Postpapier, Enveloppes, Pennen, Inkt enz. Dr. BORGESIUS, Oogarts, Soliede potloodslijpers 22 cent. diverse soorten inkt, uitstekende schrijf pennen, potlooden, enz. Postpapier gewoon briefformaat gelinieerd of ongelinieerd INKT 5, 10, 25 en 27/* cent. Neem proef! Neem proef! Feuilleton. VERKOCHT. Spreekuur van 12-2. Betrekkingen voor Vrouwen Enveloppes voor bovengenoemd postpapier Burg op Texel. LAHGEYELD DE ROOIJ. Binnenhaven 48, NIEUWEDIEP. Voor minvermogenden Woensdag en Zondag van 122. Bij L. J. verschijnt VEEN", te Amsterdam, JOHANNA VAN WOUDE. Prijs per deeltje f 0.30. Deel I. Stenographie. II. Ziekenverpleegster. III. Apotheker. IV. Leerares in de Nederland- sche en Vreemde Talen. V. Geneesk. Gymnastiek en Massage. VI. Accoucheuse. Klerk aan een ministerie. VII. Photografe. Letterkundige. VIII. Posterijen, Telegraphie en Telephonie. IX. Bewaarschoolhouderes en Kinderj uffrouw. X. Type-Writing. XI. Journaliste. XII. Tooneelspeelster. Gymnas- tiek-Onderwijzeres L. en M. O. XniXIV. Boekhoudster. XV. Pianostemster. Geagre- ëerde op een Registratie kantoor. Rijksklerk. XVI. Notaris. Adjunct-Inspec- trice van den arbeid. Bibliothecaris. Archi varis. XVII. Architecte. Kapster. Boek handelaarster. Uitgeefster. Door verschillende personen werd reeds kennis gemaakt met onze waarlijk beste kwaliteiten postpapier en enveloppes, die wij voor uiterst lage prijzen verkoopen, blijkbaar echter is het niet ieder voldoende be kend, dat we dat postpapier enz. ook verkoopen bij kleine hoeveelheden, bovendien zijn van af heden ook bij ons verkrijgbaar Ten einde ieder in de gelegenheid te stellen met onze waarlijk goede artikelen en lage prijzen kennis te maken, laten wij hieronder enkele prijzen volgen. per pakje van 120 velletjes 40, 50 en 55 cent. Per katern 2 en 3 cent en 3 voor 10 cent. per 100 stuks 65, 40, 35, 30 en 25 cent. IP er 25 stuks 20, 15, ÏO en 7'/> cent. Stevige IPEHNTHOLTIDEIRS 1, 5 en 6 cent. Potlooden gewoon zwart 1, 2, 21/», 3, 4, 5, 7, 8 en 9 cent. Inkpotlooden 9 cent. ROOD en BLAUW POTLOOD 8 cent. Pennen prima 2 voor 1 cent, 12 voor 5 cent, per gros 50 cent. Aanbevelend, 11. Met de rechterhand over de knie gelegd, de linkerhand in de zijde gezet, en den blik strak voor zich uit op het vloerkleed gevestigd, zat Willem Keizer daar. Het hart der arme vrouw kromp ineen. Willembegon zij, ik vrees, dat gij zelf vele zorgen hebt en moet ik nu nog bij u komen met de mijne Hij knikte meermalen en hief de rechter hand op om haar op hetzelfde oogenblik weer te laten vallen. Ja, ik heb zorgen, zware, verschrikkelijke zorgen, zusterantwoordde hij met moeite. En ik heb niemand, tot wien ik vrijuit kan spreken. Zij zag hem, hoewel smartelijk aangedaan, diep in de oogen. Niemand vroeg ze zacht. Ook mij niet Neen, ook u niet! antwoordde hij, het hoofd schuddend. Wat mij bezwaart is niet geschikt om verteld te worden. Neen, het is meer dan een mensch dragen kan. Sedert gisteren zijn gedachten in mij opgekomen, die ik weet dat zondig zijn, vreeselijke gedachten, die een mensch niet hebben mag. Willemschreeuwde de bleeke vrouw uit. Denk om uw vrouw, om uw kind, om ons allen Maar nu moet ge mij ook vertellen, wat u deert. Wat ik ook zelf te dragen heb, aan zoo iets zou ik nimmer, nimmer hebben gedacht. Gij zult me nu de reden zeggen, waardoor gij u op deze wijze bezondigd hebt. Hij schudde treurig het hoofd. Ach, wanneer ik het u maar zeggen kon antwoordde hij. Maar dat is de geheele geschiedenis. Zie, sedert ik de zaak onzer ouders heb overgenomen is de wereld voor mij geheel veranderd. Genoot ik vroeger zekeren welstand, thans is dat anders geworden. Het begin van de crisis kwam al, toen ik maar pas de zaak onzer ouders voor mijn rekening had voortgezet. Nu zult ge wel begrijpen, zuster, dat het hoe langer hoe meer met mij naar de laagte ging. Mijn fabriek werd al meer en meer belast, tot de maat vol was. Ik kon niet anders. Wat nu te doen P Ik moest een anderen weg inslaan. De nood leert niet alleen bidden, hij maakt ook vindingrijk. Zoo kwam ik tot een plan, dat mij, zooals ik in mijn benarde omstandig heden dacht, redden zou, maar dat mij integen deel steeds dieper deed zinken in den stroom des verderfs. Van het huis is sedert lang geen steen mijn eigendom meer. Het is over- en overbelast! Mijn zaak -wat een verschil met vroeger is zoo achteruitgegaan, dat ik meer schulden maak, dan mijn ontvangsten bedragen. Wat een ontzettende toekomst voor mij, die mijn vrouw en mijn dochter nog naast mij hadt! Gij zult mij begrijpen, Antonia. Gij weet, dat ik nog nimmer een oogenblik eraan heb gedacht ten opzichte van iemand eerloos te handelen. Gij weet ook, dat het buiten mijn schuld is geweest, dat ik zoo diep ongelukkig werd. Alles gaat tegenwoordig achteruit. Waar dat nog op uitloopen zal, is mij niet bekend. En zoo heb ik, al zinkende, mij aan den laatsten stroohalm vastgegrepen Hij liet zijn hoofd in de handen zinken en zweeg. De bleeke vrouw zat stil tegenover hem. Alle kleur was van zijn gelaat geweken. Als het zoo met u staat, Willem, zeide zij, kan ik u niet meer bezwaren door mijne zorgen. Laat dan alles maar met me gebeuren, ook wanneer men mij op straat zetten wil Er lag zulk een aangrijpende smart in deze woorden, dat de koopman, hoe ook zijn eigen zorgen hem kwelden, diep medelijden met haar kreeg Wat wilt gij dan van mij bracht hij met moeite uit. Zeg het me maar. Misschien kan ik u nog eenmaal helpen. Zijn woorden deden haar weer moed vatten. Wanneer gij het deedt, zeide zij, zoudt ge dan niet in moeielijkheden komen Gij hebt me reeds eenmaal geholpen op deze wijze en daarna vrijwillig voor me betaald. Maar neen, laat ik het nu zelf doen Hij lachte bitter. Gij meent, dat ik u een wissel zou geven tot het bedrag, dat gij noodig hebt vroeg hij. Zij knikte. Ja, dat zou ik u willen vragen. Hij haalde de schouders op en schudde het hoofd. Maar ik kan hem niet betalenzeide hij. Ik bezit niets meer. Niets is mijn eigendom, totdat ik me weer heb losgekocht! Losgekocht P riep de bleeke vrouw nit. Losgekocht P Waarvan van wien? Hij knikte meermalen voor hij, alsof hij de vraag niet gehoord had, voortging Losgekooht, ja. Want alles wat ik heb en wat ik ben is het eigendom van een ander geworden Van wien van wien dan toch P gilde zij weer. Van Tobias Kosterantwoordde hij. Gij kent hem wel van vroeger. Hoe ik aan den moed kwam naar hem te gaan om redding in den hoogsten nood, ik weet het zelf niet. Ik had twee duizend gulden noodig om een schuld te lossen. Betaalde ik niet, dan werd ik met algeheelen ondergang bedreigd. En zoo ging ik naar Tobias. Hij gaf mij het geld, maar slechts in ruil voor een acte, waarbij ik hem alles, alles wat ik bezit vermaakte. Toen hij mij het geld uitbetaalde, hield hij 30 gulden voor rente af. En, kunt gij het u voorstellen, Antonia, dat deze 30 gulden mjj den grooten meubelfabrikant, in verlegenheid brachten? Ik was genoodzaakt 30 gulden te leenen bij een goeden vriend, onder voorgeven, dat ik te ver van huis was en geld te kort kwam. Zoover is het gekomen Meer behoef ik u zeker niet te zeggen. Gij weet nu alles tot in de kleinste bijzonderheden Beiden zwegen eenige oogenblikken. De bleeke vrouw kon niet nalaten bij het verhaal van haar broeder op te merken, dat hij althans door die omstandigheden uit den grootsten nood was gered, terwijl Willem Keizer diep medelijden begon te gevoelen voor zijne zuster, die, evenals hij, in de maatschappij dreigde ten onder te gaan. Waarmede zoudt gij geholpen zijn, Antonia P vroeg hij zacht. Het viel haar blijkbaar zwaar op deze vraag te antwoorden. Met driehonderd gulden zeide ze. En denkt ge, dat het u weer gelukken zou bij den woekeraar in de Lazerusgang het geld op mijn handteekening te ontvangen P Zij knikte. Ik weet niet, waar ik anders terecht zou kunnen komen, antwoordde zij. Hij heeft het mij den vorigen keer gegeven, en zal het dus nu wel weer doen. God in den hemel! Wat is dat? Zij was opgesprongen en stond sprakeloos van schrik. Het was, alsof er iets in het huis verschoven werd, en toch bevond zich, voor zoover zij wist, niemand anders in het huis, dat geheel van andere gebouwen geïsoleerd stond. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texel DOOR

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4