Buitenland. De kostbare verzameling wapenen, ingezonden voor de tentoonstelling is, naar. wij vernemen, van den Heer C. H. de Boer, Notaris, alhier, die bovendien nog andere merkwaardige zaken inzond. Sinds Zondag zijn van den Burg en Oosterend weer flinke inzendingen gedaan. Van de beide typische kamertjes, die zooveel belangstelling wekken, vervaardigde de heer L. W. Bakker, photograaf te Oosterend, een paar welgeslaagde afbeel dingen. Den Hoorn, 11 Juni. Bij de gelukkige vangers van de postduiven van eenigen tijd geleden is bericht ontvangen, dat ze voor zichtig moeten zijn met het opzenden der diertjes. Er schijnt hl. iemand te zijn, die op eene goedkoope manier in het bezit van postduiyen wil geraken. Te Helder, Enkhuizen, Velsen, Wielin gen, Urk, Harlingen, Brielle, Hellevoetsluis, Maassluis, enz. wordt gelegenheid gegeven tot het vertoonen van gedoode zeehonden ter ver krijging van de uitgeloofde rijkspremie. Aan de exportslachterijen te Vlissingen kan menigeen goedkoop aan vleeschwaren komen. Zoo betaalt men er voor een varkens kop zonder tong 20 cent, voor reuzel 45 ct. per kilo, en de rest naar rato. Alles is er natuurlijk kersversch, want eiken dag moet er schoon schip gemaakt worden. Het ver kochte bestaat n.l. uit restantjes, die men in Engeland niet kan kwijt raken. Van allen verlaten. Tijdens de voor middag-godsdienstoefening in de Groote Kerk te Gouda ontstond Zondag een ware paniek onder de kerkgangers. Wellicht onder den indruk der predikatie van ds. Deur, die juist over eene instorting sprak, begon men beangst te worden en te twijfelen aan de stevigheid van onzen St. Jan. En toen men werkelijk bemerkte, dat een stelling aan de zijde der Markt teekenen van verzwakking gaf, was het een algemeen „sauve qui peut". Van allen verlaten ging de leeraar ten slotte ook maar heen. Een vrouw te Amsterdam had het onge luk te vallen. Zich aan een ijzeren hek willende vasthouden, bleef zij met den pink ring haken aan een scherpe punt, zoodat haar pink van de hand werd gerukt. Spoedig was er hulp bij en in snelle vaart ging het nu naar het gasthuis. Een wakkere, flinke jongen nam het afgerukte lichaamsdeel dei- juffrouw van het hek, wikkelde het vlug in zijn zakdoek en stormde er mee naar het gasthuis, waar hij veeleer aankwam dan de eigenares van de pink. Hijgend en blrzend sprak hij tot den portier: „Hier is de pink van een juffrouwdie komt strakkies maak maar yast schoon, dan kan ie er gauw weer aangezet." Dank zij dien vluggen jongen raakte de vrou >v weer in het bezit van haar pink, die volgens de knaap nog leefde, toen hij haar in zijn zakdoek had. Hij kreeg den ring ten geschenke voor zijn nobele daad. De Belgische sleepboot „John Bull" is Maandag in de haven van Vlissingen gekomen met twee dooden en twee zwaar gewonden aan boord. De bemanning had een bom gevonden aan het strand te Dungenes, welk projectiel, dat men blijkbaar niet kende en waarmede men onvoorzichtig omging, aan boord ontplofte. De gekwetsten werden te Vlissingen on middellijk onder geneeskundige behandeling gesteld. Een jonkman uit Groningen, die te Nieuwendam op de scheepswerf werkte, werd geplaagd en gesard door een brutalen jongen. De werkman stotterde namelijk en de deug niet hield niet op hem hierin na te volgen. Driftig geworden wierp de geplaagde een hamer naar den knaap, die aan het hoofd ge troffen, neerzonk, bloedende uit beide ooren. Hij verkeert in levensgevaar. De dader die zeer gunstig bekend staat, is gevankelijk naar Amsterdam overgebracht. Steenkolennood 1 In de vergadering der „Ned. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid" werd eene motie aangenomen, waarbij wordt aange drongen op het spoedig nemen eener afdoende beslissing inzake de exploitatie van kolen mijnen in Limburg, nadat de heer N. M. H. Doppel, officier der artillerie, had voorgerekend, dat het Limburgsche kolenterrein, volledig geëxploiteerd kan opleveren 11,600 ton per dag of 7.750.000 ton per jaar. Daardoor zou Nederland, wat het steenkolen - verbruik betreft, geheel onafhankelijk kunnen worden van het buitenland. Onlangs werd door commissarissen der IJslandsche Vischmaatschappij te IJmuiden (waarvan de hoofdzetel is gevestigd te Londen) de directeur Carl Hermann ontslagen en deze diende toen een actie tot schadeloosstelling in van f 22500. Nu is hij onverwacht 's nachts te IJmuiden teruggekeerd en heeft zich, door de deur te laten opensteken, toe gang verschaft tot de kantoren d6r maat schappij en weigert die kantoren te verlaten. Ieder die daartoe een poging doet, krijgt een revolver te zien. (N. R. Ct.) Het Westland en de werkstaking te Rotterdam. Tengevolge van de werkstaking der boot werkers te Rotterdam staat de Westlandsche aardappelhandel op het buitenland thans feite lijk geheel stil, wijl de handelaars door de onmogelijkheid om te verzenden, niet meer durven koopen en dus de ontvangen orders niet uitvoeren. Een dame verloor dezer dagen in een omnibus der Nederlandsche Omnibusmaat- maatschappij te 's-Gravenhage hare portmonaie met eene belangrijke som geld, die echter, nadat zij het rijtuig had verlaten, werd gevonden door eene andere dame. De porte- monnaie werd den conducteur ter hand gesteld met verzoek hem te deponeeren bij den directeur der maatschappij. De man deed dit echter niet, maar eigende zich het geld o.a. een bankbillet van f 100 toe. Toen de zaak uitkwam is hij ontslagende politie heeft proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Van 't geld was nog niets uitgegeven. Bij 't uitstappen der coupé aan het stadhuis te Amsterdam kreeg een bruid van haar moeder, die haar daar stond op te wachten, eenige slagen in 't gezicht; de bruidegom dit ziende, ontzag zich niet, om genoemde moeder bij de borst en keel te grijpen, zoodat een vechtpartij ontstond. De politie trad als scheidsrechter op en om verdere onaangenaamheden Te voorkomen, werd de toegang aan de moeder geweigerd. Door den minister van oorlog is bepaald, dat door niemand mag worden deelgenomen aan de schietoefeningen, alvorens geoefend te zijn in de voorbereidende schietoefeningen, zooals die zijn voorgeschreven in de voor schriften betreffende de schietoefeningen. Een aantal werkjongens was in War- moeziersstraat aan hét spelen bij een wagen met knorhanen, toen' een der knapen op de gedachte kwam, een knorhaan uit den wagen te halen en daarmede een kameraad bij den slaap in het gezicht te slaan. Ongelukkig drongen de stekels-'-van den visch diep in, zoodat het bloed deif knaap langs het gelaat vloeide en hij zich huiswaarts begaf om zich te doen afwasschen. Maar nauwelijks was dit geschied, of nu begon het gelaat op te zwellen en men maakte zich zoo ongerust, dat men de moeder van de aardbeziën markt ging halen. Nu werd met den knaap naar het politiebureau gegaan en daar werd on middellijk tot opneming van den jongen in het ziekenhuis geadviseerd. Per brancard is hij derwaarts overgebracht. De docter constateerde bloedvergiftiging. Revue visschersvloot. Het is bekend dat H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder Vrijdag 3 Aug. op Pampus een vloot van visschersvaartuigen der Zuiderzee in oogenschouw gaan nemen. HUL M.M. hebben den wensch te kennen gegeven, dat de visschers geen kosten zullen maken voor versiering enz. Het is de bedoeling der Vorstinnen de visschers op hun terrein te ontmoeten, kennis te maken met den aard van het bedrijf, maar tevens de vloot te zien, zooals zij werkelijk is. Niet mooigemaakte schepen dus doch vaartuigen zooals die werkelijk zijn. Wijziging der drankwet De huiseigenaren komen ook in 't geweer tegen de nieuwe drankwet. Nogal natuurlijk, omdat de waarde dei- huizen, waaraan in 1901 de vergunning wordt ontnomen, belangrijk zal dalen. Het bestuur der „Vereeniging tot behar tiging van huiseigenaren", te Amsterdam heeft dit en andere bezwaren tegen de ont worpen wijzigingen uiteengezet in een adres aan de Tweede Kamer. De afdeeling „Bodegraven en Omstreken" van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw heeft besloten deel te nemen aan den wedstrijd in zuivelproducten te Parijs, die tijdens de tentoonstelling aldaar gehouden wordt. Een partij kaas, natuurlijk prima kwaliteit is voor dit doel reeds afgezonden naar Parijs. Ongelukkig is de kaas niet aan het adres bezorgd geworden. Men vermoedt, dat de uitstekende qualiteit de Fransche spoorwegbeambten heeft verleid, om deze beste Hollandsche kaas eens te proeven en op te peuzelen. Boycotten der Engelsche industrie 1 De heer A. Stoop, te Amsterdam, verspreidt een circulaire, waarin hij de bewoners van het vasteland van Europa opwekt een bond te vormen, wier leden alle artikelen van Engelsche industrie uitsluit van verbruik, met aflegging eener belofte, dat hiermee zal worden voortgegaan, indien Engeland bij het sluiten van den vrede niet aan de Zuid- Afrikaansche Republieken hare onafhanke lijkheid wil laten. Er is een beter middel om Engeland afbreuk te doen. Uit het verslag van onzen consul te Saigon blijkt, dat het rijstvervoer tusschen die haven en Nederland plaats had onder Engelsche vlag en het vervoer tusschen Saigon en Soerabaya onder Engelsche of Duitsche vlag. Als men nu Engeland dat vervoer ontneemt door Nederlandsche stoomboot en in de vaart te brengen, dan schaadt men Engeland en bevoordeelt zichzelf. De herten in de Baarnsehe bossohen afstammelingen van een ontsnapt paar uit den voormaligen Hertenkamp achter Soestdijk nemen in de laatste tijden zeer in aantal toe, zoodat zij herhaaldelijk gezien worden. Zaterdagavond werd er zelfs oen door den trein overreden, op korten afstand van het station te Baarn. Te Tienhoven dreigt een werkstaking van den gemeenteraad. De verhouding tusschen den burgervaarder en den raad is van dien aard, dat de vroede vaderen niet langer met hun voorzitter willen werken. Onlangs kwam in 't paleis van H. M. Koningin Wilhelmina te 's-Gravenhage een brief aan, waarin de schrijver verklaarde verliefd te zijn op de jonge Vorstin en een samenkomst afsprak in een stad op de Bel gische grenzen. De brief was geteekend„N., bediende in het middenpostbureel te Brussel". Het stuk werd langs diplomatieken weg naar Brussel gezonden en een onderzoek werd ingesteld. De vermoedens vielen op zekeren N., een uitmuntend bediende, die belast is met de behandeling der aangeteekende brieven. Toen hij die gekke liefdesverklaring had gedaan, had hij ook eenige dagen verlof ge vraagd, om eene reis in Holland te maken. Dit verlof werd echter verschoven. Men ontdekte ook, dat hij in korten tijd 780 minnebrieven had geschreven aan de dochter van een Brusselschen magistraat. Na geneeskundig onderzoek is hij in een krankzinnigengesticht geplaatst. Uit Lourenqo Marquez wordt aan „Central Newsgeseind, dat volgens daar ontvangen berichten uit Boerenbron Utrecht door de Burgers werd bezet, die de Engelschen uit dreven. Van genoemde zijde komt eveneens het bericht, dat duidelijk is te constateeren, dat Engeland den oorlog zeer moede wordt. Thans zou De Wet 12000 man onder zijn commando hebben en Botha, na aftrek van hen, die wankelend zijn of weigeren te vechten, 14000 man. Ook dit laatste kwam van de zijde der Boeren. Uit Kaapstad verneemt de „Daily Mail" dat majoor Davies, van het Johannesburgsche comité, een onderzoek instelt naar de houding der Fed. Z.-A. Spoorwegmaatschappij, en allerlei compromitteerende dingen ontdektheeft Zoo dienden de werkplaatsen der maatschappij als amunitiefabrieken voor de Boeren, het spoorwegpersoneel vocht met de Boeren mede; kortom, de commissie heet voldoende gegevens bijeengebracht te hebben om de Britscbe re geering in staat te stellen, op de lijnen beslag te leggen. Alle bladen in Belgie bevestigen het bericht, dat de jonge Sipido, die vrijgesproken is van de beschuldiging van poging tot moord op den prins van Wales, het land heeft ver laten en voegen er bij, dat hij naar Parijs is gegaan. Zijn ouders hebben er n.l. de voorkeur aan gegeven, hem de wijk te doen nemen naar den vreemde, dan hem tot zijn meerderjarigheid toe te vertrouwen aan een verbeteringsgesti cht. De chef van de Deensche veiligheidspolitie Madsen, die in het proces-Sipido c. s. als ge tuige is gehoord, is te Kopenhagen terugge keerd en heeft verklaard, dat hij versteld was over den uitslag van het proces. Volgens hem was Sipido volkomen toerekenbaar, een koelbloedig misdadigerstype, dat later zeker weer van zich zal doen hooren. Madsen beweert, dat de schoten op den prins van Wales goed gericht waren en doodelijk geweest zouden zijn, als zij het oog of den hals hadden geraakt,

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 2