C. DE WIJN HUMOR en VREUGD Deurwaarder C. de "Wijn, De Profeet in de Wildernis nieuwe en gebruikte Meubelen, Eene aanzienlijke partij HOUTWAREN, WIUTERMAHTELS De Profeet in de Wildernis. LANGEVELD DE ROOIJ. garnalei] ei] verdere Viscl^warei] Feuilleton. V E R K OCH T. Groote HoutYerkooping. Extra goedkoope aanbieding! SLECHTS 50 CENT!!! H. VAN WINGERDEN, zal publiek ver koop en: op Douderdag 25 October 1900, 's namiddags 21/, uur, in de Zeven Provinciën te Oudeschild, Een aanzienlijke partij Wollen- en Katoenen Manufacturen, Gemaakte Goederen Betaling 1 Februari 1901. Deurwaarder publiek verkoopen\ NB. Bij ongunstig weder in de herberg van P. Bakker op de Haven. De allernieuwste modellen in Ph. YLESSING. Prijs f 0,50. Franco per post f 0.55. INHOUD: Een koopman in geluk. De ontevreden huisknecht. Gul. Een minne brief. Een liefdesverklaring. Onschuldig. J. D. DIJK, Uitgever, Groningen, ROTTERDAM, Gevestigd sedert 1848, als: Kastenronde Tafels, Klokken, Spiegels, Schil- Q - derijcn, Stoelen met springveeren, Rietmat- en Kinderstoelen, Kinder- wagens, Secretaire, Kachels enz. enz. Voorts: Een aanzienlijke partij en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. Te bezichtigen op den dag van verkoop van 1 tot 2li, uur. zal op Vrijdag' 26 October 1900, 's morgens 10Va uur, op den HAVENDIJK te Oudeschild op Texel bestaande in: Grenen Vlakplanken, lang 15 tot 40 vt., dik VI, dm., breed 10 tot 24 dm.Eiken Vlak planken, lang 15 tot 35 vt., dik 17, dm., breed 10 tot 24 dm.Eiken Vlakleg'g'ers, lang 18 tot 20 vt., 7 bij 7Eiken Palen, lang 5 tot 12 vt., 5 bij 7een Amerikaansch grenen Ilalk, lang 45 vt., 11 bij 13; een dito dito, lang 20 vt., 11 bij 13; een partij Amerikaansch g-renen Planken, 17, bij 11, lang tot 25 vt. "V OORTS Een Scheepsrocf, lang 8 vt., breed 11 vt. en hoog 5 vt; een partij Luiken en droog Eiken Brandhout. Kastpapier, verkrijgbaar bij LANGEVELD DE ROOIJ. zijn heden door ondergeteekende ontvangen, bestaande in Jaquets, Capes, Pollerines en Kindermantels. Al deze mantels zijn van de beste stoffen vervaardigd. Prijzen beneden elke concurrentie. Aanbevelende, IJE. Dw. D., Inplaats f 13.00 slechts 50 cent. "Wij bieden onzen lezers aan de nieuwe, fraaie geïllustreerde uitgave van het boeiende boek of de Vloek der Slavernij. Tooneelen uit het Slavenleven in Noord- Amerika, door Harriet Beeciier Stowe, de schrijfster van het wereldberoemde Werk: „De Negerhut van Oom Tom". Meeslepend, boeiend, pakkend, tintelend van leven en gloed zijn de tooneelen op zoo mees terlijke wijze in dit hoogst-innemende boek beschreven, dat men verrukt staat over de dieptreffende schoonheden van dit meesterwerk Wie heeft „De Negerhut" niet gelezendat boek, dat heel de wereld trillen deed als door een electrischen sohok. En als het nu een feit is, dat het werk: De Profeet in (le Wildernis zeker niet minder belangrijk is, op sommige pnuten en in vele opzichten zelfs boven „De Negerhut" staat, dan zal men met graagte dit boek voor den spotprijs van slechts 50 cent ontvangen. Het is een geheel nieuwe uitgave, met duidelijke letter en fraaie Illustratiën op kunstdrukpapier. Het is een flink fonkelnieuw boek, ook zeer geschikt voor Cadeau. Het is een werk voor oud en jóng, voor knaap, meisje, voor man en vrouw en voor den hoogen leeftijd. Voor allen is het een boek vol heerlijke, boeiende, dieptreffende tooneelen en in gespannen aan dacht leest men voort tot het einde om het later opnieuw in handen te nemen. is het nieuwste, komiekste, vroolijkste en grappigste Voordrachtenboek, met een rijke keuze gloednieuwe Voordrachten, komieke Scènes, enz. enz. Onverdiend. Een slimmerd. De klagende Janus. O, die wereld. Levie Brillenaar. Trouwlustig. Izak Poets. Opgelicht. Hannes Goedbloed. Een voordracht. Een wereldburger. Gelijk of geen gelijk. Jan Ongeluk. Gelukkige Piet. De huurkoetsier. De vroolijke Diender. Een slimmerd. De menschenkenner. De voddenraper. Voor zijn plezier uit. De beledigde onschuld. Gesnapt. Die daar! De sterrenwichelaar. splinternieuwe, komieke stukken, geschikt voor alle vroolijke partijen, feesten, enz. Het geheele boek van 80 bladzijden wordt na toezending van postwissel A f 0.55 of van elf blauwe postzegels goed verpakt franco per post toegezonden door Nieuwe Kijk in-'t Jatstraat. blijft zich voortdurend minzaam aanbevelen voor de doorzending van 18. Twijtclt gij daaraan vroeg hij. Zeker, ik meen het goed met u en uw broeder Waarom zou ik anders hierheen gekomen zijn Maar het is toch beter, dat gij hem niets er van zegt, dat ik u het geld op don wissel gegeven heb. want anders zoudt ge hem ook moeten vertellen, dat ik hier geweest ben. Hij zou daaruit, zonder dat gij bet hem mededeelt, kunnen afleiden, dat ik zelf er op aangedrongen bad, dat bij bij mij om hulp aanklopte. En dat moet vermeden worden, vooral wanneer hij, waaraan ik echter twijfel, naar uw raad luisteren zal Tobias Koster was opgestaan. Hij had zijn doel hier bereiktwaarom zou bij hier nog langer zonder noodzaak comedie blijven spelen P Ook Antonia stond op. Nu de zorgen voor bet oogenblik waren verdwenen, had zij nieuwen levensmoed gekregen. Ik zal doen wat ik kanzcide zij. Vooral ook om u te danken voor den grooten dienst, welken gij mij hebt bewezen, mijnheer Koster. Als ik er iets aan doen kon om mijn broeder, die zoo goed voor mij geweest is, te redden, zal ik het zeker niet nalaten, daar kunt ge op rekenen. Op hetzelfde oogenblik, dat de bezoeker de kanier wilde verlaten, werd de deur van buiten geopend en trad Flora het portaal binnen. Zij was even voor een boodschap uit geweest en kwam nu naar huis terug. Tobias verslond hot schoone, slanke meisje letterlijk met zijn blikken. Een geruimen tijd hield hij zijn donkere oogen, die in zijn gebruind gelaat schitterden, met eene uitdrukking van de grootste verwondering op haar gevestigd. Maar, alsof hij zichzelf op eene onvoorzichtige handeling betrapte, ging hij daarna snel voorbij haar heen en stapte de straat op. Het was reeds laat gewordende zon nijgde reeds ter kimme. Bahmamariep Flora, zoodra haar moeder weer in de kamer kwam, wie was dat toch P Wat wilde die man van u P Hij bevalt raij niets Een echte boeventronieIk krijg kippetjesvel als ik maar aan hem denk Antonia zag haar dochter licht verwijtend aan. En toch is hij onze redder geweest! ant woordde zij. Ik heb het u nog niet gezegd, omdat ik u niet ongerust wilde maken, maar wij stonden voor een groot gevaar. Deze man heeft ons onverwachts daaruit gered. Het jonge meisje zag haar moeder angstig aan. Neen, mama! zeide zij. Neen, dat kan niet. Die man boezemt mij een te grooten afkeer in. Alles is mogelijk, maar dat hij onze redder zou wezen, neen, dat nooit! Terwijl dit gesprek tussohen moeder en dochter plaats had, wandelde de man, dien het gold, met een uitdrukking van tevredenheid en vol doening op het gelaat, naar huis. Maar eerst ging hij een der grootste restaurants binnen en bestelde een glas portwijn. Terwijl bij met zichtbaar welbehagen dronk, dacht hij Waarom zou ik het niet doen? Waarom geen twee vliegen in eenen klap Ik kan toch niet laten loopen, wat mij als bij toeval in banden gespeeld wordt Ik zou wel dwaas zijn, als ik het niet deed! Hahaha, Tobias! Dat is me nog eens een lortuuntje, waarachtig, een fortuintje! Langzaam aan, nu het net toe gehaald en de visch is gevangen in zijn eigen net In de vroolijkste gemoedsstemming stond hij op en verliet het lokaal. Het was ondertusschen reeds donker geworden en de gaslantaarns ver spreidden haar onzeker licht. Tobias Koster slenterde met de handen in den zak naar huis. Toen hij den hoek van een straat wilde om slaan, botste hij tegen iemfmd aan, die van de andere zijde aankwam. Waarschijnlijk zouden beiden hun weg vervolgd hebben, zonder op elkander te letten, als Tobias niet opmerkzaam gemaakt werd door de stem van de andere, die hem een „stommeling" noemde. Voor hij echter den tijd had om te kijken, was de vrouw, want dat scheen de onbekende te zijn, verdwenen om den hoek. Hij bleef als vastgenageld staan om haar na te zien. Alle duivelsriep hij eindelijk uit. Cecilia! Zij gaat maar uit, als ik niet thuis ben om den dieven alle mogelijke gelegen heid te geven in te breken en den boel weg te halen. Waar zou zij heen zijn En waar zou ze vandaan gekomen zijn Wat sakkerloot Het huis van Willem Keizer. Zou zij daar geweest zijn? Dat moet ik weten, ja, dat moet ik weten Hij wilde zoo snel hij kon de straat over steken, doch hij werd plotseling daarin ver hinderd Alsof ze uit den grond opgekomen was, stond eensklaps een donkere gestalte voor hem! Cecilia Koster had maar eenmaal in haar leven iemand bemind, namelijk Willem Keizer* Weliswaar wist het voorwerp van haar liefde daar waarschijnlijk niets van, zooals haar broeder beweerde, en had hij in ieder geval een andere vrouw getrouwd, maar toch had zij voor den man, dien zij eens lief had gehad, weer een warm gevoel en een innig medelijden opgevat, sedert hij haar levensweg weer had gekruist. Dat was dan ook de reden van haar eerste bezoek aan Willem Keizer geweest. Zij had daarmede haar doel echter niet bereikt. Dat haar broeder het geld nog geven zou, zelfs op de voorwaarde, die Willem Keizer gesteld had, had zij niet voor mogelijk gehouden. Veel eer was zij er van overtuigd geweest, dat hij het weigeren zou, waardoor de koopman tot haar om hulp zou gekomen zijn. Want als zij daarop niet vast gerekend had, hoe zonderling- het ook bij ernstig nadenken kon schijnen, dan had zij hem liever dadelijk het geld gegeven, dut zij zonder medeweten van haar broeder had overgespaard, liever dan dat zij hem in diens handen had laten vallen. Zij dacht heel slim te wezen, als zij buiten haar broeder rekende. Maar Tobias had dadelijk haar geheele plan doorzien en een streep door de rekening gehaald. Willem Keizer moest het geld van hem aange nomen hebben, dat was zeker, want anders zou hij wel naar haar huis gekomen zijn. Maar op welke wijze had hij het bekomen Dat moest zij tot eiken prijs weten. Met eene snelheid, die vooral bij haar aan hekserij deed denken, maakte zij haar huiselijke bezigheden in orde, en ging, toen het donker begon te worden, de straat op. Zij nam den zelfden weg, dien zij twee dagen te voren ook had afgelegd, en die allereerst naar het huis van de oude kaartlegster leidde. De oude vrouw woonde op de achterkamer der eerste verdieping van een huis, dat Tobias Koster toebehoorde. Vroeger was zij min ge weest bij diens ouders, vandaar, dat zij nog altijd vriendschapsbetrekkingen met broeder en zuster onderhield. De man van de kaartlegster was timmerman en Louise, de eenige, reeds niet jong meer zijnde dochter, naaide voor verschillende deftige personen, die nu en dan op bezoek kwamen. Dat zij de kaart legde, wilde zij echter voor niemand weten. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4