Margarine Opruiming!! De grappige komiek, Eigen Snijboonen Bruiloftsliederen waschmiddel voor schapen Vetdicht PERKAMENTPAPIER. Geld verkrijgbaar Rijks Hoogere Burgerschool Schap enhouders N Katoentjes en Fantaisiebontei], LANGEVELD DE ROOIJ. NoordMIandsè Landbouwcrediet te Alkmaar. Feuilleton. VERKOCHT. A. DROS Albzn. te HELDER. India-rubber stempels, Lakcachets enz. JN. C. Keijser Pz. Wie een rijke keuze Ruime keuze in: Kamer-, Keuken en Ganglampen, merk „PRIMA" per pond f 0.50 - No. 3 0.37 „BLIND" - 0.24 bij meerdere hoeveelheid als 1 pond vrage men prijs bij De ondergeteekende brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het tweede toelatings examen en de herexamens zullen gehouden worden op 3 en 4 September a. s. De lessen zullen een aanvang nemen op Woensdag 5 September 's morgens te S uur in de tot nu toe in gebruik zijnde hulplokalen en in de woning van den Hoer S. Manheim, Kanaalweg No. 71. De Directeur, Dr. IR. RIJKENS. LANGEVELD DE ROOIJ. Sedert 19 jaren wordt door ons een in den handel gebracht, dat, niettegenstaande de vele concurrentie van allerlei surrogaten op dat gebied, een succes en debiet heeft mogen erlangen, dat ons het recht geeft het als het beste der bestaande Wasch-zuiverings-middelen aan te bevelen. 't Heeft, om geen der andere mindere en Engelsche soorten te noemen, boven dat van alle andere dit vóór, dat het na de Wassching door het anti-septisch (bederfwerend) vermogen oorzaak is, dat de vliegen een veel langeren tijd van het schaap verwijderd blijven. Verkrijgbaar in potten voor 10 schapen k 70 cent en voor 20 schapen A f 1.40 per pot, bij den heer Burg op Texel. van nu af tot nadere aankondiging groote OPRUIMING van tegen veel verminderde prijzen. ZIE DE UITSTALLING. IPh. YLESSING. grappige voordrachten wil bezitten, bestelle het Vroolijke Voordrachtenboek bevattende eene groote verzameling komieke scènes, coupletten, vroolijke voor drachten, enz. INHOUD: De stille verklikker. - Het ge heim. Mijn vrouw is weg. De reis door de wereld. Mijn avontuur in Amsterdam. Een voor beiden. De koetsier. Als ik kiezen mocht. Een vergissing. De bedrieger bedrogen. De gulzigaard. Mijn eerste kermispret. Het toppunt van verstrooidheid. Een trouwpartij met hindernissen. Bruin brood. Mijn lieve schoonmama. Eén week gehuwd. Mijn trouwe vrienden. Haast je niet. Influenza. De barbier. Nu weet ik nog meer. Manus de windzak. Vergissen is menschelijk. Een toerist. De brieven besteller. Een uitnoodiging. De wraak van Jochem. Prijs van het geheele boek franco per post 65 cents. Na inzending van het bedrag per postwissel of van 11 postzegels A 5 cent wordt het direct franco toegezonden door J. D. DIJK, Uitgever, GRONINGEN, Nieuwe Kijk-in-'t Jatstraat 63. De prijs is thans per boek (24 vel) 20 cent per 45 vel 1 K. G.) 36 cent, per riem (500 vel) f 3.75. Uitsluitend ii contant verkrijgbaar by per zakje f 1.25. Duizend per gewicht. Bestelling wordt ingewacht. Briefporto vergoed. M. KOORN Dz., Waalderstraat. losse Branders, Ballonnen, Glazen, Pitten, Walmvangers, Lichtuitblazers. Verder: Parapluien, Harmonica's, Spoormanden, Reiskoffers, Spiegels, Bloemtafels, rieten Stoelen, enz. Met aanbeveling, J. J. KÜIJPER. zijn bij ons in vele soorten voorhanden, terwijl andere spoedig worden geleverd tegen billijken prijs door LANGEVELD DE ROOIJ. op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg. GELI) tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. Agentschap van het J. E. WINKLER. Krijg ik het niet dadelijk P Willem Keizer wist zelf niet, dat hij deze vraag had gedaan. Natuurlijk niet. Eerst moet het document geregistreerd worden. Dat kan het beste morgen ochtend gebeuren. Zijt ge me eigenlijk niet dankbaar voor de hulp, die u, zooals ge zelf zegt, uit den nood redt De erkentenis daarvan scheen den man, die daar stond met grauwgeel gelaat en moeielijk ademhalend, zwaar te vallen. Natuurlijk! klonk het nauw hoorbaar van zijne lippen. Natuurlijk ben ik dankbaar, zeer dankbaar inderdaad Kom dan morgen vroeg om elf uur hier terug, antwoordde de woekeraar. Het geld zal dan klaar liggen. Ik hoop, dat ik er geen kwaad bij kan Het was Willem Keizer nog, alsof hij droomde. Hij reikte den spreker de hand en drukte die van den woekeraar. Hij was van meening, dat hij hem werkelijk dank verschuldigd was. Ik zal doen, wat ik kan, antwoordde hij stamelend. Zijn hart kromp intusschen ineen, waarom wist hij zelf niet. De acte zal u niet tot nadeel wezen. Ik zal u het geld tot in centen en in halve centen terugbetalen Zijn smartelijke blik trof die van den ander, en, als door een bliksemstraal getroffen, gevoelde hij, dat hij zichzelf verkocht had. Verkocht Nog een handdruk en hij verliet den man, die zich zijn vriend noemde. Deze lichtte hem bij, toen hij de ouderwetsche trap afging. Hij deed de deur open en bevond zich op de straat, waar de gaslantaarns helder brandden. Met een zonderling lachje om de lippen ging Tobias Koster naar zijn kamer terug. Maar op hetzelfde oogenblik, dat hij de deur opende, bevond hij zich voor een lange, magere vrouwen- getalte, die hem als een spook tegemoet trad. Haar blik scheen hem te willen doorboren. Wat zijt ge van plan P vroeg ze hem ge streng. Waarom hebt ge dien Willem Keizer, die niets bezit, en niets terugbetalen kan, twee duizend gulden beloofd P Maar ge kunt de zaak nog ongedaan maken, zoolang ge hem dat geld niet hebt uitbetaald. Ik wil, dat ge dat zult doen, want ik zal het niet dulden, dat ge met mijn geld zoo lichtvaardig omspringt Haar woorden schenen volstrekt geen indruk op hem te maken. Zijt ge uitgepraat, lieve Cecilia vroeg hij kalm. Dat verwondert mij eigenlijk. Ik dacht dat de liefde op uw ouden dag u wel sprekender zou maken. Wat heeft die arme Willem Keizer daaraan, dat gij hem lief hebt. Ik wed, dat hij er zelfs op 't oogenblik nog niets van heeft gemerkt! Hij is bovendien met een ander getrouwd, dus er is niets meer aan te doen. Hoe kwam hij toch zoo dom om uw liefde niet te bemerken en in plaats van met u, met een meisje té trouwen, dat geen cent bezat P Maar dat is alles voorbij. Daar zult ge toch zeker niet meer aan denken. Hij is nu geruïneerd. Moet ik hem nu aan zijn lot overlaten P De hoofdzaak is en blijft toch, dat dé overeenkomst in ons voordeel is. In ons voordeelvoegde dé oude vrijster hem bits toe. Ik zeg u toch, dat Willem niets heeft en niets terugbetalen kan! Haar broeder zag haar zoo doordringend aan, dat zij onwillekeurig rilde. Ach! spotte hij. Ge weet welpreoieshoe het met Willems zaken gesteld is! Wie heeft u dat zoo verteld P Cecilia's oogen schoten vlammen. Daarop ben ik u in 't geheel geen ant woord schuldig! riep ze heftig uit. Maar geef me oogenblikkelijk het document, dat Willem heeft onderteekend Een schelle lach belette haar verder te gaan. Wilt ge nu nog voor uw oude liefde de redster wezen in den nood. Wilt ge achter den rug van den „hardvochtigen" broeder de wel doenster spelen P vroeg hij spottend. Lieve Cecilia dat hebben we toch niet afge sproken. Uw geld hebt ge in mijn handel gestoken, nog altijd tot uw voordeel, dat zult ge moeten toegeven. Ik ben nu eenmaal met Willem begonnen en zal nu dat zaakje ten einde brengen. Ik heb zijn acte, en hij krijgt zijn tweeduizend gulden, en daarmede basta. Beiden zwegen eenige oogenblikken. Broeder en zuster wisselden eenige vijandige blikken. Maar eer laatstgenoemde de gelegenheid gehad had om een woord te zeggen, begon Tobias weer -Ik zal u eens iets zeggen. Wanneer ge niet van de partij zijn wilt, zal ik dit zaakje wel alleen afdoen. Ik zet dan eenvoudig het woord „persoonlijk" onder mijn naam en daar mede is alles afgeloopen. Vindt ge dat goed P De oogen van Cecilia schitterden groenachtig. Kan ik dat doen vroeg zij. Ik ben uw erfgenaam, wanneer ge sterft, en daarom voor alles verantwoordelijk, waartoe ge u verbindt. Gij zijt vijf jaren ouder dan ik en kunt dus eerder sterven Een eigenaardige redeneeringZelfs de woekeraar moest er om lachen. Maar als ik nog eens trouwde Cecilia schrikte, alsof ze een stortbad kreeg van ijskoud water. Als ge nog eens trouwdet 1 braoht ze met moeite voort. Gij, op uw jaren P Hij haalde de schouders op. Ik spreek de mogelijkheid slechts uit hernam hij droogjes. Die is toch niet uitge sloten Cecilia snakte zichtbaar naar adem. Zeer goedzeide zij na een korte pauze. Ge denkt dus werkelijk nog aan trouwen P Ik had dat niet voor mogelijk gehouden. Maar nu ik het eenmaal weet, zeg ik u dit: Van het eerste uur af, dat gij een vrouw hier in huis brengt, verlang ik mijn geld terug. Verstaat ge me goed P Al mijn geld. Met deze woorden liep Cecilia op de deur van de kamer, die naast het kantoor gelegen was, toe. Eén ding zeg ik u nogals ge niet hooren wilt, zult ge moeten voelen. De ouderwetsche vleugeldeuren sloegen zich achter haar dicht. Tobias Koster stond midden in de kamer en wreef zich langzaam in de handen. Hahaha! lachte hij. Als zij eens wist, waarom ik deze overeen komst heb geslotenWaarom ik dezen koop heb gesloten. Dezen koop ja. Als zij het eens wist. En terwijl hij zijn hóed en stok-nam en het gaslicht uitdraaide, verliet hij zijn kantoor, zoo als hij deze kamer noemde. Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGïYfiLD BOOtf, Texel

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4