A FSLA 0. Bedden, Dekens en Matrassen, SPEELKAARTEN. De Bla2erschu.it T X133 Groote Houtveiling. zoete en zure appelen De reqtrgeester J. E. WINKLER K. Fz., Boekhandel Parkstraat. Feuilleton. VERKOCHT. Publieke Yerkooping. J. H. MOOJEN C. DE WIJN, Deurwaarder te Texel, Mr HAAST UI Nederl. Zuid-Afrikaansche premieloterij Prenteboeken Leesboeken met platen, M. J. Dekker, is voornemens den 34sten November a.s., 's avonds half acht ure, in 't logement Het Wapen van Amsterdamte Oosterend, voor Mejuffrouw TRIJNTJE BRUIN als eigenares, te verkoopen: h. a. c. 1.15.10 WEILAND kad. bekend sectie B 575 gelegen op Oost, ge naamd „de Meek". AANVAARDING 20 MAART 1901. Betaling 24 Juni daaraanvolgende. zal als lasthebber van C. P. VLAS, op Zaterdag 24 November a.s., 's avonds 7 ure, in het lootal „de Zeven jProvinciënte Oudeschild ten overstaan van den notaris G. J. O. D. DIKKERS, publiek verkoopen: met zeil en treil en al wat daartoe en bij behoort, zooals die in de haven van Texel ligt en voor belanghebbenden is te bezichtigen. Informatiën geven de Makelaar en Notaris bovengenoemd. zal, op Zaterdag 1 December 1900, 's morgens 101/, uur, op het HAVENTERREIN te Oudeschild Publiek verkoopen Een groote partij HOUTWAREN, bestaande in: Eiken planken, 1bij 15,Grenen planken, 1'/, bij 12, Eiken palen, 5 bij 7, lang van 5 tot 8 vt.; en een groote partij droog Eiken brandhont. Voorts: Een partij Amerik. grenen Schalen, Schrooten, Planken, Riggels en Latten, alles van uitmuntende kwaliteit. Daarna: Een partij Loopend en ander Touw werk, Blokken, Koelbakken, Beugels en het geen meer zal worden aangeboden. Nog slechts zeer weinige dagen en wij moeten de onverkochte loten terug sturen van de met prijzen van f 100,000, f 25,000, f 10,000 enz. Nog enkele heele en gedeelten van loten verkrijgbaar a f 10.per heel, f 5 per half en f 2,50 per kwart lot bij LANG EVE LI) DE ROOIJ. Van af heden puik, puik beste WINTER AARDAPPELEN per half mud f 1.50, UIEN per half mud f 0.85, Citroenen 4 voor 10 cent, jonge worteltjes 3 bos voor 10 cent, Spruitjes per mandje 7 cent. Voorts: van af f 1.90 per half mud. J. RIJK Jr., Hoogerstraat. Een goed adres voor: Pandoerkaarten 8 cent. Hombre12 Whist12 FIJNE KWALITEIT. Pandoerkaarten 12 cent. Whistkaarten15 LANGE VELD DE ROOIJ. Voorhanden een groote collectie in meer dan 70 soorten, in prijzen van 5 cent tot 90 cent per stuk. Bestellingen op andere boekwerken, tijd schriften enz. worden ten spoedigste uitgevoerd. De winkel gesloten zijnde, worden be stellingen door ondergeteekende ook aange nomen bij zich aan huis Groenepiaats naast Hotel „de Lindeboom." Aanbevelend, W. J. LANGEVELD Pz. Ondergeteekende beveelt zich weder beleefd aan tot het op knappen en onderhouden van tuinen, het snoeienenten en oculeeren van alle soorten van hoornen en levert dubbele zware vrucht- en alle andere hoornen, dek-, sier- en struikheesters tegen concurreerende prijzen. Achtend, Uw Dw. Dr., tuinman, DEN BURG 26. Zonder zijn uitnoodiging trad echter op het volgende oogenblik zijn zuster Antonia bin nen. Zfj bleef op den drempel staan en staarde op zonderlinge wijze de kamer rond. Zooals zij daar stond, met het bleeke gelaat, maakte zij op hem den indruk, alsof zij reeds gestorven was1 Eenige oogenblikken lang zagen broeder en zuster elkander aan. Maar dan snelde zij met een plotselinge beweging voorwaarts op den man toe, die in zijn lennstoel teruggezonken was en viel met een luiden gil, een bitteren wanhoopskreet, aan zijn voeten neer. Vergeef mij, ach vergeef mijjammerde zij de handen wringend. Ik moet u de waar heid zeggen, de verschrikkelijkste waarheid Was het een booze droom die hem kwelde? Willem Keizer wreef zich het voorhoold, liet dan de hand weer zinken en keek naar de in 't zwart gekleede vrouw, die aan zijn voeten lag. Hij moest al het mogelijke doen om zijn gedachten te verzamelen. Neen, dat was geen droom, dat was werke lijkheid, verschrikkelijke, naakte werkelijkheid! Met alle kracht richtte hij zich op en dwong zichzelf om te spreken. Sta op Antonia, zeide hij, en zeg mij dan kalm, wat gij mij te zeggen hebt. Ik gevoel mij niet meer bestand tegen zulke tooneelen. Zij stond wankelend op en zonk op den eersten den besten stoel neer. Ik heb u niet de geheele waarheid gezegd snikte zij. Ik heb verzwegen, wie mij het geld op den wissel gegeven heeft. Hij keerde het gelaat naar haar toe. Zijn geheele wezen duidde aan, dat hij niets van deze woorden begreep. Ik weet niet, wat gij bedoeltantwoordde hij. Gij hebt mij gezegd, dat de oude woeke raar uit de Lazarusgang u het geld op den wissel zou geven, en toen gij op mijn vraag antwoorddet, dat gij het gekregen had, dacht ik vanzelf dat gij het van hem had bekomen. Is dat dan niet het geval? Wie heeft het u dan gegeven Antwoord mij Antonia, wie gaf u het geld Zij zonk opnieuw aan zijn voeten neer. Hevig verschrikt boog hij zich tot haar voorover om haar op te richten. Tevergeefs! Zij lag roer loos, zwaar neergevallen. Antonia! riep hij. Sta op. Wat het ook is, ik vergeef u alles reeds van te voren. Maar sta op. Zij riohtte het doodsbleeke gelaat tot hem op, en met een blik, die hem door het hart sneed riep zij uit: Alles, zegt gij Ook, wanneer ik 0, mijn God, ik kan het niet zeggen, ook, wanneer ik het geld voor den wissel van Tobias Koster had gekregen Haar hoofd rustte loodzwaar op zijn knie. Zij had zijn blik en zijn ontzetting gezien, toen zij haar vraag deed, en dat deed haar alle kraoht verliezen. Van Tobias Koster P klonk het nau hoorbaar uit zijn mond. Gerechte Ge hoe is dat mogelijk Zij zweeg eenige oogenblikken. AntoniA, wilt gij mij niet antwoorden Zijn vraag bracht haar weer tot zichze Langzaam stond zij op. Samuel Samson weigerde! stamelde zij. Daags daarna ben ik naar Duizendschoi gegaan om hem een endossement te vragen 0 den wissel. Wat dit besluit mij kostte, wei God alleen. En, hoe werd ik door onze bloe verwanten ontvangen? Zelfs de oude Samue had mij zoo niet afgewezen. Ik wist geen u weg meer en keerde naar huis terug. Ac Willem, ik kan u niet zeggen, wat er in ni omging. Geheel vertwijfeld zat ik in mijn kamt aan den avond van dien vreeselijken dag, toe Tobias Koster binnenkwam. In 't kort: h sprak over u, over uwe zoo moeielijke om standigheden en toen hoe eigenlijk wee ik zelf niet bracht hij het gesprek op mij e mijn toestand. Het kwam uit, dat ikinmoeif lijke omstandigheden verkeerde en daarop ga hij mij driehonderd gulden in ruil voor de wissel, zonder rente, zooals hij er bij voegdi Toen hij vertrokken was, overviel mij, terwij ik aan u dacht, een vreeselijke angst, maar me geweld trachtte ik dien van mij af te zettei Het blijft ook mij wel gelijk, wie den wisse heeftop den vervaldag moet hij in ieder geve worden ingelost. Maar, er is iets, dat vee erger is. Het geld, dat Tobias Koster m: gegeven heeft, heb ik niet meer het i gestolen Het was of Willem Keizer door een adde. gebeten werd. Hij stond van zijn stoel op ei staarde de spreekster wezenloos aan. Gestolen herhaalde hij. Door wien door wien Dat weet geen sterveling; men heeft bi mij ingebroken. De woorden stokten in haar keel. Willem Keizer deed plotseling eenige passen op haar toe. Antonia, is dat de waarheid vroeg hi Zij slaakte een gil en hief de handen tot hem op, alsof zij hem smeeken wilde niet door te gaan. O, vraagt ge me dat? bracht zij me! moeite uit. Ook gij betwijfelt wat ik u zeg Ook gij gelooft ten slotte, dat ik zelf de dievegge ben en de diefstal slechts verzonnen is Ik heb niets van dat alles gedacht, nocb gezegd, antwoordde hij, moeite doende om zich goed te houden. Hoe komt gij er toe aan mijn vraag zulk een verkeerde uitlegging te geven? Hij liep de kamer op en neer en bleef dan voor zijn zuster staan Neen, ik verdenk u daar niet van, zeide hij met nadruk. Maar, ik heb toch een ver moeden, en wel tegen uw zoon RobertZeg mij ten minste de waarheidEr heeft geen inbraak plaats gehad, maar hij heeft het geld van u weggenomen; Antonia hief de handen op. Ja, het was een inbraak, zoo waar als God leeftriep zij uit. Gij kunt uzelf over tuigen, als gij met mij mede wilt gaan. Aan de achterzijde van het huis is een ruit ingedrukt. Daarna is het venster geopend, waardoor de dief naar binnen is gekomen. Is er anders niet ontvreemd Zij schudde het hoofd. Neen, wel vertoont de toonbanklade e enige sporen van geweld, maar men heeft ze niet kunnen openen, of men is gestoord geworden. Als dat laatste het geval is geweest, zou de inbreker door de winkeldeur de vlucht hebben genomen. Heeft hij dat gedaan? Zfj ontkende opnieuw. Hij moet vertrokken zijn langs denzelfden weg, als langs welken hij binnengekomen is door het venster aan den achterkant. Willem Keizer liep eenige malen op en neer. Waar bewaardet gij het geld dan vroeg hij. -Waar ik het altijd volgens mijn gewoonte neerleg, in het laadje onder in de oude linnenkast van onze moeder, antwoordde zjj. Ik had altijd gedacht, dat het daar goed geborgen zou zijn. Dat zou men ook denken 1 gaf haar broeder peinzend ten antwoord. Een gewone diel kaD, dunkt mij, niet op het denkbeeld komen, dat daar geld wordt bewaard. Hm, de zaak is opvallend Wat bedoelt gij vroeg Antonia angstig. Hij haalde de schouders op. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj jLANGEYELD DE BOOIJ, Texel blijft steeds

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4