De firma W. F. Stoel&Zoon, Buitenland. Advertentiën ADVERTENTIEN. misschien op dit kritieke oogenblik mochten geweest zijn, geldbuidels noch vestzakken schenen dat onnoozele Deusje er macbiga, het onmisbare geldstukje te bevatten, dat kon bewerken: er z\j licht/ Eindelijk gelukkig, diepte een der heeren met een zucht van verlichting de wonder- munt uit een vergeten zakje op. Yroolijk, als ieestmuziek, ratelde 't in een seconde in de gleuf en even vroolijk dansten een oogen blik later de van den dood geredde gasvlam metjes hoog op, hóóg op boven de groene tafel, een blijden vierduiten galop Woensdag werd half Schiebam in op schudding gebracht door een os, die aan de handen van zijn geleider was ontsnapt en niettegenstaande zijn gang door een knieband werd belemmerd, langs verschillende straten rende, aldoor achtervolgd door een steeds toenemende menigte. De weinig plechtige omgang eindigde in een hofje, alwaar het dier een woning binnenliep, in de huiskamer zoowat alles verbrijzelde wat hem in den weg stond en eindelijk een ledekant, waarop een zieke lag, geheel uit elkander trapte. Hier wisten de slager en zijn helpers de os weder in hun macht te krijgen Zij leidden hem, nu van een tweede knieband voorzien, naar buiten, alwaar hij werd afgemaakt. Noodlottige broedertwist. Te Oud-Vroenhoven heeft de eene broeder op den ander een revolverschot gelost en hem gevaarlijk aan het hoofd verwond. Hui selijke oneenigheid schijnt de aanleiding tot deze daad te zijn geweest. De dader is door de marechaussee te Maas tricht aangehouden, terwijl de verwonde in het gesticht Calvariënberg aldaar is opge nomen. De krijgsraad te Leeuwarden heeft den 20-jarigen milicien Heerke P. van het le reg. infanterie te Assen, wegens poging tot moord op zijn vrouw Harmke Dontje veroordeeld tot 15 jaren gevangenisstraf, met vervallen-ver- klaring van den militairen stand. Een zware brand heeft Zondagmiddag gewoed in de chocoladefabriek van Hillebiandt te Berlijn, en wel in de 30 meter hooge afdeeling waar etiketten, karton en dergelijke licht brandbare stoffen bewaard worden. Drie stoomspuiten waren spoedig in werking, zoo dat men tegen 3 uur het vuur meester was, dat iutusschen het geheele magazijn vernield had. Het overig gedeelte bleef gespaard, zoodat het werk niet gestaakt behoefde te worden Wegens den zwaren rook verkeerde de brandweer in groot gevaar; eenderbrand- wachts werd bedwelmd, maar door aanwending van zuurstof weder bijgebracht. Alles was verzekerd. De Engelsche politie looft t 2400 uit voor de ontdekking van den dief, die uit het museum te Greenwich 15 gedachtenis-voor werpen van den beroemden Engelschen admi raal Nelson gestolen heeft. De politie ziet er geen gewonen diefstal in, maar vermoedt, dat de dief „gewerkt" heeft voor een of ander museum in Frankrijk. De Regeering van Nieuw-Zeeland heeft het verzoek ingewilligd van Lord Kitchener om de vrijwilligers uit die kolonie tot aan het einde van den oorlog in Zuid-Afrika te laten blijven. Twee 15-jarige Berlijnsche knapen, die twee maanden geleden met 3600 mark, aan de pleegouders van een hunner toebehoorende, verdwenen waren, zjjn te Assouan, ver in Egypte, aangehouden. De „Daily Chronicle" brengt een aardig compliment aan de fairheid der Boeren. Het bespreekt de reden, waarom de Engelsche soldaten zich zoo snel aan den vijand over geven. Dit komt, zegt het blad, omdat de Engelsche troepen weten dat zij mensch- lievend door de Boeren bejegend worden. Misschien ook wel, omdat zij weten, dat zij toch weer, zegt het „Hbl.", worden vrij gelaten Indertijd is medegedeeld, dat na 't ver bod om Finsche postzegels te gebruiken, in Finland de gewoonte is ingevoerd naast het verplichte Russische zegel een zwarten Fin- schen postzegel als teeken van rouw te plakken. Ook dit is thans door de Russische Regeering verboden. In China hebben de beulen, die rijks ambtenaren zijn, het werk gestaakt. Zij hadden loonsverhooging gevraagd en toen die niet werd toegestaan, eischten zij verminde ring van werk. Ook dit werd geweigerd. In den laatsten tijd bedroeg het aantal onthoofdingen ongeveer 30 per dag tegen f 1.50 per hoofd Zoodra de werkstaking was uitgebroken, hebben 150 Chineezen zich aangeboden om de stakers te vervangen tegen de helft van het loon. Toen Koning Oscar van Zweden in het begin van dit jaar in Engeland verblijf hield, toonde hij zich, in tegenstelling met het volk, dat hij regeert, weinig Boerengezind. Bij gelegenheid, dat hij bij een zeer bekend foto graaf in Londen zijn portret liet maken, vroeg hij Ik veronderstel, dat gij van de meeste gekroonde hoofden, die in Londen geweest zijn, een portret hebt gemaakt. Zoo is het, sire. En hebt gij Kruger nooit „genomen!" Neen, sire, ik heb die eer niet gehad. Hahaha? lachte de vorst, die eer zal voor lord Roberts weggelegd zijn, denk ik. Heeft de Zweedsche koning zich inderdaad in dezen zin uitgelaten, dan heeft de geschie denis zijn dwaze woorden gelogenstraft. Het is Roberts nog altijd niet gelukt Kruger te nemen, en waarschijnlijk zal het hem nooit gelukken. Zelfs De Wet heeft de lord niet kunnen „nemen." De roover Matthias Kneizl maakt nog steods de bosschen en moerasrijke Noord westelijke omstreken van Munchen onveilig, en weet ook immer bij stroopers en andere soortgenooten van hem onderkomen te vinden. Honderden van bereden en onbereden gen darmen zitten hem dag in dag uit op de hielen, zonder resultaat. De ondersteuning, die den misdadiger steeds nog gewordt en mede de grenzelooze angst der boerenbevol king, benroeielijken zeer het grijpen van den roover-moordenaar. Verscheidene zijner ver wanten een ware misdadigersfamilie zijn ge arresteerd. Kneizl ziet er geenszins als een doortrapte roover uit; van aanzien lijkt hij een ferme, opgeschoten boerenzoon. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsclie Cou rant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening gebracht. te Alkmaar, 3 belast zich gaarne met het bouwen van MOTOR SCHEPEN en het plaatsen van MOTOREN van verschillend fabrikaat in bestaande vaartuigen.

Texelsche Courant | 1900 | | pagina 3