Nederlandscbe Zuid-Afrikaanscbe PREMIE-LOTERIJ. Weet ge wel Te Texel bij LANGEVELD DE ROOIJ. f 100000, f 25000, f 10000, f 5000, etc. C. Bakker Czi]. Zadelmaker in den Boekhandel, Parkstraat. Feuilleton. VER KOCHT. Ziet uw voorraad na. Trekking' 15 December a. s. Kwartloten f 2,50. Halve f 5,Heele f 10, ICLEVELANDS IeGG'SMEALof EIERMEEL. Voordeelen der Kippenhouderij door voedering met Cleveland's-Egg'smeal, Hoofdagentscliap van Cleveland's Eg'g'smeal te Barneveld. Burg op Texel. \<x>. ABONNEMEMTEN op alle Dag- en Weekbladen, Winkel gesloten zijnde, wor den bestellingen ook aan huis aangenomen, Groeneplaats. Prijzen van Loten verkrijgbaar tot en met 14 December a. s. worden geleverd door de Emittenten GR OEN ENDAAL TOP, Kassiers en Commissionairs in Effecten te TIELde meeste kassiers en commissionairs in Effec ten, boek- en sigarenhandelaars in den lande. 6EDEP0NEERD HANDELSMERK algemeen erkend als het eenig- ste Krachtvoeder, dat door zijne beproefd wetenschappelijke sa menstelling de sterkste kuikens levert, die op een leeftijd van 3 d 4 maanden leggen en waar door overal bij goede verzorging, volgens Brochure, zijn verkregen 200 tot ruim 230 eieren van vastzittende kippen per jaar (in 1899 te Uitgeest b. v. van 18 vastzittende kippen 4041 eieren) of eene HOOGERE EIEROPBRENGST danvanaHe andere Ochtendvoeders van 80 tot 100 eieren a 3 ets. f 2.10 a f 3.— een kip gebruikt per jaar aan Cleveland's-Egg'smeal voor - 1.80 - 1.80 men bespaart dus de uitgave voor andere ochtendvoeders plus f 0.60 a f 1.20 per kip in 't jaarin vergelijking met andere Kip- penvoeders kost bet Cleveland's-Egg'smeal dus minder dan niets-, het verdringt daardoor met succes alle andere dure Opfokooeders en Ochtendvoeders en wordt thans het meest gébruikt. Oelieele voedingskosten slechts één cent per dag en per kip. Ruim 4000 Attesten, waaronder van de WelEd. Heeren Dr. W. J. M. Engelberts, den Ham; van Gorsel, Dijkgraaf Waterschap Poortvliet; N. H. van Roggen, 2e Luitenant, NaardenI. German, Hoofd der School te DinteloordH. E. Moorman, Jagerhuis, Wehl, enz. enz. Eiervormende bestanddeelen staan onder voortdu rende Controle van het Chemisch Laboratorium Keizersgracht 291, te Amsterdam, Directeuren Dr. van Hamel Roos en Harmens, en zijn de zakken, behalve van Handelsmerk en loodje C. E., van Controle-garantiezegel dezer inrichting voorzien. Brochure en Attesten gratis en franco; waar geen Depothouders zijn, levering rechtstreeks en franco naaste Station door; Depót bij den Heer Alom verkrijgbaar. Verlangt zakjes voorzien van Handelsmerk. On3ev<jAeefun3en -Mij-oen j&ic-fv cooz ■fie-t a. o. 0Lieuwjaav bcieep acnv£>e- ve-fen tot fret -cezcciazSicjen van tyoov nette Mu>es£tiu<j en »poe3icjc a-f-feuezbt-Kj «sa-t woeden «oz<j <je3tci<jen. J-ETTERSOOf^T NAAg KEUZE. LANGEVELD DE ROOIJ wat uwe kinderen op Nieuwjaar moeten doen? Een mooien heilwensch schrijven of van buiten leeren om op te zeggen bij familie, enz. Heden verscheen een bundel met 43 verschil lende Nieuwjaarswensclien op rijm, aan Ouders. Vader, Moeder, Grootouders, Grootvader, Groot moeder, Oom, Tante, Onderwijzer, Onderwijzeres, Weldoener, enz. enz. Niettegenstaande de groote keuze is de prijs van dezen bundel met 43 prach tige Nieuwjaarswenschen, zoowel voor groote als kleine kinderen, slechts 20 Cent, franco per post f 0,22. Franco toezending per post, na ontvangst van 22 Cent in postzegels of per postwissel door J. D. DIJK, Uitgever, Groningen. N. Kijk-in-'t Jatstraat 63. MODE-TIJD SCHRIFTEN, alsGracieuseBazarDames- en Kindermode, VrouwenwereldKinderkleedmg, enz. enz. worden aangenomen Door aldaar zijne bestellingen te doen en niet rechtstreeks aan de uitgevers dier bladen, wint men briefport, enz. uit en bevoordeelt bovendien zijne medeburgers. Aanbevelend, UEd. dw. dnr. W. J. LANGEVELD. niets vam Maar flauw licht voor 32. Antonia begreep er eerst langzamerhand ging er een haar op. Maar, neem dan toch eindelijk uw geld op riep de ander ongeduldig, en bewaar het nu beter dan de eerste maal. Het beste zou zijn. als gij het maar dadelijk wegbracht. Ja, dat zal ik doen! verzekerde Antonia, terwijl zij met bevende vingers de goudstukken opstreek. En, moet ik u werkelijk niets anders dan een gewone quitantie voor deze groote som ge ven Zooals ik u reeds gezegd heb 1 antwoord de Cecilia, opstaande, niets anders, dan een gewone quitantie. Maar onder één voorwaarde Niemand, behalve uw broeder mag er iets van weten Antonia had de pen reeds op het papier ge zet, maar bij deze woorden keek zij de spreek ster vragend aan. Niemand Ach neen, natuurlijk niet. Met onzekere hand schreef zij de bedoelde kwijting. Daarna reikte zij Cecilia het stuk papier over. Deze knikte en stak het in den zak van haar mantel. Dat is voldoendezeide zij. En nu, hond uw woord, mevrouw Wilmers en breng nu het geld vandaag nog weg, opdat het niet voor de tweede maal zou gestolen worden. Antonia begreep de tweeledige beteekenis dezer woorden niet volkomen! Denk er om, ging Cecilia voort, dat ik uw vriendin ben, dat wil zeggen, als gij mij tot vriendin hebben wilt O. mejuffrouw Koster! De arme vrouw, die zoo plotseling weer uit haar eersten nood was gered, greep de rechter hand van haar bezoekster en klemde die tus- schen de hare. Hoe kunt gij daaraan twijfelen, ging zij voort. Ik zou alleen gelukkig zijn, als ik u mijn vriendin zou mogen noemen Cecilia liet het toe, dat zij zich aan haar ge voel overgaf. Dat moogt gijantwoordde zij. Maar, mag ik hetzelfde doen Mag ik dan verwach ten, dat gij mij af en toe iets over uw broeder mededeelt O, zeker, zoo dikwijls en zooveel gij maar wiltMaar, kan ik dan naar u toe komen Neen, zeker niet, ik zal daarentegen hierheen komenantwoordde Cecilia, reeds op den drempel. Adieumevrouw Wilmers Gij woont hier toch heel aardig. Als ik daar mede onze doffe woning in de stad eens verge lijk Dat is een onderscheid Maar, adieu voor vandaag, adieu 1 En terwijl zij Antonia, die haar wilde uitla. ten, letterlijk terugdrong, ging zij de deur uit, die zij achter zich sloot. Zij had nog maar een korten afstand afgelegd, toen zij opeens verschrikte van een stem dicht in haar nabijheid. Tobiasriep zij uit, wat laat gij mij daar schrikken. Hoe komt gij hier zoo ver. zeild Dezelfde vraag zou ik u met meer recht kunnen doen, en ik zou het ook doen, als ik het antwoord er op al niet heel goed wistant woordde hij droogjes. Wat moest gij bij de weduwe Wilmers uitvoeren Hoe weet gij, dat ik daar geweest ben? riep zij uit' Hij lachte veelbeteekenend. Vraag dat nu aan een domkop, antwoord de hij. Wat moest gij bij haar doen? Zij wilde zich eerst van hem afmaken, maar zij bezon zich. Ik zou u met gelijke munt kunnen beta len, maar ik zal het niet doenzeide zij. De diefstalgeschiedenis heeft mij hierheen gebracht. De diefstalgeschiedenis herhaalde hij. Zij knikte. Ja, en ik heb een idee gekregen, dat ik, naar ik geloof, ten uitvoer zal kunnen bren gen, als gij ten minste voor ditmaal niet van uw gewoonte zijt afgeweken. Welke gewoonte? vroeg hij met klim mende verbazing. De gewoonte, om al het papieren-geld te noteeren, dat door uw handen gaat, antwoord de zij. Het geld, dat gij aan de weduwe Wilmers gegeven hebt, en dat later gestolen is, bestond in drie bankbiljetten. Wanneer gij nu de nummers genoteerd hebt, bestaat de mogelijk heid den dief te ontdekken. Zijn oogen begonnen bij deze woorden te schitteren. Wat was zij slim! Hij had zoo iets niet achter haar gezocht. Natuurlijk liet hij niet merken, dat hij zich daar eenigszins over verwonderde on kalm schudde hij met het hoofd. Dan zou ik mijn handen vol hebbenzei- de hij, als ik van alles, wat door mijn handen gaat, notitie zou moeten nemen. Zoo, zoo, z'jf gij 'daarom bij de weduwe Wilmers ge weest Zijn toon en zijn gebaren deden duidelijk zien, dat hij aan baar woorden twijfelde. Maar zij bemerkte daar niets van en hij wachtte zich wel haar iets daarvan te laten blijken. Welnu, dan is alle moeite tevergeefs ge weest hernam hij op koelen toon, toen zij zich slechts vergenoegde met te knikken. Maar daar komt de tram. Wilt gij nog mede Zij had nauwelijkc den tijd bevestigend te antwoorden. Dat hij zelf niet medeging viel haar niet bijzonder op, en eerst, toen zij in de tram zat, dacht zij eraan, Zij kwelde zich met allerlei gissingen, zonder tot een bevredigend resultaat te komen, tot zij plotseling opmerk zaam werd gemaakt op een persoon, met een ongunstig voorkomen, die naast haar gezeten had en nu eensklaps de tram verliet. Zij tastte in der haast naar haar portemonnaie, die in haar mantelzak zat. Gelukkig, zij was daar nog. Maar, wat was dat? Zij zocht overal, in el- ken hoek van haar zak, maar vond nergens een spoor van de quitantie, die Antoniu haar had gegeven, en die zij tegelijk met haar por temonnaie in den zak van haar mantel gesto ken had. Zij was verdwenenZou de man, die naast haar gezeten had, het papier hebben gestolen, of hoe zou het anders verdwenen kunnen zijn Toen Willem Keizer bij zijn binnentreden mevrouw Amanda Keizer gewaar werd, kon hij een zekere verlegenheid niet onderdrukken. Onwillekeurig dacht hij aan wat Antonia hem had verteld van haar wedervaren ten huize van zijn nicht en het ging met hem, zooals het met iedereen gaat, die zich in de oogen van andere mensehen blootgesteld ziet, dat is, Ir* was bevreesd voor nieuwsgierige vragen, die allicht gesteld zouden kunnen worden. Lieve Willemaldus begroette zijn nicht den binnentredende, terwijl zij hem en de sofa gezeten, de hand toestak, hoe gaat het toch met u Wij wonen in de zelfde stad en toch zien wij elkander maar zoo zelden. Zij hield even toen op, alsof zij verlegen was verder te gaan, Gij zijt in langen tijd niet bij ons geweesthervatte zij eindelijk. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD ft DE ROOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 4