijnkatoen en Gordijnfranje en Kant. Tevens ruim voorzien van de nieuwste Zomer mantels. Contant 5% korting. Aanbevelende, UEd. Dw. D., m zeeften. maten. Roomkommen. Wolscharen. Waterfilters. Gieters, enz. 8. De firma is jaren lang zoo geweest, zeide de vreemdeling, hoewel hij heeft een zoon, maar dat is een volslagen deugniet, dien hij wel laten mag als compagnon aan te nemen. Hij heeft hem naar Hamburg moeten zenden, omdat hij thuis allerlei kwade jongensstreken uitvoerde, en daar moet hij zich, naar ik hoor, geen haar beter gedragen. Die arme man, zeide de justitieraad. Een goede naam is beter dan goede olie! dacht ik. Nu is mijn naam vandaag voor de tweede maal aan den schandpaal geslagen. Mijn persoon en mijn naam zijn nu beide bier con trabande. Verwenscht noodlot! Ik zweeg den geheelen avond. Waarom zou ik ook niet eens hoofdpijn mogen hebben Ik had er wel reden toe, en nam zeer mismoedig afscheid van het gezelschap. Maar nu komt ge toch eens spoedig bij ons, met mejuffrouw uwe beminde? vroeg het monster, die kort te voren mij mijn goeden naam ontnomen had. Ik had moeite mij goed te houden. Henriëtte lag zeker niet minder op de pijnbank dan ik. Zijn dat geene charmante menschen?" vroeg Johanna, toen zij weg waren. De meisjes hebben mij ook beloofd ten minste een paar malen in de week hier te komen. Maar gij waart van avond stijf en stil neef? Gij verlangdet mij van middag immers zoo vroeg ik. Ik heb mij naar uwe wenschen gericht. Wees altijd zoo gehoorzaam. Slaap well Morgen moet gij weder vroolijk zijn, dat staat u toch beter. Zij stak mij de hand toe ter verzoening. En ik verzoek u morgen voor het ontbijt in het boschje te komen; ik moet u eindelijk eens onder vier oogen spreken, fluisterde Hen riëtte met moeite. Ik drukte haar de hand, die in de mijne sidderdezij wist niet hoe goed ik haar begreep. Dus zijn mijne avonturen nog niet ten einde, zeide ik tot mijzelven, terwijl ik het venster een weinig opende. Zou ik blijven of wegsluipen En de arme Henriëtte verlaten, die die ik toch niet helpen kan; wat baat het of ik langer blijf? ik wikkel mij maar in weefsel van leugens, waarin ik ten laatste mij zal verstrikken. Ik ben tooh genoeg gewaar schuwd, door de galg, mijn goeden naam uit Hamburg, en al den angst, dien ik heden heb uitgestaan. Nu ben ik knorrig, nu kan ik gemakkelijker wegloopen dan morgenavond. Een dag langer in Johanna's gezelschap zal mij de scheiding nog moeilijker maken. En als ik ontdekt word, hoe zal ik mij verontsohuldigen P Met mijne liefde voor Johanna Eene fraaie verontschuldiging waarlijk. Maar ben ik waarlijk verliefd Wat zou mij dat helpen Zou de justitieraad zijne dochter aan een wind buil geven, die zijn eerste intrede maakt met een uilenspiegelstreekaan een volslagen deug niet, gelijk ik van avond nog gehoord had. Ik besloot eindelijk maar naar bed te gaan, en mijne oogen en ooren te sluiten, om niets van het rendez-vous te hooren, dat ten een ure voor mijn venster zou plaats grijpenik hoopte des te spoediger van Hansje te zullen droomen. Het gelukte en toen Thomas den volgenden morgen zijn hoofd door de deur stak en mij voor een langslaper schold, had ik hem wel willen afkloppen, want ik zat juist met Hansje op den schommel. Allen zaten reeds aan de theetafelHenriëtte zag er bleek uit, maar hare hoofdpijn was bijkans over, zij gevoelde nog slechts eenige loomheid Johanna en haar vader plaagden mij onophoudelijk met de vreemdelingen van den vorigen dagen jik moest niet weinig hooren over mijne voorzeggingen van onweder en al de kunsten, waarmede ik de gasten had willen wegjagen. Yan het weder hebt gij niets geen verstand, neef, dat heb ik gemerkt, zeide Johanna, ik zal u op uwen verjaardag een weerglas schenken, dan geraakt ge niet weder in gevaar, u zoo bloot te stellen als gisteren. Wanneer zijt ge jarig? Dat is ouderwetsch, zijn geboortedag te vieren, dat heb ik lang afgeschaft, zeide ik. En nu zou ik hem u nog zeggen Jawel, ik dank u. Wij leven hier nog ouderwetsch en ver zoeken dus ook, dat gij op eiken (verjaardag bij ons overkomt, vervolgde zij. Laat ons uw geheugen eens beproeven wanneer ben ik jarig Den twaalfden November. Dan wordt gij zestien jaren oud. Juist. En Henriëtte, hoe oud wordt die Dat was een verwenscht examen, maar ik had het verdiend. Waarom had ik gisteravond mijne biezen gepakt. Welnu. Henriëtte en vader en moeder P Wij zullen eens hooren, wat gij weet. Wilt gij mij inderdaad in het verhoor nemen Alsof ik een van allen zou vergeten hebbenOp zulke vragen antwoord ik niet. Wanneer wordt men het spoedigst boos Antwoordals men ongelijk heeft. Men kan u volstrekt niet vertrouwen, zeide Johanna. Als het u hindert dat men u vraagt, of gij verloofd zijt, kan het u ook hinderen aan den geboortedag van uw bruid te denken. Denk eens, hij draagt [den verlovingsring niet eens, omdat het hem verveelt op de vragen te ant woorden, die men hem daarover doen kan. Alsof iedereen daarnaar zoo dadelijk vraagt. Somtijds toch, hernam ik. Zoo vraag ik u nu, wat die kleine ring beteekent, dien gij daar draagt Ik was geheel niet wel te moede bij dit gesprek, en wenschte mijzelven honderd mijlen van daar. Als men dat doet, is men een wijsneus, en krijgt geen antwoord, zeide de kleine duivel, terwijl zij bloedrood werd. Zij was boos en begaf zich ter zijde. Kinderen zit gij alweder te harrewarren zeide de justitieraad. Gij kunt niet met elkander overweg, dat zie ik vooruit; gij gelijkt te veel op elkander. Gij vleit mij oomzeide ik. Gave God, dat het zoo was. Volstrekt niet, zeide Hansje. Grillige heeren zijn mij een gruwel. Maar gij zijt mijn liefste niet en dat is uw geluk. Henriëtte is veel te goed, zij zal zich naar uwe lompheden schikkenik wensch u er geluk mede. Henriëtte zag haar smeekend aandat ver zoende haar dadelijk. Zij stond en ging naar haar toe. Om uwentwil zal ik hem door de vingers zien, zeide zij, haar een kus gevende, maar geloof mij, gij bekomt geen dragelijk man aan hem, als gij hem zulke kuren niet afleert. Hij moet leeren op alles te antwoorden, wat hem gevraagd wordt. Henriëtte verborg hare verlegenheid aan den boezem van hare zuster. Hansje reikte mij de hand. Hebt gij berouw, vroeg zij. Yan ganscher harte. "Wilt gij om vergeving vragen en beterschap beloven Ja, dat wil ik, zeide ik en drukte haar eenen vurigen kus op de hand. (Wordt vervolgd). Gedrukt by LANGEYELD A DE ROOIJ, Texel itjn verkrijgbaar bg MelteF

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4