Tabak- en Sigarenhandel. JLeen flinke Dienstbode Voor de schoonmaak! Denk om TANGLEFOOT, Feuilleton. De Zaakwaarnemer. Verkoop Hooigewas. Ge. J. O. D. DIKKERS, C. A. KRAMER, Gevraagd Ph. VLESS1HG. HOUTWOL Bekendmaking. De Hederlandsche Hypotheekbank te Yeendam, Notaris te Texel, zal, op Woensdag' 20 Juni 1900, 's avonds 7 uur, in het Café dm Burg alhier publiek verkoopen: Voor het ALGEMEEN WEESHUIS van Texel, Hooigewas en Nagras van de perceelen: 2 87 00 „de Schans" polder Oudeschild. 1 16 40 „Koeienweid D. Eelman." 1 72 00 „Smallestuk D. Eelman." 144 80 „Weezenland." 8 53 00 „Het Weezenspijk" (in 4 perceelen). 6 88 10 „Haanstuk" Waal en Burg (in 2 perc.) 7 50 90 „Het Kooistuk" (in 3 perceelen). 1 90 80 „Derdepartje." 6 87„Het Waterschip" (in 2 perceelen). 1 00 „Oostelijk Groenstuk." 2 32„Zerkstuk." 166„Prikstuk." 2 66 43 „Ruigedijk tot Sluisje" i 4 17 02 „i^jtott0deKSa£t" Spijkerboeren. 1 13 10 „Het achterste" (voorheen J". REIJ) Huis- en Rijtuigschilder, Behanger en Glazen maker, beveelt zich beleefd in ieders gunst aan. Net werk. Billijken prijs. Spoedige aflevering. De ondergeteekende bericht haren mede ingezetenen, dat zij in het huis, vroeger bewoond door Jb. RIJK een winkel in TABAK, SIGAREN, THEE, BORSTELWERK enz. heeft geopend. Beleefd gunst en aanbeveling verzoekende, Wed. M. BAKKERBakker. Texel, den Burg, Weverstraat. [MEi§S. die met de wasch kan omgaan. Loon naar bekwaamheid. Adres: Grand Café „Central" HELDER. is ondergeteekende ruim voorzien van Karpet ten, Vaste Kleedengoed, Loopers, wollen en zeil, Matten, Kleedjes, Vitrages, Banden, Koorden, Gordijnkatoen en Gordijnfranje en Kant. Tevens ruim voorzien van de nieuwste Zomer mantels. Contant 5% korting. Aanbevelende, UEd. Dw. D., voor matrassen en verpakking, Schapenmerk in rood, groen, zwart en blauw met prima daarvoor benoodigde olie, Carholzuui', ruw en gezuiverd op heele of halve kruiken, Creolin bij de maat of bij kruiken, Naphtaline-knikkers of Crystallen, Rnttekruid in 7< kilo's verzegelde pakjes 3 maal verpakt, chemisch zuiver, Zoutzuur, om stallen en muren te reinigen en het gras tusschen steenen te vernietigen, Bleekpoeder om steenen blank te maken, Zalf voor speenen, Vaseline, prachtig voor wagensmeer en vaste deelen van machines, 20 cent per Va kilo, Machineolie, Middel tegen rotkreupel, Sterk water, Penseelen daarvoor, Bouillie Bordelaise, Vitriool, alles concurreerende prijzen, Eau de Cologne, in 3 verschillende prijzen, eigenfabricaat, Hoofd-Eau de Cologne ook bij de maat ver krijgbaar, zuivere Scheerzeep niet in potten 12 cent per ons, Medicinale zeepen, Zeeppoeder, echt, 6 cent, Perzisch Insectenpoeder, Spuiten. (Vliegenpapier), ze kleeft nog, PLEGING's VERF in bussen, geheel voor 't gebruik gereed, is nog niet op. Wie dus nog mooi wil wezen voor de kermis loope naar P. KUIPER, Binnenburg. Het Bestuur van den polder Eijerland zal op Zaterdag den 16 Juni aanstaande, in het lokaal van de Wed. THOMASSEN te de Cocksdokp des avonds ten 6 uren publiek aanbesteden: 1'. de leverantie en het transport van 60 M3 keislag 2'. Idem Idem 90 grint. 3'. het maaien en schoonmaken van het kanaal, de postsloot en de hoogezandskil. 4*. het teren der poldereigendommen. VERPACHTEN: het GRASGEWAS op de wegen van den polder. Informatiën verstrekt de opzichter. Het Bestuur voornoemd, H. ELENS, Dijkgraaf. J. P. NOORDIJK, Secretaris. neemt in behandeling hypotheekaanvragen tot alle bedragen Rente-vergoeding 4lU a 4%%. Geeft pandbrieven uit 100% k 4%; 95% k 37,%. De agent voor Texel, J. P. NOORDIJK. 8. Zoo, nu is het goed. Vraag nu aan Hen- riëtte om vergeving, omdat gij in haar bijzijn onbeleefd geweest zijt, vervolgde zij en kus haar in alle nederigheid de hand. Zoo, en nu eens den mond. Laat mij zien, hoe u dat afgaat, dat hebt gij nog niet gedaan. De arme Henriëtte werd bij deze gelegenheid bloedrood, en ook ik was niet minder in ver legenheid, want ik gevoelde, dat ik te ver ging. Maar wat moest ik doen? Ik moest het meisje immers wel kussen. Voor zulk een wildeman gedraagt hij zich bescheiden genoeg, merkte Johanna aan, die naast ons mij gade sloeg. Zou men niet denken, dat hij het voor de eerste maal beproefde En daarmede is de vrede gesloten, zeide de justitieraad. En opdat die niet dadelijk weder verbroken worde, zal ik Karei medenemen en hem het nieuwe paard laten zien, dat ik gisteren gekocht heb. Wij zullen eens zien, of hij evenveel van paarden als van de Hamburger komedie weet. Plaag Karei toch niet, zeide zijne vrouw. Gij zult nog maken, dat hij bang voor ons wordt. De een wil hem den almanak laten opzeggen, de ander paarden keuren, nu moest ik hem nog maar over de kookkunst ondervragen. Laat er u niet mede in, KareiMijn man heeft het paard zelf gekocht en als gij niet dadelijk zegt, dat het jong en mooi is en alle mogelijke deugden bezit, dan zult gij hooren moeten, dat gij een domoor zijt. Dat kon wel gebeuren, zeide de justitieraad. Maar het is waar, de vrede is gesloten, dus zal ik doen, alsof ik niets gehoord had. Een uur later zat ik in het boschje met een kloppend hart op Henriëtte te wachten. Eindelijk zag ik haar wit kleedje in de verte. Toen zij mij zag, stond zij stil en veranderde van kleur. Het arme meisje, hoe innig had ik medelijden met haar. Zij kon geen woord uitbrengen ik geleidde haar naar eene bank. Neef! zeide zij eindelijk, het zal u zeker verwonderen, dat ik u zoo heimelijk om een gesprek verzocht heb. Als gij wist, hoe pijnlijk het oogenblik voor mij is, zoudt ge medelijden met mij hebben. Freule ik ben u eene verklaring schuldig, en ik dank u, dat gij mij gelegenheid hebt gegeven... Lieve neef 1 wees niet boos op mijspreek niet op zulk eenen koelen toon, die mij den stap, dien ik doen moet, slechts moeielijker maakt. Ik ben u eene verklaring schuldig, die mij van uwe achting en vriendschap berooven zal. Ik ben zeer ongelukkig. Ween niet, lieve nicht! gij weet niet,hoe diep uwe neerslachtigheid mij treft. Geloof mij, ik wensch even hartelijk uw geluk als het mijne. Het zou mij eene zaligheid zijn, daartoe iets te kunnen bijdragen. Deze woorden, die voor twreeërlei uitlegging vatbaar waren, deden hare tranen slechts te rijkelijker stroomen. Hare tranen beletteden haar te spreken- Yoor alles is raad, vervolgde ik. Bij de gifstigste planten groeit ook het tegengif. Zeg mij slechts wat u kwelt, en laat mij trachten u te troosten, en kan ik niet helpen, laat mij dan ten minste mijn goeden wil u doen blijken. Om Gods wil, Karei, spreek niet zoo lief derijk tegen mij, zeide Henriëtte, ik verdien het niet- Zeg dat gij mij haat, mij verfoeit. Als ik dat zeide, zoude ik u bedriegen) Henriëtte. Gij moet mij haten, vervolgde zij weenend, als gij wist ach God! de woorden willen mij niet over de lippen als gij wist hoe ongelukkig ik ben hoe ik Lieve Henriëttezeide ik, gij zijt hier gekomen, om eene verklaring te geven. Laat mij dit u gemakkelijk maken. Gij wilt mij den zak gevenik weet het. Weet gij het? riep zij verschrikt uit, en viel bijna in onmacht. Om's hemelswil,Karei! laat mij eenige oogenblikken alleen, om te her stellen. Zij bedekte haar gelaat met haren zakdoek. Ik kuste haar de hand en vertrok. Mismoedig wandelde ik in het boschje heen en weder. Wat moet daarvan worden? dacht ik. Het arme meisje treurt zich dood, als zij haren Gustaaf niet bekomt, en van haren neef ontslagen wordt. Gustaaf is een braaf mensch, eene goede partij, dat erkent haar vader zelf, dien men hierin wel vertrouwen magde neef is een ezel, als hij op zijns vaders commando zich met een meisje verlooft, dat hij niet kent. Hij is vervelend, dat is eene onverantwoordelijke eigenschap en een schaapskop, dat hij zich van een beetje verkoudheid laat regeeren. Hij zal haar ongelukkig maken. Henriëtte is een meisje vol gevoelhij kan niet eens op haar verlieven, anders ware hij lang hier geweest. Hij moet haar niet hebben. Zou ik hun raden weg te loopen, een paar uur voor ik zelf mijne biezen pak of willen we gezamenlijk aan den loop gaan Maar is het nu tijd om zotternijen te bedenken? Maar als we wegloopen kan toch de ware neef zijne aanspraken niet laten gelden Maar als hij het toch doet zulk een kerel is tot alles in staat. Dan zou ik hier vruchte loos de hel in huis gebracht hebben. Het is om dol te worden. Daar zit het arme kind te weenen. Als ik eens mijn rol voortspeelde en als haar neef, haar plechtig aan Holm afstond. Als dan de rechte neef komt, kan hij met een langen neus naar huis gaan en zijne ver koudheid uitbroeien. Ik zou het hem ook met een brief kunnen mededeelen. Ja, zoo zal ik het schikken. Maar wie geeft mij recht om zoo over iemands lot te beschikken, die ik nooit gezien heb. Recht ja, ik moet van recht spreken, na twee dagen niets dan onrecht gedaan te hebben. Wij moeten hier niet aan recht en billijkheid denken. Heb ik onverantwoorde lijk gehandeld, dan zal ik toch eene goede daad verricht hebben; als ik weg ben, zullen twee menschen mijner zich met dankbaarheid herinne ren en Johanna zal hem minder streng ver- oordeelen, die hare zuster gelukkig h eeft gemaakt. Komaan, hier is geen tijd te verliezen. Henriëtte zat nog altijd op de bank. Ik ging nevens 'haar zitten en trachtte haar gerust te stellen. Wordt vervolgd). Gedrukt b(j EANGEYEIjD DE ROOD, Texei

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4