Zeegras Export. Margarine. Opruiming!! SNIJBOQNEN. H.H. Veehouders!!! Kaart van Zuid-Afrika Bericht van DROS Co. „Eene Werkstaking" Frambozen- Citroen- Limonade, R. P. KEIJSER Cz, Katoentjes en Fantaisiebontei], Gebruikt voor de inmaak uitsluitend eigen LANGEVELD DE ROOIJ. Feuilleton. prima gezonde MIXED MAIS. van ouuHiM, enz, Inmaakkruiden. Tanglefoot Yliegenpapier. Diverse Waschmiddelen voor schapen, AARSEISTICUM. Uitsluitend voor de abonné's van dit blad gezonde MAIS. A. DROS Albzn. EERESCHULDEN. Koningin Wilhelmina-Bewaarschool te OUDESCHILD. Rh. VLESSING. P. KUIPER, Binnenburg. M. KOORN Dz, Waalderstraat. Hoogstwaarschijnlijk Vrijdag a.s. inlossing Rrijs 35 Cents. RER FLESOH f 1.— bij moe Vertegenwoordigers van Prima Engelsclie huizen wensehen in verbinding te komen met Zeegrashandelaren. Brieven met prijsopgaven etc. onder letters H. W. K. Alg. Advertentie-Bureau NIJGH VAN DITMAR, Botterdam. Laatst dezer week in lossing (schip P. Vos) Prijzen Concurreerend. Iïeden noteer ik voor het bekende merk No. 3 per kistje van 20 pond f 7.10 tubje 10 - 3.60 5 - 1.80 1 - 0.37 Merk BLIND per kistje van 20 pond f 4.40 per 10 - 2.25 5 - 1.15 1 -0.24 Herk PRIMA per 1 pond f 0 50, per 5 pond f 0.48- AA. DROS ATbzn. in de Deze tentoonstelling, geopend van 24 Juni tot nadere aankondiging', bevat meer dan duizend voorwerpen, waaronder tal van oude, kostbare of merkwaardige zaken en is een bezoek dus overwaard. Voor gegadigden zijn er vele voorwerpen te koop. Dagelijks geopend van 10 tot 12 uur 'smorg. en van 2 tot 7 uur namiddags. De toegangsprijs bedraagt voor eén bezoek 10 ct. per persoon, terwijl kaarten, geldig gedu rende den ganschen duur der tentoonstelling, te bekomen zijn a 25 ct. per persoon. Voor kinderen beneden 12 jaar tegen den halven. prijs. Schoolgaande en jongere kinderen, mits onder goed geleide, betalen den halven toegangsprijs. van nu af tot nadere aankondiging g-roote OPRUIMING yan tegen veel verminderde prijzen. ZIE DE UITSTALLING. Steeds verkrijgbaar bij Bestelling wordt ingewacht. Vermoedelijke oogst 150 zak. Concurreerende prijzen. Levering Augustus. is tegen betaling van slechts 30 cents een prachtig uitgevoerde in kleuren gedrukte te hekomen. Deze kaart heeft eene afmeting van 71 bij 48 c.M. en bevat: 1. De Kaap-Kolonie. 2. Oranje Vrijstaat. 3. Transvaal. 4. Natal. 5. Britsch Bechuana- land. 6. Rhodesia. 7. Portugeesch Oost-Afrika. Overal zijn de bekende Kopjes aangegeven. Bij toezending van 45 cents wordt deze kaart franco per post toegezonden. Een exemplaar is aan ons bureau ter bezichtiging. Bestellingen worden ingewacht door (Schipper P. v. d. Vis.) Bij LANGEVELD DE ROOIJ is de intee- kening opengesteld op een boekwerkje getiteld een schets uit het volksleven door C. van Koetsveld Ez. Voorafgegaan door eene beschrijving van de RAMP te HELDER. Bedoeld werkje wordt uitgegeven geheel ten voordeele der ongelukkigen bij de ramp te Helder op 13 Juli jl. 2. Ware sir William minder koppig geweest, dan zou hij waarschijnlijk niet in deze benarde omstandigheden geraakt zijn. De haast spreek woordelijk geworden eigenzinnigheid der bewo ners van Wales evenwel, versterktdoorbegrippen, die bij aan zijn rang en stand meende verschuldigd te zijn, vormden de hoofdtrekken van zijn karak ter en spanden tot zijn ongeluk samen. Toen de oorlog aan gene zijde van den Oceaan met Frankrijk uitbrak, had hij zijne bezittingen kunnen verkoopen zijn vrienden, die hem het verlies daarvan voorspelden, raadden hem dit telkens aanhij weigerde met zijn aangeboren hardnekkigheid. Dit werd het begin van zijn ondergangde steen was aan het rollen en niets vermocht hem in zijn vaart te stuiten Niemand leed meer onder deze veranderde omstandigheden dan Mary. Niet omdat zij het verloren fortuin zoozeer betreurde. Haar eenvoudige en degelijke aard vond. weinig behagen in opschik of uiterlijk vertoon van weelde daarbij kende zij de werkelijke waarde van het geld nog niet. Het waren de zorgen baars vaders, die steeds dof en peinzend voor zich uitstaarde, welke weerklank vonden in haar liefderijk hart en de vroolijke opwellingen van vroeger daaruit verdreven. En nog daar enboven de 'teleurstelling, die haar liefde ondervond. Dat Edward, als officier der garde, bij eigene beperkte inkomsten niet aan een huwelijk met haar denken mocht, sprak vanzelf. Op dit punt golden in Engeland dezelfde bepalingen als overal elders. Het afscheid der beide gelieven was daarom zeer treurig. Toch zou een aandachtig toe schouwer zijns ondanks erkend moeten hebben dat Mary bij die gelegenheid meer geestkracht aan den dag legde dan Edward Graham. Nadat deze was vertrokken, greep er met Mary eene groote verandering plaats, die mis schien minder in het oog liep, doordien de catastrophe, waarvoor de bezittingen van sir William stonden, een immer meer dreigend karakter begon aan te nemen. Schuldeischers daagden van alle kanten op, advocaten brachten hun vermoeiende bezoekenhet leed geen twijfel meer of de storm, die eerlang zou los breken, werd in alle stilte voorbereid en wachtte slechts op het geschikte oogenblik, waarop hij naar willekeur de oude trotsche bezitting der Wakersets op haar grondvesten zou doen schudden. In deze kommervolle omstandigheden vond sir William zijn eenigen troost in zijne dochter. Zij streek de rimpels van zijn voorhoofd glad, zij trachtte het hem zoo gemakkelijk mogelijk te maken, zij beurde hem op en bemoedigde hem door haar liefdevolle en bezielende woorden De ernst van het oogenblik had haar lichamelijk en geestelijk ontwikkeld. Zij scheen ouder, forscher, met meer wilskracht begaafd. Nog kort geleden was zij niet veel meer dan een kind, nu gaf zij den indruk van de yastberadene moedige, energieke jonge vrouw. Zóó kwam zij op een morgen bij den baron. Ik verbeeld mij, vader, sprak zij, dat ik tot nu toe nog niet die steun voor u geweest ben, dien gij zoozeer behoeft. Yan heden af 1 moet dit anders wordei). Yertrouw rnjj toe, tot zelfs de kleinste bijzonderheden, va ongeluk, dat u geheel dreigt te gronj richtgn. MoCht ik tot dusver het grootste aa hebben' in uw geluk, in uw vreugde, laa dan nu geheel in uw smart en zorgen de Onder het uiten dezer woorden had zacht tegen haar vader aangevlijd en zag zóó smeekend aan, dat de baron, diep bey haar vast aan zich klemde, hij vertrouwde alles toe. En Mary nam haar taak niet licht op geworden papieren, onder stof bedolven menten, alles ging door haar handen, gebeurde vaak als haar vader, uitgeput zijn drukkende zorgen, de oogen sloot, dat: over den ongewonen arbeid heengeboge middelen zon om nog eenige stukken van vei te redden uit de puinhoopen van het eed aanzienlijk fortuin. Eén is er die ons redden kan, mom| zij dan, en die ééne is Bolingbroke. Bi zijn schuldbekentenis van tienduizend pon Zij deelde den baron haar overtuiging f maar deze schudde het hoofd. Toch niet. Mary 1 Uw verwachting» dit punt zijn ijdel, en iedere poging, do: daartoe in het werk gesteld, zal schiplf lijden- Ik zeg niet, dat Bolingbroke niet betalen hij kan eenvoudig niet. De i waarop hij tot over de ooren in de scht steekt, als natuurlijk gevolg van zijn lichtzii handeling, maakt dat hij zich nooit geheel zijn moeielijkheden zal kunnen redden. 7 hij geen minister en dus buiten het bereil wetten, dan bevond hij zich al laDg ingijzt De beschermende hand van koningin 1 alleen behoedt hem voor zulk een lot. Troui zij heeft gelijk, zij kan hem niet missen; blijf bij mijn baweren, dat hij even groot i< staatsman, als wuft in zijn privaat leven. Ik zal aan Bolingbroke schrijven, s; Mary na eenige oogenblikken, ik zal hen verlegenheid schetsen, waarin wij door toedoen geraakt zijn. Dat is niet noodig, En toch doe ik het Nu, wat mij betreft, zeide sir Willi schouderophalend, ga je gang. Zooals hij vermoed had, gebeurde het. Wel verliepen er, zonder dat er eenig bericht Londen kwam. Als ik zelf eens naar Bolingbroke g vader Hoe, gü zoudt willen F Als gij het toestaat, ja! De baron staarde zijn dochter met een gei van verbazing en verwondering aan. De wrikbare moed, de fierheid en overtuiging, uit haar oogen spraken en hare wangen de gloeien, hare lenige, buigzame maar fli houding, maakten op hem den indruk dat vastberaden en vol ijver haar taak zou a vaarden, ja zelfs een storm zou trotseeren. Ga dan, sprak hij eindelijk. Yeel go durf ik mij van uw onderneming niet beloi maar in geen geval kan onze toestand er d verergeren. Een reis van Wales naar de hoofdstad lands was in die dagen een zeer gevaarlf onderneming, vooral voor een jong mei; Gelukkig kwam Mary te Londen aan, zon: een der tegenspoeden op haar weg te hebt ontmoet, waarover de baron in gestadige onr, verkeerde. Telkens berouwde het hem, dat hij zoo dadel in Mary's plan had toegestemd en dit nog meer, omdat zij er op had aangedrongen, alle de reis te mogen makenieder geleide tot haar door sir William voor haar eigen veil) heid aangeraden, had zij beslist van de ha gewezen. Het liefst van alles had hjj haar zelf wilt vergezellen, de bestaande toestand echter maal zijn verblijf op Wakersethouse volstrekt nood Onderweg had Mary vaak gelegenheid gel om berichten in te winnen aangaande den rt wien hare reis gold. Yan vele gesprekfc door de reizigers in postwagens of logement onderling gevoerd was Bolingbroke het hooi onderwerp. Door den een werd hij evenz< gelaakt, als door den ander geprezen. IK hierin stemden allen overeen, dat hjj zoo1 als mensch in zijn losbandige, lichtzinnige leva wijze, als door zijn uitstekende eigenschap;- in zijn betrekking van staatsminister, in 1 gansche rijk van konfngin Anna zijns gel? niet had. (Wordt vervolgd Gedrukt by LANGEVELD ft DE itOOIJ, Texe

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4