wNederlandsche Zuid-Afrikaansche 8^ PREMIE-LOTERIJ *0% RIJTUIGHANPEL. Medicinale Dorche Kunstmesthandel. Goud en Zilverwerk, Geld verkrijgbaar J. P. DALMEIJER, HORLOGIëN, HEGULATEURS, WEKKERS enz. Noordhollantkch Landbouwcrediet te Alkmaar. HAfPELHOF H0VINGH, JAC. BOON, Groote voorraad. Lage Feuilleton. VERKOCHT. f 100000, f 25000, f 10000, f 5000, f 1000, f 500, f 100 en f 25.-. Op Texel bij LANGEVELD DE ROOIJ. G. TATE8, hebben in voorraad: Billijke Prijzen, "TKf 13W Garantie. G. D. Kikkert. Verkrijgbaar per y2 flacon bij J. E. WINKLER. Stoomsteenhouwerij. waarvan de opbrengst, na aftrek der prijzen en van alle kosten, komt ten bate der in den strijd verminkten en achtergeblevene betrekkingen van op het slagveld geblevene Burgers van de Transvaalsche Republiek en den Oranje Vrijstaat. De Nederlandsche Zuid-Afrikaansche Premie-Loterij bestaat uit 50000 loten genummerd van 1 tot en met 50000, met 2135prijzen waaronder van Zij zijn verkrijgbaar tegen betaling van f ÏO,voor heele; f5, voor halve en f 2,50 voor kwart Loten bij de Emittenten Groenendaal Top Kassiers en Commissionnairs in Effecten te Tiel, bij Kassiers en Commissionnairs in Effecten, en bij de meeste Boek- en Sigarenhande laren in den lande. De trekking zal geschieden uiterlijk 15 December 1900, (zonder uitstel) in het openbaar te Amsterdam. Op aanvraag gratis en franco toezending van het uitgebreid prospectus. Laan, QPTTAPTFAT ROGGEVEEN, UUMAU-MMMarktplaats twee tilbury's, twee huifkarren, drie vierpersoons jachtwagens, twee jacht wagens met opgaande zijportieren en middenraam, één bakwagen, twee kaas- of speelwagens, éen boerenwagen, twee driewielde karren, twee melkwagens enz. enz. GRAVENSTRAAT, levert steeds soiled en goedkoop Bedden, Dekens, Stroo-, Zeegras-, Kapok- en Springveerenma- trassen. REPARATIËN spoedig en billijk. Voorhanden een ruime sorteering Pkotographiën van pendules ter inzage. Alle uurwerken worden onder garantie ge leverd. op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. Agentschap van het J. E. WINKLER. bereid voor geneeskundig gebruik te LOFODIN in Noorwegen van SCHIEDAM. Scheikundig onderzocht, goedgekeurd en aan bevolen door voorname Genees- en Scheikundigen. BINNENBURG. 21. Het was een oogenblik doodstil in de kleine kamer. Celilia stond zonder een woord te zeggen op. Mijnheer Keizer, vergggf mij, als ik u heb lastig gevallen! zeide zij met aandoening in haar stem. Het gebeurde alleen uit belangstelling in u. Als ik u had kunnen helpen, zou ik het gedaan hebben Onwillekeurig drukte hij haar de hand. Dat weet ik, dat gevoel ik I zeide hjj diep bewogen. En ik ben u daarvoor zeer dank baar Vaarwel, juffrouw Koster! Nog nimmer had zij zoo afscheid van haar genomen, zoo kort en toch zoo veelzeggend. Het was, of zij zich een ander mensch gevoelde. Of zij nog iets tot hem zeide, en hoe zij naar buiten kwam, zij wist het niet. Zij kwam eerst tot zichzelf, toen zij bij de deur gekomen was en op hetzelfde oogenblik, dat zij die wilde openen, bemerkte, dat een ander haar plotseling van de buitenzijde openstiet. Tegelijkertijd gaf zij een gillende schreeuw. Cecilia was er zoo van overtuigd, dat de orakelspreuk van de kaartlegster uit zou komen, dat zij niet anders dacht, of de dood in eigen persoon kwam binnenstappen in de gedaante van de in het zwart gekleede dame, die haar zoo deed schrikken.. Deze, die waarschijnlijk vreesde mot een krankzinnige te doen te hebben, week ontzet terug, van welke gelegenheid Cecilia gebruik maakte om zoo snel zij kon de straat op te loopen. Het hoofd schuddende, zag de weduwe Wilmers want dit was de nieuwe bezoekster haar na, toen eensklaps een op de gang uitkomende deur geopend werd en het bleeke gelaat van haar broeder zioh vertoonde. Wie was dat toch P vroeg Antonia dadelijk nog eer Willem Keizer den tijd gehad had haar te verwelkomen. Ze schrikte zoo van mjj en liep daarna zoo snel weg, alsof zjj gestolen had. Is die vrouw bij u geweest P Hij knikte en verzocht haar binnen te komen. Ja, antwoordde hij. Zij is bij mij geweest- De klank zijner stem maakte haar opmerk zaam. Het was reeds donker geworden in de kamer, maar het schijnsel van een lantaarn, die juist voor het eenige venster stond, verliohtte spookachtig zijn bleek gelaat. Wie was het dan toch vroeg Antonia half angstig, half nieuwsgierig. Heeft haar bezoek u zoo terneergeslagen P Gij schijnt zoo verstoord te zijn. Hij ging met een diepe zucht op den stoell voor zijn schrijfbureau zitten: Het was de zuster van Tobias Koster Cecilia misschien kent ge ze nog. Maai haar bezoek heeft mij niet terneergeslagen o verstoord, zooals gij het noemt. Daarvoor hel ik andere oorzaken. Hebt ge vergeten, wat il u heb medegedeeld Zijn' stem klonk bitter. Wat bedoelt gij, Willem vroeg zij. Hij stond driftig op en wierp zijn stoel achter1 over. Maar op hetzelfde oogenblik bedwong hij zich. Wat ik bedoel? herhaalde hij. Kunt gi dat nog vragen, gij, die weet, hoe ik met een wissen ondergang wordt bedreigd Kom, Willemantwoordde Antonia gerust stellend. Ziet ge het niet wat te donker in Gij acht uzelf verloren zonder getracht te hebber u er weder bovenop te werken. De tegenspoed kan immers wel tijdelijk zijn. Als gij nu eens geholpen werd, zou toch alles wel weer in orde kunnen komen! Hij keek haar strak in de oogeneen oogenblik verhelderde zijn gelaat. Geholpen herhaalde hij. Hoe geholpen f Door wie zou ik geholpen kunnen worden. Ei van wien zou ik eerlijker wijze hulp kunnei aannemen P Willem! antwoordde Antonia, ik ka. er niets aan doen, maar ik ben er nu eenmaa. van overtuigd, dat gij nog best geholpen zoudï kunnen worden, wanneer gij zelf niet al dei moed verloren gaaft! Ik heb over alles, wai gij mij hebt gezegd, nagedacht. Gij hebt laatsl nog hulp gekregen van Tobias Koster en gi hebt hem daarom alles bij contract moetei maken. Dat is, zou men kunnen meenen, we een onbillijke voorwaarde geweest voor zult een kleine som, maar wat beteekent de aktol als ge u niet staande kunt houden P Wannee. uw faillissement wordt afgekondigd is hij alles kwijt, ook het geld, dat hij u geleend heeft Het is dus zijn eigen belang, dat gij in u zaken vooruitgaat. Wanneer gij derhalve eenl naar hem toe gingt en hem zeidet, hoe het metf u stond, ik geloof zeker, dat hij u verde: zou helpen. Willem Keizer keek zijn zuster doordringend aan. Antonia, zeide hij, zijn dat uw eigei gedachten of wie heeft u dat gezegd P Zij gevoelde, dat haar het bloed naar he(| gelaat steeg. Doch hij kon dat door de duister nis, welke in het vertrek heerschte, niet zien Dat zijn mijn eigen gedachtenantwoordde 4 Zij besefte zelf niet, dat zij op dat oogenblik de waarheid niet zeide, want door de woordei van Tobias Koster was zij werkelijk overtuigd geworden van de noodzakelijkheid van dei stap, dien zij voorstelde. Gij zjjt, ging zij voort, te veel terneerge slagen en te veel vervuld met uw ongeluk Maar ik kan de zaak geheel anders beoordeelen. Alles, wat u betreft, gevoel ik even goed, alsof- het mijzelf aanging. Denk er eens over na. Ik geloof zeker, dat gij geholpen zult worden,! 3 gij u tot Tobias Koster wendt. Als ik iif uw plaats was, deed ik het zonder aarzelen. Hij legde de handen voor zich neer op d lessenaar en zeide, zwaar ademhalend Gij zoudt het in mijn plaats niet doenj Antonia, als gij alles uitgestaan hadt, wa hsb uitgestaan, toen hij mij de tweeduizen. gulden gaf tegen de acte, waarbij ik hem alles, wat ik bezit, vermaakte. Geen woorden kunnen zeggen, hoe hij mij toen mijn afhankelijkheid heelt doen gevoelen. En zou ik me nu weer tot dien man om hulp wenden P Toen ik voori de eerste maal naar hem toeging, was het een voudig om eene handelsovereenkomst. Ik was destijds in grooten nood en in zulke omstandig heden vraagt men niet, of degene, tot wien men zich om hulp wendt, ook een eerlijk man is, Ik vroeg alleen of hij mij helpen wilde. Ik heb u gezegd, op welke wijze hij dat heeft gedaan. Vroeger wist ik nauwelijks, wie Tobias Koster was, maar nu eerst, nu ik door het noodlot aan hem ben vastgeketend, is mij de blinddoek van de oogen gevallen en ik heb hem, in wiens handen ik gevallen ben, leeren kennen als een bloedzuiger Hij bedekte het gelaat met de beide handen. Antonia werd plotseling aangegrepen door een grooten angst, maar toch schudde zij ongeloovig het hoofd. Hoe weet ge dat P vroeg ze aarzelend. Wordt vervolgd.) Gedrukt LANGEVELD ft DB ROOIJ, Texel Levertraan, W. F. STOEI A 200H AyKMAAB

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4